09 lutego 2022

Aukcja: 9 lutego (środa), godz. 19.30

Wystawa przedaukcyjna: 27.01 - 09.02

Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00

Zlecenia Aukcyjne:

Katarzyna Marciniak
tel.: +48 669 111 109
k.marciniak@rempex.pl

Katarzyna Kulec
tel.: +48 605 325 918
k.kulec@rempex.pl

pseud. JAROGNIEW BAZYLEWICZ

350
La Vie En Rose, 2021 akryl, technika własna, płótno; 81 x 65 cm;
sygn. p. d.: SV. [w prostokącie];
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Michał GŁOWACKI (ur. 1982)

351
Nosorożec, 2021 akryl, płótno; 120 x 100 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: Michał / Głowacki / 2021.
estymacja: 1 400 - 1 700 zł
Cena sprzedaży 1 500 zł

Joanna BUSZKO (ur. 2000)

352
Królitta, 2021 akryl, płótno; 47 x 37 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: J.Buszko / 2021.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Łukasz JACEK (ur. 1978)

353
Night drive 17, 2021 olej, płótno; 60 x 60 cm;
sygn. i dat. p. d.: Łukasz Jacek 2021.
estymacja: 1 300 - 1 600 zł

Łukasz JACEK (ur. 1978)

354
Night drive 15, 2021 olej, płótno; 70 x 100 cm;
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Yuliya STRATOVICH (ur. 1989)

355
Turcoise evening (Mint), 2020 akryl, płótno; 150 x 120 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: Stratovich Yulia 2020.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Yuliya STRATOVICH (ur. 1989)

356
Warszawa Centrum (Pink), 2020 akryl, płótno; 90 x 120 cm;
sygn. i dat.: p. d.: S.Y. 2020 (podpis);
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

Sławomir TOMAN (ur. 1966)

357
Bez tytułu [Budda], 2010 olej, płótno; 70 x 70 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: TOMAN'S / BEZ TYTUŁU / 2010 / OLEJ.
estymacja: 6 400 - 7 700 zł
Cena oferowana 5 800 zł

Barbara SZAJDZIŃSKA-KRAWCZYK (1925-2005)

358
Pejzaż, 1996 olej, płótno; 96 x 76 cm;
sygn. l. d.: B. Szajdzińska.
estymacja: 5 100 - 6 100 zł

Marek PŁOZA-DOLIŃSKI (ur. 1950)

359
Tryptyk, 1976 olej, płótno; 40 x 30 cm (każda z części);
sygn. i dat. na odwrocie na każdej części: Marek / Ptoza - Doliński / 1976.
estymacja: 1 500 - 1 800 zł

Grzegorz BEDNARSKI (ur. 1954)

360
Martwa natura z rękawiczką, 2021 olej, tektura; 23 x 35 cm;
na odwrocie opis autorski: M.N. z rękawiczką / 23 x 35 cm / OL. TEK / 2021 / GB / GRZEGORZ BEDNARSKI (flamastrem).
estymacja: 2 400 - 2 800 zł

Grzegorz BEDNARSKI (ur. 1954)

361
Martwa natura z gruszką, 2020 olej, tektura; 20 x 25 cm;
na odwrocie opis autorski: M. natura / z gruszką / 2020 / OL. TEK / GB / 21 x 25 cm / GRZEGORZ BEDNARSKI (flamastrem).
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Grzegorz BEDNARSKI (ur. 1954)

362
Martwa natura z rękawiczką [II], 2021 olej, tektura; 14 x 19,9 cm;
na odwrocie opis autorski: "Z Rękawiczką. / 2021 / 14 x 19,9 cm / OL. TEK / GB (ołówkiem).
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Leszek MISIAK (ur. 1943)

363
Okno, 1989 olej, płótno; 80 x 100 cm;
sygn. i dat. l. d.: Leszek Misiak 1989;
estymacja: 7 500 - 9 000 zł

Janusz SZPYT (ur. 1960)

364
Dziewczyna namiętna z ognistym koniem, 1988 olej, płótno; 80 x 100 cm;
sygn. l. d.: J. SZPYT.
estymacja: 6 000 - 7 200 zł

Milada KOWALEWSKA, XX w.

