Aleksander KUCHARSKI (1741 -1819)
Nr katalogowy275
Portret dziecięcy Ludwika XVII (Delfina)
pastel, papier,
28,8 x 22,6 cm;
Cena wywoławcza.
53 000 zł
Tadeusz RYBKOWSKI (1848 - 1926)
Nr katalogowy277
Portret wieśniaka
35 x 28,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Wiszenka 1910 / Tadeusz Rybkowski
Cena wywoławcza.
5 000 zł
Jerzy ŁUKASZEWICZ (XIX/XX w.)
Nr katalogowy279
Portret kobiety
olej, tektura, 20 x 15 cm;
sygn. l. g.: Łukasiewicz
Cena wywoławcza.
5 300 zł
JAN FYT (1611 - 1661)
Nr katalogowy281
Martwa natura z trofeami myśliwskimi,
owocami i kotem;
olej, płótno, 81,5 x 102,5 cm
Cena wywoławcza.
160 000 zł
Roman ROZENTAL (1897 - po 1945)
Nr katalogowy283
Kazimierz
pastel, papier, 26,5 x 39,5 cm;
sygn. p. d.: R. Rozental 928 / Kazimierz
Cena wywoławcza.
2 000 zł
Ludwik STASIAK (1858 - 1924)
Nr katalogowy285
Podszepty
olej, płótno,
54 x 84,5 cm
Cena wywoławcza.
3 500 zł
BARTHEL BRUYN (1493 - 1555)
Nr katalogowy287
PIETA
olej, deska, 57 x 41,5 cm;
Cena wywoławcza.
290 000 zł
Malarz nieokreślony, polski, XIX w.
Nr katalogowy289
Matka Boska Ostrobramska
olej, blacha,
53 x 39 cm
Cena wywoławcza.
2 500 zł
Bolesław SYREWICZ (1838-1899)
Nr katalogowy401
Portret młodej kobiety - płaskorzeźba
marmur biały [biała Marianna], 48 x 41,5 cm (owal);
sygn. u dołu na krawędzi: B. Syrewicz 1885
Cena wywoławcza.
8 000 zł
Stanisław Emil CZAPEK (1874 - po 1921)
Nr katalogowy403
Bartosz Głowacki
terakota, wys.: figury z cokołem - 49 cm,
sygn.: S. E. Czapek / 1912
Cena wywoławcza.
12 000 zł
405
Św. Jerzy walczący ze smokiem - płaskorz
drewno lipowe, polichromowane, złocone,
40 x 22 cm; Pomorze?, 1 poł. XIV w.
Cena wywoławcza.
10 000 zł
Charles Auguste LEBOURG (1829-1906)
Nr katalogowy407
Personifikacja pracy
brąz patynowany, cokół marmur czarny
sygn z boku.: Le Bourg;
Cena wywoławcza.
7 500 zł
Paul Ludwig KOWALCZEWSKI (1865 - 1910)
Nr katalogowy409
Zaklinaczka węży
figura - brąz, patynowany; cokół szpulowy
- marmur ciemnozielony,żyłkowany; wys. całk. 38 cm,
sygn. na krawędzi podstawy: P. Kowalczewski.
Cena wywoławcza.
7 000 zł
502
Patera dekoracyjna z owocami
Porcelana, farby naszkliwne, złocenia
błyszczące i matowe;
Miśnia, XX w. (okres międzywojenny?)
Cena wywoławcza.
2 000 zł
504
Zegar z alegorią sztuk pięknych
i literatury;
Francja, Paryż, wytwórnia Tinet,
rue de Bac (1815-1873), 3 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza.
12 000 zł
506
Serwis do kawy z dekoracją "Złoty czar"
Polska, Chodzież, fabryka porcelany,
2 połowa XX w. (lata 50.-60.)
Cena wywoławcza.
900 zł
508
Przyjaciele - Dziecko i bernardyn
Austria, Wiedeń, firma ceramiczna
Friedricha Goldscheidera (1885-1953),
1 ćw. XX w.
Cena wywoławcza.
3 200 zł
510
Terryna z dekoracją dalekowschodnią
i uchwytami z koźlimi maskami;
Miśnia, model znany z ok. 1725 r.,
realizacja późniejsza (ok. 1740-60?).
Cena wywoławcza.
4 000 zł
512
Ogrodniczka
Niemcy, nieokreśl. manufaktura naśladująca
sygnaturę Ludwigsburga, XIX w.(1 połowa?)
Cena wywoławcza.
3 200 zł
514
Para waz
porcelana, farby emaliowe naszkliwne,
wys. 50 cm; Chiny 2 poł. XIX w.
Cena wywoławcza.
5 200 zł
516
Misa z rajskimi ptakami
Śląsk, Tiefenfurt (Parowa), fabryka porcelany
Kuno Steinmanna, lata 30. XX w.
Cena wywoławcza.
800 zł
602
Nożyczki do objaśniania świec
plater; dł. 18,6 cm, szer. 6,6 cm;
Warszawa, firma Frageta, 4 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza.
300 zł
604
Tacka na wizytówki neoklasycystyczna
srebro próby 1 z głową Minerwy; dł. 26,5 cm,
waga 255 g.;
Paryż, monogram złotnika HB, 4 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza.
3 200 zł
606
Plakieta wotywna
srebro repusowane i rytowane;
dł. 16,5 cm, szer. 12 cm, waga 71 g.
Śląsk ?, k. XVII - pocz. XVIII w.
Cena wywoławcza.
2 000 zł