Leopold GOTTLIEB (1879-1934)

97
Macierzyństwo olej, płótno; 76 x 61 cm;
sygn. p. d.: L. Gottlieb
estymacja: 22 000 - 25 000 zł

Zbigniew PRONASZKO (1885-1958)

98
Dziewczynka z lalką akwarela, papier; 40 x 28 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: ZPronaszko
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Cena sprzedaży 4 500 zł

Lucio MARCUCCI, XIX / XX w.

99
Dziecko z jabłkiem akwarela, papier; 27 x 21,5 cm;
sygn. i opisana l. d.: Lucio Marcucci Roma
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Józef SZCZĘSNY (1885-1968)

100
Krysia pastel, papier; 48 x 33,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. g.: J. Szczęsny
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Henryk SZADKOWSKI (1937-2013)

101
Półakt - Eleonora pastel, papier; 60,5 x 48 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. g.: H. Szadkowski
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Cena sprzedaży 4 300 zł

Leopold GOTTLIEB (1879-1934) - ?

102
Studium postaci węgiel, papier (uzupełniany); 44,5 x 31 cm (w świetle passe-partout).
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

Henryk BERLEWI (1894-1967)

103
Portret Ewy Schwarz, 1916 ołówek, papier; 41 x 27 cm (w świetle passe-partout);
sygn. wraz z datą i opisem l. d.
estymacja: 2 600 - 3 000 zł
Cena sprzedaży 5 500 zł

104
Podwieczorek, ok. 1916 Żona artysty Irena z córeczką Hanią;
ołówek, papier, 18 x 25 cm (w świetle oprawy); sygn. l.d.
estymacja: 2 400 - 2 600 zł

Eugeniusz ZAK (1884-1826)

105
Przy sztaludze, ok. 1902 ołówek, papier; 21 x 16 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: Eug Zak (faksymile).
estymacja: 1 700 - 1 900 zł
Cena sprzedaży 1 800 zł

Eugeniusz ZAK (1884-1826)

106
Siedząca kobieta, 1902 ołówek, papier; 21 x 16 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: Eug Zak (faksymile), l. g. data: 13/X 02 (ołówkiem).
estymacja: 1 700 - 1 900 zł
Cena sprzedaży 2 000 zł

Eugeniusz ZAK (1884-1926)

107
Szkice głów ołówek, papier; 21 x 16 cm (w świetle passe-partout);
estymacja: 1 700 - 1 900 zł
Cena sprzedaży 1 800 zł

Eugeniusz ZAK (1884-1926)

108
Warsztaty malarskie ołówek, papier; 16 x 20,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: Eug Zak (faksymile podpisu)
estymacja: 1 700 - 1 900 zł
Cena sprzedaży 3 000 zł

Kazimierz PODSADECKI (1904-1970)

109
Projekt okładki miesięcznika „TWÓRCZOŚĆ” ołówek, brązowy papier; 29 x 19 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: K.P. (ołówkiem)
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
Cena oferowana 900 zł

Artysta nieokreślony, XIX / XX w.

110
Portret kobiety w perłach węgiel, biel w światłach, papier; 58 x 49 cm (owal);
obraz przed konserwacją.
estymacja: 1 500 - 1 700 zł
Cena sprzedaży 1 500 zł

Róża BRANICKA [z Potockich] (1782-1862)

111
Spotkanie na drodze akwarela, gwasz, złota farba, papier; 21,5 x 17,8 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy),
sygn. l. d. sceny rodzajowej: Róża Branicka
estymacja: 6 700 - 8 000 zł
Cena sprzedaży 7 000 zł

Eugene Gabriel ANDRÉ, XIX / XX w.

112
Indyki olej, płótno; 53 x 44 cm;
sygn. p. d.: ANDRE;
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Cena oferowana 3 600 zł

Aleksander AUGUSTYNOWICZ (1865-1944)

113
Góralik akwarela, papier; 73 x 57 cm;
sygn. l. d.: Augustynowicz
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

BATI, XX w.

114
Akt leżącego młodzieńca olej, płótno; 30 x 40 cm;
sygn. l. d.: bati (słabo czytelnie).
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Cena oferowana 2 200 zł

Konstanty SZEWCZENKO (1910-1991)

115
Przy lekturze olej, płótno; 51 x 40,5 cm;
sygn. l. d.: K. Szewczenko
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

Stanisław CZAJKOWSKI (1878-1954)

116
Autoportret, 1953-1954 olej, płótno; 77 x 62 cm;
na odwrocie na blejtramie u dołu napisy inwentaryzacyjne
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

Tadeusz CYBULSKI (1878-1954)

117
Portret aktorki olej, płótno; 76 x 61 cm;
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

118
Para portretów z epoki biedermeier 1. Portret mężczyzny - olej, blacha; 47,5 x 35,5 cm;
2. Portret kobiety - olej, blacha; 47,5 x 35,5 cm.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Joanna GETTEROWA [STEIFMANN], XIX / XX w.

119
Portret kobiety w perłach, 1922 olej, płótno; 98 x 77,5 cm;
sygn. p. g.: JS. (monogram wiązany) Getterowa / 1922 (? - ostatnia cyfra przycięta);
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

Willem KALF (1619/22 - 1693)

120
W izbie olej, deska parkietowana; 31,5 x 26,5 cm;
sygn. przy lewej krawędzi: KALF
estymacja: 90 000 - 100 000 zł

Christian Friedrich MALI (1832-1906)

121
Scena rodzajowa, 1877 olej, płótno; 93 x 73 cm;
sygn., dat. i opisany l. d.: Christian Mali, Munchen 1877 (dwie ostatnie cyfry słabo czytelne)
estymacja: 13 000 - 15 000 zł

Malarz nieokreślony, 2 poł. XVIII w.

122
Sceny alegoryczne z puttami-para obrazów Alegoria Nadziei oraz Wiary
olej, płótno dublowane; 89 x 89 cm (każdy)
estymacja: 13 000 - 15 000 zł

Malarz nieokreślony, XVIII / XIX w.

123
Święty Jan Nepomucen olej, płótno; 42 x 32 cm;
obraz przed konserwacją.
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
Cena sprzedaży 1 000 zł

Malarz nieokreślony, polski (XIX/XX w.)

124
Matka Boża Królowa Polski, ok. 1890 olej, płótno; 65 x 52 cm
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

Malarz nieokreślony, włoski, zapewne 1 poł. XVIII w.

125
Sąd Parysa olej, płótno dublowane;
93 x 115,5 cm (wymiar owalu w świetle oprawy)
estymacja: 12 000 - 15 000 zł

Jules CLERSON (1876-?)

126
Statki przy plaży olej, płótno dublowane; 36 x 65 cm;
sygn. i dat. l. d.: J. Clerson 1898 (trzecia cyfra słabo czytelna).
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Malarz nieokreślony, holenderski, XVII w.

127
Nadmorska cena rodzajowa olej, deska; 55,5 x 71 cm;
Obraz po konserwacji.
estymacja: 20 000 - 24 000 zł

Ferdinand Georg WALDMÜLLER (1793-1865)

128
na odwrocie oprawy naklejona fotografia obrazu wraz z opisem
estymacja: 22 000 - 25 000 zł

C. DELORI, XIX w.

129
Para grafik grafika barwna (chromolitografia), papier; 20,3 x 15 cm;
prace sygnowane.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

Toyohara KUNICHIKA (1835-1900)

130
Malwa. Nakamura Fukuske jako Fukuoka Mitsugu z cyklu „Sanju-roku Kaso no Uchi”, 1865 drzeworyt barwny, papier; 36 x 24,4 cm;
sygn. l. d. na klocku.
estymacja: 1 700 - 2 000 zł

Franciszek SMUGLEWICZ (1745-1807) - według

131
Bolesław II Szczodry miedzioryt, podmalowana akwarelą, papier naklejony na karton;
38,5 x 29,5 cm (w świetle oprawy)
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

132
Mieczysław II i Pomorzanie miedzioryt, podmalowana akwarelą, papier naklejony na karton;
32 x 37 cm (w świetle oprawy)
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

Jan MATEJKO (1838 -1893)

133
Para drzeworytów 1. Jan Dziaduski, 1871
2. Kuchnia w zamku Wiśnickim, 1874 - 1876
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

Zbigniew JEŻO (1934-1989)

134
Z pobytu na Wzgórzu, 1974 linoryt, papier; 53 x 31 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. l. d.: ZJ (monogramem na płycie)
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Adam STYKA (1890-1959)

135
Rozsypane perły (Les Perles Éparpillées) wyd. Paryż, M. Chuilliat, 1923 r.;
Wacyf Boutros-Ghali (1878-1958).
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

136
ORBIS TERRARUM [GRECJA],
[AMERYKA POŁUDNIOWA],
[JAPONIA]
estymacja: 1 200 - 1 400 zł
Cena oferowana 900 zł

137
Malarstwo Polskie Album 82 reprodukcji klasyków malarstwa polskiego
przełomu XIX/XX wieku.
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
Cena oferowana 700 zł

138
Moderne Malarei vom impresionismus bis zur gegewart (Malarstwo Nowoczesne od impresjonizmu do czasów obecnych)
Hamburg, 1933; 30 x 40 cm.
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

139
Sztuka 1897 - 1922 Kraków, 1922; 28 x 23 cm; wydawca: Towarzystwo Artystów Polskich „Sztuka”.
Nakład H. Altenberga, Gubrynowicza i Syna.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

140
Malarstwo w reprodukcyach kolorowych Lwów [1907].
Malarstwo pod kierownictwem Feliksa Jasieńskiego i Adama Łady Cybulskiego.
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

141
Katalog wystawy „Frieden der Welt” Drezno, 1959; oprawa wydawnicza, teka płócienna; 40 x 30 cm;
Zawiera 48 prac artystów z 27 krajów.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Louis MARCOUSSIS [ Ludwik Kazimierz Władysław Markus] (1878-1941)

201
Personnage, 1914 brąz patynowany; metal czerniony; 22 x 5 x 5 cm.
Francja, Paryż, 1914.
estymacja: 16 000 - 20 000 zł

Peder Marius JENSEN (1883 - ok.1925)

202
Bażant brąz, marmur; wys. 36,5 cm; dł. 46 cm; szer. 13 cm.
Dania / Niemcy, 1 ćw. XX w.
estymacja: 5 700 - 6 800 zł

203
Konkwistador brąz, alabaster, mosiądz (?); wys. 38,5 cm; szer. 16 cm; głęb. 22 cm.
Europa Zachodnia, XIX/XX w.
estymacja: 3 600 - 4 300 zł