Stanisław BORYSOWSKI (1901-1988)

125
Pejzaż miasteczka, przed 1939 olej, płótno; 61 x 73 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Borysowski
Cena wywoławcza. 7 200 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

126
Scena pasterska - dolny fragment większej kompozycji, 1913 olej, płótno; 56,5 x 120,5 cm;
sygn. wzdłuż lewej krawędzi:
J Malczewski. Sierpień 1913
Cena wywoławcza. 20 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

127
Wiosna, ok. 1920 olej, sklejka; 50 x 35,5 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil Hofman
Cena wywoławcza. 23 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

128
Portret mężczyzny olej, tektura; 39,5 x 66,5 cm;
sygn. p. g.: Wlastimil Hofman /Bonarka
Cena wywoławcza. 12 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

129
Portret mężczyzny, 1941 olej, sklejka; 31,5 x 22,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Wlastimil/ Hofman 1941
/ Ziemia Święta
Cena wywoławcza. 3 000 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

130
Szkic popiersia mężczyzny, ok. 1913 olej, tektura; 46 x 37,5 cm;
u dołu z prawej ołówkiem: J Malczewski
Cena wywoławcza. 34 000 zł

Mela MUTER (1876 - 1967)

131
Portret młodej kobiety olej, płótno, 54,5 x 33 cm;
sygn. l .g.: Muter;
Cena wywoławcza. 65 000 zł

Mela MUTER (1876 - 1967)

132
Obraz dwustrony: Pejzaż, ok. 1925,
Portret mężczyzny, l. 40. XX w.
Cena wywoławcza. 80 000 zł

Nathalie KRAEMER (1891-1943)

133
Portret kobiety olej, płótno, 61 x 46 cm;
sygn. p. d.: N. Kraemer
Cena wywoławcza. 29 000 zł

Gabriel MORVAY (1934-1988)

134
Autoportret olej, płótno; 54,5 x 38 cm
Cena wywoławcza. 6 700 zł

Włodzimierz TERLIKOWSKI (1873-1951)

135
Róże, 1921 olej, płótno; 60 x 81 cm;
sygn. i dat. p. d.: 1921 / W. Terlikowski (ryte)
Cena wywoławcza. 29 000 zł

Ignacy ZYGMUNTOWICZ(1875-1947)

136
Róże olej, płótno; 70 x 116 cm;
sygn. p. d.: I Zygmuntowicz
Cena wywoławcza. 14 000 zł

Ignacy PINKAS (1888-1935)

137
Róże w wazonie, 1917 olej, deska; 41 x 61,5 cm;
sygn. p. g.: I.Pinkas 17
Cena wywoławcza. 4 000 zł

138
Irysy w wazonie, 1909 olej, płótno; 97 x 66 cm;
sygn. p. d.: WW (monogramem)
Cena wywoławcza. 34 000 zł

Julian PANKIEWICZ [PAŃKEWYCZ] (1863-1933)

139
Wspomnienie z Toskanii olej, płótno; 70 x 54 cm;
sygn. l. d.: Pankiewicz
Cena wywoławcza. 24 000 zł

Stefan FILIPKIEWICZ (1879-1944)

140
Pejzaż z domem w tle, 1918 olej, tektura; 25,5 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: 17 6 1918 Stefan Filipkiewicz
Cena wywoławcza. 7 500 zł

Szymon MONDZAIN (1890-1979)

141
Kwiaty olej, tektura, 55,5 x 46,5 cm;
sygn. l. d.: Mondzain
Cena wywoławcza. 22 000 zł

Józef BRANDT (1841-1915)

142
Koń - szkic olej, papier naklejony na tekturę; 20,5 x 24 cm;
u dołu z prawej pieczątka faksymilowa ze spuścizny
Cena wywoławcza. 8 000 zł

Juliusz SŁABIAK (1917-1973)

143
Przed góralską chatą olej, tektura; 35 x 50 cm;
sygn. l. d.: Juliusz Słabiak
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Wojciech KOSSAK (1856-1942)

144
Z moich wrażeń z Maroka, 1936 olej, tektura; 40 x 50 cm;
sygn. p. d.: Wojciech Kossak 1936
Cena wywoławcza. 24 000 zł

Walter MORAS (1854-1925)

145
Młyn olej, płótno, 59 x 99,5 cm;
sygn. l. d.: W. Moras.
Cena wywoławcza. 10 000 zł

Stefan DOMARADZKI (1879-1983)

146
Pejzaż zimowy z chatami, 1941 olej, tektura; 66 x 99,5 cm;
sygn. l. d.: Domaradzki 1941.
Cena wywoławcza. 9 200 zł

Józef RAPACKI (1871-1929)

147
Przechadzka po lesie, 1900 olej, płótno; 80 x 120 cm;
sygn. i dat. l. d.: JÓZEF RAPACKI
1900 ROK-WARSZAWA
Cena wywoławcza. 75 000 zł

Stanisław ELESZKIEWICZ (1900-1963)

