30 marca 2022

Aukcja: 30 marca (środa), godz. 18.00

Wystawa przedaukcyjna: 23.03 - 30.03.2022

Salon aukcyjny, ul. Karowa 31 w Warszawie
pon.-pt.: 11.00 - 19.00

Zlecenia aukcyjne:
Waleria Matelska
e-mail: kolekcjoner@rempex.pl
tel.: 663 111 161

REGULAMIN AUKCJI

Jan SZANCENBACH (1928-1998)

1
Muszle i kawon, 1990 r. olej, płótno, 85 x 95 cm; sygn. p. d.: Szancenbach; na odwrocie napis: SZANCENBACH / MUSZLE I KAWON / 1990.
estymacja: 25 000 - 35 000 zł
Cena oferowana 23 000 zł

Ossip LUBITCH (1896-1990)

2
Martwa natura olej, płótno; 46 x 55 cm;
sygn. p. d.: Lubitch;
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
Cena oferowana 4 400 zł

Teodor GROTT (1884-1972)

3
Róże w wazonie, 1946 olej, karton naklejony na tekturę; 91 x 69 cm;
sygn. i dat. p. g.: Teod. Grott 46 (ołówkiem).
estymacja: 6 500 - 7 500 zł

Abraham WEINBAUM (1890-1943)

4
Bukiet anemonów na stoliku gwasz, papier; 32,5 x 28,5 cm;
sygn. p. d.: A Wenbaum.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

Irena NOWAKOWSKA-ACEDAŃSKA (1906-1983)

5
Białe kwiaty w doniczce, 1924 olej, tektura; 39 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: IRENA NOWAKOWSKA / 1924
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Henryk EPSTEIN (1890-1944)

6
Martwa natura z dzbanem i owocami olej, płótno, 51,5 x 35,5 cm;
sygn. p. d.: H. Epstein
estymacja: 55 000 - 60 000 zł
Cena oferowana 48 000 zł

Maurice (Blumenkranc) BLOND (1899-1974)

7
Martwa natura na krześle, 1962 olej, płótno; 65 x 54 cm;
sygn. i dat. l. g.: M Blond 62;
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

8
Martwa natura z gruszką i jabłkiem, 1964 olej, płótno; 32 x 46 cm;
sygn. i dat. p. d.: Blond 64
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

Czesław SADOWSKI (1902-1959)

9
Kwiaty olej, płótno; 88 x 60 cm;
sygn. l. d.: Cz. Sadowski
estymacja: 5 200 - 6 200 zł

Irena ŁUCZYŃSKA-SZYMANOWSKA (1890-1966)

10
Maki w wazonie, ok. 1960 olej, płótno; 61 x 50 cm;
sygn. p. d.: Łuczyńska Szymanowska
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

Jecheskiel Dawid KIRSZENBAUM / KIRSCHENBAUM (1900-1954)

11
Świecznik i figi gwasz, tektura; 39,5 x 30,5 cm;
sygn. p. g.: Kirchenbaum
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

Józef PASZKOWSKI (1892-1944)

13
sygn. p. d.: Józef Paszkowski / 1933
estymacja: 2 400 - 2 900 zł

Monogramista J.P., XX W.

14
Martwa natura z owocami olej, płótno naklejone na tekturę; 60 x 77 cm;
sygn. l. d.: JP
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Kazimierz WILK (ur. 1943)

15
Martwa natura ze słonecznikiem, 2000 olej, płótno; 61 x 73 cm;
sygn. p. d.: KWilk 2000
estymacja: 2 500 - 2 800 zł

Kazimierz WILK (ur. 1943)

16
Złote chryzantemy, 1992 olej, płótno; 65,5 x 50,5 cm;
sygn. p. d.: K. WILK
estymacja: 1 600 - 2 200 zł

Irena KNOTHE (1903-1987)

17
Nasturcje, 1972 akwarela, papier; 31 x 24 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: IrenaKnothe 1972.
estymacja: 900 - 1 200 zł

Karol ADLER (ur. 1936)

18
Owoce w koszu olej, płótno; 46 x 38 cm;
sygn. l. d.: K. Adler;
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Ryszard WOŹNIAK, XX W.