365
Braciszki [sic!], 1997 olej, tektura; 44,5 x 35,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Milada 97 (ołówkiem);
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Wacław TARANCZEWSKI (1903-1987)

366
Stragan olej, płótno; 55 x 65 cm;
p. d.: T;
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Cena oferowana 4 500 zł

Władysław SERAFIN (1905-1988)

367
Brama Floriańska w Krakowie, 1976 olej, płótno; 55 x 66 cm;
sygn. i dat.: l. d.: W.Serafin 1976.
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

Jan ŚWIDERSKI (1913-2004)

368
Zamek - Będzin, 1999 – 2000 olej, płótno; 50 x 65 cm;
sygn. l. d.: Jan Świderski;
estymacja: 5 400 - 6 500 zł

Leszek STAŃKO (1925-2011)

369
Pejzaż zimowy, 1978 olej, płótno; 51 x 70 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: LESZEK STAŃKO / ZAKOPANE 1978 r.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena sprzedaży 3 700 zł

Andrzej OSTOJA-STARZYCKI (1949-2010)

370
Podlasie, 1992 olej, płótno; 54 x 65 cm;
opisany na odwrocie: ANDRZEJ OSTOJA - STARZYCKI / Podlasie / 1992 / 65 x 54.
estymacja: 800 - 1 000 zł

Eduard PETRASHESHYN (ur. 1994)

371
Justin, 2021 akryl, płótno; 100 x 80 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: "Justin" / EDUARD PERTASHESHNYN / 2021 r.
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

372
sygn. i dat. na odwrocie: "Justin" / EDUARD PERTASHESHYN / 2021 r.
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

Katarzyna LIS (ur. 1984)

373
Dunkierka akryl, płótno; 100 x 70 cm;
sygn. i dat. na odwrociu: K. Lis / Dunkierka / 100x70
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Cena oferowana 1 400 zł

Katarzyna LIS (ur. 1984)

374
W lesie, 2021 akryl, płyta; 100 x 70 cm;
sygn. i dat. na odwrociu: Kaśka Lis / W lesie 2021 / akryl na płycie.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Cena oferowana 1 400 zł

Witold ABAKO (ur. 1958)

375
Draft IV, 2020 akryl, płótno; 70 x 100 cm;
sygn. i dat. l. d.: ABAKO'20
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Paweł PIERŚCIŃSKI (1938-2017)

376
Ramiona, z cyklu: Puszcza Jodłowa fotografia czarno-biała, brom, płótno; 135 x 110 cm;
na odwrocie, na krośnie pieczątka autorska Pawła Pierścińskiego oraz opis autorski:
estymacja: 15 500 - 18 500 zł

Jan BERDYSZAK (1934-2014)

377
Bez tytułu, 1993 pastel, karton; 26,5 x 41,5 cm (nieregularny kształt arkusza);
sygn., dat. i opisany l. g.: JAN / BER /DYSZ /AK /19 /93 / 103 / /105 (ołówkiem);
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

Stefan GIEROWSKI (ur. 1925)

378
Bez tytułu akwarela, papier; 33 x 24 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Gierowski (długopisem).
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Cena sprzedaży 14 000 zł

Stanisław FIJAŁKOWSKI (1922-2020)

379
Bez tytułu, 2002 wydruk autorski, druk cyfrowy, papier; 37,5 x 26,5 cm (arkusz w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany u dołu: 26 VII 2002 r. copy. jpg, e.a., S.Fijałkowski
estymacja: 2 600 - 3 200 zł

Zdzisław BEKSIŃSKI (1929-2005)

380
Bez tytułu, 1998 grafika komputerowa, papier naklejony na piankę; 60 x 80 cm (zadruk), 66 x 86 cm (wymiar arkusza);
sygn. i dat. l. d.: Beksiński 1998.
estymacja: 5 400 - 6 500 zł

381
Bez tytułu monotypia, papier; 29,5 x 41,5 cm.
estymacja: 8 300 - 10 000 zł

Zdzisław BEKSIŃSKI (1929 - 2005)

382
Plakat z wystawy offset, papier; 48 x 70 cm;
Wystawa prac Zdzisława Beksińskiego, Warszawa, Łazienki, Stara Pomarańczarnia, 1964
estymacja: 1 900 - 2 300 zł

