Karol BEYER (1818-1877) - pracownia

1
Portret młodego mężczyzny, I poł. XIX w. dagerotyp, posrebrzana płytka miedziana, 6 × 4,8 cm;
p. d. wybite: Es. Beyer/ Varsovie
Cena wywoławcza. 2 500 zł

2
Zestaw 30 fotografii portretowych przedstawiających m.in. aktorów:
Helenę Modrzejewską, Mariję Sawinę,
Michała Chądzyńskiego, Zofię Heindreich
Cena wywoławcza. 2 700 zł

Stanisław BIZAŃSKI (1846-1890)

3
Dolina Kościeliska - Brama Kraszewskiego fotografia czarno-biała, sepiowana,
papier fotograficzny naklejony na karton,
15,7 x 11,2 cm (wymiar fotografii)
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Frantisek DRTIKOL (1883-1961)

4
Akt z kołem fotografia czarno-biała, brom, papier, 22 x 28 cm;
p. d. sucha pieczęć tłoczona:
COPYRIGHT / DRTIKOL PRAGUE
Cena wywoławcza. 5 500 zł

Ladislav POSTUPA (ur. 1929)

5
Akt fotografia czarno-biała, brom, papier,
19 x 19 cm (arkusz);
opisany na odwrocie (ołówkiem): I.Pv
Cena wywoławcza. 800 zł

Josef VETROVSKY (1897-1944)

6
Akt kobiety na tle koła fotografia czarno-biała, brom, papier,
21,5 x 22,5 cm (wymiar odbitki)
Cena wywoławcza. 1 500 zł

7
Powstanie Listopadowe 1830-1831 Z upoważnienia Obywatelskiego Komitetu
Obchodu Stulecia Powstania Listopadowego
we Lwowie, Lwów 1931
Cena wywoławcza. 600 zł

SPRINGER Anton

8
Powszechna ilustrowana historya sztuki Przekład polski Kazimierza Broniewskiego.
T. 1-4. Warszawa 1902-1904.
Cena wywoławcza. 900 zł

MACAULAY Thomas Babington

9
Dzieje Anglii od wstąpienia na tron Jakuba II go.
T. 1-10 w 5-ciu woluminach, Warszawa 1873-1874.
Cena wywoławcza. 2 700 zł

10
POLSKA jej dzieje i kultura od czasów najdawniejszych do chwili obecnej T. 1-3. Warszawa [1928-1932].
Cena wywoławcza. 4 800 zł

SELDENI Joannie

11
Synedriis (de) & Praefecturis Juridicis Veterum Ebraeorum.
Libri Tres (w 1 wol.). Editio ultima priori correctior.
Cena wywoławcza. 1 400 zł

MARCELLINI Ammiani

12
Rerum Gestarum Qui de XXXI Supersunt Libri XVIII.
Ad fidem MS. veterum Codd. recensiti,
observationibus illustrati.
Cena wywoławcza. 1 800 zł

PLUTARCH z Cheronei (50-125 n.e.)

13
Żywoty równoległe PLUTARCHI CHAERONENSIS VITARUM
PARALLELARUM feu Comparata-rum,
MDLXXXXII [1592], s. 432
Cena wywoławcza. 1 600 zł

14
ALBUM SIENKIEWICZA z heliograwiurami m.in. Józefa Brandta, Juliusza Kossaka, Jana Rosena Warszawa 1898. Nakł. Gebethnera i Wolffa
Cena wywoławcza. 600 zł

BYSTROŃ Jan Stanisław

15
Komizm Lwów-Warszawa 1939. Książnica-Atlas;
egz. nr 2686, 29 cm; s. 540.
Cena wywoławcza. 600 zł

STYKA Jan

16
Wrogom na znak. Ze skarg Jeremiego Teka 6 heliograwiur J. Styki ilustrujących poezję
Kornela Ujejskiego pt. ”Skargi Jeremiego” z 1847 r.
Cena wywoławcza. 800 zł

POTOCKI Antoni

17
Grottger Lwów 1907. Nakładem Księgarni H. Altenberga;
27 cm, s. 236, tablic. 205 w tym 13 barwnych.
Cena wywoławcza. 600 zł

Józef MEHOFFER (1869-1946)

18
Scena baśniowa, 1903 litografia barwna, 38 x 28 cm;
sygn. na kamieniu l. d.: Józef Mehoffer 1903
Cena wywoławcza. 700 zł

BREHM Alfred Edmund

19
Życie zwierząt Z 1090 ilustracjami w tekście oraz wieloma
(18) tablicami barwnemi.
T.1-2. Warszawa [1935-1936].
Cena wywoławcza. 800 zł

20
JÓZEF II HABSBURG (1741-1790) cesarz niemiecko - rzymski
Dokument na papierze, 4 kartkowy
Cena wywoławcza. 1 600 zł

NAPOLEON I Bonaparte

21
List z odręcznym podpisem cesarza Francuzów 1-kartkowy (2-stronnie zapisany); 22,5 x 18,5 cm.
Datowany: Saint Cloud 18 sierpnia 1810.
Cena wywoławcza. 8 000 zł

22
Zbiór akwafort z kolekcji Akademii Sztuk Pięknych w Düsseldorffie Vol. I-III, Dusseldorf 1780-1781; 49 x 30 cm.
Cena wywoławcza. 24 000 zł

GUMOWSKI Kanty Jan

23
Widoki Krakowa Rys.[unki] Jana Gumowskiego wydane staraniem
Muzeum Narodowego w Krakowie, 1926.
Cena wywoławcza. 700 zł

