Tadeusz ZWOLIŃSKI i Stefan ZWOLIŃSKI (XX w.)

1
Giewont fotografia czarno-biała, brom, papier; 14 x 9 cm;
z przodu opis: Tatry szczyt Giewontu (1900 m) z krzyżem
Cena wywoławcza. 300 zł

Fotograf nieokreślony (XX w.)

2
Warszawa - Barbakan, 1959 fotografia czarno-biała, brom,
papier; 18 x 24 cm
Cena wywoławcza. 300 zł

Ladislav POSTUPA (1929-2016)

3
Akt fotografia czarno-biała, brom, papier; 24 x 18 cm;
na odwrocie pieczątka autorska
Cena wywoławcza. 500 zł

Ladislav POSTUPA (1929-2016)

4
Akt siedzącej kobiety fotografia czarno-biała, brom, papier; 18 x 24 cm;
Cena wywoławcza. 500 zł

Jan Chryzostom PASEK

5
Pamiętniki Jana Chryzostoma z Gosławic Paska z czasów panowania Jana
Kazimierza, Michała Korybuta i Jana III 1656-1688.
Poznań 1926
Cena wywoławcza. 1 400 zł

6
Polska Lotnicza Warszawa 1937 - Główna Księgarnia Wojskowa.
Praca zbiorowa pod protektoratem Ligi Obrony
Powietrznej i Przeciwgazowej
Cena wywoławcza. 800 zł
Cena oferowana 650 zł

Eugeniusz ZAK (1884 -1926)

7
La Porte Lourde [Ciężkie wrota]; Paris 1929 25 x 20 cm; oprawa wydawnicza miękka, nakład 300 egz.,
oferowany z nr. 280; zawiera 9 ilustracji wykonanych
techniką miękkiego werniksu
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Adam MICKIEWICZ

8
Dziady Część I. II. i IV. Z illustracjami Cz. B. Jankowskiego.
Lwów [1896]. Nakł. Księg. H. Altenberga;
Cena wywoławcza. 1 800 zł

Wojciech KOSSAK (Paryż 1856 - Kraków 1942)

9
Wspomnienia z 92 illustracjami w tekście oraz 8 kolorowemi na
osobnych tablicach, Kraków 1913. Gebethner i Sp.;
Cena wywoławcza. 1 100 zł
Cena oferowana 900 zł

SEPPELT Fr. Ksaw. dr., LOANFFLER Klemens dr.

10
Dzieje Papieży Od początków kościoła do czasów dzisiejszych.
968 ilustracji w tym 21 wielobarwnych, Poznań 1936.
Cena wywoławcza. 800 zł
Cena oferowana 700 zł

Emmanuel SWIEYKOWSKI

11
Pamiętnik Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie 1854 -1904 Pięćdziesiąt lat działalności dla ojczystej sztuki. Kraków
1905 Nakładem TPSP w Krakowie
Cena wywoławcza. 900 zł
Cena oferowana 800 zł

Józef WEYSSENHOFF

12
Soból i panna Cykl myśliwski. Ozdobiony 85 barwnymi i czarnymi
rysunkami Henryka Weyssenhoffa. Warszawa-LublinŁódź-
Kraków-Nowy York 1913 Druk Anczyca i Ski.
Cena wywoławcza. 900 zł

Jan MATEJKO (1838-1893)

13
Zygmunt August i Barbara Radziwiłłówna Józef HOLEWIŃSKI (1848-1917) - rytował
drzeworyt, papier; 30 x 25 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 600 zł
Cena oferowana 500 zł

Jan RUBCZAK (1884-1942)

14
Powóz przed dworem akwaforta, papier; 6 x 8,5 cm (odcisk płyty),
7,3 x 9,5 cm (wymiar w świetle oprawy);
sygn. p. d. pod kompozycją: Jan Rubczak (ołówkiem);
Cena wywoławcza. 800 zł