Jan LEBENSTEIN (1930-1999)

383
Postać zoomorficzna, 1971 kredka, tusz (długopis czarny), papier; 25,5 x 19 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. l. d.: Lebenstein 71.
estymacja: 7 600 - 9 100 zł
Cena oferowana 6 800 zł

Teresa RUDOWICZ (1928-1994)

384
Bez tytułu technika graficzna własna, papier; 22,5 x 21,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Teresa Rudowicz (piórem).
estymacja: 2 600 - 3 100 zł

Marek RADKE (ur. 1952)

385
Tannenberg, 1990 akwarela, ołówek, papier; 15 x 21 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: m. radke 1990;
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Victor VASARELY (1906-1997)

386
Szachy serigrafia czarno-biała, papier; 38,5 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Vasarely (ołówkiem), opisany l. d.: 35/8 (sic, ołówkiem).
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Victor VASARELY (1906-1997)

387
Zebry serigrafia czarno-biała, papier; 49,5 x 60 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Vasarely (ołówkiem), opisany l. d.: 55/12 (sic, ołówkiem).
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
Cena oferowana 2 400 zł

Victor VASARELY (1906-1997)

388
Kompozycja serigrafia barwna, papier; 65 x 42,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Vasarely (ołówkiem), opisana l. d.: 35/17 (sic, ołówkiem).
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Julian STAŃCZAK (1928-2017)

389
Filtration serigrafia barwna, papier; 65 x 65 cm;
sygn. p. d.: JStańczak (ołówkiem) oraz opisany l. d.: 145/175 (ołówkiem).
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

Jerzy STAJUDA (1936-1992)

390
Bez tytułu akwarela, ołówek, papier; 29 x 26,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: [gmerk artysty]; numerowana l. d.: 1910.
estymacja: 1 100 - 1 300 zł

Zdzisław STANEK (1925-1996)

391
Bez tytułu tusz, technika własna, papier; 40 x 29 cm (w świetle passe-partout);
na odwrocie oświadczenie: Oświadczam, że jest to praca / mojego brata – Zdzisława Stanka /
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

Tomasz SĘTOWSKI (ur. 1961)

392
Architektoniczna hibernacja akwaforta, akwarela, papier; 37 x 28 cm (w świetle passe-partout);
opisany i sygn. l. d.: T. Sętowski / "Architektoniczna hibernacja; akwaforta, akwarela E/A
estymacja: 2 600 - 3 100 zł

Tomasz SĘTOWSKI (ur. 1961)

393
Walka z wiatrakami akwaforta, akwarela, papier; 37 x 27 cm (w świetle passe-partout);
opisany i sygn. l. d.: T. Sętowski, "Walka z wiatrakami", akwaforta, akwarela, E/A (ołówkiem
estymacja: 2 600 - 3 100 zł

WITOLD-K (ur. 1932)

394
Z cyklu: Ludzie, 1972 węgiel, ołówek, tusz (flamaster, pisak), papier czerpany; 46 x 34 cm;
sygn. i dat. l. d.: Witold-K.1972.
estymacja: 6 000 - 8 000 zł
Cena sprzedaży 8 000 zł

Rafał OLBIŃSKI (ur. 1943)

395
Charismatic impulse serigrafia, papier; 39,5 x 58 cm (zadruk), 51 x 68 cm (wymiar arkusza);
sygn., dat. i opisana u dołu p. d.: Olbiński, l. d.: 209/350 (ołówkiem).
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Rafał OLBIŃSKI (ur. 1943)

396
She stops Folly serigrafia, papier; 55,5 x 40,5 cm (zadruk), 72,5 x 56 cm (wymiar arkusza);
sygn. p .d.: Olbiński (ołówkiem); nr l. d.: 55/350 (ołówkiem).
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Cena oferowana 1 400 zł

Rafał OLBIŃSKI (ur. 1943)

397
Nostalgia of slow motion serigrafia, papier; 65 x 45 cm (zadruk), 79 x 58 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: Olbiński (ołówkiem); nr. l. d.: 72/350 (ołówkiem).
estymacja: 1 600 - 1 900 zł