Jerzy KOSSAK (1886-1955)

235
Na prerii, 1930 olej, sklejka, 51 x 79 cm;
sygn. p. d.: Jerzy Kossak / 1930
Cena wywoławcza. 13 000 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

236
Pojedynek - epizod z wojny polsko-bolszewickiej, 1935 olej, sklejka, 30 x 40 cm;
Cena wywoławcza. 14 000 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

237
Napad wilków, 1951 olej, płótno, 60 x 79 cm;
sygn. p. d.: Jerzy Kossak / 1951
Cena wywoławcza. 14 000 zł

Juliusz SŁABIAK (1917-1973)

238
Napad wilków, ok. 1965 olej, płótno, 76 x 92 cm;
sygn. p. d.: Juliusz Słabiak
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Ignacy ZYGMUNTOWICZ (1875-1947)

239
Odpoczynek w polu, ok. 1930 olej, płótno, 70 x 125 cm;
sygn. p. d.: I. Zygmuntowicz
Cena wywoławcza. 32 000 zł

Jerzy POTRZEBOWSKI (1921-1974)

240
Przed karczmą olej, płótno, 38 x 76,5 cm;
sygn. p. d.: Jerzy Potrzebowski
Cena wywoławcza. 7 300 zł

Konstanty MACKIEWICZ (1894 -1985)

241
Scena w ogrodzie olej, płótno, 105 x 115 cm,
sygn. p. d.: K. MACKIEWICZ
Cena wywoławcza. 11 500 zł

Władysław CHMIELIŃSKI (1911-1979)

242
Widok na Plac Zamkowy w Warszawie zimą olej, płótno, 51,5 x 71 cm;
Cena wywoławcza. 9 000 zł

Władysław OSTROWSKI (1878-1942)

243
Tatry w śniegu, 1927 olej, tektura, 67 x 95 cm;
sygn. p. d.: Władysław Ostrowski 1927
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Marcin ZALESKI (1796-1877)

244
Plac Krasińskich z kościołem Pijarów, ok. 1830 olej, płótno dublowane; 78,5 x 102 cm;
Cena wywoławcza. 90 000 zł

Hippolyte van SOOM (1856-1922)

245
Pejzaż z okolic Bruyere, 1887 olej, deska, 70 x 102 cm;
sygn. p. d.: Hippo Van Soom,
Cena wywoławcza. 15 500 zł

Vlastislav HOFMAN (1884-1964)

246
Pejzaż, 1936 olej, tektura, 24,5 x 29,5 cm;
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Stanisław KOSTRZEWSKI (1855-1899)

247
Sztorm, 1895 olej, tektura; 40 x 65 cm;
sygn. l. d.: S. Kostrzewski/ 1895
Cena wywoławcza. 9 500 zł

Teodor AXENTOWICZ (1859-1938)

248
Święto Jordanu, ok. 1910 olej, tektura, 40 x 33,5 cm;
sygn. p. d.: T. Axentowicz
Cena wywoławcza. 28 000 zł

Jan KONARSKI (1850-1918)

249
Jadą sanie olej, płótno, 66 x 50,5 cm;
sygn. p. d.: J. Konarski
Cena wywoławcza. 37 000 zł

Stanisław KAMOCKI (1875 - 1944)

250
Słoneczny dzień olej, tektura; 35 x 49,5 cm;
sygn. p. d.: S Kamocki
Cena wywoławcza. 9 000 zł

Antoni GRAMATYKA (1841-1922)

251
Widok na klasztor benedyktynów w Tyńcu olej, tektura; 23 x 33,5 cm;
sygn. l. d.: A Gramatyka
Cena wywoławcza. 4 000 zł

T. MARWID, XX w.

252
Dziewczynka w stroju góralskim pastel, papier żeberkowy, 48 x 38 cm; sygn. l. d.: nieczytelnie
Cena wywoławcza. 1 600 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

253
Dzieci z martwym ptaszkiem olej, sklejka, 49,5 x 70 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil Hofman
Cena wywoławcza. 35 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

254
Gospodarz z Bronowic, ok. 1925 olej, sklejka, 45,5 x 59,5 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil/ Hofman
Cena wywoławcza. 18 000 zł

André BLONDEL (1909 - 1949)

255
Martwa natura z portretem olej, płótno, 49,5 x 60 cm;
sygn. l.d.: Blondel 45
Cena wywoławcza. 10 000 zł

Natan GUTMAN (1913-1990)

256
Para w parku olej, płótno; 65 x 54 cm;
sygn. p. d.: N. Gutman
Cena wywoławcza. 3 500 zł

Natan GUTMAN (1913-1990)

257
Muzykanci olej, płótno; 61 x 50 cm;
sygn. p. d.: N Gutman
Cena wywoławcza. 3 000 zł

Zygmunt MENKES (1896-1986)

258
Czarne pończochy olej, płótno; 57 x 49 cm;
sygn. p. g.: Menkes
Cena wywoławcza. 95 000 zł

Bronisława RYCHTER-JANOWSKA (1868-1953)

