17 marca 2022

Aukcja: 17 marca (czwartek), godz. 19.00

Wystawa przedaukcyjna: 08.03 - 17.03

Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00

Zlecenia Aukcyjne:

Katarzyna Marciniak
tel.: +48 669 111 109
k.marciniak@rempex.pl

Katarzyna Kulec
tel.: +48 605 325 918
k.kulec@rempex.pl

Henryk PŁÓCIENNIK (1933 - 2020)

397
Bez tytułu technika własna, papier; 47 x 35 cm;
sygn. p. d.: H. Płóciennik,
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

Henryk PŁÓCIENNIK (1933-2020)

398
Akt, 1987 tusz, papier; 25 x 16,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: H. Płóciennik 87.
estymacja: 1 200 - 1 500 zł

Małgorzata JABŁOŃSKA (ur. 1966)

399
Wrota świata, 2021 jedwab, technika własna, szkło; 30 x 30 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: WROTA ŚWIATA M JABŁOŃSKA 2021.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Alicja HALICKA (1894-1975)

400
Plac de la Concorde w Paryżu, 1955 litografia, papier; 45,5 x 60 cm (zadruk), 50 x 65 cm (wymiar arkusza);
sygn. i dat. p. d.: Halicka 1955 (ołówkiem), l. d. nakład: 85/220 (ołówkiem).
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Andrzej Marian BARTCZAK (ur. 1945)

401
Gry, 1996 kolaż, technika mieszana, papier; 43 x 30 cm;
opisany p. g.: 1/B 96 (ołówkiem).
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

Aleksandra SUPIŃSKA (ur. 1989)

402
Powiśle, 2019 sitodruk, papier; 100 x 70 cm;
sygn., dat. i opisana wraz z nakładem u dołu: „Powiśle”, sitodruk, 7/7, Aleksandra Supińska 2019 (ołówkiem).
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

403
Rotterdam, 2019 sitodruk, papier; 70 x 165 cm;
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Yaroslav KACHMAR (ur. 1955)

404
Motive II, 1993 mieszana technika graficzna, papier;
30 x 19,5 cm (wymiar kompozycji), 33 x 22 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

Jerzy ZNAMIEROWSKI (1948-1999)

405
Genesis VII, 1979 metaloryt trawiony, papier; 32 x 23,3 cm (kompozycja), 47 x 31,5 cm (wymiar arkusza);
sygn., dat. i opisany u dołu: "Genesis VII" / metaloryt trawiony 10/30 /
estymacja: 700 - 800 zł

406
Nokturn I, 1987 technika własna, tusz, papier; 35 x 25 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. l. d.: Znamierowski 87 (w kompozycji);
estymacja: 700 - 800 zł

407
Genesis V, 1979 metaloryt trawiony, papier; 29,5 x 22,8 cm (kompozycja), 43 x 32 cm (wymiar arkusza);
sygn., dat. i opisany u dołu: "Genesis V" / metaloryt trawiony / Znamiero
estymacja: 700 - 800 zł

Jarosław KACHMAR (ur. 1955)

408
Composition II, 2013 mieszana technika graficzna, papier; 11 x 28,5 cm (wymiar kompozycji), 14 x 30 cm (arkusz, w świetle passe-partout);
sygn., dat. i opis u dołu: t. mixed media
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

Jarosław KACHMAR (ur. 1955)

409
Bez tytułu, 1995 technika własna, tusz, papier; 21 x 15 cm ( w świetle passe-partout);
sygn. i dat. l. d.: Kachmar - 95 (w kompozycji).
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

Andrzej GRACZYKOWSKI (ur. 1947)

410
Bez tytułu, 1981 miedzioryt, akwarela, papier; 20,5 x 13,5 cm (odcisk płyty), 38 x 25,5 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. i opisany l. d.: e'd' art / A. Graczykowski
estymacja: 700 - 800 zł

Paweł August KONTNY (1923-2002)

411
Pejzaż industrialny tusz, tusz lawowany, pastel, papier; 55 x 43 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Kontny.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

NAGIŃSKI, XX w.

