30 czerwca 2022

Aukcja: 30 czerwca 2022 (czwartek), godz. 19.00

Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00

Kontakt w sprawie ofert:

Katarzyna Marciniak
tel.: +48 669 111 109
k.marciniak@rempex.pl

Katarzyna Kulec
tel.: +48 605 325 918
k.kulec@rempex.pl

Andrzej NOWACKI (ur. 1953)

301
10.05.18, 2018 akryl, relief, płyta; 64 x 64 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: 10.05.2018 / A. NOWACKI / 2018;
estymacja: 28 000 - 33 000 zł

Andrzej NOWACKI (ur. 1953)

302
07.10.05, 2005 akryl, relief, płyta; 63 x 63 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: 07.10.05 / A. NOWACKI 2005.
estymacja: 28 000 - 33 000 zł

Ryszard HUNGER (ur. 1940)

303
Obraz noworoczny, 2021 akryl, płótno; 120 x 100 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: Hunger 2021 / "OBRAZ NOWOROCZNY".
estymacja: 22 000 - 27 000 zł

Eugeniusz WANIEK (1906-2009)

304
Krajobraz z kolcami, 1960 olej, płótno; 93 x 62 cm;
sygn. l. d.: WANIEK;
estymacja: 11 000 - 13 000 zł

Henryk CHYLIŃSKI (ur. 1936)

305
Zagubieni, 2011 olej, płótno; 120 x 90 cm;
sygn.: p. d.: CHYL.'11.
estymacja: 25 000 - 30 000 zł
Cena oferowana 19 000 zł

Jarosław PALUCH (1967-1999)

306
Bez tytułu, 1997 olej, technika mieszana, płótno; 61 x 50 cm;
sygn. i dat. na odwrocie, na naklejce: Jarosław Paluch / 1997.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Czesław ROMANOWSKI (ur. 1946)

307
Wariant blue, 2020 olej, płótno naklejone na płytę; 60 x 97 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Cz. Romanowski 2020;
estymacja: 7 000 - 8 500 zł

Iwona LENIK (ur. 1983)

308
Abstract body composition, 2022 akryl, płótno; 70 x 51 cm (w świetle ramy);
sygn. i dat. na odwrocie: 2022 / Warszawa / Abstraction body / composition / Iwona Lenik.
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

Bea GUILLEMOT (ur. 1966)

309
22-A2, 2022 akryl, płótno; 140 x 90 cm;
opisany na odwrocie: 22-A2 / Bea Guillemot.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Bea GUILLEMOT (ur. 1966)

310
22-EP3, 2022 żywica epoksydowa, płótno; 145 x 85 cm;
opisana na odwrocie: 22-EPS / 145 x 85 / Guillemot Bea.
estymacja: 12 000 - 15 000 zł

Edward DWURNIK (1943-2018)

311
Kontrabasista, 2017 akryl, płótno; 18 x 13 cm;
sygn. i dat. u góry: 2017 / E. DWURNIK;
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
Cena sprzedaży 9 000 zł

Janusz LEWANDOWSKI (1937-2022)

312
Bez tytułu olej, płótno; 98 x 130 cm;
sygn. p. d.: J.LEWANDOWSKI.
estymacja: 12 000 - 16 000 zł
Cena sprzedaży 16 000 zł

Andrzej LIPNIEWSKI (1945-2019)

313
Erozje V, 1990 olej, płótno; 91 x 100 cm;
sygn. i dat. p. d.: Lipniewski / 1990;
estymacja: 12 000 - 13 000 zł

Leon MICHALSKI (1911-1989)

314
Widok z góry, 1976 olej, płótno; 81 x 65 cm;
sygn. l. d.: L. Michalski;
estymacja: 3 500 - 4 000 zł

Wiesław KRUCZKOWSKI (ur. 1935)

315
Rajski owoc, 2003 olej, płótno, 100 x 100 cm;
sygn. i dat. p.d.: W. Kruczkowski 2003; na odwrocie napisy autorskie: WIESŁAW / KRUCZKOWSKI / 2003 r. / "RAJSKI OWOC "
estymacja: 6 500 - 7 500 zł

