608
Solniczka łódkowata srebro próby 13; waga 64 g.; Norymberga, lata 20-30. XIX w.
Cena wywoławcza. 1 300 zł

609
Solniczka Rosja, Petersburg, złotnik Carl Christoph Nyholm (1775-1856), probierz Michaił Karpiński (czynny 1825-1838); po 1825
Cena wywoławcza. 800 zł

610
Komplet do przypraw lub dekoracji stołu srebro próby 1, szkło kryształowe szlifowane, Paryż, L.N. Naudin (synowie), 1819-38
Cena wywoławcza. 5 000 zł

611
Dzbanek do wina szkło kryształowe, srebro próby 1 z głową Minerwy; Paryż, firma Ernest Cardeilhac, k. XIX w.
Cena wywoławcza. 3 000 zł

612
Patera srebro próby 3, waga 1088 g. Wiedeń, złotnik F.P. , k. XIX w.
Cena wywoławcza. 4 000 zł

613
Paterka secesyjna srebro pr. 800 i polska cecha z próbą 3 oraz lombardowa z okresu międzywojennego, waga 476 g; Niemcy, k. XIX - pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 3 200 zł

614
Cukiernica skrzynkowa srebro pr. 12, waga 343 g; Niemcy, złotnik "W.C", przed 1888.
Cena wywoławcza. 2 900 zł

615
Para świeczników Wrocław, prawdopodobnie warsztat wdowy po Heinrichu Andreasie Davidzie Bachu, 1839-1849 (litera datująca S)
Cena wywoławcza. 3 500 zł

616
Imbryk do herbaty srebro próby 12, waga 539 g.; Warszawa, złotnik Maciej Nowakowski, lata 40. XIX w.
Cena wywoławcza. 3 000 zł

701
Laska z puzderkiem w zwieńczeniu srebrnej rączki; srebro pr. 84, drewno lakierowane, mosiądz; Rosja, Petersburg, probierz "A.F.", 1886.
Cena wywoławcza. 2 800 zł

702
Laska z emblematami górniczymi dyrektora kopalni Donnersmarck; drewno, brąz złocony, mosiądz, dł. 98 cm
Cena wywoławcza. 1 300 zł

703
Laska z kościaną rączką na krawędzi wyryta sygnatura: " Jost 85"; Austro-Węgry? 4 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 1 800 zł

704
Laska z łukowatą, srebrną rączką Austro-Węgry, sygn. "M und F" w prostokącie; cecha srebra próby 4 z lat 1866-1872.
Cena wywoławcza. 1 100 zł

705
Waza do ponczu, secesyjna Warszawa, firma Romana Plewkiewicza, pocz. XX w. Taki sam obiekt w zbiorach Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy.
Cena wywoławcza. 5 000 zł

706
Żardiniera secesyjna Niemcy, Geisslingen, Württembergische Metallwaren Fabrik, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 3 600 zł

707
Paterka secesyjna cyna; wys. 5 cm, dł. 38 cm, szer. 20,7 cm; Niemcy, Krefeld, wytwórnia Imperial Zinn, ok. 1900 r.
Cena wywoławcza. 800 zł

708
Tryptyk - ołtarzyk domowy ze sceną Ukrzyżowania; Francja, obiekt w typie wyrobów limuzyńskich; zapewne Limoge, pocz. XVII w.
Cena wywoławcza. 7 000 zł

Paul COMOLÉRA (1818-1897)

709
Przycisk do papieru Francja, Paryż, słynna firma brązownicza Braci Susse; 4 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 1 200 zł

710
Zegarek podróżny mosiądz, szkło; wys. 9 cm ( z antabką 11,5 cm), szer. 8,8 cm, głęb. 5,8 cm; Polska? k. XIX w.
Cena wywoławcza. 1 300 zł

711
Broszka złoto-srebrna złoto pr. 0,750, 5 szt rozet diamentowych w starym szlifie, o łącznej masie 3,50 ct; łączna masa wyrobu 7g
Cena wywoławcza. 33 000 zł

712
Kolczyki platynowe 2 szafiry osadzone centralnie o łącznej masie 1,40 ct, 8 szafirów w narożach o łącznej masie 0,40 ct 28 szt brylantów o łącznej masie 0.90 ct
Cena wywoławcza. 16 000 zł

713
Wazon japoński z motywem walczących smoków; brąz patynowany, wys. 30 cm, Japonia, lata 20. XX w.
Cena wywoławcza. 1 800 zł

714
Scena erotyczna - miniatura perska malowidlo na jedwabiu, gwasz, złocenia; 21 x 16 cm (w świetle passepartout); Iran, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 1 200 zł

715
Talerz dekoracyjny japoński mosiądz patynowany, złocony; wys. 2,5 cm, średn. 31 cm; Japonia, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 2 100 zł

716
Widok Zatoki Fińskiej miedzioryt kolorowany, 57,2 x 49,6 cm; Augsburg, ok. 1735.
Cena wywoławcza. 3 200 zł

Johann Baptist HOMANN (1664-1724)

