17 marca 2022

Aukcja: 17 marca (czwartek), godz. 19.00

Wystawa przedaukcyjna: 08.03 - 17.03

Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00

Zlecenia Aukcyjne:

Katarzyna Marciniak
tel.: +48 669 111 109
k.marciniak@rempex.pl

Katarzyna Kulec
tel.: +48 605 325 918
k.kulec@rempex.pl

Anka MIERZEJEWSKA (ur. 1970)

349
Pocałunek akryl, płótno; 61 x 50 cm;
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Anka MIERZEJEWSKA (ur. 1970)

350
Pocałunek, 2004 akryl, płótno; 61 x 50 cm;
na odwrocie sygn.: mierzejewska / 2004 / pocałunek
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Jadwiga ŻOŁYNIAK (ur. 1949)

351
Irysy, 2002 olej, płótno; 80 x 100 cm;
sygn. p. d.: JŻołyniak;
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Jadwiga ŻOŁYNIAK (ur. 1949)

352
W stronę Orientu, 2021 olej, płótno; 100 x 120 cm;
sygn. p. d.: JŻołyniak;
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Czesław ROMANOWSKI (ur. 1946)

353
Powrót Króla, 2017/2019 olej, płótno; 80 x 100 cm;
sygn. i dat. p. d.: CZ. Romanowski / 2017/19;
estymacja: 7 000 - 8 500 zł

Andrzej KORZEC (ur. 1959)

354
Płaszcz technika mieszana, płyta; 70 x 60 cm;
sygn. p. d.: A. KORZEC (kredką);
estymacja: 2 000 - 3 000 zł

Wojciech MATUSIK (ur. 1977)

355
Bez tytułu, 2022 akryl, olej, płótno; 100 x 80 cm;
sygn. na odwrocie: Wojciech Matusik.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

Wojciech MATUSIK (ur. 1977)

356
Łagodnie, po przejściach ..., 2022 olej, akryl, płótno; 100 x 70 cm;
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

Aneta RÓŻNICKA (ur. 1986)

357
Krajobraz, 2021 olej, płótno; technika mieszana; 80 x 100 cm;
sygn. p. d.: A. R;
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

Ryszard PASIKOWSKI (ur. 1952)

358
Z cyklu "Do muzyki organowej" olej, płótno; 116 x 81 cm;
sygn. l.d. "R.PASIKOWSKI"
estymacja: 20 000 - 23 000 zł

Marian GOŁOGÓRSKI (ur. 1948)

359
Poławiacz Syren, 2020 akryl, płótno; 100 x 100 cm;
sygn. l. d.: MG / 2020;
estymacja: 6 500 - 8 000 zł

Marek DZIENKIEWICZ (ur. 1951)

360
Trąba powietrzna, 2007 olej, płyta; 96 x 72 cm;
opisany na odwrocie: Dzienkiewicz Marek / 2007 Trąba Powietrzna / akryl / 96x72
estymacja: 5 500 - 6 600 zł

Grzegorz BEDNARSKI (ur. 1954)

361
Martwa natura z patelnią, 2019 olej, tektura; 19,5 x 38,5 cm;
na odwrocie opis autorski: Martwa natura / z patelnią / OL. TEK / 19,5 x 38,5 cm / 2019 r. / GB / GRZEGORZ BEDNARSKI (flamastrem
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Grzegorz BEDNARSKI (ur. 1954)

362
Gruszka, 2018 olej, tektura; 21 x 25 cm;
na odwrocie opis autorski: Gruszka / OL. TEK. / 21,5 x 25 cm / 2018 / GB / G. BEDNARSKI (flamastrem).
estymacja: 2 400 - 2 900 zł

FILIPIAK WŁADYSŁAW (1908 - 1989)

363
Słoneczniki olej, płótno, 81 x 65 cm;
sygn. dwukrotnie na odwrocie na płótnie: Wł. Filipiak / 1975 r;
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Artysta nieokreślony, XX w.