412
Le reve d'Isabelle, 1990 kredka, cienkopis, papier; 55 x 85 cm (w świetle passe-partout);
opisany l. d.: Le reve d'Isabelle (cienkopisem), sygn., dat. p. d.: NAGIŃSKI '90 (cienkopisem
estymacja: 2 000 - 3 000 zł

Zdzisław LACHUR (1920-2007)

413
Przed lustrem, 1959 tusz, gwasz, papier; 33,5 x 23,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Z. LACHUR / 59.
estymacja: 2 000 - 3 000 zł

Marian BIELAWKA (ur. 1961)

414
Panta rhei, 2021 technika własna, papier; 28 x 41 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Marian Bielawka 2021 (ołówkiem).
estymacja: 1 500 - 1 800 zł

Tomasz DOMINIK (ur. 1955)

415
Calendarium, 2012 litografia, papier; 48 x 63 cm;
sygn., dat. i opisana u dołu: "Calendarium" litografia 8/10 Tomasz Dominik 2012 (ołówkiem).
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

Władysław HASIOR (1928-1999)

501
Znak Krzyża, 1986 asamblaż, tektura, metal, tworzywo sztuczne; 23 x 23 cm;
na odwrocie papierowa nalepka z tytułem pracy i sygnaturą: ZNAK KRZYŻA / 1986 / 23 X 23 X 12 (maszynop
estymacja: 20 000 - 24 000 zł

Władysław HASIOR (1928-1999)

502
Zmiana czasu, 1984 asamblaż, metal, tworzywo sztuczne; 49 x 29 cm;
z boku pracy papierowa nalepka z tytułem i sygnaturą: [ZMIAN]A (?) CZASU / 1984 / 49 X 39 X 13 (maszynopis) / H
estymacja: 35 000 - 42 000 zł

503
Maska V, 2018 organza jedwabna, technika własna; 47 x 47 x 18 cm;
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

Bronisław CHROMY (1925-2017)

504
Wiewiórka brąz patynowany, otoczak; wys. całkowita: 42 cm.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
Cena oferowana 3 500 zł

Bronisław CHROMY (1925 - 2017)

505
Mrówka brąz, kamień; 38 x 14 x 13 cm;
estymacja: 3 500 - 4 000 zł

Bronisław CHROMY (1925-2017)

506
Paw brąz patynowany; wys. 33,5, szer. 40 cm;
sygn. z tyłu na dolnej części pióropusza: BCHROMY.
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

Igor MITORAJ (1944-2014)

507
Twarz zawoalowana, 1977 metal srebrzony; wys. 10 x 7 x 5 cm; sygn. p. d.: IGOR MITORAJ;
z tyłu wycisk odlewni: Bonne Anne´e / 1977 / Bouilhet / CHRISTOFLE / FRANCE.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Jan GOSTYŃSKI (ur. 1994)

508
Nie-ludzie, 2019 aluminium, drewno wypalane; 65 x 13 x 13 cm;
sygn. u dołu: J. G.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Stanisław WYSOCKI (ur. 1949)

509
Ona, 2010 brąz patynowany, polerowany; wys. 26 x 8 x 6 cm;
sygn., dat. i nakład z tyłu: StanWys / 19/50 / 2010 (? - ostatnia cyfra słabo czytelna)
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Helena BUKOWSKA-SZLEKYS (1899-1954) – projekt

510
Tkanina dekoracyjna technika żakardowa; wymiary: 120 x 157 cm;
Warszawa, wykonanie: Spółdzielnia Artystów Plastyków „Ład”, po poł. XX w.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Tadeusz TCHÓRZEWSKI (ur. 1956)

511
Sceny Biblijne - 4 plakiety brąz, odlew; format każdej plakiety zbliżony do 10 x 9 cm.
Polska, Warszawa, XX/XXI w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

MILO, XX w.