19
Kompozycja z makrelami, 1990 olej, płótno; 100 x 100 cm;
sygn. i dat. p. d.: 19 RTS 90;
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Cena oferowana 3 200 zł

Ryszard WOŹNIAK, XX W.

20
Ryby, 1990 olej, płótno; 75 x 75 cm;
estymacja: 2 000 - 2 300 zł

Ryszard WOŹNIAK, XX w.

21
Kompozycja z dzbanem, 1990 olej, płótno; 75,5 x 76 cm;
estymacja: 2 000 - 2 300 zł

Wytwórnia Josiah Wedgwood (& Sons LTD.)

601
Zespół deserowy do herbaty kostna porcelana angielska (bone china), kobalt podszkliwny (wszkliwny), farby naszkliwne i złocenia (z użyciem druku);
Anglia,ok. 1902-1920.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Porzellanfabrik Hertel, Jacob & Co. GmbH Rehau

602
Serwis obiadowy i deserowy dla 12 osób porcelana, złocenia, druk czarny;
Niemcy, Rehau (Bawaria) Fabryka Porcelany Hertel Jacob & Co. GmbH (1906-1969), lata 30. XX w.
estymacja: 13 000 - 15 000 zł
Cena sprzedaży 13 000 zł

Manufaktura Porcelany w Miśni

603
Zespół serwisowy porcelana, kobalt podszkliwny, złocenia;
Miśnia, Królewska Manufaktura Porcelany, XIX/XX w.
estymacja: 9 000 - 10 000 zł
Cena oferowana 8 000 zł

K.P.M. Berlin

604
Dwie wazki serwisowe do lodów porcelana, farby naszkliwne, złocenia;
wys. z pokrywą 26 cm; średnica 18 cm;
estymacja: 12 000 - 14 500 zł

Królewska Manufaktura Porcelany (KPM)

605
Waza serwisowa z pokrywą porcelana, farby naszkliwne, złocenia,
lekkie przetarcia złoceń; wys. 31,5 cm, dł. ok. 40 cm, szer. ok. 24 cm;
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Cena oferowana 4 600 zł

Rosenthal, Selb

606
Serwis do kawy, model Louis XIV, z dekoracją motywem ukwieconej gałązki porcelana, druk brązowy (kontur) i barwny, złocenia;
Niemcy, Firma Rosenthal, Selb (Bawaria), Geschirrabteilung, lata ok. 1898 - 1906.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Březova (Pirkenhammer /K Karlowych Varów)

607
Zespół miseczek na tacy (tzw. kabaret) porcelana, farby naszkliwne, złocenia,
odpryski czerwonej farby na krawędziach, lekkie przetarcia złoceń;
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

Cesarska Manufaktura Porcelany w Wiedniu

608
Ogrodniczka z kwiatami porcelana, farby naszkliwne, złocenia;
Wiedeń, 1844.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 600 zł

Królewska Manufaktura Porcelany w Miśni

609
Talerz z reliefem Neubrandenstein i dekoracją kwiatową porcelana, farby naszkliwne;
Miśnia, Królewska Manufaktura Porcelany.
estymacja: 400 - 500 zł

Rosenthal AG, Selb

610
Wazonik ze złoconymi bukiecikami porcelana kremowa (Elfenbeinporzellan), druk złoceniem matowym i błyszczącym;
Niemcy, Rosenthal AG, Selb (Bawaria), 4 ćw. XX w. (od poł. lat 80.)
estymacja: 300 - 350 zł
Cena sprzedaży 250 zł

611
Serwis do herbaty, z kompozycjami kwiatowymi w czarnych kolistych polach i złoceniami porcelana, farby naszkliwne, wypukłe białe perełkowanie w typie Juvelldekor, złocenia;
Nieokreślona manufaktura europejska - Czechy ?, 2 - 3 ćw. XIX w.
estymacja: 1 900 - 2 300 zł

612
Kabaret - zestaw miseczek na drewnianej podstawie drewno toczone, z prostym rzeźbieniem; porcelana, farby naszkliwne, złocenia;
Nieustalona manufaktura europejska, 1 ćw. XX w.
estymacja: 700 - 800 zł

