Edward HARTWIG (1909-2003)

1
Wierzby, 1950 fotografia czarno-biała, brom, papier;
27 x 36,5 cm;
sygn. l. d.: EH;
Cena wywoławcza 2 000 zł
Cena sprzedaży 2 100 zł

Edward HARTWIG (1909-2003)

2
Maska, 1991 fotografia czarno-biała, brom, papier; 26 x 32,5 cm;
sygn. l. d. EH;
Cena wywoławcza 1 800 zł

Edward HARTWIG (1909-2003)

3
Konie, przed 1965 fotografia czarno-biała, naklejona na tekturę,
brom, papier; 48 x 39,5 cm;
sygn. p. d.: Ehartwig;
Cena wywoławcza 1 600 zł

4
Album z fotografiami Austro-Węgry, Wiedeń, firma introligatorska
Eduard Secher, XIX/XX w.
Cena wywoławcza 2 000 zł

5
[Kodeks Baltazara Behema] CODEX PICTURATUS BALTHASARIS BEHEM (facsimile) Warszawa - Kraków, Krajowa Agencja Wydawnicza,
Jugosławia - „Forum”; oprawa Kraków - „Starodruk”; 1989.
Seria numerowana - egzemplarz nr 1
Cena wywoławcza 3 000 zł

J. Grabiec (Józef DĄBROWSKI)

6
Rok 1863 Poznań 1913.
464 s., 25 x 20 cm; oprawa wydawnicza ozdobna
Cena wywoławcza 800 zł
Cena sprzedaży 800 zł

SEPPELT Fr. Ksaw. dr., LÖFFLER Klemens dr.

7
Dzieje Papieży 968 ilustracyj w tem 21 wielobarwnych,
Poznań 1936. 712 s., 25 x 18 cm;
Cena wywoławcza 900 zł

Jan MATEJKO (1838-1893)

8
Ubiory w Polsce 1200-1795 Kraków 1860. Wydał Jan Matejko
44 x 28 cm; oprawa półskórek z epoki
Cena wywoławcza 1 800 zł
Cena oferowana 1 600 zł

Henryk PIĄTKOWSKI

9
Album sztuki polskiej (Wystawa retrospektywna w Warszawie 1898). Warszawa
1901. Nakład Drukarni P. Laskauera & W. Babickiego
i Zakładu Fotochemicznego B. Wierzbickiego i S-ki;
Cena wywoławcza 1 500 zł

Adam Mieczysław SKAŁKOWSKI

10
Książę Józef Ilustracye kolorowe podług obrazów Br.
Gembarzewskiego, Bytom G-Ś. 1913.
Nakł. i czc. "Katolika".
Cena wywoławcza 900 zł
Cena oferowana 850 zł

Wojciech GERSON (1831-1901)

11
Kazimierz Molendziński Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych,
Warszawa [1939], całkowite opracowanie graficzne
Anatol Girs i Bolesław Barcz;
Cena wywoławcza 800 zł

Ignacy CHODŹKO (1794-1861)

12
Pamiętniki kwestarza Warszawa 1881
z dwunastoma rycinami Elwira Andriollego;
Cena wywoławcza 800 zł

Daniel CHODOWIECKI (1726-1801)

13
Rysunki i akwarele Berlin 1885; karta tytułowa, biografia ze spisem
ilustracji, 20 numerowanych tablic z faksymile 98 dzieł
w formie wklejek, niektóre barwne
Cena wywoławcza 1 200 zł
Cena sprzedaży 2 000 zł

Stefan RASSALSKI (1910-1972)

14
Łazienki Królewskie drzeworyt, papier; 33,5 x 27 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: na klocku SR
Cena wywoławcza 600 zł

Karol MŁODNICKI (1835-1900)

15
Grajek cygański drzeworyt sztorcowy, papier;
41 x 25 cm (w świetle oprawy);
sygn. w kompozycji l. d.: K. Młodnicki
Cena wywoławcza 900 zł

16
Teka 35 rycin miedzioryt, papier, różne wymiary, niektóre
prace umieszczone na jednej, wspólnej planszy;
Cena wywoławcza 2 000 zł
Cena sprzedaży 2 400 zł

Jan RUBCZAK (1884-1942)

17
Powóz przed dworem akwaforta, papier; 6 x 8,5 cm (odcisk płyty),
7,3 x 9,5 cm (wymiar w świetle oprawy);
Cena wywoławcza 800 zł

Aleksander LASZENKO (1883-1944)

18
Izyda i Horus, 1939 drzeworyt barwny, papier;
29 x 20,3 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: A. Laszenko
Cena wywoławcza 1 200 zł

19
Zestaw 11 prac różne tematy, różni artyści (m. in.: Marcin Samlicki, Kluska,
Adam Walczyński), różne techniki (graficzne, ołówek, akwarela);
Cena wywoławcza 2 000 zł

Czesław RZEPIŃSKI (1905-1995)

20
Pejzaż ze stawem, 1946 piórko, atrament czarny, papier,
23,5 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Rzepiński 1946
Cena wywoławcza 1 600 zł

Michał BORUCIŃSKI (1885-1976)

21
Pejzaż ołówek, papier; 14,8 x 16,7 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: M. Boruciński
Cena wywoławcza 800 zł

Jan PESKÉ (1870-1948)

22
Marsylia piórko, tusz, tusz lawowany, papier jasnobrązowy;
31 x 50 cm ( w świetle oprawy);
Cena wywoławcza 3 800 zł

Malarz nieokreślony (XIX/XX w.)

