Juliusz KOSSAK (1824-1899)

1
Wjazd cesarza Franciszka Józefa do Krakowa, ok. 1890 - wg akwareli z 1880 roku
chromolitografia, papier;
47 x 57,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 1 300 zł

2
Szturm wojsk rosyjskich na Redutę Wolską w roku 1831 litografia, papier; 40,5 x 64,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: nieczytelnie, na płycie
Cena wywoławcza. 1 300 zł

Toyohara CHIKANOBU (1838-1912)

3
Kobiety i peonie - tryptyk drzeworyt barwny, papier;
36 x 24,4; 36 x 23,7; 36 x 24,2 cm;
sygn. na klocku
Cena wywoławcza. 4 200 zł

Kuniyoshi UTAGAWA (1797-1861)

4
Prowincja Shimosa i prowincja Hitachi - sceny z teatru Kabuki drzeworyt barwny, papier, 35,4 x 24,4 cm;
sygn. na klocku
Cena wywoławcza. 1 800 zł

Stanisław Wyspiański (1869-1907) - według

5
Błogosławiona Salomea, 1911 światłodruk, litografia barwna;
97,3 x 25,8 cm (wymiar odbitki)
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Władysław SKOCZYLAS (1883-1934)

6
Z Bożej Łaski drzeworyt, papier; 30,5 x 25,5 cm (wymiar kompozycji);
u dołu drukowany napis l. d.:
Oryg. drzeworyt, Wł. Skoczylas
Cena wywoławcza. 1 200 zł

Artur GROTTGER (1837-1867) - według

7
Zestaw trzech heliograwiur, wydanych przez Franciszka Bondego w Wiedniu
heliograwiura, papier;
28,5 x 21cm (wymiar odcisku płyty);
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Jan WOJNARSKI (1879-1937)

8
Krucyfiks Królowej Jadwigi z Katedry Wawelskiej akwaforta, papier; 42,5 x 30 cm (odcisk płyty),
43,5 x 31 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 1 100 zł

9
Święty Krzysztof, 1915 drzeworyt, papier; 18 x 13 cm (wymiar odbitki),
32,8 x 23,5 (wymiar arkusza w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 600 zł

Tadeusz CIEŚLEWSKI - syn (1895-1944)

10
Polska leży nad morzem [Polska leży nad Bałtykiem] drzeworyt, papier; 18,2 x 24,5 cm (wymiar odbitki),
23,5 x 32,7 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 600 zł

Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852-1936)

11
Wnętrze lasu - Sosna litografia, papier; 27,8 x 17,5 cm (wymiar odbitki)
odbitka nie sygnowana.
Cena wywoławcza. 600 zł

12
Widok spod arkad na Plac św. Marka ołówek, papier; 27,3 x 22,1 cm;
sygn. p. d.: WW
Cena wywoławcza. 2 300 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

13
Mostek nad wiejską rzeczką i samotna wierzba ołówek, papier; 15,3 x 18,7 cm (w świetle oprawy);
Na odwrocie luźne rysunki z późniejszego okresu.
Cena wywoławcza. 1 400 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

14
Studium aktu piórko, tusz, papier czerpany ze znakami wodnymi:
korona królewska / 1504; 19 x 30 cm;
Cena wywoławcza. 700 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

15
Autoportret, 1907 ołówek, kredki, papier; 27,5 x 18 cm;
sygn. i dat. p. g.: JMalczewski / 15/12 1907
Cena wywoławcza. 3 500 zł

Franz POMIETTO, XIX/ XX w

16
Portret kobiety z profilu, 1896 ołówek, papier; 30 x 36,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Franz Pomietto / Wien 16/III 896.
Cena wywoławcza. 1 700 zł

Stanisław Bohusz Siestrzeńcewicz (1869-1927)

17
Na kresach, 1898 tusz, papier; 43 x 61 cm (w świetle oprawy)
sygn. i dat. p. d.: St Bohusz - Siestrzeńcewicz/ 98
Cena wywoławcza. 13 000 zł

Jan PESKE (1870-1948)

18
Marsylia piórko tusz, tusz lawowany, papier
jasnobrązowy; 31 x 50 cm ( w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Piotr STACHIEWICZ (1858-1930)

19
Alegorie pięciu zmysłów sangwina, papier;
43,5 x 60 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 35 000 zł

101
Widok z okna akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
22,5 x 30 cm; sygn. p. d.: WW (ołówkiem).
Cena wywoławcza. 3 400 zł

Natan KORZEŃ (1985-1941)

102
Dom akwarela na podrysowaniu ołówkiem, karton;
43,2 x 56 cm; sygn. l. d.: N. Korzeń
Cena wywoławcza. 6 000 zł

Natan KORZEŃ (1985-1941)

103
Dom z gankiem akwarela na podrysowaniu ołówkiem, karton;
43,5 x 57 cm; sygn. p. d.: N. Korzeń
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Kazimierz SICHULSKI (1879-1942)

104
Kulig, 1928 gwasz, tektura; 47,5 x 78,5 cm;
sygn. l. g.: Sich928.
Cena wywoławcza. 24 000 zł

Antoni TRZESZCZKOWSKI (1902-1977)

105
Książę Józef Poniatowski z generałami Stanisławem Fischerem i Michałem Sokolnickim akwarela na podrysowaniu ołówkiem,
gwasz, papier jasnobrązowy;
57 x 38,5 cm ( w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 15 000 zł

