Edward HARTWIG (1909-2003)

1
Portret artysty malarza Zenona Kononowicza fotografia czarno-biała, brom, papier;
14,3 x 10,2 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: EHartwig (ołówkiem)
Cena wywoławcza 1 600 zł

Tadeusz SUMIŃSKI (1924-2009)

2
Teka fotografii (56 szt.), 2 poł. XX w. o różnych wymiarach i tematyce (architektura
zabytkowa i współczesna, krajobrazy rodzime
i egzotyczne, kilka portretów)
Cena wywoławcza 6 600 zł

Fotograf nieokreślony

3
Album z fotografiami Polska, lata 30. XX w.
Cena wywoławcza 500 zł

4
Malarstwo polskie w pocztówkach Zbiór 526 pocztówek w większości kolorowych
wydawanych w latach 1903 - 1936.
Cena wywoławcza 2 200 zł

Leszek Kołakowski (tekst)

5
Ogólna teoria nie-uprawiania ogrodu Andrzej Bartczak (grafika)
Wydawca „Poprzeczna Oficyna Press"
Jacka Wdzięczaka, Łódź [1992].
Cena wywoławcza 800 zł

6
Polskie malarstwo nowoczesne 50 reprodukcyj barwnych
Warszawa - Kraków 1935. Wyd. J. Mortkowicza
Cena wywoławcza 400 zł

Hans VOLLMER

7
Allgemeines Lexikon der Bildenden Künstler T. 1-6. Leipzig - E. A. Seemann Verlag - 1953-1962.
Cena wywoławcza 1 200 zł

8
Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie LXXV. Księga jubileuszowa
Warszawa 1936, 32 cm, s. 163
Cena wywoławcza 500 zł

9
Sztuka 1897-1922 Kraków [1922]. Nakład i własność
H. Altenberga i Gubrynowicza i Syna we Lwowie.
Cena wywoławcza 400 zł

Józef PIŁSUDSKI

10
„Rok 1920" Wydanie II z przedmową autora i przypisami.
Warszawa 1927.
Cena wywoławcza 400 zł

Joseph GROZER (1755-1799)

11
Odpoczynek - The Peasant's repast - Le repas du Paysant, 1798 wg Henry SINGLETON (1766-1839)
mezzotinta, papier; 55 x 42,3 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza 1 400 zł

Adam PILIŃSKI (1810-1887)

12
Elections des Rois de Pologne a Vola akwaforta, papier,13,6 x 21,3 cm (wymiar odbitki)
16 x 22,5 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
Cena wywoławcza 1 200 zł

Julian FAŁAT (1853-1929)

13
Polowanie na łosia zimą - plansza z „Teki myśliwskiej" litografia barwna, papier;
27 x 42 cm (w świetle oprawy);
sygn. na płycie l. d.: JFałat / Nieśwież
Cena wywoławcza 1 500 zł

Adam PILIŃSKI (1810-1887)

14
Warszawa akwaforta, papier, 12,8 x 20,1 cm (wymiar płyty),
16,5 x 22 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
Cena wywoławcza 1 800 zł

Gabriel BODENEHR (1673-1765)

15
Widok Lublina akwaforta barwna, papier;
18 x 50,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Gabriel Bodenehr exc (…)?
Cena wywoławcza 1 100 zł

Matthaus MERIAN (1593-1650)

16
Gdańsk akwaforta barwna, papier;
24 x 51 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza 2 600 zł

Maksymilian FAJANS (1827-1890)

17
Warszawa litografia na tincie, papier;
12,5 x 20,1 cm (wymiar odbitki),
sygn. na kamieniu l. d.: M. Fajans;
Cena wywoławcza 1 700 zł

Feliks TOPOLSKI (1907-1989)

18
Szkic postaci węgiel, papier; 54,5 x 37,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Feliks Topolski
Cena wywoławcza 2 000 zł

19
Autoportret, 1930-1935 ołówek, tusz lawowany, papier, 40 x 29,8 cm;
sygn. z prawej strony ołówkiem:
WW [monogram wiązany].
Cena wywoławcza 5 700 zł

Piotr STACHIEWICZ (1858-1930)

20
Gondolier, 1888 tusz lawowany, papier,
23,5 x 15 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Piotr Stachiewicz / 88
Cena wywoławcza 2 000 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

21
W kąpieli ołówek, papier; 24,8 x 36,8 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: J Malczewski
Cena wywoławcza 2 500 zł

Stefan ŻECHOWSKI (1912-1984)

22
Akt ołówek, papier;
27,7 x 16,7 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza 3 000 zł

Stefan ŻECHOWSKI (1912-1984)

23
Wizyta, 1947 ołówek, papier fotograficzny; 19,2 x 24,2 cm;
sygn. i dat. p. d.: SŻ / 47
Cena wywoławcza 3 400 zł

Adam SETKOWICZ (1876-1945)

101
Przed wyjazdem do miasta akwarela, papier; 15,5 x 30,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: A. Setkowicz
Cena wywoławcza 2 300 zł

