Jan BUŁHAK (1874-1950)

1
Drezno fotografia czarno-biała, brom, papier naklejony na tekturkę;
29 x 22,7 cm (wymiar fotografii); sygn. p. d.: J. Bulhak;
Cena wywoławcza. 1 400 zł
Cena oferowana 1 300 zł

Jan BUŁHAK (1874-1950)

2
Stare chaty fotografia czarno-biała, brom, papier;
10 x 16,2 cm;
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Jan BUŁHAK (1874-1950)

3
Rusinowiec fotografia czarno-biała, brom, papier;
11 x 16 cm; suchy tłok p.d.: JAN BUŁHAK / WARSZAWA
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Jan BUŁHAK (1876-1950)

4
Album - „Polska”, 1938 album w płóciennej oprawie; 31 x 26 x 7 cm;
z napisem: J Bułhak / POLSKA / POLEN-POLAND / POLOGNE;
Cena wywoławcza. 23 000 zł
Cena oferowana 18 000 zł

Johann Meno HAAS; Govert FLINK - według

5
Wygnanie Hagar miedzioryt, papier; 43 x 48 cm (odcisk płyty),
52 x 71 cm (arkusz);
Cena wywoławcza. 1 400 zł

Jean Baptiste MICHEL; Benjamin WEST - według

6
Alfred III odwiedza Williama d' Albanac [King of Mercia Visiting William d' Albanac]
miedzioryt, papier; 43 x 59,5 cm (wymiar kompozycji),
Cena wywoławcza. 1 300 zł

T. E. NICHOLSON; William HOGARTH - wg

7
Głosowanie - The Polling, plansza III miedzioryt, papier; 40 x 53,5 cm;
napis nad kompozycją: THE POLLING. Plate III.
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Eugeniusz ZAK (1884-1926)

8
Ilustracje do La Porte Lourde Rene Moranda, 1929 Dziewięć prac - autorskie prace graficzne
(miękki werniks), papier;
format zróżnicowany; 25,5 x 20 cm (format egzemplarza).
Cena wywoławcza. 2 900 zł
Cena sprzedaży 3 200 zł

Wojciech GERSON (1831-1901)

9
Zachwycenie - Flisacy, 1864 litografia czarno-biała, papier;
53 x 41 cm [obcięty dolny pas planszy z opisem sceny, przyklejony wtórnie na odwrocie oprawy];
Cena wywoławcza. 800 zł

Karol KOSSAK (1895-1975)

10
Wyjazd na polowanie ołówek, papier;
22 x 18 cm.
Cena wywoławcza. 800 zł

Karol KOSSAK (1895-1975)

11
Konny spacer ołówek, papier;
32 x 48 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 1 200 zł
Cena oferowana 1 100 zł

Karol KOSSAK (1895-1975)

12
Dwukonny zaprzęg ołówek, papier;
32 x 46 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 1 200 zł
Cena oferowana 1 100 zł

Antoni KOZAKIEWICZ (1841-1929)

13
Postać mężczyzny z fajką ołówek, piórko, tusz, papier;
24 x 13 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 2 700 zł

Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)

14
Zestaw trzech rysunków, 1904 1. Kobieta siedząca na sofie
2. Portret kobiety, 3. Dama w fotelu
Cena wywoławcza. 2 200 zł
Cena sprzedaży 2 200 zł

15
Autoportret piórko, tusz, tusz lawowany, papier, \
21 x 17 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 2 900 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

16
Dachy Krakowa, 1898 kredka czarna, papier jasnoszary;
33 x 22,7 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 2 000 zł

Artur MARKOWICZ (1872-1934)

17
Na ławce ołówek, papier żeberkowy;
19,5 x 12 cm (w świetle oprawy)
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Eugeniusz EIBISCH (1895-1987)

18
Para pejzaży 1.ołówek, papier; 29 x 42 cm;
2. ołówek, papier; 29 x 41 cm;
Cena wywoławcza. 2 600 zł

Józef CHEŁMOŃSKI (1849-1914)

19
Szkic zaprzęgu na odwrocie: Szkic postaci
ołówek, podmalowany akwarelą (Zaprzęg), papier; 26 x 33 cm; poniżej szkicu z obu stron adnotacja: autentyczność pracy ś. p. ojca meg
Cena wywoławcza. 7 500 zł

Leopold GOTTLIEB (1879-1934)

20
Akt klęczący, 1925-1930 węgiel, akwarela, karton; 33,5 x 28 cm;
sygn. p. d.: l. gottlieb;
Cena wywoławcza. 4 800 zł

Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)

21
Portret młodej kobiety, 1917 ołówek, pastel, papier; 49,5 x 46,5 cm;
sygn. p. d.: A. Karpiński. 17.;
Cena wywoławcza. 4 800 zł

22
Pod arkadami Sukiennic II tusz lawowany, papier;
24 x 31 cm; sygn. p. d.: WW (ołówkiem)
Cena wywoławcza. 3 500 zł

Zdzisław CYANKIEWICZ (CYAN) (1912-1981)

23
Dziewczyna, 1951 piórko, tusz, papier; 44,5 x 29,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Cyan / VII.51 (ołówkiem)
Cena wywoławcza. 1 200 zł
Cena oferowana 1 100 zł

Antoni UNIECHOWSKI (1903-1976)

24
Akt kobiety tyłem piórko, tusz, papier;
39 x 29 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: AU
Cena wywoławcza. 1 500 zł
Cena sprzedaży 2 200 zł

