Josef VETROVSKY (1897-1944)

101
Akt kobiety z ceramiką fotografia czarno-biała, brom, papier, 24,7 x 35,4 cm;
sygn. suchą pieczęcią
Cena wywoławcza 1 500 zł

Josef VETROVSKY (1897-1944)

102
Akt kobiecy stojący fotografia czarno-biała, brom, papier, 32 x 23,5 cm;
sygn. suchą pieczęcią
Cena wywoławcza 1 500 zł

Frantisek DRTIKOL (1883-1961)

103
Akt fotografia czarno-biała, brom, papier, 29, 5 x 22,9 cm;
sygn. p. d.: suchą pieczęcią
Cena wywoławcza 4 000 zł

104
Zestaw siedmiu fotografii o tematyce huculskiej fotografia czarno-biała, brom, papier, różne wymiary;
Cena wywoławcza 3 800 zł

Włodzimierz PUCHALSKI (1909-1979)

105
Hucuł fotografia czarno-biała, brom, papier, 23,7 x 17,8 cm;
na odwrocie stempel autorski
Cena wywoławcza 2 000 zł

Marian DEDERKO (1880-1965)

106
Modelka fotografia czarno-biała, brom, papier, 25 x 20 cm;
na odwrociu stempel autorski
Cena wywoławcza 1 500 zł

107
Ołtarz Wita Stwosza - teka fotografii dwanaście plansz z fotografiami w oryginalnej teczce
Cena wywoławcza 2 400 zł

Jan BUŁHAK (1876-1950)

108
Konfesja św. Stanisława w Katedrze Wawel fotografia czarno-biała, brom, papier na tekturze, 16,5 x 10,4 cm
Cena wywoławcza 500 zł

Henryk SIEMIRADZKI (1843-1902) - według

109
Taniec wśród mieczy, 1895 heliograwiura, papier,
ok. 30 x 49,5 cm
Cena wywoławcza 1 000 zł

Kazimierz SICHULSKI (1879-1942)

110
Stanisław Wyspiański, 1904 litografia, papier, 18,7 x 16,5 cm
Cena wywoławcza 250 zł

111
Kazimierz SICHULSKI (1879-1942) Włodzimierz Tetmajer, 1904
litografia, papier, 18,7 x 16,5
Cena wywoławcza 250 zł

112
Julian Fałat, 1904 litografia, papier, 18,7 x 16,5 cm
Cena wywoławcza 250 zł

113
Leon Wyczółkowski, 1904 litografia, papier, 18,7 x 16,5 cm
Cena wywoławcza 250 zł

Jan RUBCZAK (1884-1942)

114
Przed domem akwaforta, akwatinta, papier, 12 x 16 cm (odcisk płyty),
sygn. p. d.: Jan Rubczak ... (ołówkiem);
Cena wywoławcza 400 zł

Władysław SKOCZYLAS (1883-1934)

115
Autoportret akwaforta, sucha igła, papier,
26 x 22 cm (w świetle oprawy)
Cena wywoławcza 1 800 zł

Eric Jönson DAHLBERGH (1625-1703) - według

116
Scena z wojny szwedzkiej miedzioryt, papier, 31 x 37 cm (w świetle oprawy);
opisana u dołu w obrębie kompozycji
Cena wywoławcza 1 200 zł

Willem SWIDDE (1660-1697) Eric Jönson DAHLBERGH (1625-1703) - według

117
Bitwa pod Warszawą 19 lipca 1656 miedzioryt, papier, 32 x 56 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza 1 800 zł

Bronisław Zygfryd NOWICKI (1907-1981)

118
Wenecja Bydgoska linoryt, bibułka, 40,5 x 29,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: BZN (na płycie),
Cena wywoławcza 2 000 zł

Wenzel HOLLAR (1607-1677)

119
Studia fizjonomiczne - para rycin, 1645 wg Leonardo DA VINCI (1452-1519)
Cena wywoławcza 1 800 zł

Jerzy HOPPEN (1891-1969)

120
Czaty akwaforta, miękki werniks, papier, 44 x 34 cm;
sygn. p. d : Jerzy Hoppen, l. d.: “Czaty”
Cena wywoławcza 2 400 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

121
Szkice ostu ołówek, papier, 20 x 26 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie: szkic postaci, ołówek, papier,
Cena wywoławcza 3 200 zł

Feliks TOPOLSKI (1907-1989)

122
Przeprawa przez Wisłę, 1945 tusz, ołówek, papier,
23 x 30,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza 1 500 zł

Stanisław Bohusz SIESTRZEŃCEWICZ

123
Na Kresach, 1898 tusz, papier, 43 x 61 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: St Bohusz - Siestrzeńcewicz/ 98
Cena wywoławcza 10 000 zł

Zbigniew PRONASZKO (1885-1958)

124
Rysunek plenerowy piórko, tusz, tusz lawowany na podrysowaniu
ołówkiem, papier, 26 x 36 cm;
Cena wywoławcza 1 200 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

