Tadeusz WAŚKOWSKI (1883-1966)
Nr katalogowy101
Plakat propagandowy, 1920
litografia barwna, papier, 95 x 63 cm;
sygn. p. d.: T.W 1920 (na kamieniu);
Cena wywoławcza.
700 zł
Bastiaen STOOPENDAEL (1637-1707)
Nr katalogowy103
Bitwa morska pod Kijkduin (Texel)
- 21. sierpnia 1673 roku
miedzioryt, papier, 27,2 x 50,6 cm (w oewietle oprawy);
sygn. p. d.: Stoopendael sculp. (na płycie)
Cena wywoławcza.
1 400 zł
Sasha SCHNEIDER (1870 - 1927)
Nr katalogowy105
Zeichnungen von Sascha Schneider.
III Auflage. Gesamtausgabe. Text von Aemil Fendler
[Teka 18 drzeworytów sztorcowych]; Lipsk,
wyd. J. J. Weber, 1895
Cena wywoławcza.
1 500 zł
Charles PHILIPON (1806 - 1862)
Nr katalogowy107
Wizerunki kobiet - 5 plansz
akwatinta barwna, papier, 27 x 18,5 cm;
sygn. l.d.: Ch. Philipon del.;
Cena wywoławcza.
2 500 zł
Claes Jansz I Nicola VISSCHER
Nr katalogowy109
Scena Biblijna
ilustracja do Księgi Rodzaju 37.24
- Bracia sprzedają Józefa
miedzioryt, papier, 41 x 51 cm;
Cena wywoławcza.
1 500 zł
Sylv POMAREDE (XVII/XVIII)
Nr katalogowy111
Triumf śmierci - Triumphus Mortis
wg obrazu TYCJANA rysował Io Ant BUTI
miedzioryt, papier, 38,5 x 50,5 cm (w świetle oprawy);
grafika opisana u dołu
Cena wywoławcza.
2 300 zł
Dariusz WĄSOWICZ (1910 - 1973)
Nr katalogowy113
Plac Zamkowy
Akwaforta podmalowana, papier,
21 x 24,3 cm (odcisk płyty);
opisana l. d.: Plac Zamkowy akwaforta
Cena wywoławcza.
800 zł
Jan Michał STRZAŁECKI (1838 - 1919)
Nr katalogowy115
Zespół rysunków
- projektów polichromii w kościołach
m. in. w Wielkowoli, Krasnosieku, Siennie;
Cena wywoławcza.
15 000 zł
Leon CHWISTEK (1884 - 1944)
Nr katalogowy117
Miasto futurystyczne
piórko, tusz, papier, 15,5 x 19,5 cm (w świetle oprawy);
Praca ze zbiorów rodziny artysty.
Cena wywoławcza.
13 500 zł
Józef MEHOFFER
Nr katalogowy119
Szkice architektoniczne
Pięć arkuszy ze szkicownika artysty z fragmentami
ołtarza w Turku, ratusza w Poznaniu i in.
Cena wywoławcza.
5 000 zł
Adam STYKA (1890 -1959) - przypisywany
Nr katalogowy121
Pejzaż orientalny
ołówek, tusz lawowany,
papier, 43 x 43 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza.
3 200 zł
Nikifor KRYNICKI (1895 - 1968)
Nr katalogowy201
Kościółek
akwarela, papier, 15,5 x 22,5 cm;
napis autorski u dołu nieczytelny;
na odwrocie pieczęcie artysty
Cena wywoławcza.
1 500 zł
203
Para portretów
technika mieszana:
tusz, gwasz, papier z nadrukiem rastrowym,
43 x 30 cm
Cena wywoławcza.
1 000 zł
Antoni KOZAKIEWICZ (1841 - 1929)
Nr katalogowy205
Przy oknie
tusz, akwarela, papier,
23,5 x 17,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: A Kozakiewicz 1860 (ołówkiem)
Cena wywoławcza.
8 000 zł
Mela MUTER (1876 - 1967)
Nr katalogowy207
Pejzaż miejski z rzeką ok. 1927
akwarela, na podrysowaniu ołówkiem,
papier, 33 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Muter
Cena wywoławcza.
29 000 zł
Stanisław ŻURAWSKI (1889 - 1976)
Nr katalogowy209
Tatry zimą
olej, tektura, 34 x 49 cm;
sygn. p. d.: St. Żurawski
Cena wywoławcza.
3 300 zł
Agnes LAURIN (XIX/XX)
Nr katalogowy211
Drzewa nad rzeką
olej, płótno naklejone na tekturę, 47 x 37 cm;
sygn. l. d.: Agnes Laurin
Cena wywoławcza.
4 000 zł
Stanisław GIBIŃSKI (1882 - 1971)
Nr katalogowy213
Nad strumieniem
akwarela, papier, 44 x 66 cm;
sygn p. d.: S. Gibiński
Cena wywoławcza.
3 500 zł
Jacek MALCZEWSKI (1854 - 1929)
Nr katalogowy215
Kobieta siedząca na drabinie malarskiej
olej, tektura, 100 x 71 cm;
sygn.: l. d.:.J. Malczewski 1922. (wzdłuż krawędzi)
Cena wywoławcza.
230 000 zł
Erno ERB (1890 - 1943)
Nr katalogowy217
Kwiaty
akwarela, gwasz, papier, 25 x 37 cm;
sygn. p. d.: EErb
Cena wywoławcza.
3 500 zł
Wojciech WEISS (1875 - 1950)
Nr katalogowy219
Irysy
pastel, papier, 45 x 31,5 cm;
Na odwrocie nalepka wystawowa
Cena wywoławcza.
11 500 zł
Alfons KARPIŃSKI (1875 - 1961)
Nr katalogowy221
Róże w wazonie
olej, tektura, 47,5 x 67 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: a. Karpiński
Cena wywoławcza.
19 000 zł
Roman SIELSKI (1903 - 1990)
Nr katalogowy223
Martwa natura
olej, tektura, 19,5 x 46,5 cm;
sygn. p. d.: Sielski R (cyrylicą)
Cena wywoławcza.
6 900 zł