Adam SETKOWICZ (1876-1945)

102
Wyjazd do miasta akwarela, papier; 15,5 x 31 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: A. Setkowicz
Cena wywoławcza 2 300 zł

Andrzej OLEŚ (1886 - 1952)

103
Pod arkadą, 1937 ołówek, akwarela, papier; 34 x 25 cm;
sygn. l. d.: A. Oleś /1937
Cena wywoławcza 1 300 zł

Rafał MALCZEWSKI (1892-1965)

104
Pejzaż zimowy z chatą, ok. 1960 akwarela, papier; 37 x 54 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Rafał Malczewski (ołówkiem)
Cena wywoławcza 9 600 zł

Soter JAXA-MAŁACHOWSKI (1877-1952)

105
Nokturn nad zatoką gwasz, papier; 17 x 35 cm;
sygn. l. d.: S Jaxa
Cena wywoławcza 3 300 zł

Henryk EPSTEIN (1890-1944)

106
Pejzaż z drogą do miasteczka akwarela na podrysowaniu ołówkiem, karton;
43 x 55 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza 3 800 zł

Julian CEGLIŃSKI (1827-1910)

107
Na podwórzu, 1905 akwarela, papier; 19 x 22 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: J. Cegliński / 1905 r.
Cena wywoławcza 3 200 zł

Leopold GOTTLIEB (1879-1934)

108
Ogród - szkic akwarela, gwasz, ołówek, papier jasnobrązowy;
35,5 x 25,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza 4 500 zł

Fryderyk PAUTSCH (1877-1950)

109
Martwa natura myśliwska, ok. 1925 akwarela, tusz, papier; 48 x 36 cm;
sygn. l. d.: FPautsch (ołówkiem);
Cena wywoławcza 9 000 zł

Wojciech GERSON (1831-1901)

110
Rodzina wieśniacza, 1854 akwarela, gwasz, papier;
21,5 x 17 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Wojciech Gerson 1854
Cena wywoławcza 24 000 zł

Eugeniusz GEPPERT (1890-1979)

111
Wrocław - barki na Odrze, 1951 akwarela, papier fakturowany;
36,5 x 54 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Eugeniusz Geppert 1951
Cena wywoławcza 6 000 zł

Piotr POTWOROWSKI (1898-1962)

112
Żona i córeczka Anusia w ogrodzie akwarela, ołówek, papier;
32 x 43,5 cm; (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza 5 000 zł

Kazimierz LASOCKI (1871-1952)

113
Pejzaż z okolic Miłosnej, 1945 akwarela, papier; 24,5 x 35,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: K. Lasocki-Miłosna 1945 r.
Cena wywoławcza 1 400 zł

Teodor AXENTOWICZ (1859-1938)

114
Na Gromniczną, ok. 1910 pastel, papier; 92 x 64 cm (w świetle oprawy);
sygn. z prawej: T. Axentowicz
Cena wywoławcza 23 000 zł

115
Postać dziecka przy stole, 1912 akwarela, papier; 21 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WW [monogram wiązany]
Cena wywoławcza 4 600 zł

116
Akt stojącej kobiety akwarela, papier; 43,5 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn. z prawej strony: WW [monogram wiązany]
Cena wywoławcza 5 700 zł

Stanisław KOSZELIŃSKI (1876-1968)

117
Wiosna - akt nad stawem, 1937 pastel, tektura; 62,5 x 48 cm;
sygn. i dat. p. d.: St. Koszeliński 37r.
Cena wywoławcza 5 200 zł

Apoloniusz KĘDZIERSKI (1861-1939)

118
Rzeka Narew, przed 1930? akwarela, papier; 28,5 x 35,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: A. Kędzierski Łubienica
Cena wywoławcza 5 300 zł

Erwin ELSTER (1887-1977)

119
Motyw z małego miasteczka z synagogą akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
42,5 x 53,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza 3 200 zł

Fried PAL (1893-1976)

120
Rozmowa kobiet olej, płótno; 80,5 x 60,5 cm;
sygn. l. d.: FRIED PAL
Cena wywoławcza 13 500 zł

Nathan GUTMAN (1898 - 1987)

121
Akt, ok. 1970 olej, płótno; 55 x 46 cm;
sygn. l. d.: N.Gutman
Cena wywoławcza 5 200 zł

122
Przedwiośnie olej, papier; 31 x 45 cm;
Cena wywoławcza 23 000 zł

123
Akt leżącej, 1915 olej, płótno; 45 x 65 cm;
sygn. p. d.: WW;
Cena wywoławcza 21 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

124
Zabawa dzieci - szkic do „Słowiańskiego viribus unitis", 1939 olej, sklejka; 35 x 25 cm;
sygn. l. d.: Wlastimil Hofman
Cena wywoławcza 11 500 zł

Kasper POCHWALSKI (1899-1971)

125
Pokłon Trzech Króli, 1963 olej, sklejka; 24,5 x 29,5 cm;
sygn. p. d.: Kasper Pochwalski / 1963
Cena wywoławcza 2 100 zł