Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

49
Widok na ulicę Poselską i kościół Dominikanów w Krakowie, ok. 1910 ołówek, papier, 19,5 x 15,5 cm
Cena wywoławcza. 1 600 zł

Władysław SZERNER (1836-1915)

50
Wiejski skrzypek w stroju krakowskim piórko, tusz, tusz lawowany, gwasz na podrysowaniu
ołówkiem, papier, 27,5 x 21 cm
Cena wywoławcza. 2 900 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

51
Droga w lesie, ok. 1908 kredki, papier, 15 x 19 cm
Cena wywoławcza. 1 800 zł

NIKIFOR KRYNICKI (1895-1968)

101
Kościół w Krynicy gwasz, papier; 22 x 16 cm
Cena wywoławcza. 1 700 zł

NIKIFOR KRYNICKI (1895-1968)

102
Kościół w mieście ołówek podmalowany gwaszem, papier; 24 x 18 cm;
u dołu napis autorski:
NOSZYIEWSIMIASTOSEŁO
Cena wywoławcza. 1 500 zł

NIKIFOR KRYNICKI (1895-1968)

103
Widok na kościół akwarela, papier, 16 x 12 cm (w świetle oprawy);
u dołu napis autorski:
500 ZŁ/ WKRYNICAWSISEŁOWILLA
Cena wywoławcza. 2 000 zł

Maja BEREZOWSKA (1898-1978)

104
Rycerz i dziewczyna, ok. 1970 długopis, akwarela, papier;
36 x 35 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: majaberezowska;
Cena wywoławcza. 2 800 zł

Maja BEREZOWSKA (1898-1978)

105
Na plaży, ok. 1970 długopis, akwarela, papier;
20 x 28,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: majaberezowska
Cena wywoławcza. 1 900 zł

Maja BEREZOWSKA (1898-1978)

106
W garderobie, ok. 1970 długopis, akwarela, papier;
48,5 x 32 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: majaberezowska
Cena wywoławcza. 2 600 zł

Zofia STRYJEŃSKA (1891 - 1976)

107
Projekt kostiumu - z cyklu "Stroje ludowe" gwasz, ołówek, papier, 23,7 x 42 cm;
Cena wywoławcza. 4 500 zł

108
Projekt kostiumu - Zbójnik Podhalański X gwasz, papier, 26 x 41,5 cm;
sygn u dołu: Z. STRYJEŃSKA (ołówkiem)
Cena wywoławcza. 4 500 zł

109
Ceramika, po 1945 gwasz, papier, 90,5 x 69 cm;
sygn. p. d.: Z. STRYJEŃSKA
Cena wywoławcza. 23 000 zł

Emil KRCHA (1894-1972)

110
Kompozycja figuralna,1925 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
72 x 58 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 5 700 zł

Natan KORZEŃ (1895-1941)

111
Motyw z małego miasteczka, ok. 1925 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier
naklejony na tekturę, 42,5 x 56,5 cm;
Cena wywoławcza. 6 400 zł

Adam SETKOWICZ (1876-1945)

112
Motyw zimowy, ok. 1930 akwarela, papier naklejony na tekturę;
26,5 x 47,5 cm; sygn. l. d.: A. Setkowicz
Cena wywoławcza. 3 700 zł

Jan CYBIS (1897-1972)

113
Łeba, 1968 ołówek, akwarela, papier;
30 x 47,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 9 500 zł

Apoloniusz KĘDZIERSKI (1861-1939)

114
Rybak, ok. 1917 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
43 x 68 cm
Cena wywoławcza. 14 000 zł

Artysta nieokreślony francuski?, XVIII w.

115
Głowa dziewczyny pastel (wcierany), kreda, papier, 45,5 x 35,6 cm
Cena wywoławcza. 7 600 zł

Emil SZINAGEL (SCHINAGEL) (1899-1943)

116
Toaleta - praca dwustronna akwarela, paper, 24,7 x 37,6 cm;
napis na jednej ze stron p. d.: E Szinagel
Cena wywoławcza. 2 700 zł

117
Martwa natura / Pejzaż -praca dwustronna akwarela, papier, 22,9 x 30,6 cm;
napis. na jednej ze stron l. d.: Szinagel / 1942
Cena wywoławcza. 2 200 zł

Teodor AXENTOWICZ (1859-1938)

118
Święto Jordanu akwarela, gwasz, pastel, tektura, 50 x 70 cm;
sygn. l. d.: T. Axentowicz
Cena wywoławcza. 33 000 zł

Kazimierz SICHULSKI (1879-1942)

119
Stary Hucuł, 1905 pastel, papier żeberkowy;
54 x 43,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. g.: KS 05
Cena wywoławcza. 23 000 zł

Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852-1936)

120
Anemony w wazonie, 1924 pastel, akwarela na podrysowaniu ołówkiem,
papier żeberkowy, 46 x 63 cm
Cena wywoławcza. 57 000 zł

Zofia ATTESLANDER (1874-po 1928)

121
Chryzantemy w wazonie, ok. 1915 olej, płótno; 92 x 61 cm;
sygn. z lewej: zof atteslander (po konserwacji).
Cena wywoławcza. 10 000 zł