23
Powrót spod Moskwy węgiel, kreda, szary papier;
26,8 x 40,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: nieczytelnie
Cena wywoławcza 2 000 zł
Cena oferowana 1 900 zł

24
Akt ołówek, papier; 30 x 22 cm;
sygn. p. d.: WW;
Cena wywoławcza 1 700 zł
Cena sprzedaży 1 700 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

25
Głowa chłopca z dłonią podpierającą brodę kredka, papier; 19,5 x 15,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza 1 500 zł

Zygmunt GRAJNERT (1896-?)

26
Zestaw 11 prac w tym szkice postaci, portrety, roślin, sceny, pejzaż;
różne techniki (w tym ołówek, akwarela, piórko, olej);
Cena wywoławcza 3 800 zł

Jan Kanty GUMOWSKI (1883-1946)

1001
Katedra wawelska - z teki Widoki Krakowa litografia, papier; 41 x 27 cm (w świetle oprawy);
sygn. u dołu na kamieniu:JG (monogram wiązany)
Cena wywoławcza 300 zł

Edward HARTWIG (1909-2003)

1002
Jerzy Zelnik fotografia czarno-biała, brom, papier;
23 x 15 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie stempel autorski
Cena wywoławcza 1 200 zł

Jerzy TROSZCZYŃSKI (1932-1977)

1003
Jerzy Skolimowski fotografia czarno-biała, brom, papier;
12,5 x 17,5 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie stempel autorski
Cena wywoławcza 600 zł

1004
Beata Tyszkiewicz w filmie Popioły fotografia czarno-biała, brom, papier;
11,5 x 16 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza 600 zł

Artysta nieokreślony (XIX/XX w.)

1005
Żołnierz na koniu piórko, tusz, papier;
14 x 9 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza 1 000 zł

Stefan NORBLIN(1892-1952)ZdzisławKLESZCZYŃSKI

1006
Żywot Colombiny Poemat. Z 23 [jest mylnie 33] barwnymi
obrazami Stefana Norblina. Warszawa-Łódź [1922].
Cena wywoławcza 700 zł

Tadeusz CIEŚLEWSKI (1870-1956)

101
Widok na kościół św. Anny w Warszawie, 1936 akwarela, tusz, papier; 32 x 15 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: T. Cieślewski / 1936
Cena wywoławcza 1 200 zł
Cena sprzedaży 1 300 zł

Irena KNOTHE (1903-1987)

102
Bukiet kwiatów, 1959 akwarela, papier; 49,5 x 35,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Irena Knothe / 1959
Cena wywoławcza 800 zł
Cena oferowana 700 zł

Józef HORYD (1898-1939)

103
Pejzaż zimowy gwasz, papier; 34 x 48,5 cm;
sygn. p. d.: J. Horyd
Cena wywoławcza 7 600 zł

Maja BEREZOWSKA (1898-1978)

104
Bukiet kwiatów, ok. 1970 akwarela na podrysowaniu tuszem; 88 x 67,5 cm;
poniżej dedykacja z 1970 r.
Cena wywoławcza 4 000 zł

Stanisław GÓRSKI (1887-1955)

105
Dziewczyna z dzbanem pastel, papier; 64,8 x 47,7 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Górski
Cena wywoławcza 2 800 zł
Cena sprzedaży 4 000 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

106
Autoportret akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
35,5 x 26,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza 1 800 zł

Fryderyk PAUTSCH (1877-1950)

107
Siedzący chłopiec - Adaś, 1922 kredka, papier; 33,5 x 24 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: FPautsch II/22 / Adaś
Cena wywoławcza 2 300 zł

Władysław SERAFIN (1905-1988)

108
Pejzaż górski, ok. 1960 pastel, papier; 32 x 45,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: W Serafin
Cena wywoławcza 4 000 zł

Władysław JAHL (1886 -1953)

109
Madrycka ulica, 1929 akwarela, papier; 31 x 46,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Jahl / 1929 / Madrid
Cena wywoławcza 2 400 zł
Cena oferowana 2 300 zł

Antoni CHRZANOWSKI (1905-2000)

110
Widok z Bukowiny na Tatry, 1946 akwarela, papier; 29,5 x 44,8 cm (w świetle oprawy);
sygn. i opis p. d.: Antoni Chrzanowski 1946/
"Hawrań - Murań Ladowy" z Bukowiny
Cena wywoławcza 1 300 zł
Cena sprzedaży 1 300 zł

Soter Jaxa MAŁACHOWSKI (1867-1952)

111
Kwitnąca łąka, 1927 akwarela, papier; 22,5 x 32 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: S. Jaxa / 1927
Cena wywoławcza 2 500 zł
Cena sprzedaży 2 500 zł

112
Pejzaż z drzewami akwarela, papier; 22,5 x 29,5 cm (w świetle oprawy)
sygn. l. d.: WW
Cena wywoławcza 2 500 zł

Stefan JUST (1905-1977)

113
Wesele chłopskie, ok. 1950 akwarela, gwasz, tektura; 50 x 70 cm;
sygn. l. d.: SJust
Cena wywoławcza 3 000 zł

Władysław SERAFIN (1905-1988)

114
Kolumna Nelsona przy Trafalgar Square w Londynie, ok. 1965 pastel, papier; 47 x 37 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: W Serafin
Cena wywoławcza 3 500 zł

Chaim GOLDBERG (1917-2004)

115
Ślub żydowski, 1965 piórko, tusz, papier; 70 x 102 cm;
sygn. l. d.: Goldberg Ch dwukrotnie
w różnych językach oraz data 1965
Cena wywoławcza 15 000 zł

Stanisław CZAJKOWSKI (1878-1954)

116
Widok z Kazimierza na Wisłę, 1947 olej, karton, 19,4 x 28,7 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI 1947
Cena wywoławcza 2 200 zł
Cena oferowana 2 000 zł