JAKUBOWSKI Stanisław

24
Bogowie Słowian Kraków 1933; nakład 3000 egz.
z odręcznym (w ołówku) podpisem autora;
Cena wywoławcza. 500 zł

HOFMAN Wlastimil

25
Album wystawy zbiorowej dzieł Wlastimila Hofmanna z okazji jubileuszu 25-letniej
pracy artysty z przedmową M. Morelowskiego
i autolitografjami jubilata.
Cena wywoławcza. 3 600 zł

CZERMAŃSKI Zdzisław

26
Józef Piłsudski w 13 planszach Warszawa 1935. Wydawnictwo J. Przeworskiego;
Cena wywoławcza. 3 800 zł

Jan MATEJKO(1838-1893) Jan STYFI(1839-1921)

27
Michał Sędziwój, 1876 drzeworyt sztorcowy, papier,
19 x 34,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 700 zł

Zdzisław CZERMAŃSKI (1900-1970)

28
Józef Piłsudski, 1935 litografia, papier, 46 x 32 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: na płycie: Czermański . /35
Cena wywoławcza. 500 zł

Giovanni Battista PIRANESI (1720-1778)

29
Tempio antico volgarmente detto della Salute, 1778 akwaforta, papier, 40,5 x 55,5 cm (odcisk płyty);
Cena wywoławcza. 1 800 zł

Johann Lorenz RUGENDAS (1775-1826)

30
Bataille D'Eylau en Prusse - Bitwa pod Iławą 8 lutego 1807 roku akwaforta, akwatinta, podmalowana
akwarelą, papier, 47 x 54 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 2 000 zł

31
Siége de Danzig - Oblężenie Gdańska 24 maja 1804 roku akwaforta, akwatinta, podmalowana
akwarelą, papier, 46 x 54 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 2 000 zł

Mojżesz KISLING (1891-1953)

32
Montparnasse akwaforta, papier, 33,6 x 26,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Kisling (na płycie);
Cena wywoławcza. 2 500 zł

Jan RUBCZAK (1884-1942)

33
Widok na kościół Mariacki w Krakowie litografia podkolorowana kredką,
papier jasnobrązowy,
30,5 x 35,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 1 300 zł

Józef PIENIĄŻEK (1888-1953)

34
Drewniany kościółek w Łukawicy, 1934 akwaforta, papier, 22,3 x 26,7 cm (odcisk płyty),
24 x 28 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 800 zł

Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852-1936)

35
Kościół Panny Marii z teki: “Kraków. 12 autolitografii. Kredą i piórem rysował …”, 1915 litografia piórkiem, papier,
28,3 x 19,3 cm (w świetle oprawy)
Cena wywoławcza. 2 400 zł

Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852-1936)

36
Wawel od Zwierzyńca z teki: “Kraków. 12 autolitografii. Kredą i piórem rysował …”, 1915 litografia kredką, papier,
18,5 x 28,3 cm (w świetle oprawy)
Cena wywoławcza. 2 400 zł

Maja BEREZOWSKA (1898-1978)

37
Piwo, 1948 ołówek, akwarela, tusz, papier, 29,5 x 22 cm;
u dołu artystycznie opracowany napis: PIWO;
Cena wywoławcza. 1 900 zł

Maja BEREZOWSKA (1898-1978)

38
Rybaczka, 1948 ołówek, akwarela, papier,
25,5 x 13,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: maja berezowska Wwa 48
Cena wywoławcza. 1 900 zł

Stefan ŻECHOWSKI (1912-1984)

39
Akt, 1948 ołówek, papier, 10,8 x 9 cm;
sygn. p. d.: S 1948
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Eugeniusz EIBISCH (1895-1987)

40
Cyklameny w doniczce, ok. 1960 flamaster czarny, papier,
39 x 45 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Eibisch (ołówkiem)
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Stefan ŻECHOWSKI (1912-1984)

41
Amor - projekt znaczka, ok. 1940 ołówek, węgiel, papier,
29,5 x 20,5 cm (w świetle oprawy)
sygn. p. d.: SZ
Cena wywoławcza. 2 800 zł

Józef MEHOFFER (1869-1946)

42
Chrystus - fragment projektu kolumny ornatu ołówek, kalka (kremowa na błękitnym podkładzie)
Cena wywoławcza. 1 900 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

43
Rysunek dwustronny: Autoportret - postać stojąca, szkic postaci kobiety, szkic autoportretu; na odwrocie: Głowa artysty w fantazyjnym nakryciu kredki, papier,
22 x 28,3 cm (w świetle oprawy)
Cena wywoławcza. 4 400 zł

Anna BILIŃSKA BOHDANOWICZ (1857-1893)

44
Ruiny zamku w Lichtensteinie, 1882 ołówek, papier, 9,5 x 13,6 cm (w świetle oprawy);
napis autorski p. d.: Lichtenstein
Cena wywoławcza. 1 200 zł

45
Akt węgiel, papier, 44 x 31,3 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW (monogram wiązany ołówkiem);
Cena wywoławcza. 5 700 zł

Józef MEHOFFER (1869-1946)

46
Anioł Studium głowy anioła do witraża
Matka Boska Zwycięska
Cena wywoławcza. 8 000 zł

Stanisław GEPNER (1889 - 1965)

101
Umundurowanie wojska polskiego - 9 plansz akwarela (część podrysowana piórkiem), papier,
różne wymiary; sygn. i dat.: SGepner;
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Stanisław FABIJAŃSKI (1865-1947)

102
Baszta Senatorska zamku wawelskiego akwarela, papier, 33,5 x 23,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: St. Fabijański;
ok. 1915
Cena wywoławcza. 1 300 zł