Erick Jonson DAHLBERGH, Nicolas PERELLE

15
Panorama Warszawy od strony Wisły Norymberga, z dzieła Samuela Pufendorfa: „De Rebus a Carolo Gustavo
Sueciae Rege Gestis”; 1696.
Cena wywoławcza. 4 000 zł
Cena sprzedaży 4 000 zł

Józef PIENIĄŻEK (1888-1953)

16
Podhale w obrazach, 1937 oraz Lwów 1937 40 plansz światłodruków barwnych (z bibułkami ochronnymi);
42 x 33 cm, teka (projektu autora) współczesna
wg oryginału z epoki
Cena wywoławcza. 1 400 zł
Cena sprzedaży 1 400 zł

Tadeusz MAKOWSKI (1882-1932)

17
Pastorałka, 1925 drzeworyt, karton, 16 x 16 cm (w świetle oprawy),
sygn. na klocku śr. d.: M.
Cena wywoławcza. 600 zł
Cena oferowana 500 zł

Henryk HAYDEN (1883-1970)

18
Martwa natura, 1968 litografia barwna, papier; 38,5 x 50 cm (wymiar kompozycji);
sygn. ołówkiem p. d.: Hayden 1968; e/a.
Cena wywoławcza. 1 300 zł

Henryk HAYDEN (1883-1970)

19
Orkiestra, 1969 litografia barwna, papier; 37,5 x 62,5 cm;
sygn. ołówkiem p. d.: Hayden 1969; 66/150
Cena wywoławcza. 1 300 zł

Henryk BERLEWI (1894-1967)

20
Akt, 1922 litografia dwubarwna, papier;
60,5 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 2 800 zł

Juliusz HOLZMŰLLER (1876-1932)

21
Koń przy wozie niebieska kredka, szary papier;
29 x 39 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 1 200 zł

Kazimierz Wiktor HOLLER (1881-1975)

22
Akt leżącej kobiety sangwina, papier; 36 x 44 cm (w świetle oprawy);
sygn p. d.: Kazimierz Holler
Cena wywoławcza. 1 200 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

23
Stanowisko rosyjskie w Dęblinie, 1917 ołówek, papier; 20,3 x 15,7 cm (w świetle oprawy);
napis autorski l. d.: Stanowisko rosyjskie / Dęblin 1917
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Ryszard PRAUSS (1902-1955)

24
Ułani na koniach zestaw 4 rysunków, ołówek, papier,
około 20 x 27 cm, (w świetle oprawy)
Cena wywoławcza. 1 200 zł

25
Akt siedzącej kobiety ołówek, papier; 41,5 x 32 cm (w świetle oprawy);
sygn. ołówkiem l. d.: Kazimierz Holler
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

26
Widok na ulicę Poselską i kościół Dominikanów w Krakowie, ok. 1910 ołówek, papier; 19,4 x 15,7 cm (w świetle oprawy);
napis autorski u dołu: ULICA POSELSKA - KRAKÓW
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Józef MEHOFFER (1869-1946)

27
Biczowanie - szkic rzeźby barokowej ołówek, papier, 34,6 x 21,8 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: Lubień / J.M.
Cena wywoławcza. 2 900 zł

Włodzimierz TETMAJER (1862-1923)

28
Na kolanach - ilustracja do książki Kazimierza Przerwy Tetmajera „Anioł Śmierci” tusz, piórko, tusz lawowany, papier; 30 x 23,5 cm;
sygn. p. d.: WTetmajer
Cena wywoławcza. 2 000 zł

Artur MARKOWICZ (1872-1934)

29
Na ławce w parku węgiel, papier, 20,5 x 28 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: A. MARKOWICZ
Cena wywoławcza. 1 400 zł

Stanisław FABIJAŃSKI (1865-1947)

30
Sosny, 1928 węgiel, kreda, papier żeberkowy, jasnoszary naklejony na tekturę,
48 x 36,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 900 zł