717
Mapa Prus Wschodnich miedzioryt kolorowany akwarelą, na papierze żeberkowanym; 48,5 x 57 cm; Norymberga, pocz. XVIII w.
Cena wywoławcza. 2 500 zł

718
Herbatnica cyna; wys. 23 cm, szer. podst. ca 12,5 cm; Europa Środkowa? k. XVIII w.
Cena wywoławcza. 1 600 zł

719
Szabla podoficerska, w pochwie Polska, Warszawa?, firma Aleksandra Manna?, pocz. lat dwudziestych XX w.
Cena wywoławcza. 6 600 zł

720
Pistolet kapiszonowy Niemcy, Bawaria, Würzburg, rusznikarz Müller, pocz. XIX w.
Cena wywoławcza. 6 000 zł

721
Zegar kominkowy w manierze Ludwika XVI brąz, odlew cyzelowany, złocony, marmur czerwony, mosiądz, szkło; Francja, Paryż, firma Vincenti and Cie, 3 tercja XIX w.
Cena wywoławcza. 20 000 zł

722
Lustro toaletowe z parą puttów Niemcy, Geisslingen, WMF(ozn. słabo czytelne); pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 2 300 zł

723
Zegar podłogowy Śląsk, Freiburg (obecnie Świebodzice), wytwórnia Edwarda Gustava Beckera, lata 30. XX w.
Cena wywoławcza. 2 000 zł

724
Lustro klasycyzujące konstrukcja - sosna, buczyna; fornir - mahoń; 160 x 70 x 10 cm; Europa Środkowa, pocz. XIX w.
Cena wywoławcza. 3 500 zł

725
Para ozdobnych wazonów alabastrowych alabaster; wys. 56 cm, Italia lub Francja, 2 poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 9 500 zł

726
Żyrandol elektryczny, w tradycji II Cesarstwa; metal czerniony, brąz złocony, szkło matowe, szlifowane; Europa Zachodnia, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 5 000 zł

801
Szafka do przechowywania sprzętu muzycznego (radiola) w stylu art deco; konstrukcja - sosna, sklejka; fornir - orzech wzorzysty; Polska (?), lata 30. XX w.
Cena wywoławcza. 2 500 zł

802
Stolik pomocniczy - barek w stylu art deco; konstrukcja - sosna, sklejka; fornir - orzech; Polska, lata 30. XX w.
Cena wywoławcza. 2 500 zł

803
Stolik do robótek w stylu art deco Konstrukcja - sosna, dębina, sklejka; fornir - orzech; 72 x 64 x 40,6 cm Polska, lata 30. XX w.
Cena wywoławcza. 1 500 zł

804
Stół w stylu art deco Konstrukcja - sosna, dębina, buczyna; fornir - mahoń; Polska, lata 30. XX w.
Cena wywoławcza. 15 000 zł

805
Szafa kredensowa w stylu art deco konstrukcja - sosna, sklejka, dębina; fornir - jesion (?) lub brzoza, palisander; Polska (?), lata 30. XX w.
Cena wywoławcza. 6 000 zł

806
Komoda późnoklasycystyczna konstrukcja - dębina; fornir - mahoń; 96 x 129,5 x 53 cm Europa środkowa (Niemcy?), 2 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 3 800 zł

807
Komoda w stylu przejściowym Konstrukcja - sosna; fornir - czereśnia; 78,5 x 101,1 x 54,5 cm Europa Środkowa, ok. 1850
Cena wywoławcza. 2 800 zł

808
Sekretera w stylu eklektycznym Konstrukcja - sosna, brzoza; fornir - różne odmiany orzecha (także czeczota), brzoza karelska; Europa Środkowa, ok. 1880
Cena wywoławcza. 6 600 zł

809
Sekretarzyk z nastawką w stylu Ludwika Filipa; konstrukcja - sosna, brzoza; fornir - mahoń; 132 x 118 x 70 cm; Europa Środkowa, ok. 1860
Cena wywoławcza. 6 000 zł

810
Serwantka w stylu Ludwika Filipa konstrukcja - sosna; fornir - czereśnia; 187 x 105,5 x 48 cm Europa Środkowa (Polska?), ok. 1860 - 1880
Cena wywoławcza. 6 000 zł

811
Komplet mebli w stylu Chippendale konstrukcja - sosna, mahoń; fornir - mahoń, czeczota mahoniowa; Europa Środkowa (Polska?), 4 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 16 000 zł

812
Toaleta klasycystyczna Konstrukcja - sosna, brzoza; fornir - mahoń; 162,5 x 104,2 x 61,5 cm Europa Środkowa (Polska?), pocz. XIX w.
Cena wywoławcza. 16 500 zł

813
Serwantka w stylu neorokokowym Konstrukcja - świerk, orzech; fornir - orzech; intarsja - brzoza lub bukszpan; 171,5 x 76 x 48 cm; Europa Środkowa, 3 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 13 300 zł