25
Prezentacja, 1948 piórko, tusz, tusz lawowany, papier;
27,5 x 20,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 1 200 zł
Cena sprzedaży 1 200 zł

Juliusz KOSSAK (1824-1899)

26
Ilustracje we wspólnej oprawie akwarela, tusz, papier, 30,5 x 43 cm (w świetle oprawy)
sygn. po środku monogramem wiązanym: JK
Cena wywoławcza. 18 000 zł
Cena oferowana 17 000 zł

Władysław CHMIELIŃSKI (1911-1979)

101
Widok na Kolumnę Zygmunta i Stare Miasto w Warszawie akwarela, papier; 23,5 x 33 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Wł. Chmieliński
Cena wywoławcza. 1 200 zł
Cena sprzedaży 2 000 zł

NIKIFOR KRYNICKI (1895-1968)

102
Dom w Krynicy akwarela, papier; 23,7 x 17,5 cm;
na dole napis autorski ołówkiem
Cena wywoławcza. 1 600 zł
Cena sprzedaży 1 600 zł

103
Widok na Plac Zamkowy w Warszawie akwarela, papier; 23,5 x 33,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Wł. Chmieliński
Cena wywoławcza. 1 700 zł
Cena sprzedaży 2 200 zł

Władysław BAKAŁOWICZ (1833-1903)

104
Akt pastel, papier;
73 x 31,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 10 000 zł

Leopold GOTTLIEB (1879-1934)

105
Akt kobiety akwarela, kredka, węgiel, papier;
35,5 x 26,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 12 000 zł

Kazimierz SICHULSKI (1879-1942)

106
Okeanida, 1923 gwasz, akwarela, papier jasnobrązowy;
44 x 67 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 3 800 zł

Zdzisław CYANKIEWICZ - CYAN (1912-1981)

107
Ucieczka Świętej Rodziny do Egiptu olej, tektura fakturowana;
46 x 33 cm.
Cena wywoławcza. 4 000 zł
Cena oferowana 3 800 zł

Zofia STRYJEŃSKA (1891-1976)

108
Głowa chłopca tempera, gwasz, karton; 44 x 33,5 cm;
sygn. l. d.: Z. STRYJEŃSKA;
Cena wywoławcza. 12 000 zł

Zofia STRYJEŃSKA (1891-1976)

109
Powstanie, ok. 1930 gwasz, tempera, papier;
85 x 59,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 38 000 zł

Irena ACEDAŃSKA-NOWAKOWSKA (1906-1983)

110
Sobór św. Jura we Lwowie gwasz, karton jasnobrązowy; 25 x 31 cm;
sygn. p. d: I. NOWAKOWSKA-/ACEDAŃSKA,
Cena wywoławcza. 2 900 zł

111
Kościół oo. Dominikanów we Lwowie akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 35 x 23,5 cm;
sygn. p. d.: I. NOWAKOWSKA-/ACEDAŃSKA
Cena wywoławcza. 2 900 zł

Władysław SERAFIN (1905-1988)

112
Pejzaż, 1948 pastel, papier; 33,5 x 46,5 cm;
sygn. p. d.: W.Serafin/ 1948
Cena wywoławcza. 1 900 zł

Julian FAŁAT (1853-1929)

113
Scena z Polesia, ok. 1915 akwarela, papier; 34,5 x 64 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: jFałat / Polesie
Cena wywoławcza. 19 000 zł

Artur MARKOWICZ (1872-1934)

114
Modlący się Żydzi w bejt midrasz pastel, karton; 32 x 50 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Artur/ Markowicz
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Artur MARKOWICZ (1872-1934)

115
W wiejskiej izbie pastel, papier; 44 x 27,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. z lewej: Artur Markowicz/Kraków (ołówkiem, słabo czytelne)
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Piotr Dobiesław Józef POCHWALSKI (?-1990)

116
Kościółek w Zakopanem akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
42 x 30,5 cm;sygn. p. d.: Piotr Pochwalski
Cena wywoławcza. 1 300 zł

Włodzimierz TETMAJER (1861-1923)

117
Projekty dekoracji malarskiej wnętrza bazyliki Matki Boskiej Anielskiej i klasztoru O.O. Bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej, 1. Prezbiterium
2. Sklepienia
Cena wywoławcza. 29 000 zł

Stanisław GIBIŃSKI (1882-1971)

118
Przed kościołem, ok. 1930 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
49 x 68 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 4 000 zł
Cena oferowana 3 200 zł

Karol KOSSAK (1895-1975)

119
Konie z saniami, ok. 1930 akwarela, papier; 25,5 x 39 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: KKossak
Cena wywoławcza. 1 600 zł
Cena oferowana 1 500 zł

Tadeusz KOKIETEK (1920-1982)

120
Potyczka z czasów wojen polsko - tureckich, 1959 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
43,5 x 63 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 3 000 zł
Cena oferowana 2 400 zł

Stanisław WYSPIAŃSKI (1869-1907)

121
Portret malarza Zygmunta Badowskiego pastel, papier żeberkowy, jasnobrązowy,
47 x 30,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 56 000 zł

Henryk BERLEWI (1894-1967)

122
Portret mężczyzny, 1933 pastel, papier; 49 x 41 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d:. H. Berlewi 33 r.
Cena wywoławcza. 6 400 zł