14 października 2020

Aukcja: 14 października, godz. 19.30

Zachęcamy do składania zleceń poaukcyjnych.

Obiekty można obejrzeć od poniedziałku do piatku w godzinach 11-19.

Zlecenia poaukcyjne:

Mariusz Szewczyk
m.szewczyk@rempex.pl
tel.: +48 605 325 918

Katarzyna Marciniak
k.marciniak@rempex.pl
tel.: +48 669 111 109

Joanna RUSINEK (ur. 1979)

349
Zamyślona olej, płótno; 65 x 50 cm;
sygn. l. d.: J R.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

PACH LUCYNA

350
Ucieczka technika mieszana; płótno; 146 x 194 cm;
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

SIUDMAK Wojtek (ur. 1942)

351
Para, 2001 rysunek, ołówek, papier; 48,5 x 35 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: W. SIUDMAK Pris 01.2001 Version II
estymacja: 11 000 - 13 000 zł

Adam MYJAK (ur. 1947)

352
Figura brąz patynowany i polerowany; 116 x 37 x 30 cm.
estymacja: 50 000 - 60 000 zł

Adam MYJAK (ur. 1947)

353
Figura brąz patynowany i polerowany; 115 x 47 x 31 cm.
estymacja: 50 000 - 60 000 zł

SZYMCZYK DAWID

354
Fighters brąz, kamień; 40x40x40cm;
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Kazimierz ZIELIŃSKI (1923-2010)

355
Jesień brąz; 53 cm;
sygn. na podstawie: Kazimierz Zieliński "JESIEN".
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
Cena sprzedaży 3 500 zł

356
Akt siedzący brąz; 37 x 36 x 22 cm;
sygn. z boku: K.Zieliński.
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
Cena oferowana 7 000 zł

Tadeusz KANTOR (1915-1990) - koncepcja

357
Jan ZBOROWSKI - wykonanie Głowa aktorki Miry Rychlickiej
odlew głowy Miry Rychlickiej grającej w spektaklu "Kurka Wodna" Tadeusza Kantora
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Piotr BUBAK (ur. 1959)

358
Głowa, 2020 brąz patynowany, złocony, kamienna podstawa, wys. całkowita: 26 cm;
sygn. na spodzie, na kamiennej podstawie: Piotr Bubak / 2020.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Piotr BUBAK (ur. 1959)

359
Skacząca, 2020 brąz patynowany, kamienna podstawa, wys. całkowita 40 cm;
sygn. na spodzie, na kamiennej podstawie: Piotr / Bubak / 2020.
estymacja: 2 600 - 3 000 zł

Paweł KOZŁOWSKI [SWANSKI] (ur. 1980)

360
Bez tytułu, 2009 akryl, płótno; 150 x 100 cm;
sygn. p. d.: S.IX.
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

Jakub SŁOMKOWSKI (ur. 1982)

361
Blue, 2010 olej, płótno; 120 x 120 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: JSłomkowski 2010 / x oraz napis: „ BLUE” J.S/2010/11/0002/0001
estymacja: 14 000 - 16 000 zł
Cena oferowana 10 000 zł

Radosław SOWIAK (ur. 1950)

362
Zwierzęca geometria, 1995 akryl, płyta pilśniowa; 80 x 80 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: R. SOWIAK 95
estymacja: 1 500 - 2 000 zł
Cena sprzedaży 1 300 zł

Wojciech GÓRSKI (ur. 1958)

363
Z cyklu Androgyne, 1999 technika własna, 100 x 140 cm;
sygn. p. d.: GÓRSKI; na odwrocie napsiy autorskie: WOJTEK GÓRSKI / CYKL "ANDROGYNE" / 1999
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Zbyszko OLEŚ-WOLLENBERG (ur. 1960)

364
Broken Life II, 2017 akryl, płótno; 50 x 40 cm;
na odwrocie opis autorski: „BROKEN LIFE” / ZBYSZKO OLEŚ-WOLLENBERG / 2017.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Łukasz MANTAY (ur. 1988)

365
Zgrzyt akryl, płótno; 50 x 50 cm;
sygn. p. d.: Lukasz/Mantay.
estymacja: 1 200 - 1 500 zł

Tadeusz ŚWINIARSKI (ur. 1961)

366
Bez tytułu, 2013 olej, płótno; 90 x 70 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: T. Świniarski / 2013.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
Cena sprzedaży 1 800 zł

Andrzej KASPRZAK (ur. 1963)

367
Soul landscape, 2020 olej, akryl, węgiel, szelak, płótno; 60 x 50 cm;
sygn. l. d.: Andrzej / KASPRZAK, opisany i dat. p. g.: "Soul Landscape" / 2020;
estymacja: 3 500 - 4 000 zł

Stanisław KRZYSZTAŁOWSKI (1903-1990)

368
Zmierzch nad Pirenejami, 1973 olej, kolaż, płótno; 80 x 100 cm;
sygn. i dat. p. d.: S. Krzyształowski 973;
estymacja: 8 000 - 9 500 zł

Wojciech ĆWIERTNIEWICZ (ur. 1955)

369
Bez tytułu (16), 1988 akryl, płótno; 130 x 130 cm;
sygn. i dat. p. g.: ĆWIERTNIEWICZ'88;
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Cena sprzedaży 3 500 zł

Marian BIELAWKA (ur. 1961)