148
Przed lustrem olej, płótno, 55 x 46 cm;
sygn. p. d.: S. Eleszkiewicz
Cena wywoławcza. 16 000 zł

Charles Meer WEBB (1830-1895)

149
W pracowni uczonego, 1860 olej, płótno dublowane; 46,5 x 54 cm;
sygn. l. d.: C. M. Webb 1860
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Władysław BAKAŁOWICZ (1833-1903)

150
W dworskim parku, ok. 1900 olej, płótno; 62 x 123 cm;
sygn. p. d.: LBakałowicz
Cena wywoławcza. 60 000 zł

Wojciech GERSON (1831 - 1901)

151
Bez ziemi. Pomorzanie wyparci przez Niemców na wyspy Bałtyku olej, płótno, 114,8 x 207 cm;
sygn. l. d.: Warszawa 1888 Wojciech Gerson
Cena wywoławcza. 990 000 zł

Malarz nieokreślony, angielski? pocz. XIX w.

152
Pejzaż ze sztafażem olej, płótno dublowane;
50,5 x 61 cm;
Cena wywoławcza. 6 000 zł

Seweryn BIESZCZAD (1852-1923)

153
Wieśniacy - scena rodzajowa olej, płótno; 22 x 16,5 cm;
sygn. p. d.: Bieszczad (końcówka
sygnatury słabo czytelna)
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Albert RIEGER (1834-1905)

154
Pejzaż górski z młynem, 1877 olej, płótno; 73 x 101 cm;
Na odwrocie napis: Albert Rieger Wien/ 1877
Cena wywoławcza. 51 000 zł

Wilhelm Hans BRAUN (1873-1938)

155
Mimi olej, deska; 26 x 20,5 cm;
sygn. l. d.: W.H. BRAUN.
Cena wywoławcza. 3 200 zł

156
Colette olej, deska; 26 x 21 cm;
sygn. z prawej po środku: W.H. BRAUN
Cena wywoławcza. 3 200 zł

Malarz nieokreślony, XVIII w

157
Portret młodej kobiety z różą - Maria Leszczyńska olej, płótno (obcięte przy krawędziach), dublowane;
72 x 56 cm.
Cena wywoławcza. 25 000 zł

Malarz nieokreślony, XVII w.

158
Faun z koszem owoców olej, deska; 103 x 66 cm;
według pierwowzoru ze szkoły Rubensa - kopia
Cena wywoławcza. 40 000 zł

Malarz nieokreślony, zachodnioeuropejski

159
Toaleta Afrodyty, ok.1780 olej, płótno dublowane; 92 x 67,5 cm
XVIII w.
Cena wywoławcza. 17 000 zł

Auguste MOREAU (1834-1917)

201
Dziecko i pasikonik brąz, odlew pokryty sztuczną patyną;
Francja, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 4 500 zł

202
Figura kobiecego bóstwa dalekowschodniego brąz, odlew cyzelowany, rytowany,
inkrustowany kolorowymi kamieniami;
Indie?, Nepal?, XIX w.
Cena wywoławcza. 3 600 zł

Xavier RAPHANEL (XIX w.)

203
Figura tańczącej dziewczyny alabaster;
Francja, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 9 500 zł

Carl KAUBA (1865-1922)

204
Pastereczka brąz, odlew patynowany, marmur;
Austria, Wiedeń, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 50 000 zł

205
Aniołek drewno lipowe, polichromowane i złocone;
wys. 62 cm. Małopolska (?), 3 ćw. XVIII w.
Cena wywoławcza. 6 700 zł

206
Putto drewno lipowe, polichromowane i złocone;
Małopolska?, Wielkopolska?, 2 ćw. XVIII w.
Cena wywoławcza. 5 300 zł

207
Święta Jadwiga Śląska drewno lipowe, polichromowane; wys. 98 cm.
Śląsk (?), ok. 1500
Cena wywoławcza. 40 000 zł

208
Nauczanie Marii drewno lipowe, polichromowane i złocone;
wys. 21 cm; Północne Włochy, 1. poł. XVIII w.
Cena wywoławcza. 12 000 zł

209
Chrystus Ukrzyżowany drewno lipowe, polichromowane; wys. 70 cm.
Polska, 4. ćw. XVII w.
Cena wywoławcza. 6 600 zł

Andrzej LACHOWICZ (ur. 1939)

301
Zmiana skali rzeczywistości, 1973 fotografia czarno-biała, brom,
papier na płycie pilśniowej; 49,7 x 49,8 cm;
Cena wywoławcza. 1 900 zł

Jerzy TRUSZKOWSKI - Max HEXER (ur. 1961)

302
Histeria filozofii [najbliższy kadr], 1985 - operator kamery video Janusz Kołodrubiec
fotografia barwna, papier; 40 x 50 cm;
Cena wywoławcza. 1 900 zł

Janusz MIELCZAREK

303
Jerzy Duda-Gracz w pracowni, 1996 fotografia barwna, papier;
44 x 29,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Natalia LACH-LACHOWICZ - Natalia LL (ur. 1937

304
Apage Satanas, 1986/1998 fotografia barwna, papier;
98 x 98 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 20 000 zł