Rafał MALCZEWSKI (1892-1965)

106
Przedwiośnie akwarela, papier; 34,5 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Rafał Malczewski (ołówkiem)
Cena wywoławcza. 6 000 zł

Kazimierz PODSADECKI (1904-1970)

107
Pejzaż,1958 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
34 x 46 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 2 300 zł

Emil UKLEJA (1902-1975)

108
Las akwarela, gwasz, papier;
47 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: E. Ukleja
Cena wywoławcza. 1 600 zł

Julian FAŁAT (1853-1929)

109
Pejzaż z Osieka, 1920 akwarela, papier; 43 x 80 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: JFałat Osiek 1920
Cena wywoławcza. 37 000 zł

Teodor AXENTOWICZ (1859-1938)

110
Portret kobiety w białej sukni pastel, papier; 59,5 x 46,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. z prawej u góry: T.Axentowicz
Cena wywoławcza. 28 000 zł

Józef KIDOŃ (1890-1968)

111
Kwiaty w wazonie pastel, papier, 49,5 x 34,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l.d.: Kidoń
Cena wywoławcza. 2 800 zł

Zofia STRYJEŃSKA (1894-1976)

112
Dziewczyna pojąca myśliwego tempera, płótno; 68,5 x 91 cm (w świetle oprawy);
sygn. u dołu po środku: Z. STRYJEŃSKA
Cena wywoławcza. 70 000 zł

M. GODLEWSKI, XIX w.

113
Para pejzaży egzotycznych Tubylcy na moście, Pejzaż z panterą
akwarela, papier, sygnowane
Cena wywoławcza. 12 000 zł

Walentyna Symonowicz-Mierzejewska (1911-1989)

114
Kwiaty w wazonie akwarela, tusz lawowany, papier; 86 x 61 cm
sygn. p. d.: W. Symonowicz
Cena wywoławcza. 4 400 zł

Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852-1936)

115
Girlanda, 1917 akwarela na podrysowaniu czerwoną kredką,
papier naklejony na tekturę; 61,5 x 71,5 cm;
Cena wywoławcza. 57 000 zł

E. MICHROWSKI, XIX/XX w.

116
Para obrazów w ozdobnej oprawie: Pejzaż ze stawem, ok. 1906
Pejzaż podgórski, 1906
akwarela, gwasz, papier, 33,5 x 49 cm;
Cena wywoławcza. 10 000 zł

Stanisław ZAWADZKI (1878-1960)

117
Głowa dziewczyny, 1917 akwarela, papier; 45,5 x 43 cm;
sygn. p. g.: St. Zawadzki
Cena wywoławcza. 3 500 zł

Julian FAŁAT (1853-1929)

118
Pejzaż z myśliwym, 1919 akwarela, papier; 67 x 146 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: j.Fałat/ Bystra 1919
Cena wywoławcza. 50 000 zł

Stanisław GIBIŃSKI (1882-1971)

119
Przed drewnianym kościółkiem, ok. 1930 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
34 x 49 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 3 000 zł

Adam SETKOWICZ (1876-1945)

120
Bajdy przy saniach akwarela, papier; 14,5 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: A. Setkowicz
Cena wywoławcza. 2 000 zł

Franciszek SUNDERLAND (1. poł. XX w.)

121
Warszawa zimą [Widok na ulicę Mostową na Nowym Mieście], 1933 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
23 x 29 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 1 800 zł

Juliusz KOSSAK (1824-1899)

122
Ostatni z Nieczujów na pielgrzymce, 1887 akwarela, papier; 25,5 x 32 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Juliusz Kossak 1887
Cena wywoławcza. 95 000 zł

Bogusław SERWIN (XIX/XX w.)

123
Pole słoneczników wczesną jesienią- para obrazów, ok. 1910 olej, płótno; 100 x 57,5 cm;
sygn. p. d.: B. Serwin (każdy)
Cena wywoławcza. 17 000 zł

Władysław SERAFIN (1905-1988)

124
Martwa natura z owocami olej, tektura; 35,5 x 50 cm;
sygn. p. d.: W. Serafin
Cena wywoławcza. 4 400 zł

Włodzimierz TERLIKOWSKI (1873-1951)

125
Jesienne kwiaty, 1921 olej, płótno; 50 x 65,5 cm
sygn. i dat p. d.: 1921/Wł. Terlikowski
Cena wywoławcza. 29 000 zł

126
Kwiaty w wazonie, ok. 1915 olej, płótno; 64,5 x 49 cm;
sygn. l. d.: WWeiss
Cena wywoławcza. 23 000 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

127
Scena pasterska - fragment większej kompozycji, 1913 olej, płótno; 120,5 x 56,5cm;
sygn. wzdłuż lewej krawędzi:
J Malczewski. Sierpień 1913
Cena wywoławcza. 16 000 zł

Jozsef EGRY (1883-1951)

128
Akt w kąpieli olej, tektura; 34,5 x 34,5 cm;
sygn. l. d.: Egry Jozsef
Cena wywoławcza. 19 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

129
Lilla Weneda, ok. 1930 olej, sklejka; 135 x 98 cm;
na odwrocie fragment nalepki
Cena wywoławcza. 45 000 zł