Jan BUŁHAK (1876-1950)

101
Ruiny Zamku Królewskiego w Warszawie fotografia czarno biała, brom, papier, 29 x 37,5 cm;
sygn. p. d.: J Bułhak
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Włodzimierz PUCHALSKI, Roman PUCHALSKI

102
Huculszczyzna - zbiór 17 fotografii przedstawiających typy postaci, motywy
krajobrazowe, sceny rodzajowe, ok. 1955-60
Cena wywoławcza. 6 800 zł

Fotograficy nieokreśleni - CAF, XX w.

103
Stanisław Królak fotografie - 64 szt. - przedstawiające wybitnego
polskiego kolarza, pierwszego polskiego zwycięzcę
Wyścigu Pokoju w 1956 r.
Cena wywoławcza. 1 200 zł

Gustaw ROGALSKI (1887-1939)

104
Proces Gorgonowej - karykatura, 1933 litografia, papier, 34,3 x 26,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i opisany na passe-partout
Cena wywoławcza. 700 zł

Odo DOBROWOLSKI (1883-1917)

105
Kościół OO. Karmelitów we Lwowie, 1915 litografia, papier, 29 x 40 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Odo Dobrowolski 915 (na płycie)
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Leopold LEWICKI (1906-1973)

106
Staruszek akwaforta, papier, 11,9 x 8,9 cm (wymiar odbitki),
26,9 x 18,3 cm (format arkusza);
Cena wywoławcza. 1 400 zł

Józef PANKIEWICZ (1866 - 1940)

107
Widok Sekwany pod Rouen, 1906 akwaforta, papier; 12,7 x 17,9 cm;
sygn. p. d.: Pankiewicz (pod obrazem, ołówkiem)
Cena wywoławcza. 2 200 zł

Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852-1936)

108
Dzielnica żydowska w Lublinie, ok. 1918 litografia, papier, 39,5 x 28,5 cm;
sygn. pod kompozycją, p. d.: LWyczół (ołówkiem).
Cena wywoławcza. 1 600 zł

Leopold LEWICKI (1906-1973)

109
Pożar, ok. 1935 sucha igła, papier, 10,5 x 10,7 cm (wymiar odbitki),
22,4 x 16,4 cm (format arkusza);
Cena wywoławcza. 1 400 zł

Joachim von SANDRART (1606-1688) - według

110
Plansze z wzornika malarskiego - 8 sztuk edycja z XVIII w.
miedzioryt, papier, ok 37 x 24 cm;
z prawej u dołu nr planszy (6 plansz numerowanych)
Cena wywoławcza. 3 800 zł

Leopold GOTTLIEB (1879-1934)

111
Major Leon Berbecki litografia, papier, 31,2 x 21,4 cm;
sygn. p. d.: L Gottlieb
Cena wywoławcza. 900 zł

Tadeusz WAŚKOWSKI (1883-1966)

112
Portret dziewczynki litografia, papier, 58,5 x 45 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: T. Waśkowski (ołówkiem)
Cena wywoławcza. 1 400 zł

Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852-1936)

113
Brama Grodzka w Lublinie, ok.1918 litografia barwna, papier, 32,5 x 27 cm;
sygn. pod kompozycją: LWyczół (ołówkiem);
Cena wywoławcza. 1 600 zł

Józef PANKIEWICZ (1866-1940)

114
Uliczka z Chartres [Chartres - une rue], akwaforta, sucha igła, papier, 22,7 x 10,3 cm,
sygn. p. d. pod ryciną: Pankiewicz (ołówkiem)
Cena wywoławcza. 1 800 zł

Odo DOBROWOLSKI (1883-1917)

115
Lwów - Cerkiew Wołoska i wieża Korniakta kredka litograficzna, papier,
38 x 28 cm (w świetle oprawy)
sygn. i dat. p. d.: Odo Dobrowolski 1915?
Cena wywoławcza. 3 500 zł

C.(?) JABŁOŃSKI, pocz. XX w.

116
Portret chłopa, 1927 piórko, tusz, papier, 15,5 x 11 cm;
sygn. p. d. w transkrypcji nawiązującej do kaligrafii
arabskiej: C (?) Jabłoński [19]27
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Stanisław KAMOCKI (1875 - 1944)

117
Odpoczynek w ogrodzie, ok. 1915 ołówek, kredki, papier,
33 x 23,2 cm (w świetle oprawy)
Cena wywoławcza. 2 300 zł

Stanisław ŻURAWSKI (1889-1976)

118
Akt stojącej kobiety, 1925 ołówek, papier, 33,7 x 23,3 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: St. Żu / Paryż / 25
Cena wywoławcza. 1 100 zł

Piotr MICHAŁOWSKI (1801 - 1855)

119
Szkice koni i ułana na pędzącym koniu ołówek, papier żeberkowy,
26 x 41 cm (w świetle oprawy); oznaczenie p. g.: R
Cena wywoławcza. 10 000 zł

Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852-1936)

120
Wnętrze kościoła Mariackiego w Krakowie kredka, papier żeberkowy, 47 x 35,3 cm;
Na odwrocie potwierdzenie autentyczności
dr Stanisława Świerz-Zaleskiego z 1928 roku.
Cena wywoławcza. 19 000 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

121
Autoportret w oświetleniu górnym ołówek, papier,
19,5 x 15,5 cm (w świetle oprawy)
Cena wywoławcza. 1 400 zł

Józef MEHOFFER (1869 - 1946)