125
Paczółtowice - widok na wieś, ok. 1908 ołówek, papier, 13,8 x 19,5 cm (w świetle oprawy);
napis p. d.: Paczółtowice / Maj
Cena wywoławcza 1 400 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

126
Motyw wiejski kredki, papier,
13,5 x 19,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza 1 400 zł

Ludwik LILLE (1897-1957)

127
Głowy byków, przed 1939 ołówek, papier, 19,5 x 26,7 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. g.: Lille
Cena wywoławcza 1 000 zł

Jan Piotr NORBLIN de la GOURDAINE

128
Scena z wojownikami, 1773 piórko, tusz lawowany, na podrysowaniu ołówkiem,
papier żeberkowy, 34,5 x 47 cm;
Cena wywoławcza 25 000 zł

Maja BEREZOWSKA (1898-1978)

201
Spotkanie, 1966 piórko, akwarela, papier, 34 x 24 cm
(w świetle oprawy); dedykacja autorska. l. d.
Cena wywoławcza 1 800 zł

Stanisław BOGUSŁAWSKI (1893-1964)

202
Las zimą, 1936 akwarela, gwasz na podrysowaniu ołówkiem, papier,
49 x 66 cm; sygn. l. d.: St. Bogusławski 1936
Cena wywoławcza 3 200 zł

Krystyna ŁADA-STUDNICKA (1907-1999)

203
Jezioro w Chmielnie, 1960 akwarela, papier, 28,7 x 42 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: K ŁADA (kredką);
Cena wywoławcza 2 700 zł

Władysław JAROCKI (1879-1965)

204
Pejzaż wiejski z rzeką, 1945 akwarela, papier, 65 x 98 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Wł. Jarocki 1945
Cena wywoławcza 8 700 zł

Michał POCIECHA (1852-1908)

205
Praca w polu akwarela, gwasz, (widoczne fragmenty
rysunkowego szkicu), papier,
30,5 x 54,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza 8 200 zł

Jan KOTOWSKI (1885-1960)

206
Portret konny Jana Czermińskiego herbu Cholewa, 1944 ołówek, kredki, gwasz, papier, 68 x 48 cm;
Cena wywoławcza 4 000 zł

Józef GURANOWSKI (1852-1922)

207
Mogiły powstańców styczniowych 1863,1900 gwasz, papier, 23 x 39 cm;
sygn. p. d.: J. Guranowski/900
Cena wywoławcza 3 300 zł

Abraham WEINBAUM (1890-1943)

208
Kąpiel, 1937 olej, papier, 54 x 43 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: AWenbaum 1937
Cena wywoławcza 9 000 zł

Juliusz KOSSAK (1824-1899)

209
Koń Carogród, 1871 akwarela, papier, 20 x 26 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie odręczny napis
Cena wywoławcza 19 000 zł

J. MEYER, XVIII w.

210
Głowa konia, 1798 tusz lawowany, gwasz, papier żeberkowy,
37,5 x 30,5 cm ( w świetle oprawy)
Cena wywoławcza 1 800 zł

Henryk BERLEWI (1894-1967)

211
Profil mężczyzny z bliznami, 1916 pastel, papier jasnobrązowy, 50 x 39 cm;
sygn. l. d.: H. Berlewi/ 1916 ?
Cena wywoławcza 4 000 zł

Henryk UZIEMBŁO (1879-1949)

212
Portret starej kobiety, 1902 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier,
32 x 23,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza 3 000 zł

Stanisław GÓRSKI (1887-1955)

213
Góral z fajką pastel, tektura, 51 x 35,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: St. Górski
Cena wywoławcza 3 500 zł

Zofia STRYJEŃSKA (1894 - 1976)

214
Zwiastowanie, po 1960 gwasz, olej, płótno, 56 x 71,8 cm;
sygn. u dołu po środku: Z./ STRYJEŃSKA.
Cena wywoławcza 30 000 zł

Stanisław GÓRSKI (1887-1955)

215
Na Gromniczną pastel, papier, 70 x 50 cm;
sygn. z prawej: St. Górski
Cena wywoławcza 7 500 zł

Władysław SERAFIN

216
Motyw z portu pastel, papier, 35 x 50,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: W Serafin
Cena wywoławcza 1 600 zł

Mieczysław SZCZERBIŃSKI (1900?-1981)

217
Mimozy w wazonie pastel, tektura, 34 x 49 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: MSzczerbiński
Cena wywoławcza 2 000 zł

Julian FAŁAT (1853-1929)

218
Wspomnienie z polowania akwarela, karton, 85,5 x 66 cm;
sygn. p. d.: JFałat / Bystra
Cena wywoławcza 29 000 zł

Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)

219
Róże, 1936 olej, tektura, 36 x 50 cm;
sygn. z lewej: A. Karpiński
Cena wywoławcza 9 000 zł

Ignacy PIEŃKOWSKI (1877-1948)

220
Odpoczynek w ogrodzie olej, płótno, 30 x 40 cm;
sygn. p. d.: I. Pieńkowski
Cena wywoławcza 5 300 zł