Marian CZAPLA (1946 - 2016)

316
Białe lilie, 1999 akryl, płótno; 55 x 46 cm;
sygn. i dat. l. g.: czapla 99,
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Cena oferowana 4 500 zł

Wojciech ĆWIERTNIEWICZ (ur. 1955)

317
Bez tytułu (13), 1990 akryl, płótno; 150 x 120 cm;
sygn. i dat. p. d.: Ćwiertniewicz'90;
estymacja: 6 000 - 7 500 zł

Judyta SOBEL (1924-2012)

318
Pejzaż z drzewem olej, płótno; 78 x 62 cm;
sygn. l. d.: J SOBEL.
estymacja: 23 000 - 27 000 zł

Roman ŁACIAK (ur. 1951)

319
Niewinne Anturium albo Język Teściowej II, 2011 olej, płótno; 90 x 80 cm;
sygn. p. d.: Łaciak;
estymacja: 6 500 - 8 000 zł

Janusz KACZMARSKI (1931-2009)

320
Wnętrze z kulkami, 1973 olej, płótno; 57 x 75 cm;
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Jan STOKFISZ-DELARUE (ur. 1950)

322
Comme Chez Soi akryl, płótno; 50 x 100 cm;
sygn. p. d.: STOKFISZ-DELARUE.
estymacja: 11 000 - 13 000 zł
Cena sprzedaży 16 000 zł

Stanisław Leon KUSKOWSKI (1941-1995)

323
Promyk nadziei, 1984 olej, płótno; 42 x 34 cm;
sygn. w kompozycji: KUSKOWSKI;
estymacja: 6 500 - 8 000 zł

Andrzej Jan PIWARSKI (ur. 1938)

324
Oczekiwanie, 1974 olej, płótno; 80 x 60 cm;
sygn. i dat. p. d.: A. PIWARSKI 1974;
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

325
Leżący akt, 1974 olej, płótno; 69 x 90 cm;
sygn. i dat. p. d.: AJPiwarski 1974;
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

326
Hugel in Farbe, 1974 olej, płótno; 81 x 61 cm;
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

327
Kronika Czasu III, 2002 olej, mączka marmurowa, płótno; 95 x 80 cm;
sygn. i dat. p. d.: AJPiwarski 2002
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

328
Błękitna ściana V, 1998 olej, mączka marmurowa, płótno; 100 x 80 cm
sygn. i dat. p.d.: AJPiwarski1998
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

Michał PISERA (ur. 1976)

329
Bez tytułu, 2022 olej, płótno; 100 x 120 cm;
sygn. i da. na odwrocie: M. PISERA / 2022.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Karolina POLAK, (ur. 1979)

330
Podprogowo, 2018 akryl, płótno; 50 x 60 cm;
sygn. p. d.: Karolina Polak;
estymacja: 1 300 - 1 600 zł

Karolina POLAK (ur. 1979)

331
Ciszej, 2018 akryl, płótno; 60 x 50 cm;
sygn. p. d.: Karolina Polak.
estymacja: 1 300 - 1 600 zł

Andrzej KURZAWSKI (1928-2012)

332
Bez tytułu, 1956 olej, płótno; 65 x 49,5 cm;
sygn. l. d.: KURZAWSKI
estymacja: 5 500 - 6 500 zł
Cena oferowana 5 000 zł

Andrzej KURZAWSKI (1928-2012)

333
Bez tytułu, 1982 olej, płótno; 81 x 60 cm;
sygn. na odwrocie: KURZAWSKI / 81x60 / 1982
estymacja: 4 700 - 5 500 zł
Cena oferowana 4 500 zł

Helena TCHÓRZEWSKA (1939-1998)

334
Pierwszy krok, 1973 olej, płótno; 107 x 111 cm;
na odwrocie, na krośnie malarskim papierowa nalepka z opisem i z nazwą wystawy: „PIERWSZY KROK” / Helena Tchórzewska / [adres] / Wy
estymacja: 11 000 - 13 000 zł