512
Jaguar brąz, podstawa kamienna; wys. 34 cm, dł. 66 cm;
na boku ryte: Milo;
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Zbigniew HORBOWY (1935-2019) - projekt

513
Kieliszki URSZULA, 2019 szkło selenowo-kadmowe, kolor: tycjan żółty, wykończenie kapowe; wys. 17 cm,
śr. podstawy 7 cm, śr. maksymalna 9,7 cm;
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

514
Kieliszki do szampana BARBARA, 2019 szkło selenowo-kadmowe, kolor: łosoś kapowe; wys. 23 cm, śr. podstawy 7 cm,
śr. maksymalna 7 cm;
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Cena oferowana 3 600 zł

Józef PODLASEK (1934-1995) - projekt

515
Wazon szkło barwione w masie na miodowo, ręcznie formowane; wys. 23 x 10 cm;
Huta Szkła w Zawierciu, lata 70. XX w.
estymacja: 300 - 400 zł

516
szkło biało-różowe; wys. 46 cm, podst. 12 cm; na korpusie nalepka z napisem: VETRI / ARTISTIC / ESCLUSIVI;
na spodzie ryty napis: … VAE’87 (pierwsza część nieczytelna);
estymacja: 1 500 - 1 800 zł

Jerzy SŁUCZAN-ORKUSZ (1924-2002), Zofia PASEK

517
Zestaw 3 szkieł artystycznych 1. - Zofia Pasek ? - Wazon, szkło barwione w masie na pomarańczowo, ręcznie formowane; wys. 25,5 cm; Krakowski Instytut Szkła, l. 70.-80. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

518
Para lamp biurkowych, tworzywo sztuczne, metal, emalia; wys. 39 cm; podst. 14 cm; Para lamp biurkowych, tworzywo sztuczne, metal, emalia; wys. 39 cm; podst. 14 cm;
lampki o regulowanej wysokości.
estymacja: 1 300 - 1 600 zł

519
Lampka na biurko; metal, drewno, klosz czarny metalowy; wys. 40 cm, podstawa śr. 17 cm, Lampka na biurko; metal, drewno, klosz czarny metalowy; wys. 40 c
na spodzie w podstawie metalowej: SEMINARA; wysokość regulowana;
Włochy, Turyn, 2 poł. XX w.
estymacja: 800 - 1 000 zł

Lampka

520
Lampka metal emaliowany tworzywo sztuczne; wys. 21 cm; śr. podstawy 12 cm; Lampka metal emaliowany tworzywo sztuczne; wys. 21 cm; śr. podstawy 12 cm;
klosz ruchomy w kształcie kuli;
stan lampki: liczne obicia i odpryski.
estymacja: 600 - 700 zł

521
Stolik - barek; stal, szkło; 73 x śr. 55 cm; Stolik - barek; stal, szkło; 73 x śr. 55 cm;
Włochy ?, po poł. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

522
Stolik pomocniczy; konstrukcja - buczyna, fornir – orzech lakierowany na połysk; Stolik pomocniczy; konstrukcja - buczyna, fornir – orzech lakierowany na połysk; 62,3 x 71 x 49,5 cm;
Polska (nieustalona wytwórnia), l. 60. XX w.
estymacja: 700 - 800 zł

523
Stolik pomocniczy; szkło, dąb; Stolik pomocniczy; szkło, dąb; 57 x 48,5 x 49 cm;
Europa, l. 70. XX w.
estymacja: 800 - 1 000 zł
Cena oferowana 700 zł

Józef Marian Chierowski,

524
Para fotelików model 366 buczyna, 70 x 62 x 62 cm; Polska.
Z tapicerowanym siedzeniem i oparciem tworzącymi literę L o zaokrąglonych narożach, wspartych na ramie
estymacja: 1 300 - 1 600 zł