809
Pierścionek złoty złoto 14 ct, masa całkowita 4.430 g.
Cena wywoławcza. 2 600 zł

810
Zegarek naręczny, damski, w etui firmy EBEL białe złoto 18 K, diamenty (22 szt.);
Szwajcaria, La Chaux-de-Fonds,
firma EBEL, 2 tercja. XX w.
Cena wywoławcza. 9 300 zł

811
Zegarek naręczny, damski, z bransoletką platyna pr. 900, diamenty (77 szt.),
Szwajcaria, 1929
Cena wywoławcza. 8 900 zł

812
Wachlarz płytkowy, z monogramem „KS" imitacja kości - iworyna;
Austro-Węgry? XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 2 000 zł

813
Karty do gry i fajka, wykonane w obozie jenieckim w Kozielsku II Wykonawcą kart był por. Henryk Potocki,
syn Piotra, ur. 1913.
Autorem fajki był por. Tadeusz Adam Zieliński
Cena wywoławcza. 2 500 zł

814
Cukiernica ze szklanym wkładem plater, złocony galwanicznie;
Warszawa, firma Romana Plewkiewicza, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 800 zł

815
Kartusz z herbem Strzemię drewno polichromowane, snycerka;
Polska, XIX w.
Cena wywoławcza. 1 700 zł

816
Monstrancja prawosławna mosiądz, blacha mosiężna, złocenia, kamienie
półszlachetne, szkło; malowidło: tempera i gwasz
na blasze; Europa Wschodnia, Ukraina? XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 5 700 zł

817
Ikona - „Prazdniki", w kiocie tempera na desce z kowczegiem; drewno,
snycerka, złocenie, szkło;
Rosja, XIX w.
Cena wywoławcza. 15 000 zł

818
Ikona - Wniebowstąpienie tempera na desce, srebro pr. 84;
Rosja, Petersburg, probierze „W.S" i „P.M"
czynni w latach 1866-1869
Cena wywoławcza. 14 000 zł

819
Ikona - Matka Boska z Dzieciątkiem i Święci tempera na desce z 2 szpongami; 41 x 31 x 3,7 cm.
Europa Południowo-Wschodnia, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 4 500 zł

820
Ikona - Matka Boska z Dzieciątkiem tempera na płótnie, naklejonym na deskę;
Rosja, XVIII w.
Cena wywoławcza. 26 500 zł

821
Misa chrzcielna mosiądz;
Niemcy, Norymberga?, XV/XVI w.
Cena wywoławcza. 19 000 zł

822
Lampa naftowa mosiądz, majolika, Niemcy,
palnik firmy Hugo Schneider w Lipsku; 4 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 2 000 zł

823
Strzelba myśliwska - jednorurka kapiszonowa Austro-Węgry, Wiedeń,
firma „Johann Springer's Erben"; po 1888
Cena wywoławcza. 6 000 zł

824
Partyzana żelazo kute; dł. całk. 54,5 cm, szer. 17 cm;
Polska, XVII w. (?)
Cena wywoławcza. 10 000 zł

825
Lampa naftowa mosiądz, szkło barwione w masie i bezbarwne,
trawione; Europa Środkowa, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 2 800 zł

826
Zegar kominkowy, neorokokowy Niemcy, Schwarzwald, Aktiengeselschaft
für Uhrenfabrikation, Lenzkirch; XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 3 200 zł

827
Zegar gabinetowy, z figurą psa marblit, marmur, kompozycja metali brązowiona,
mosiądz, szkło;
Europa Zachodnia, lata 30. XX w.
Cena wywoławcza. 1 200 zł

Jan Jakub LICHTY (czynny 1738-1758)

828
Zegar kaflowy Kraków, 2 ćw. XVIII w.
Cena wywoławcza. 50 000 zł

William JOURDAIN (czynny w 2 poł. XVII w.)