122
Portret mężczyzny ołówek, papier żeberkowy,
58,5 x 45,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 4 400 zł

Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852 - 1936)

123
Widok Sandomierza od strony Wisły ołówek, tusz lawowany, papier,
45 x 63 cm ( w świetle oprawy);
sygn. l.d.: LWyczół 1925. (ołówkiem)
Cena wywoławcza. 20 000 zł

Wincenty ŚLENDZIŃSKI (1837-1909)

201
Zestaw prac: Pejzaż z widokiem majątku Gudimówka, 1879
olej, papier, 20,5 x 26 cm;
Cena wywoławcza. 9 000 zł

NIKIFOR KRYNICKI (1895-1968)

202
Matka Boża ze świętymi kredki, papier 10,5 x 15,5 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie napisy autorskie kredką
Cena wywoławcza. 2 200 zł

NIKIFOR KRYNICKI (1895-1968)

203
Święta wieczerza kredki, kalka, ok. 15,2 x 15,7 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 2 000 zł

Seweryn BIESZCZAD (1852-1923)

204
Nad polnym strumykiem akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier,
39 x 48 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 6 900 zł

Maja BEREZOWSKA (1898-1978)

205
Martwa natura, 1970 akwarela, papier, 31 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: majaberezowska/ 70
Cena wywoławcza. 1 100 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

206
Pejzaż ołówek, akwarela, papier szary,
17,5 x 23 cm (w świetle oprawy);
Na odwrocie szkic twarzy.
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Emil KRCHA (1894-1972)

207
Kwiaty tempera, karton, 47 x 41,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: E. Krcha (ołówkiem)
Cena wywoławcza. 6 500 zł

Henryk LEWENSZTADT (1893- Izrael po 1945)

208
Motyw miejski, 1938 pastel, kredki, papier, 60 x 42 cm;
sygn. l. d.: H. Lewensztadt 38.
Cena wywoławcza. 6 000 zł

Maurice BLOND (1899-1974)

209
Martwa natura akwarela na podrysowaniu ołówkiem,
papier, 50 x 65 cm;
sygn. p. d.: M. Blond.
Cena wywoławcza. 3 800 zł

Zofia STRYJEŃSKA (1894-1976)

210
Dziewczynka z lalką gwasz, papier, 55 x 42,5 cm;
sygn. l. d.: Z. STRYJEŃSKA
Cena wywoławcza. 12 000 zł

Zygmunt WALISZEWSKI (1897-1936)

211
Don Kichot i Sancho Pansa, 1934 akwarela, papier, 49 x 48 (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 27 000 zł

Gustaw GWOZDECKI (1880-1935)

212
Maki, 1914-1915 akwarela, papier, 50 x 37 cm (w świetle oprawy)
sygn. l. d.: GWOZDECKI
Cena wywoławcza. 20 000 zł

Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852-1936)

213
Martwa natura z kwiatami i owocami akwarela, pastel na podrysowaniu ołówkiem,
karton, 47,5 x 62,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 25 000 zł

Julisz KOSSAK (1824-1899)

214
Studium konia, 1880 akwarela, papier, 24 x 34 cm (w świetle oprawy)
Cena wywoławcza. 22 000 zł

Władysław JAROCKI (1879-1965)

215
Trójka, 1911 akwarela, papier,
59,5 x 96 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 4 700 zł

Adam SETKOWICZ (1876-1945)

216
Drużba krakowski akwarela, gwasz, tektura, 16 x 24 cm;
sygn. l. d.: A. Setkowicz
Cena wywoławcza. 2 700 zł

Wojciech KOSSAK (1856-1942)

217
Kontrybucje austriackie, ok. 1915 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier,
27,5 x 36 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Wojciech Kossak.
Cena wywoławcza. 44 000 zł

Adam SETKOWICZ (1876-1945)

218
Przed wyjazdem saniami olej, płótno, 46 x 96,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: A. Setkowicz
Cena wywoławcza. 13 500 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

219
Napad wilków, 1951 olej, tektura, 60 x 79 cm;
sygn. p. d.: Jerzy Kossak / 1951
Cena wywoławcza. 16 000 zł

Antoni STRZAŁECKI (1844-1934)

220
Wyjazd z rodzinnego dworu [Przejażdżka] ok. 1873
olej, płótno, owal: 54,5 x 77 cm;
sygn. p. d.: AStrzałecki
Cena wywoławcza. 32 000 zł

Wojciech KOSSAK (1856-1942)

221
Głowa konia, 1936 olej, tektura, 38,8 x 32,8 cm;
sygn. p. d.: Wojciech Kossak / 1936
Cena wywoławcza. 11 500 zł

Czesław WASILEWSKI (ok.1875-1946/47)

222
Trójka olej, płótno, 50,5 x 80 cm;
sygn. p. d.: Cz. Wasilewski
Cena wywoławcza. 21 500 zł

Mieczysław KRZYŻAK (1914-1984)

223
Napad wilków, ok. 1975 olej, płótno, 35 x 50 cm;
sygn. p. d.: M. Krzyżak
Cena wywoławcza. 2 900 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

224
Olszynka Grochowska, ok. 1912 olej, deska mahoniowa (ze szpongami), 50 x 61 cm;
sygn. p. d.: Jerzy Kossak
Cena wywoławcza. 40 000 zł

Zdzisław PRZEBINDOWSKI (1902-1986)

225
Astry olej, tektura, 55 x 41,5 cm;
sygn. p. d.: Z. Przebindowski
Cena wywoławcza. 2 700 zł