1
Helena Modrzejewska - carte visite albumin naklejony na karton, 8 x 5,5 cm (owal),
10,5 x 6,2 cm (karton);
Cena wywoławcza. 800 zł

Stanisław BIZAŃSKI (1846-1890)

2
Tatry - Wodospad Mickiewicza albumin, papier fotograficzny naklejony na karton;
15,9 x 11,4 cm (wymiar fotografii),
napis l. d.: St. Bizański (druk na kartonie);
Cena wywoławcza. 1 000 zł

3
Tatry - Dolina Kościeliska - Brama Kraszewskiego albumin, papier fotograficzny naklejony na karton;
15,7 x 11,2 cm (wymiar fotografii),
Cena wywoławcza. 1 000 zł

4
VERNET & SWEBACH, CAMPAGNES DES FRANÇAIS sous le CONSULAT ET L' EMPIRE;
60 plansz; akwaforty, Bouvinet sculp.;
Cena wywoławcza. 4 200 zł

5
Antoni POTOCKI - GROTTGER Lwów, 1907; nakład i własność księgarni
H. Altenberga; Warszawa - E. Wende i Spółka;
drukarnia W.L. Anczyca Spółki w Krakowie;
Cena wywoławcza. 600 zł

Maurice DONNAY

6
LE MÉNAGE DE MOLIERE COMÉDIE EN CINQ ACTES ET SIX TABLEAUX
EN VERS; Paris, 1912; wyd. GOUPIL i Cie;
Cena wywoławcza. 2 800 zł

7
Zestaw telegramów z okazji ślubu dla par Przystańskich i Janaszaków z Jutrosina
16 ozdobnych druków, o zbliżonych wymiarach,
z barwnymi wizerunkami postaci z historii Polski [sic!]
Cena wywoławcza. 2 000 zł

Feliks Stanisław JASIŃSKI (1862-1901)

8
Chora matka heliograwiura, papier; 44 x 64 cm (odcisk płyty);
54,5 x 70 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy)
Cena wywoławcza. 1 300 zł

Mojżesz KISLING (1891-1953)

9
Portret kobiety litografia barwna, papier;
49,5 x 34,5 cm (wymiar kompozycji);
sygn. p. g.: Kisling (na płycie);
Cena wywoławcza. 3 800 zł

Mojżesz KISLING (1891-1953)

10
Kwiaty w szklanym wazonie litografia barwna, papier;
47,5 x 56,5 cm (wymiar kompozycji);
sygn. l. d.: Kisling (na płycie)
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Krystyna WRÓBLEWSKA (1904-1994)

11
Teka Tatrzańska - 7 plansz drzeworyt, papier, 17,5 x 13,5 cm (wymiar odbitki);
29 x 22,5 cm (wymiar arkusza);
Cena wywoławcza. 2 000 zł

12
Plansze barwne z paryskich żurnali mody „Moniteur des Dames et des Demoiselles” (3 plansze)
oraz z „La Mode Illustrée” (1 plansza)
oprawione w ramy; Paryż, ok. 1880
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Władysław SKOCZYLAS (1883-1934)

13
Dziewki przy pracy drzeworyt barwny, papier;
27,7 x 39,5 (wymiar kompozycji);
sygn., p. d.: WSkoczylas
Cena wywoławcza. 3 200 zł

14
Zaloty, 1922 drzeworyt kolorowany akwarelą, papier;
18,5 x 26,5 cm (wymiar kompozycji);
Cena wywoławcza. 2 000 zł

Stefan FILIPKIEWICZ (1879-1944)

15
Kościół św. Andrzeja w Krakowie, 1926 litografia barwna, papier naklejony na tekturę;
37 x 30 cm (obcięty z czterech stron);
Cena wywoławcza. 800 zł

Alicja HOHERMANN (1902-1943)

16
Święty Franciszek ołówek, papier, 37 x 26,5 cm;
sygn. l. d.: Alicja Hohermann
Cena wywoławcza. 2 800 zł

17
Motyw Wenecji ołówek, papier; 16, 5 x 20,5 cm;
sygn. ołówkiem p. d.: WW
Cena wywoławcza. 1 700 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

18
Motyw z małego miasta kredka niebieska; papier;
17,8 x 23,7 cm (w świetle oprawy);
sygn. ołówkiem l. d.: J.Malczewski
Cena wywoławcza. 2 300 zł

Piotr MICHAŁOWSKI (1800-1855)

19
Szkice kirasjerów tusz, piórko, papier;
20,1 x 27,4 cm (w świetle oprawy)
Cena wywoławcza. 9 000 zł

Julian FAŁAT (1853-1929)

20
Portret ojca, ok. 1870 ołówek, papier; 43 x 32 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Jfałat (piórkiem)
Cena wywoławcza. 10 000 zł

Stanisław ŻURAWSKI (1889-1976)

21
Akt stojącej kobiety ołówek, papier;
47 x 34 cm (w świetle oprawy)
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Kasper ŻELECHOWSKI (1863-1942)

22
Studium akt męskiego sangwina, papier jasnobrązowy;
31,7 x 22,3 cm;
sygn. l. d.: KŻelech (ołówkiem);
Cena wywoławcza. 800 zł

Karol KOSSAK (1895-1975)

23
Postać siedzącego starego mężczyzny, 1922 ołówek, brystol; 30 x 20 cm;
na odwrocie szkice głowy starego mężczyzny
Cena wywoławcza. 1 200 zł

Piotr STACHIEWICZ (1858-1930)

24
Alegorie pięciu zmysłów sangwina, papier;
43,5 x 60 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 30 000 zł

Nikifor KRYNICKI (1895-1968)