829
Zegar kominkowy, szafkowy Anglia, Londyn, 2 poł. XVII w.
Cena wywoławcza. 80 000 zł

Adam PILIŃSKI (1810-1887)

830
Warszawa akwaforta, papier, 12,8 x 20,1 cm (wymiar płyty),
16,5 x 22 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 1 400 zł

Johann Baptist HOMANN (1664-1724)

831
Tablica odległości między większymi miastami Europy Norymberga, oficyna Spadkobierców Homanna, 1731.
Cena wywoławcza. 1 000 zł

832
Mapa krajów nadbałtyckich - Łotwy i Kurlandii Norymberga, pocz. XVIII w.
Cena wywoławcza. 2 500 zł

833
Zegar gabinetowy art-deco, z figurką charta Europa Zachodnia, lata 30. XX w.
Cena wywoławcza. 1 000 zł

834
Zegar ścienny, obrazowy Austro-Węgry, ok. poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 4 000 zł

835
Para luster biedermeierowskich sosna, fornir - mahoń; 162 x 62,5 x 7 cm.
Europa Środkowa, ok. 1830.
Cena wywoławcza. 4 000 zł

836
Kilim wątek wełniany na lnianej osnowie;
148 x 193 cm. Kosów?, lata 30. XX w.
Cena wywoławcza. 500 zł

837
Żyrandol elektryczny, 10-świecowy, w manierze Ludwika XVI Polska, Warszawa, firma Braci Łopieńskich,
1 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 22 000 zł

838
Lampa stojąca, gabinetowa, zelektryfikowana Warszawa, firma Braci Łopieńskich, klosz - Czechy?
1 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 27 000 zł

901
Barek w stylu modernistycznym fornir - mahoniowiec, róża, okucia - mosiądz;
Polska, ok. 1915-20
Cena wywoławcza. 2 400 zł

902
Stół klasycystyczny brzoza, palisander, fornir - palisander, mahoń,
intarsje - brzoza (?);
Europa Środkowa, Austria (?), 1 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 5 000 zł

903
Komoda klasycystyczna dębina, fornir - mahoń, intarsje - jawor, palisander,
okucia - mosiądz;
Europa Zachodnia, (Belgia?), pocz. XIX w.
Cena wywoławcza. 4 000 zł

904
Stolik biedermeier świerk, fornir - mahoń;
Polska Południowa, ok. 1830
Cena wywoławcza. 2 700 zł

905
Serwantka biedermeier sosna; fornir - mahoń;
Polska (?), ok. 1830-40
Cena wywoławcza. 8 000 zł

906
Biblioteka w stylu Ludwika Filipa sosna, fornir - czereśnia;
Polska (?), ok. 1850
Cena wywoławcza. 2 800 zł

907
Stół w stylu Ludwika Filipa sosna, fornir - brzoza;
Europa Środkowa, 2 poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 2 700 zł

908
Zestaw w stylu mebli Thoneta Polska, Kongresówka, ok. 1910-15
Cena wywoławcza. 13 000 zł

909
Para krzeseł giętych sklejka buczynowa, buczyna;
Polska, lata 30. XX w.
Cena wywoławcza. 1 300 zł

910
Komoda klasycystyczna sosna, fornir oraz intarsje - orzech, śliwka, dębina;
Europa Północna (?), pocz. XIX w.
Cena wywoławcza. 2 800 zł

911
Stół neobarokowy dębina; Europa Środkowa, ok. 1880
Cena wywoławcza. 6 500 zł

912
Kanapa w stylu późno-biedermeierowskim sosna, jesion, fornir - jesion barwiony na mahoń;
Europa Środkowa, Polska (?), ok. 1840
Cena wywoławcza. 6 000 zł

913
Sekretera klasycystyczna Europa Zachodnia, Niemcy, 1 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 9 600 zł

914
Komplet siedzisk w stylu Ludwika Filipa mahoń; Europa Środkowa, ok. 1860-80
Cena wywoławcza. 6 200 zł

915
Stół w stylu Ludwika Filipa buczyna, brzoza, sosna, fornir - mahoń;
Europa Środkowa, ok. 1880
Cena wywoławcza. 2 200 zł

916
Szafa sieniowa barokowa wykonana w Północnej Europie, prawdopodobnie
na terenie Niemiec między Hamburgiem, a Lubeką,
około połowy XVIII w.
Cena wywoławcza. 70 000 zł