Tadeusz WAŚKOWSKI (1883-1966)

101
Plakat propagandowy, 1920 litografia barwna, papier, 95 x 63 cm; sygn. p. d.: T.W 1920 (na kamieniu);
Cena wywoławcza. 700 zł

Henryk BARANOWSKI (1932-2005)

102
Teka siedmiu rycin: Panorama portu Gdyni, Gniew nad Wisłą, Stargard Gdański, Pejzaż, ORP Burza, ORP Błyskawica, Szkuner Iskra
Cena wywoławcza. 1 400 zł

Bastiaen STOOPENDAEL (1637-1707)

103
Bitwa morska pod Kijkduin (Texel) - 21. sierpnia 1673 roku miedzioryt, papier, 27,2 x 50,6 cm (w oewietle oprawy); sygn. p. d.: Stoopendael sculp. (na płycie)
Cena wywoławcza. 1 400 zł

Tadeusz CIEŚLEWSKI - syn (1895 - 1944)

104
Teka: Dwanaście widoków Warszawy w drzeworytach Tadeusza Cieślewskiego syna, 1930 drzeworyt, papier, 14,5 x 10,2 cm (odcisk klocka)
Cena wywoławcza. 800 zł

Sasha SCHNEIDER (1870 - 1927)

105
Zeichnungen von Sascha Schneider. III Auflage. Gesamtausgabe. Text von Aemil Fendler [Teka 18 drzeworytów sztorcowych]; Lipsk, wyd. J. J. Weber, 1895
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Władysław SKOCZYLAS (1883 - 1934)

106
Pegaz drzeworyt, papier, 18 x 20 cm (odcisk klocka); sygn. p.d.: WSkoczylas (ołówkiem)
Cena wywoławcza. 1 300 zł

Charles PHILIPON (1806 - 1862)

107
Wizerunki kobiet - 5 plansz akwatinta barwna, papier, 27 x 18,5 cm; sygn. l.d.: Ch. Philipon del.;
Cena wywoławcza. 2 500 zł

Pinchus KREMEGNE (1890 - 1981)

108
Martwa natura z kwiatami i owocami litografia barwna, papier, 49 x 75,5 cm; (w świetle oprawy); sygn. p.d.: P. Kremegne
Cena wywoławcza. 1 300 zł

Claes Jansz I Nicola VISSCHER

109
Scena Biblijna ilustracja do Księgi Rodzaju 37.24 - Bracia sprzedają Józefa miedzioryt, papier, 41 x 51 cm;
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Clemendt de IONGHE (1640 - 1670)

110
Macierzyństwo - Kobieta karmiąca dziecko akwaforta, papier, 36 x 30,4 cm (odcisk płyty); sygn. p.d.: Clemendt de Ionghe exc.;
Cena wywoławcza. 2 300 zł

Sylv POMAREDE (XVII/XVIII)

111
Triumf śmierci - Triumphus Mortis wg obrazu TYCJANA rysował Io Ant BUTI miedzioryt, papier, 38,5 x 50,5 cm (w świetle oprawy); grafika opisana u dołu
Cena wywoławcza. 2 300 zł

Karel DUJARDIN (1626-1678)

112
Pejzaż toskański akwaforta, papier, 16,4 x 22,3 cm (odcisk płyty); sygn. p.d.: Dujardin; u dołu nr. 32;
Cena wywoławcza. 800 zł

Dariusz WĄSOWICZ (1910 - 1973)

113
Plac Zamkowy Akwaforta podmalowana, papier, 21 x 24,3 cm (odcisk płyty); opisana l. d.: Plac Zamkowy akwaforta
Cena wywoławcza. 800 zł

Józef PANKIEWICZ (1866-1940)

114
Katedra Notre-Dame w Paryżu, 1903 akwaforta, sucha igła, papier żeberkowy z filigranem, 14,2 x 18,8 cm (odcisk płyty);
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Jan Michał STRZAŁECKI (1838 - 1919)

115
Zespół rysunków - projektów polichromii w kościołach m. in. w Wielkowoli, Krasnosieku, Siennie;
Cena wywoławcza. 15 000 zł

Leon CHWISTEK (1884 - 1944)

116
Rzeka kobiet piórko, tusz, papier, 33,4 x 20,6 cm; Praca ze zbiorów rodziny artysty.
Cena wywoławcza. 9 500 zł

Leon CHWISTEK (1884 - 1944)

117
Miasto futurystyczne piórko, tusz, papier, 15,5 x 19,5 cm (w świetle oprawy); Praca ze zbiorów rodziny artysty.
Cena wywoławcza. 13 500 zł

Leon CHWISTEK (1884 - 1944)

118
Studium aktu piórko, tusz, papier, 20,5 x 34 cm; Na odwrocie nalepka Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie
Cena wywoławcza. 5 300 zł

Józef MEHOFFER

119
Szkice architektoniczne Pięć arkuszy ze szkicownika artysty z fragmentami ołtarza w Turku, ratusza w Poznaniu i in.
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Stanisław KAMOCKI (1875 - 1944)

120
Rozmowa ołówek, papier, 16 x 19,8 cm (w świetle oprawy), data l. d.: 30/III.1937 Praca pochodzi ze spuścizny po artyście.
Cena wywoławcza. 1 200 zł

Adam STYKA (1890 -1959) - przypisywany

121
Pejzaż orientalny ołówek, tusz lawowany, papier, 43 x 43 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 3 200 zł

David TENIERS mł. (1610 - 1690)

122
Rozbój na drodze ołówek, papier, 9,5 x 12 cm; napis - sygnatura? - p. d.: D.Tenier (tuszem)
Cena wywoławcza. 30 000 zł

Nikifor KRYNICKI (1895 - 1968)

201
Kościółek akwarela, papier, 15,5 x 22,5 cm; napis autorski u dołu nieczytelny; na odwrocie pieczęcie artysty
Cena wywoławcza. 1 500 zł

202
Willa akwarela, tektura, 30,5 x 18,5 cm (w świetle oprawy), na dole podpis: KRYNICAWILLAARESKA
Cena wywoławcza. 3 800 zł

203
Para portretów technika mieszana: tusz, gwasz, papier z nadrukiem rastrowym, 43 x 30 cm
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Egon WALLBURG (1911-?)

