22 września 2021

Ponad 380 obiektów w cenach wywoławczych 50 – 1000 zł!

22 września 2021, godz. 17:00

w siedzibie Domu Aukcyjnego Rempex
ul. Karowa 31 w Warszawie

wystawa przedaukcyjna:

16.09 (czwartek): 11:00 - 19:00
17.09 (piątek): 11:00 - 19:00
20.09 (poniedziałek): 11:00 - 19:00
21.09 (wtorek): 11:00 - 19:00
22.09 (środa): 11:00 - 17:00

Kontakt w sprawie zleceń aukcyjnych i szerszych informacji o obiektach:
Waleria Matelska: tel. 663 111 161
e-mail: kolekcjoner@rempex.pl

Zlecenia telefoniczne przyjmujemy przy licytacji powyżej 1 000 pln.

 regulamin aukcji wyprzedażowej

Artysta nieokreślony

137
Pejzaż alpejski olej, tektura; 16,5 x 27 cm;
praca oprawiona.

Artysta nieokreślony, XX w.

138
Las olej, płótno; 30 x 39,5 cm;
sygn. p. d. słabo czytelna;

W. Franz, XIX w.

139
Pejzaż górski olej, płótno; 26,5 x 39,5 cm;
sygn. l. d.: W. Franz;

Artysta nieokreślony, XIX w. [wg wcześniejszego wzoru]

140
Św. Jan Chrzciciel olej, płótno naklejone na deskę; 27,5 x 19 cm;
stan: pofalowania płótna na powierzchni obrazu po lewej stronie;

Carl O'lynch von TOWN (1869-1947)

141
Marina w Portovenere olej, płótno naklejone na tekturę; 41 x 52 cm;
sygn. l. d. O’Lynch;

Ewokois BONCHER (XIX/XX w.)

142
Sielski pejzaż olej, tektura; 8,5 x 10,5 cm;
sygn. p. d.: Ewokois Boncher?

Gr. PELT

143
Scena rodzajowa w manierze holenderskiej olej, płótno; 50 x 40 cm;
sygn. p. d.: Gr. Pelt?;

M. TEPER (XIX/XX w.)

144
Zachód słońca nad przystanią olej, tektura; 12 x 18 cm;
sygn. p. d.: M. Teper?;

T. KIMEK?

145
Zachód słońca olej, tektura; 13,5 x 20,5 cm;
sygn. p. d.: T. KIMEK?;

Janusz JAROSIEWICZ (1895-1974)

146
Słoneczniki olej, tektura; 18 x 23,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.;

E. RICKARDI

147
Martwa natura olej, płótno; 59 x 72,5 cm;
sygn. l. d.: E. RICKARDI

Artysta nieokreślony, XVIII w.

148
W oczekiwaniu na powrót olej, płótno dublowane; 30,5 x 42 cm;
praca oprawiona.

Artysta nieokreślony

149
Pejzaż górski olej, płótno; 70 x 101 cm;
sygn. p. d. nieczytelna;

V. Bit Khalm

150
Krowy na wspaniałym pastwisku olej, płótno; 64,5 x 87,5 cm;
sygn. l. d.: V. Bit Khalm;

Artysta nieokreślony

151
Pejzaż ze wzgórzami olej, płótno; 65 x 88 cm;
sygn. l. d.: T.;

Artysta nieokreślony

152
Pejzaż miejski z kurami i malwami olej, płótno; 67,5 x 97 cm;
sygn. p. d. nieczytelna;

Artysta nieokreślony

153
Ulica olej, płótno; 68 x 98,5 cm;
sygn. i opisana u dołu?;

Artysta nieokreślony

154
Wiejska uliczka olej, płótno; 30,5 x 40,5 cm;
sygn. l. d.: C. S.;

Leszek GACZKOWSKI

155
Gondolier, 2019 olej, płótno; 50 x 70 cm;
sygn. i dat. p. d.: Gaczkowski 2019.

Bligo MANY

156
Powrót z pastwiska olej, płótno; 65 x 88 cm;
sygn. p. d.: bligo Many?

Artysta nieokreślony

157
Bażanty w zimowym pejzażu olej, płótno; 67,5 x 98 cm;
sygn. l. d.: HCM;

Józef WASIOŁEK (1921-2008)

158
Pojezierze, 1975 olej, płótno; 57 x 72 cm;
sygn. p. d.: J. Wasiołek;

KALLEDSOE?