Krystyna ŁADA-STUDNICKA (1907-1999)

335
Kompozycja zielona olej, płótno; 133 x 80 cm,
sygn. l. d.: K.ŁADA;
estymacja: 6 500 - 8 000 zł

Juliusz STUDNICKI (1906-1978)

336
Jeździec Apokalipsy, ok. 1963 olej, płótno; 148 x 81 cm.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Juliusz STUDNICKI (1906-1978)

337
Walka, ok. 1965 olej, płótno; 64,5 x 81 cm;
sygn. p. g.: J. Studnicki;
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Maciej BIENIASZ (ur. 1938)

338
Ostatni argument (śmierć Martina L. Kinga/), 1970 olej, płótno; 100 x 80 cm;
sygn. i opisany na odwrocie: MACIEJ BIENIASZ / "Ostatni argument" / śmierć Martina. L. Kinga / 1970 / ol. pł. / 100 x 80 cm;
estymacja: 12 000 - 14 000 zł

Jan WODYŃSKI (1903-1988)

339
Wiolonczelista, 1967 olej, płótno; 126 x 69 cm;
sygn. śr. d.: WODYŃSKI;
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Jerzy TCHÓRZEWSKI (1928 - 1999)

340
Lęk, 1989 gwasz, papier; 64,5 x 50 cm;
sygn. i dat. p. d.: Tchórzewski 89;
estymacja: 29 000 - 35 000 zł

Tadeusz KANTOR (1915-1990)

341
Naciąganie płótna, 1961 olej, flamaster, papier naklejony na tekturę; 21 x 26,5 cm;
sygn. p.g.: T. Kantor / maj / hamburg 1961,
estymacja: 15 000 - 18 000 zł

Jan LEBENSTEIN (1930-1999)

342
Figura osiowa nr 4, 1961 gwasz, papier; 23,5 x 24 cm (w świetle passe-partout);
sygn., dat. i opisany u dołu: figura / Lebenstein 61.
estymacja: 16 000 - 14 000 zł

Zdzisław BEKSIŃSKI (1930-2009)

343
Bez tytułu, 1999 technika własna, akwarela; papier; 29 x 23 cm;
sygn. i dat. l. g.: beksiński '99.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
Cena sprzedaży 19 000 zł

344
Postać, 1999 technika, własna, papier; 29 x 23 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat.: Beksiński.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
Cena sprzedaży 28 000 zł

Zdzisław BEKSIŃSKI (1930 - 2009)

345
Bez tytułu, 1998 grafika komputerowa, papier naklejony na piankę; 60 x 80 cm (zadruk), 66 x 86 cm (wymiar arkusza);
sygn. i dat. l. d.: Beksiński 1998.
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

Jerzy NOWOSIELSKI (1923-2011)

346
Abstrakcja, 1948 ołówek, papier; 16 x 12,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Jerzy Nowosielski 48.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

Jerzy NOWOSIELSKI (1923-2011)

347
Cerkiewki - studium długopis, papier; 16 x 21 cm;
sygn. p. d.: J.N. (ołówkiem).
estymacja: 11 000 - 13 000 zł

Jerzy NOWOSIELSKI (1923-2011)

348
Postać - Projekt dla Teatru Arlekin - praca dwustronna lico: ołówek, papier; 26,5 x 14 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie szkic aktu sygn. J. N. oraz projekt dla PAŃSTWOWEGO TEATRU LALEK ARLEKIN, 14,5 x 27 cm (w
estymacja: 18 000 - 21 000 zł

Franciszek STAROWIEYSKI (1930-2009)

349
Podwójny akt kobiecy - praca dwustronna lico: ołówek, papier; 28,5 x 20 cm (w świetle oprawy);
sygn. monogramem wiązanym, na odwrocie szkic postaci oraz notatki artysty
estymacja: 7 500 - 9 000 zł