259
Jesienny spacer olej, sklejka; 24,5 x 26 cm;
sygn. p. d.: B. RYCHTER - JANOWSKA
Cena wywoławcza. 7 000 zł

260
Jaz olej, sklejka; 51 x 71 cm;
sygn. p. d.: Kamocki (słabo czytelne);
Cena wywoławcza. 10 000 zł

Stefan DOMARADZKI (1879-1983)

261
Pejzaż - Gliniak,1929 olej, tektura; 33 x 41 cm;
sygn. l. d.: S. Domaradzki - Gliniak 1929
Cena wywoławcza. 2 900 zł

Mela MUTER (1876-1967)

262
Zaułek - motyw z południa Francji olej, tektura naklejona na sklejkę;
53,5 x 45,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. u dołu: Muter
Cena wywoławcza. 140 000 zł

Anna PETERS (1843-1926)

263
Kosz kwiatów, 1918 olej, płótno podklejone tekturą; 75 x 57,5 cm;
sygn. p. d.: Anna Peters / 1918
Cena wywoławcza. 34 000 zł

Adam KOSSOWSKI (1905 - 1986)

264
Kwiaty z gazetą, 1928 olej, płótno, 80 x 100 cm;
sygn. p. g.: A. Kossowski
Cena wywoławcza. 4 800 zł

Henryk BERLEWI (1894-1967)

265
Martwa natura z wiśniami, 1948 olej, płótno; 48 x 57 cm;
sygn. p. d.: H. BERLEWI, datowany na krawędzi po prawej stronie: 1948,
Cena wywoławcza. 250 000 zł

Szymon SZUMIŃSKI (1936-1986)

266
Domy w zieleni olej, płótno; 65 x 81 cm;
sygn. p. d.: Szymon
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Juliusz STUDNICKI (1906-1978)

267
Diabelski las olej, płótno, 41 x 65 cm;
sygn. p. d.: JStudnicki
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Erwin ELSTER (1887-1977)

268
Chełmno - wzgórze klasztorne olej, płótno; 91 x 70,5 cm;
sygn. p. d.: Elster
Cena wywoławcza. 6 000 zł

Władysław ŚLEWIŃSKI (1854-1918)

269
Martwa natura z jabłkami olej, płótno, 45,5 x 55 cm,
sygn. l. g.: W Ślewinski
Cena wywoławcza. 370 000 zł

Józef PUACZ (1863-1927)

270
Portret damy w kapeluszu z woalką, 1889 olej, płótno dublowane, 53,5 x 43 cm;
sygn. p. d.: J. Puacz/ Monachium
Cena wywoławcza. 6 400 zł

Maksymilian FEUERRING (1896-1985)

271
Akt kobiecy siedzący olej, płotno, 100 x 60 cm;
sygn. l. g.: mfeuerring
Cena wywoławcza. 10 000 zł

Malarz nieokreślony, włoski

272
Portert Włoszki w koralach olej, płótno, 71,5 x 58,5 cm
Cena wywoławcza. 12 000 zł

Henryk SIEMIRADZKI (1843-1902)

273
Głowa niewolnika olej, płótno naklejone na tekturę,
25,5 x 21,5 cm (w świetle owalnej oprawy);
Cena wywoławcza. 53 000 zł

Leonard STROYNOWSKI (1858 - 1935)

274
Sąd Parysa olej, płótno, 61 x 94 cm;
sygn. p. d.: L Stroynowski
Cena wywoławcza. 6 400 zł

Herman HENDRICH (1856-1931)

275
Wiosna olej, płótno, 100 x 75 cm;
sygn. l. d.: HENDRICH
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Zofia STRYJEŃSKA (1894 - 1976)

276
Dyngus - para obrazów Dygnus (dziewczyna) - fragment górnej partii obrazu
Dyngus (chłopiec) - fragment górnej partii obrazu
Cena wywoławcza. 90 000 zł

Malarz nieokreślony, XVIII/XIX w.

277
Bella Alba olej, płótno; 54,4 x 41 cm
Cena wywoławcza. 3 500 zł

Feliks HANUSZ (1811-1876)

278
Portret dziewczynki, 1854 olej, płótno dublowane, 37 x 33 cm;
Na odwrocie napis: Felix Hanusz malował/ R. 1854.
Cena wywoławcza. 6 400 zł

G. MULLER (XIX w.)

279
Portret młodzieńca, 1848 olej, tektura; 28,5 x 24 cm;
sygn. l. d.: G Műller 1848.
Cena wywoławcza. 5 300 zł

Nicolaes BERCHEM (1620-1683)

280
Pejzaż z pasterzem i praczką olej, deska, 35,4 x 43,6 cm
Cena wywoławcza. 35 000 zł

Malarz nieokreslony, XVII w.w typie Phillipsa

281
Scena rodzajowa olej, płótno dublowane, 64,5 x 54 cm
Cena wywoławcza. 13 500 zł

Malarz nieokreślony (XIX/XX w.)

282
Wędrowny mnich olej, płótno; 60,5 x 46,5 cm;
sygn. l. d.: nieczytelnie
Cena wywoławcza. 9 000 zł