364
Portret kobiety z parasolką olej, płótno; 130 x 84 cm.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

Zdzisław MAJROWSKI-MEYRO (ur. 1952)

365
Wedding, 2010 olej, płótno; 60 x 90 cm;
sygn. p. d.: Meyro;
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

Sebastian SMAROWSKI (ur. 1976)

366
Kobieta z dzbankiem olej, płótno; 50 x 40 cm;
sygn. l. g.: Smarowski.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

367
Kobieta z ptakiem na głowie olej, płótno; 40 x 30 cm;
sygn. p. d.: Smarowski.
estymacja: 7 000 - 8 500 zł

Maciej URBANIAK (ur. 1962)

368
Miasteczko olej, płótno; 50 x 50 cm;
sygn. p. d.: M. Urbaniak.
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

Jacenty JOŃCZYK (ur. 1955)

369
Dziewczynka we wnętrzu, 2020 olej, płótno; 70 x 70 cm;
sygn. i dat. p. d.: Jacenty Jończyk / 2020.
estymacja: 6 500 - 8 000 zł
Cena oferowana 6 000 zł

Leszek WALICKI (1939-2022)

370
Kominy II, 1975 olej, płótno; 40 x 34,5 cm;
na odwrocie opis autorski: "KOMINY" II. 9.V.1975 / LESZEK WALICKI; poniżej dedykacja.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Jerzy KUTKOWSKI (1950-2020)

371
Zdrada, 1982 olej, płótno; 65 x 65 cm;
sygn. p. d.: KJ;
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

Władysław WALCZAK-BANIECKI (1934-2011)

372
Taniec zbójnicki malarstwo na szkle, 40 x 28 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Walczak;
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Robert SZKLARSKI (ur. 1972)

373
Miasto - Strażnik, 2019 blacha aluminiowa, repusowana, patynowana; 152 x 100 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: SRS / 2019 / Miasto / Strażnik.
estymacja: 8 500 - 10 000 zł

Robert SZKLARSKI (ur. 1972)

374
Kelpie, (szkocki demon), 2017 blacha aluminiowa, repusowana, patynowana; 142 x 70 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: 2017 / SRS / Kelpie
estymacja: 6 500 - 8 000 zł

Jan BERDYSZAK (1934-2014)

375
Koła podwójne, 1962 tusz, gwasz, papier; 39 x 20 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: Szkicownik / 13 (w kole) / JAN / BER / DYSZ / AK / 1962 / koło podwójne / tusz / gwasz
estymacja: 16 000 - 19 000 zł

Jan BERDYSZAK (1934-2014)

376
Szkic do serii: Powłoki, 1998 akwarela, tusz, pisak, papier; 30 x 22 cm (w świetle passe-partout);
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Jan BERDYSZAK (1934-2014)

377
Szkic do serii: Powłoki, 1995 akwarela, papier; 30 x 22 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: / JAN / BER / DYSZ / AK 1995(ołówkiem).
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Jan BERDYSZAK (1934-2014)

378
Szkic do serii: Powłoki, 1995 akwarela, gwasz, papier; 30 x 22 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. g.: / JAN . BER / DYSZ / AK 1995(ołówkiem).
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Jan LEBENSTEIN (1930-1999)

379
Kompozycja z postacią długopis, papier; 15 x 10 cm (w świetle passe-partout).
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Jan LEBENSTEIN (1930-1999)

380
Kompozycje z postaciami długopis, cienkopis, papier; 15 x 10 cm (w świetle passe-partout).
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Jacek SIENICKI (1928 - 2000)

381
Przeciw wojnie piórko, tusz lawowany, papier; 27,5 x 37 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Jacek Sienicki.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

Jan TARASIN (1929 - 2009)

382
Plaża II, 1979/89 serigrafia jednobarwna, papier; 43 x 60,5 cm (wymiar arkusza);
sygn. i dat. p. d.: Jan Tarasin 1979/89 (ołówkiem), opisany l. d.: Plaża II 12 / 25 (ołówkiem).
estymacja: 1 600 - 2 000 zł

Stanisław FIJAŁKOWSKI (1922-2020)