159
Dworek sielski olej, płótno; 55 x 70 cm;
sygn. p. d.: Kalledsoe?;

Franciszek Roman RUTKOWSKI (1892-1940)

160
Studium drzew, ok. 1915 olej, tektura; 19 x 30 cm (w świetle oprawy);
praca oprawiona.

Artysta nieokreślony

161
Pejzaż z samotnym rybakiem olej, deska; 13 x 17,5 cm;
praca oprawiona.

O. BERGER

162
Nad jeziorem olej, płyta; 20 x 25,5 cm;
sygn. p. d.: O. Berger;

Janina BOBIŃSKA-PASZKOWSKA (1894- 1973)

163
Zachód słońca w Kuźnicy olej, karton; 25,5 x 35 cm;
sygn. p. d.: J. Bobińska Paszkowska;

Marian CZYŻEWSKI

164
Portret mężczyzny w brodą, 1911 olej, płótno, 58 x 46 cm;
sygn. p. d.: MARIAN CZYŻEWSKI / WARSZAWA 1911;

Artysta nieokreślony

165
Portret mężczyzny [dalekiego kuzyna Stanisława Wokulskiego] olej, płótno, 40 x 30 cm;
praca oprawiona.

Artysta nieokreślony

166
Portret kobiety olej, płótno, 41,5 x 29 cm;
sygn. u dołu nieczytelnie

167
Pejzaż z zamkiem - Spacer dorożką oleodruk, papier naklejony na płótno; 44 x 61,5 cm (w świetle oprawy);
oprawiony.

168
Pejzaż z zamkiem - Przed polowaniem oleodruk, papier naklejony na płótno; 44 x 61,5 cm ( w świetle oprawy);
oprawiony.

169
Żeglarze druk, papier; 28,5 x 38,5 cm (w świetle passe-partout);
w oprawie.

201
Para rzeźb dekoracyjnych z przedstawieniem Flory drewno, gipsatura malowane; 90 x 23 x 25 cm [88 x 22,5 x 23 cm];
XX w.;

202
Plakieta z Apollo i Dafne materiał mieszany, blacha mosiężna patynowana?, marmur; 17 x 17 cm;
u dołu grawerunek: E.W. Wyon Dest. & Saulpt 1st June 1848;

MARIUS-DENIS

203
Matka Boska Orantka i Rosarium, 1956 drewno; wys. 60 cm; szer. 51,5 cm; głęb.10,5 cm;
sygn. z tyłu: MARIUS-DENIS / 16-6-56 oraz powyżej podpis.

Edward HARTWIG (1909-2003)

301
Wierzby mazowieckie, 1970 fotografia czarno-biała, brom, papier fotograficzny; 28 x 38 cm;
sygn. p. d.: EHartwig;

Bogusław NIEZNALSKI (1948-2014) / Jerzy LEWCZYŃSKI (1924-2014)

302
Strajk, 1981 fotografia; 15,5 x 23 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. ołówkiem na odwrocie.

Zdzisław BEKSIŃSKI (1929-2005)

303
Bez tytułu grafika komputerowa, papier; 35 x 28 cm (w świetle passe-partout);
sygn. u dołu faksymile: Beksiński;

Francis BACON (1909-1992)

304
Triptych: Three Studies for Portrait of Lucian Freud-reprodukcja druk, papier; 37 x 83,5 cm (w świetle passe-partout);
Wydawcą Derriere le Miroir był znany francuski marszand, kolekcjoner, twórca litografii Aimé Maeght.

Jacek FEDOROWICZ (ur.1937)

305
Moje ostatnie zdjęcie z byłym kolegą kierownikiem byłego magazynu - 60’/godz. litografia, papier; 32 x 22 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. ołówkiem p. d.: Fedorowicz 84;

Rafał OLBIŃSKI (ur. 1943)

306
Zawieszone obietnice giclée, papier; wymiar kompozycji: 72,5 x 57 cm
sygn. p. d. ołówkiem: Olbiński;

Rafał OLBIŃSKI (ur. 1943)

307
Zadawalająca ważność udziału, 2015 giclée, papier; 40,5 x 58,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. ołówkiem pod spodem;

Andrzej KANDZIORA (1928-2020)

308
Polana, 1985 akwaforta, akwatinta, karton; 8,7 x 12 cm (płyta) na arkuszu 17,2 x 20,5 cm;
sygn., dat. i opisana ołówkiem u dołu: Polana, 33/100, techn. metal., AKandziora85

Marek JAROMSKI (ur. 1953)

309
Izabell, 1986 piórko, tusz, papier; 34,7 x 25,2 cm;
sygn. i dat. p. d.: Xll 86 Izabell - Jaromski;

Adam HOFFMANN (1918-2001)

310
Zmora, 1972 węgiel, papier; 36 x 50 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: ah / 10 / IV / 1972;

Marek ANDAŁA (ur.1957)

311
Rynek Kazimierski, 2007 pastel olejny, karton ; 35 x 50 cm;
sygn. p. d.: M. ANDAŁA /2007;

Walter SPITZER (ur. 1927)

312
Serenada gwasz, papier, w kompozycje wpleciony wycięte elementy tapety z deseniem kwiatowym; 46 x 64 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: W. Spitzer;