Nieokreślona Wytwórnia Europejska

613
Para wazoników z plastycznymi bukietami porcelana, farby naszkliwne, złocenia,
Niemcy?, Francja?, lata 50. - 60. XIX w.
estymacja: 2 200 - 2 400 zł

614
Para świeczników z amorkami porcelana, farby naszkliwne, złocenia;
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Cena oferowana 3 300 zł

Schierholz’sche Porzellanmanufaktur, Plaue

615
Paterka z amorkiem porcelana, farby naszkliwne, złocenia;
Plaue (Turyngia), Schierholz’sche Porzellanmanufaktur, XX w.
estymacja: 600 - 700 zł

Miśnia, Königliche Porzellanmanufaktur

616
Talerz serwisowy (miska) porcelana, farby naszkliwne; nitkowe pęknięcie od krawędzi ku lustru (ok. 4 cm);
Niemcy, Miśnia, Königliche Porzellanmanufaktur, ok. 1756-1780(tzw. Punktzeit)
estymacja: 600 - 700 zł

617
Talerz serwisowy (miska) porcelana, farby naszkliwne;
Niemcy, Miśnia, Königliche Porzellanmanufaktur, 3. ćw. XVIII w. (tzw. Punktzeit).
estymacja: 600 - 700 zł

Miśnia, Churfürstliche Porcellain Fabrique

618
Waza serwisowa z pokrywą porcelana (z dekoracją na skazach), farby naszkliwne;
Niemcy, ok. 1774-1814 (okres Marcoliniego).
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

Miśnia, Churfürstliche Porzellan Fabrique

619
Talerz z dekoracją kwiatową i reliefem porcelana, farby naszkliwne złocenia;
Niemcy, Miśnia, (okres Marcoliniego), 1774-1814.
estymacja: 600 - 700 zł
Cena sprzedaży 500 zł

620
Dwa talerze ze szlakiem gałązki bluszczu porcelana (z drobnymi skazami w masie), farby naszkliwne;
estymacja: 600 - 700 zł

621
Zajączek ceramika; wys. 11 cm, podstawa 4 x 2 cm;
Polska, 2 poł. XX w.
estymacja: 500 - 600 zł
Cena sprzedaży 400 zł

Proj. Edmund Ruszczyński (1929-1997) z 1957 r.

622
Serwis obiadowy Julita z dekoracją Polska, Wałbrzych, Zakłady Porcelany Stołowej ”Wawel”, model Julita - proj. Edmund Ruszczyński (1929-1997) z 1957 roku, realizacja - lata 50./60. XX w.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Firma Moser (zał. 1857)

623
Karafka z korkiem i 6 kieliszków szkło przezroczyste, bezbarwne, szlifowane, złocone, trawione;
Czechosłowacja, lata 70. XX w.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

624
Ozdoba wielkanocna w kształcie jajka szkło bezbarwne, przeźroczyste, szlifowane, rżnięte; 13,5 x 7,5 x 7,5 cm.
Rosja, XIX/XX w.
estymacja: 1 300 - 1 600 zł

625
Karafka z 3 kieliszkami szkło malowane, złocone; karafka: wys. 22 cm, śr. 9 cm, kieliszek: wys. 5 cm, średn. 4 cm;
Europa, 2 poł. XX w.
estymacja: 700 - 800 zł
Cena sprzedaży 600 zł

626
Komplet do napojów: dzbanek i 8 szklanek szkło malowane, złocone; dzbanek: wys. 28 cm, śr. 9 cm; szklanka: wys. 8 cm, śr. 8,5 cm;
Europa, 2 poł. XX w.
estymacja: 1 000 - 1 100 zł
Cena oferowana 900 zł

627
Patera na trzech koźlich nóżkach w manierze Ludwika XVI brąz złocony i patynowany; szkło bezbarwne, przeźroczyste, lane; 20,5 x 24 x 24 cm.
Europa Środkowa, XIX/XX w.
estymacja: 1 300 - 1 600 zł
Cena oferowana 1 200 zł

628
Mors - karafka do wina brąz złocony, mosiądz, szkło, szkło barwione, kość;
Europa Zachodnia, XX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł