22 września 2021

Ponad 380 obiektów w cenach wywoławczych 50 – 1000 zł!

22 września 2021, godz. 17:00

w siedzibie Domu Aukcyjnego Rempex
ul. Karowa 31 w Warszawie

wystawa przedaukcyjna:

16.09 (czwartek): 11:00 - 19:00
17.09 (piątek): 11:00 - 19:00
20.09 (poniedziałek): 11:00 - 19:00
21.09 (wtorek): 11:00 - 19:00
22.09 (środa): 11:00 - 17:00

Kontakt w sprawie zleceń aukcyjnych i szerszych informacji o obiektach:
Waleria Matelska: tel. 663 111 161
e-mail: kolekcjoner@rempex.pl

Zlecenia telefoniczne przyjmujemy przy licytacji powyżej 1 000 pln.

 regulamin aukcji wyprzedażowej

Bolesław CYBIS (1895-1957)

1
Teka Folio One of American Indian Drawings, 1970 litografia barwna, papier; 55 x 44,5 cm (wymiary każdej pracy);
sygn. na kamieniu l. d.: B. Cybis;

Hendrick GOLTZIUS (1558-1617)

2
Calpurnius, 1586 miedzioryt, papier; 35,5 x 23 cm (w świetle passe-partout), z ramą: 70,5 x 52,5 cm;
sygn. monogramem na płycie u dołu: HG fecit;

Zofia ATTESLANDER (1874-1928)

3
Akt kobiety przed lustrem, 1910 węgiel, papier; 93 x 61,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: Zo-Atteslander/ 1910;

Emmanuel KATZ zw. MANÉ-KATZ (1894-1962)

4
Pejzaż tempera, karton; 45 x 59 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Mane-Katz;

Leonard PĘKALSKI ( 1896-1944)

5
Studium portretowe - p. Wanda w kwiecistej sukni akwarela, gwasz na podrysowaniu ołówkiem, karton; 51 x 37 cm;
z posiadania rodziny artysty;

Leonard PĘKALSKI ( 1896-1944)

6
Anemony w niebieskim wazonie gwasz, karton; 35 x 47,5 cm;
na odwrocie szkic ołówkowy tej samej kompozycji.

Bencion (BENN) RABINOWICZ (1905-1989)

7
Czarna maska olej, tektura; 63 x 47 cm;
sygn. p. g.: Benn;

Joseph Friedrich HEYDENDAHL (1844-1906)

8
Nokturn olej, płótno; 34,5 x 47,5 cm;
sygn. p. d.;

Antoni KOZAKIEWICZ (1841-1929)

9
Modlitwa olej, płótno naklejone na tekturę; 21 x 17 cm;
sygn. l. d.: Ant. Kozakiewicz

Malarz nieokreślony, zachodnioeuropejski, XIX

10
W kuchni olej, płótno dublowane; 84 x 68 cm;
[Cytat z malarstwa holenderskiego XVII w.].

Jan Bohumil POSPIŠIL (1898-1968?)

11
Martwa natura z kwiatami olej, płótno; 38 x 55 cm;
sygn. p. d.;

Natalia LL (ur. 1937)

12
Sztuka konsumpcyjna, 1972 fotografia barwna, papier fotograficzny; 29 x 39 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: NATALIA LL 1972. 31/35

Natalia LL (ur. 1937)

13
Sztuka konsumpcyjna, 1974 fotografia, papier fotograficzny; 27 x 39,7 cm (w świetle passe-partout);
sygn., dat. i opisana na odwrocie: NATALIA LL / "SZTUKA KONSUMPCYJNA" / 1974;

Roman CIEŚLEWICZ (1930-1996)

14
Lwów - BĘDZIEM PIERSIĄ GO BRONILI CHOĆBY PRZYSZŁO TRUPEM PAŚĆ - projekt plakatu tempera, naprószenie, tusz, papier; 22 x 15,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: R. CIESLEWICZ. 1945.;

Stanisław SZUKALSKI (1893-1987)

15
Kopernik - projekt pomnika, ok. 1973 cynkografia, karton; 32 x 19,7 cm;
sygn. i opisany na płycie l. g.: KOPERNIK / by / Szukalski;

16
Krak zabijający smoka, ok. 1973 cynkografia, karton; 32 x 19,8 cm;
na odwrocie pieczęć „ARCHIVES SZUKALSKI”;

17
Dziedzic - projekt rzeźby serigrafia barwna (druk artystyczny), papier; 57,5 x 43 cm (wymiar kompozycji);
sygn. l. d.: 1953 / XI / projekt na / rzeźbę „Dziedzic” / StSzukalski;

Edward HARTWIG (1909-2003)

18
Krajobraz mazowiecki, 1952 fotografia czarno-biała, brom, papier fotograficzny; 38 x 50 cm;
na odwrocie napis artysty: „ Krajobraz mazowiecki / EH” obok dopisana data „1952”

Edward HARTWIG (1909-2003)