204
Puszta akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier, 46 x 66,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 3 500 zł

Antoni KOZAKIEWICZ (1841 - 1929)

205
Przy oknie tusz, akwarela, papier, 23,5 x 17,5 cm (w świetle oprawy); sygn. l. d.: A Kozakiewicz 1860 (ołówkiem)
Cena wywoławcza. 8 000 zł

Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852 - 1936)

206
Widok spod Krakowa akwarela, papier, 32 x 45,5 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: Frani / LWyczółkowski / 1914;
Cena wywoławcza. 30 000 zł

Mela MUTER (1876 - 1967)

207
Pejzaż miejski z rzeką ok. 1927 akwarela, na podrysowaniu ołówkiem, papier, 33 x 48,5 cm (w świetle oprawy); sygn. l. d.: Muter
Cena wywoławcza. 29 000 zł

Marian MOKWA (1889 - 1987)

208
Pejzaż górski akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier pożółkły, 24 x 30,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 2 500 zł

Stanisław ŻURAWSKI (1889 - 1976)

209
Tatry zimą olej, tektura, 34 x 49 cm; sygn. p. d.: St. Żurawski
Cena wywoławcza. 3 300 zł

Stanisław CZARNOWSKI (1872-1919)

210
Las zimą olej, płótno naklejone na płytę, 63 x 77 cm; sygn. p. d.: Czarnowski
Cena wywoławcza. 3 500 zł

Agnes LAURIN (XIX/XX)

211
Drzewa nad rzeką olej, płótno naklejone na tekturę, 47 x 37 cm; sygn. l. d.: Agnes Laurin
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Kazimierz OLPIŃSKI (1875 - 1936)

212
Drzewo nad strumykiem olej, tektura, 69,5 x 38,5 cm; sygn. p. d.: OLPIŃSKI 926
Cena wywoławcza. 8 000 zł

Stanisław GIBIŃSKI (1882 - 1971)

213
Nad strumieniem akwarela, papier, 44 x 66 cm; sygn p. d.: S. Gibiński
Cena wywoławcza. 3 500 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

214
Wędrowcy olej, tektura, 70 x 100 cm; sygn. p. d.: Wlastimil Hofman / 1923
Cena wywoławcza. 41 000 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854 - 1929)

215
Kobieta siedząca na drabinie malarskiej olej, tektura, 100 x 71 cm; sygn.: l. d.:.J. Malczewski 1922. (wzdłuż krawędzi)
Cena wywoławcza. 230 000 zł

Władysław BOROWICKI (1909-1997)

216
Żółte róże w wazonie olej, tektura, 35 x 50 cm; sygn. p. d.: W. Borowicki / 1937
Cena wywoławcza. 2 500 zł

Erno ERB (1890 - 1943)

217
Kwiaty akwarela, gwasz, papier, 25 x 37 cm; sygn. p. d.: EErb
Cena wywoławcza. 3 500 zł

Zofia ALBINOWSKA-MINKIEWICZOWA

218
Kwiaty w wazonie olej, tektura, 34 x 42 cm; sygn. l. d.: Zofia Albinowska
Cena wywoławcza. 3 500 zł

Wojciech WEISS (1875 - 1950)

219
Irysy pastel, papier, 45 x 31,5 cm; Na odwrocie nalepka wystawowa
Cena wywoławcza. 11 500 zł

Zofia STRYJEŃSKA (1894 - 1976)

220
Święcone tempera, papier, 47,5 x 43,5 cm; sygn. u dołu: Z. STRYJEŃSKA
Cena wywoławcza. 8 700 zł

Alfons KARPIŃSKI (1875 - 1961)

221
Róże w wazonie olej, tektura, 47,5 x 67 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: a. Karpiński
Cena wywoławcza. 19 000 zł

222
Girlanda kwiatowa akwarela, karton, 61 x 72 cm; sygn. u dołu: LWyczółkowski / 08;
Cena wywoławcza. 63 000 zł

Roman SIELSKI (1903 - 1990)

223
Martwa natura olej, tektura, 19,5 x 46,5 cm; sygn. p. d.: Sielski R (cyrylicą)
Cena wywoławcza. 6 900 zł

Jan HRYNKOWSKI (1891-1971)

224
Jesień olej, płótno, 46 x 55 cm; sygn. l. d.: j. hrynkowski /r. 967;
Cena wywoławcza. 7 000 zł

Irena (Reno) HASSENBERG (1884 - 1953)

225
Martwa natura olej, płótno, 46 x 55,5 cm; sygn. l. d.: Hassenberg
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Soter Jaxa MAŁACHOWSKI (1867 - 1952)

226
Chmurna noc olej, sklejka, 55 x 70 cm, sygn. p. d.: S Jaxa / 1939,
Cena wywoławcza. 5 500 zł