Zbigniew PRONASZKO (1885-1958)

122
Irysy w czarnym wazonie, 1946 olej, płótno, 80 x 60 cm;
sygn. p. d.: Z. Pronaszko.
Cena wywoławcza. 10 000 zł

Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)

123
Róże w wazonie i ceramiczne puzderko olej, tektura, 33 x 50 cm;
sygn. z lewej.: A. Karpiński
Cena wywoławcza. 13 000 zł

124
Róże w wazonie olej, płótno; 49 x 41,5 cm;
sygn. l. d.: WWeiss
Cena wywoławcza. 19 000 zł

125
Przedwiośnie, 1898 olej, tektura, 12,4 x 21,3 cm;
sygn. p. d.: WW
Cena wywoławcza. 11 500 zł

126
Kwitnąca róża, 1898 olej, deska, 23,5 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WW
Cena wywoławcza. 17 000 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

127
Rafał i Julia - Portret dzieci artysty olej, tektura, 32 x 39,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. g.: J Malczewski
Cena wywoławcza. 27 000 zł

Feliks Michał WYGRZYWALSKI (1875-1944)

128
Faraglioni olej, sklejka, 45 x 62,5 cm;
sygn. l. d.: Faraglioni/ F.M. Wygrzywalski
Cena wywoławcza. 16 000 zł

Wiktor KORECKI (1890-1980)

129
Rybak z podrywką, ok. 1935 olej, płótno, 74 x 104 cm;
sygn. l. d.: WIKTOR KORECKI
Cena wywoławcza. 13 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

130
Portret dziewczynki olej, tektura, 23 x 29 cm;
sygn. l. d.: Wlastimil/ Hofman/ 1928
Cena wywoławcza. 13 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

131
Autoportret na tle morza, 1942 olej, sklejka, 34 x 30 cm;
sygn. l. d.: Wlastimil / Hofman/ Jerozolima 1942
Cena wywoławcza. 17 000 zł

Władysław BAKAŁOWICZ (1833 - 1903)

132
Portret damy olej, płótno, 46,5 x 38 cm; (owal);
sygn. p.d.: LBakalowicz
Cena wywoławcza. 16 000 zł

Stanisław ELESZKIEWICZ (1900-1963)

133
Przed lustrem olej, płótno, 55 x 46 cm;
sygn. p. d.: S. Eleszkiewicz
Cena wywoławcza. 18 000 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

134
Portret Marii Malczewskiej z córką Julią olej, deska; 41 x 22 cm;
sygn. p. d.: J Malczewski
Cena wywoławcza. 95 000 zł

Stanisław CZAJKOWSKI (1878-1954)

135
Świątek nad Wisłą, 1919 olej, płótno; 69 x 49 cm;
sygn. l. d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI/ 1919
Cena wywoławcza. 19 000 zł

136
Wieczorny pejzaż, 1903 r. olej, tektura, 35,5 x 25 cm;
sygn. l. d.: WW
Cena wywoławcza. 15 000 zł

137
Tadzio, ok. 1904 r olej, płótno, 84 x 67 cm;
sygnowany l. d.: WW;
Cena wywoławcza. 95 000 zł

Wacław SZYMANOWSKI (1859-1930)

138
Żniwiarka, ok. 1920 olej, płótno, 84,5 x 160 cm;
sygn. l. d.: Wacław Szymanowski.
Cena wywoławcza. 12 000 zł

Mieczysław KORWIN PIOTROWSKI(1869-1930)

139
Nokturn, 1899 olej, płótno naklejone na tekturę;
56 x 68 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 6 000 zł

Mela MUTER (1876-1967)

140
Portret młodego mężczyzny [Portret Józefa Mehoffera?], 1911/12 ołówek, akwarela, płótno bawełniane, 81 x 100 cm;
Cena wywoławcza. 65 000 zł

Wojciech GRABOWSKI (1850-1885)

141
Młyn, 1882 olej, deska, 37 x 26,5 cm;
sygn. l. d.: W. Grabowski 82.
Cena wywoławcza. 14 000 zł

Teofil ZALESKI (? - 1907)

142
Motyw wiejski, 1899 olej, płótno naklejone na tekturę;
25,5 x 15,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Teofil Zaleski. 1899
Cena wywoławcza. 2 500 zł

Antoni KOZAKIEWICZ (1841-1929)

143
Króliki, 1879 olej, deska, 26,5 x 39,5 cm;
sygn. p. d.: A. Kozakiewicz 1879 / München
Cena wywoławcza. 32 000 zł

Otto Heinrich ENGEL (1866-1949)

144
Ogród w słońcu, ok. 1915 olej, płótno; 91 x 101,5 cm;
sygn. l. d.: Otto H. Engel.
Cena wywoławcza. 12 000 zł

Wiktor KORECKI (1890-1980)

145
Pejzaż z brzozami, ok. 1927 olej, płótno; 60 x 80 cm;
sygn. p. d.: W.Korecki
Cena wywoławcza. 8 000 zł