Karol KOSSAK (1896-1975)

31
Studia głów i postaci kobiecej tusz, akwarela, papier; 27,6 x 18,5 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie szkic konia w ołówku
Cena wywoławcza. 2 300 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

32
Szkic do obrazu Matka Boska i Pasterze tusz lawowany, papier; 32,5 x 19,5 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie okrągły stempel z napisem wokół
Cena wywoławcza. 2 900 zł

Kazimierz SICHULSKI (1879-1942)

1001
Autokarykatura litografia, karton;
15 x 15 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 300 zł

Ladislav POSTUPA (1929-2016)

1002
Akt siedzącej pochylonej kobiety fotografia czarno-biała, brom, papier; 24 x 18 cm;
Cena wywoławcza. 500 zł

Fotograf nieokreślony (XX w.)

1003
Warszawa - widok z Barbakanu w stronę Nowego Miasta fotografia czarno-biala, brom, papier; 18 x 13 cm;
na odwrocie pieczątka
Cena wywoławcza. 300 zł

1004
Matka Boska Karmiąca kredka, papier; 19,5 x 15,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. ołówkiem p. d.: Kaz. Holler
Cena wywoławcza. 900 zł

Maja BEREZOWSKA (1898-1978)

101
Bal pare, 1965 tusz, akwarela, papier; 29 x 22,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: maja 65, l. d.: Bal Pare / A.D. 1760
Cena wywoławcza. 2 500 zł
Cena sprzedaży 3 300 zł

Maja BEREZOWSKA (1898-1978)

102
Dziewczyna z pejczem i koń długopis, akwarela, papier; 13,5 x 19 cm;
sygn. l. d.: majaberozowska
Cena wywoławcza. 2 000 zł
Cena sprzedaży 2 000 zł

Karol KOSSAK (1896-1975)

103
Wieś akwarela, papier; 10 x 23,5 cm;
sygn. p. d.: KKossak
Cena wywoławcza. 2 300 zł

Adam SETKOWICZ (1876-1945)

104
Odpoczynek w lesie akwarela, papier; 14 x 29,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: A. Setkowicz
Cena wywoławcza. 2 500 zł
Cena oferowana 2 000 zł

S. ZIEMBIŃSKI (XIX/XX w.)

105
Obraz Matki Boskiej Częstochowskiej w bukiecie - tromp l’oeil, 1900 olej, deska, 43,5 x 29,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: S. Ziembiński/ 1900
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Kazimierz MORDASEWICZ (1859-1923)

106
Henryk Sienkiewicz pastel, ołówek, papier brązowy, żeberkowany;
41,5 x 33 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Kaz. Mordasewicz
Cena wywoławcza. 4 800 zł

Stanisław GIBIŃSKI (1882-1971)

107
Na polowaniu akwarela, papier; 49 x 69,5 cm;
sygn. p. d.: S. Gibiński
Cena wywoławcza. 7 600 zł

Kajetan KOSIŃSKI (1847-1935)

108
Wesele krakowskie akwarela, papier;
33,5 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Józef POLKOWSKI (1820-1895)

109
Strój ludowy męski akwarela, papier; 18,5 x 12,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Polkowski Józef
Cena wywoławcza. 3 000 zł

Wincenty WODZINOWSKI (1866-1940)

110
Czarujący flet, 1937 piórko, tusz, akwarela, papier;
15,5 x 9,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: W. Wodzinowski / 1937-I.
Cena wywoławcza. 2 700 zł

Józefa Maria JóZEFOWICZ (1900-?)

111
Starość i młodość pastel, papier; 50 x 70 cm;
sygn. l. d.: J. Józefowicz
Cena wywoławcza. 4 600 zł

Leopold GOTTLIEB (1883-1933)

112
Akt - kąpiąca się węgiel, akwarela, papier,
32,5 x 24,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: l. gottlieb
Cena wywoławcza. 12 500 zł