383
27 IV 89, 1989 linoryt, papier; 50 x 34 cm (wymiar arkusza w świetle passe-partout);
opisany l. d.: 27 IV 89 (ołówkiem), śr. d.: 13/50 (ołówkiem), sygn. i dat. p. d.: S.Fijał
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Cena sprzedaży 5 000 zł

Patrycja PIĘTKA (ur. 1998)

384
Chyba to tutaj, 2020 gwasz, papier; 13,5 x 21 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. na odwrocie: Patrycja Piętka 2020 (ołówkiem).
estymacja: 1 400 - 2 000 zł
Cena sprzedaży 3 000 zł

Natalia LACH-LACHOWICZ [NATALIA LL] (ur. 1937

385
Sztuka konsumpcyjna fotografia barwna, papier fotograficzny Fujicolor Crystal Archive Paper; 30 x 40 cm;
opisana l. d.: NATALIA LL 1972, nakład: 23/35, wydruk późniejszy.
estymacja: 11 000 - 13 000 zł
Cena sprzedaży 13 000 zł

Jan S. WOJCIECHOWSKI (ur. 1948)

386
Ręka, 1974 fotografia czarno-biała, papier fotograficzny; 40 x 30 cm;
opisana p. d.: Jan S. Wojciechowski RĘKA 1974, nakład: 7/35.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Edward HARTWIG (1909-2003)

387
Bez tytułu, 1998 fotografia czarno-biała, papier fotograficzny; 30 x 40 cm;
sygn. p. d.: E. Hartwig;
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
Cena oferowana 2 500 zł

Edward HARTWIG (1909-2003)

388
Tancerze od strony kulis, 1950 fotografia czarno-biała, papier fotograficzny; 33 x 27 cm;
na odwrocie m.in. pieczątka autorska, pieczątka ZAIKS, tytuł oraz dat. i sygn.: E.H. 1950.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
Cena oferowana 2 800 zł

Zdzisław BEKSIŃSKI (1929-2005)

389
Bez tytułu grafika komputerowa, papier; 39 x 57 cm (kompozycja), 42 x 60 cm (w świetle oprawy);
sygnowana u dołu, pośrodku: Beksiński;
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Cena oferowana 4 200 zł

Marek PIASECKI (1935-2011)

390
Dwa koty, 1959 heliografia, papier; 19 x 24 x 3,5 cm;
dat. i sygn. na odwrocie; w oprawie autorskiej
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
Cena oferowana 3 400 zł

Henryk PŁÓCIENNIK (1933 - 2020)

391
W Galerii 7, 2001 linoryt, papier; 39,5 x 30,5 cm (wymiar kompozycji);
sygn. p. d.: Henryk Płóciennik;
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

Henryk PŁÓCIENNIK (1933-2020)

392
Monotypia +, 2010 monotypia, papier; 54 x 34 cm (w świetle passe-partout);
estymacja: 1 400 - 1 700 zł

Henryk PŁÓCIENNIK (1933-2020)

393
Monotypia farba, monotypia, papier; 60 x 47 cm;
opisana na odwrocie: Potwierdzam iż praca ta została wykonana przez mojego / ojca HENRYKA PŁÓCIENNIKA / Piotr Płóciennik.
estymacja: 1 100 - 1 300 zł

Henryk PŁÓCIENNIK (1933-2020)

394
Bez tytułu linoryt, papier; 60 x 46 cm;
opisany na odwrocie: Potwierdzam iż praca ta została wykonana przez mojego / tatę HENRYKA PŁÓCIENNIKA / Piotr Płóciennik.
estymacja: 1 200 - 1 500 zł

Henryk PŁÓCIENNIK (1933-2020)

395
opisany na odwrocie: Potwierdzam że praca ta została wykonana przez mojego tatę/ HENRYKA PŁÓCIENNIKA / Piotr Płóciennik.
estymacja: 1 200 - 1 500 zł

Henryk PŁÓCIENNIK (1933-2020)

396
Bez tytułu linoryt, papier; 56 x 47 cm;
opisany na odwrocie: Potwierdzam że praca ta została wykonana przez mojego tatę / HENRYKA PŁÓCIENNIKA / Piotr Płóciennik.
estymacja: 1 200 - 1 500 zł