19
Bez tytułu fotografia, papier; 45 x 59 cm (w świetle passe-partout);
praca oprawiona.

Edward DWURNIK (1943-2018)

20
Kontrabasista, 2017 akryl, płótno; 18 x 13 cm;
sygn. i dat. u góry: 2017 E. DWURNIK;

Zdzisław LACHUR (1920-2007)

21
Na początku było słowo, 1991 technika własna, karton; 86 x 61 cm;
sygn. i dat. p. d.: Z. LACHUR 91;

Zdzisław LACHUR (1920-2007)

22
Gwiazdy i planety, 1991 technika własna, karton; 86 x 61 cm;

Piotr POTWOROWSKI (1898-1962)

23
Pejzaż nadwodny olej, papier; 37 x 50 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: P. Potworowski;

Tadeusz WLAZŁO (1923-2003)

24
Robotnik, 1980 olej, płótno; 73 x 60 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: TADEUSZ / WLAZŁO / 1980.

Louis MARCOUSSIS (1878-1941)

25
Personnage, 1914 brąz patynowany; metal czerniony; 22 x 5 x 5 cm.
Francja, Paryż, 1914.

Louis GOSSIN (1846-1928)

26
Amor miziający stópkę Wenus, ok. 1890 brąz patynowany, marmur; 28,5 x 32 x 18 cm;
sygn.: Gossin.

Mathurin MOREAU (1822-1912) - według

27
"Złota księga" brąz patynowany, onyks; 57 x 18,5 x 18,5 cm;
oznaczenie na brązowej podstawie kolumny: Math Moreau;

28
Popiersie młodej kobiety marmur; 57 x 31 x 18 cm;
Włochy?, pocz. XX w;

29
Patera w typie Sevres porcelana, farby naszkliwne, złocenie, brąz złocony; 22 x 43,5 x 22,5 cm;
sygn. na spodzie: dwie litery „L” w ligaturze;

Herend Hungary

30
Zestaw do kawy i herbaty na 6 osób-niekompletny porcelana, farby naszkliwne, złocenie;

Rosenthal

31
Zestaw Sanssouci obiadowy na 6 osób porcelana o odcieniu kości słoniowej, kalka, złocenie;

Rosenthal

32

Rosenthal

33
Zestaw Sanssouci do herbaty na 6 osób porcelana o odcieniu kości słoniowej, kalka, złocenie;

34
Talerz dekoracyjny ceramika, farby naszkliwne, podszkliwne, złocenie; 5 x 34 x 34 cm;
na spodzie oznaczenia;

Copeland & Garrett?

35
Półmisek stołowy fajans, kalka; 8,5 x 53 x 41 cm;

Chodzież

36
Zestaw talerzy do bulionu na 12 osób porcelana, złocenie; miseczki: 6 x 16 x 12 cm; spodki: 2,5 x 16,5 x 16,5 cm;
talerz: 3 x 24,5 cm;

37
Zestaw toaletowy z dekoracją floralną neorokokową srebro pr. 800, drewno, szczecina; szczotka do włosów: 22 x 9 x 4 cm; szczotka do ubrań: 17 x 3,5 x 6 cm; lusterko: 25 x 13,5 x 1 cm;

38
Trzy paterki - paterka z kołnierzem wielolistnym: srebro pr. 800; 1 x 17 x 17 cm; waga 133 g; cechy na spodzie; Niemcy, Berlin;

Henninger & Co (czynny 1830-1860)

39
Para świeczników świeczniki: plater cechowany, profitki dobierane: plater na mosiądzu; 12 x 9 x 9 cm;

40
Paterka na stopie z liśćmi akantu szkło kryształowe bezbarwne, plater na mosiądzu; 16 x 20,5 x 20,5 cm;
sygn. na spodzie słabo czytelna;

41
Zegar wiszący drewno inkrustowane, mosiądz; 105 x 31 x 12 cm;
mechanizm z systemem bicia godzin i półgodzin; naciąg odważnikowy, regulator wahadłowy, gong sprężynowy;

Romanet MORBIER

42
Zegar w typie Boulle drewno intarsjowane, mosiądz; 58 x 31 x 16 cm;
sygn. na mechanizmie: ROMANET MORBIER;

43
Chodnik z 5 medalionami w środku wełna na wełnie; 196 x 109 cm;
ślady użytkowania, stan dobry.

44
Lustro eklektyczne drewno dębowe; 174 x 115 cm;
pocz. XX w.

45
Lustro w manierze barokowej drewno, gipsatura, złocenie, tafla szklana fazowana; 131 x 90 cm;
4 ćw. XIX, pocz. XX w.

46
Śmierć Cordelii tempera, kość?; 7,5 x 7,5 (w świetle oprawy);
koniec XVIII-pocz. XIX w?

Autor nieokreślony, XIX W.

47
Mężczyzna w surducie - miniatura gwasz, kość;
7 x 5,5 cm (owal).

Autor nieokreślony, XIX W.

48
Kobieta w czerwonym płaszczu - miniatura gwasz, kość; 6 x 4,5 cm (owal).