101
Portret kobiety i mężczyzny ołówek, kredka, papier; 8,4 x 10,2 cm;
napis l. g.: NAPANK, napis p. g.: NAPANE
Cena wywoławcza. 1 100 zł

Nikifor KRYNICKI (1895-1968)

102
Kobieta na tle miasteczka ołówek, kredka, karton; 12,2 x 17,6 cm;
u dołu napis autorski:
PJROSYWIESPOL POWIATSEŁO
Cena wywoławcza. 1 200 zł

Nikifor KRYNICKI (1895-1968)

103
Widok na kościół ołówek, kredka, tekturka; 20,9 x 14,9 cm;
u dołu napis autorski:
KRYNICAKOELOWSEŁO
Cena wywoławcza. 1 200 zł

Nikifor KRYNICKI (1895-1968)

104
Panorama z torami kolejowymi i cerkiewką gwasz, akwarela; 20 x 33 cm (w świetle oprawy);
napisy autorskie w części środkowej:
KOLELOWSTAOIATOK
Cena wywoławcza. 2 200 zł

Nikifor KRYNICKI (1895-1968)

105
Cerkiew akwarela, gwasz, tekturka; 20,9 x 14,7 cm;
napis autorski u dołu: WKARWAWSIROSYTASEŁO
Cena wywoławcza. 2 200 zł

Nikifor KRYNICKI (1895-1968)

106
W kościele akwarela, papier; 9 x 17 cm (w świetle oprawy);
poniżej napis:
NOWYNAKRYNNAPAMTYAZNAKOSTCROZ
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Nikifor KRYNICKI (1895-1968)

107
Willa w Krynicy gwasz, akwarela, tektura; 24,3 x 16,2 cm;
napis autorski u dołu: KRYNICAWILLASTENCAR
Cena wywoławcza. 2 000 zł

Nikifor KRYNICKI (1895-1968)

108
Kościół gwasz, akwarela, papier; 20,9 x 14,4 cm;
u dołu napis autorski: AMRAYJWIESROSYTASEŁO
Cena wywoławcza. 2 200 zł

Nikifor KRYNICKI (1895-1968)

109
Kraków gwasz, akwarela, papier fotograficzny; 17,8 x 23,8 cm;
u dołu napis autorski:
Cena wywoławcza. 2 500 zł

Nikifor KRYNICKI (1895-1968)

110
Lwów gwasz, akwarela, papier; 20,8 x 14,7 cm;
u dołu napis autorski: LWOWAWIESROSYTSEŁO
Cena wywoławcza. 2 200 zł

Zofia STRYJEŃSKA (1891-1976)

111
Panna młoda z Wołynia, 1939 pochoir (ręcznie kolorowana gwaszem), papier;
41,5 x 30,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d: Z. STRYJEŃSKA
Cena wywoławcza. 1 100 zł

Zofia STRYJEŃSKA (1891-1976)

112
Hucułka z Worochty, 1939 pochoir (ręcznie kolorowana gwaszem),
papier; 39 x 26,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d: Z. STRYJEŃSKA
Cena wywoławcza. 1 100 zł

Artysta nieokreślony, Chiny, XIX/XX w.

113
Generał Huo Yi technika mieszana, jedwab; 35,5 x 42 cm;
sygn. l. d.
Cena wywoławcza. 1 600 zł

Rafał MALCZEWSKI (1892-1965)

114
Przedwiośnie akwarela, papier;
34,5 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Rafał Malczewski (ołówkiem)
Cena wywoławcza. 4 800 zł

Kazimierz PODSADECKI (1904-1970)

115
Jesienne drzewa, 1966 akwarela, papier;
24,5 x 39,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

116
Portret damy we wnętrzu, ok. 1850 - miniatura akwarela, papier;
12,7 x 9,2 cm (w świetle oprawy)
Cena wywoławcza. 1 600 zł

Artysta nieokreślony, XVIII w.

117
Fryderyk August I - miniatura gwasz, kość słoniowa; 6 x 7,4 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie ryty napis
Cena wywoławcza. 3 300 zł

Józef KASARAB (1906-?)

118
Śpiąca dziewczyna, 1931 pastel, papier jasnobrązowy;
52 x 42,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. g.: J. KASARAB - 931
Cena wywoławcza. 2 300 zł

G. T. SCHMIDT, XIX w.

119
Para obrazów na rysunku Juliusza KOSSAKA (1824-1899)
Polskie wesele, W dzień targowy
akwarela, gwasz, papier, ok. 18 x 27 cm;
Cena wywoławcza. 38 000 zł

120
Nad jeziorem akwarela, papier; 23,8 x 33,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: St. Żurawski (ołówkiem)
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Walentyna Symonowicz-Mierzejewska (1911-1989)

121
Kwiaty w wazonie akwarela, papier; 70 x 49,5 cm;
sygn. l. d.: W. Symonowicz
Cena wywoławcza. 3 800 zł

Władysław SERAFIN (1905-1988)

122
Planty jesienią - Widok na Wawel pastel oleista, papier;
31, 5 x 44 cm ( w świetle oprawy);
sygn. p. d.: W Serafin
Cena wywoławcza. 3 500 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854- 1929)

123
Przed dworem, 1895 akwarela, papier; 40 x 53,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d: J Malczewski/ 1895 Grudzień
Cena wywoławcza. 30 000 zł

Eugeniusz GEPPERT (1890-1979)

124
Jockey na koniu akwarela, papier; 49 x 69 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Eugeniusz Geppert (ołówkiem)
Cena wywoławcza. 6 000 zł