370
Wnętrze pracowni, 1991 olej, płótno; 100 x 72 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: M.BIELAWKA 1991.
estymacja: 3 000 - 3 500 zł

Marek BATORSKI (ur. 1967)

371
Błękit zatopiony w zieleni, 2017 olej, płótno; 165 x 135 cm;
sygn. dat. i opisany na odwrocie: M. BATORSKI / "OBRAZ XXX" 2017.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Anna LEWIŃSKA (ur. 1950)

372
W okowach umysłu, 2020 olej, płótno; 100 x 70 cm;
sygn. p. d.: Anna Lewińska;
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

Krystyna HUMIENNA, (ur. 1941)

373
Kora platanu. Flecista II, 2001 olej, płótno; 73 x 50 cm;
sygn. i dat. p. d.: K.Humienna 2001;
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

Ryszard PASIKOWSKI (ur. 1952)

374
Bez tytułu olej, płótno; 60 x 50 cm;
sygn. p. d.: R.PASIKOWSKI;
estymacja: 5 500 - 7 000 zł

Ryszard PASIKOWSKI (ur. 1952)

375
sygn. l. d.: R.PASIKOWSKI;
estymacja: 5 000 - 6 500 zł

Wiesław KRUCZKOWSKI (ur. 1935)

376
Rajski owoc, 2003 olej, płótno, 100 x 100 cm;
sygn. i dat. p.d.: W. Kruczkowski 2003; na odwrocie napisy autorskie: WIESŁAW / KRUCZKOWSKI / 2003 r. / "RAJSKI OWOC "
estymacja: 6 500 - 7 500 zł

Jan LEBENSTEIN (1930-1999)

377
Folwark zwierzęcy - teka 10 grafik, 1974 litografia barwna, karton; 69,5 x 49,5 cm (arkusz);
sygn., dat. i opisane: P.A. / Lebenstein 74 (ołówkiem);
estymacja: 11 000 - 12 000 zł

Jan LEBENSTEIN (1930 - 1999)

378
Głowy, 1971 długopis, papier; 26 x 18 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Lebenstein 71
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Stanisław DAWSKI (1905-1990)

379
Myślę o Tobie, 1957 linoryt, papier; 49,8 x 29,5 cm (zadruk), 53 x 31,5 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Dawski, 57 (ołówkiem), oraz opisany l. d.: Myślę
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

Andrzej NOWACKI (ur. 1953)

380
Bez tytułu, 2003 tusz, patyk (?), kredka, papier; 32 x 24 cm (wymiar arkusza);
l. d. opis ołówkiem: 200503-1, sygn. i dat. p. d. ołówkiem: A. Nowacki 2003.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

Andrzej NOWACKI (ur. 1953)

381
190503-25 pastel, papier; 31 x 24 cm (wymiar arkusza), 17 x 18 cm (wymiar w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: A.Nowacki 2003 (ołówkiem), l. d.: 190503-25 (ołów
estymacja: 1 900 - 2 300 zł

Henryk STAŻEWSKI (1894-1988)

382
Bez tytułu flamaster, papier; 22 x 29 cm;
sygn. na odwrocie: H. Stażewski.
estymacja: 1 400 - 1 900 zł
Cena sprzedaży 1 600 zł

Janusz AKERMANN

383
Trzy gwaizdy, 1988 linoryt, papier, 67,5 x 47,5 cm,
sygn. u dołu ołówkiem: Trzy gwiazdy" , linoryt kolor 9/9 Akermann Janusz 88
estymacja: 2 000 - 3 000 zł

Jan PRUSKI (ur. 1957)

384
Akt młodej dziewczyny, 1997 alugrafia, papier; 74 x 54 cm (w świetle passe-partout);
estymacja: 2 200 - 2 600 zł

Jan PRUSKI (ur. 1957)

385
Bez tytułu, 2008 farba offsetowa, akryl, tempera, technika papierowa ryta, papier; 40 x 58 cm (w świetle passe-partout); sygn. i dat. p. d.: 17 / XI / PRUSKI 08;
estymacja: 5 000 - 6 500 zł

Henryk TOMASZEWSKI (1914 - 2005)

386
Leda, 1983 rysunek, piórko, tusz, papier; 16,5 x 19 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d. H. Tomaszewski 83
estymacja: 4 000 - 6 000 zł
Cena oferowana 2 000 zł

Włodzimierz BUCZEK (ur. 1931)

387
Portret T.P. olej, płótno; 129 x 88,5 cm;
sygn. p. d.: W Buczek;
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Igor TALWIŃSKI (1907-1983)

388
Akt olej, płyta; 44,5 x 37 cm;
sygn. p. d.: IGOR Talwiński.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Krzysztof LUDWIN (ur. 1962)

389
Montmartre Paryż, 2020 olej, płótno; 80 x 90 cm; sygn. p. d.: LUDWIN;
na odwrocie sygn., dat. i opisany: Krzysztof / Ludwin / "Montmartre / PARYŻ / 2020 oraz certyfikat oryginalności
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Krzysztof LUDWIN (ur. 1962)

390
Modelka Karolina, 2013 akwarela, papier; 37,5 x 84 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: LUDWIN;
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Krzysztof DUDZIŃSKI [KA DEE] (ur. 1953)

391
Quantum tree, 2020 akryl, płótno; 100 x 70 cm;
opis autorski na odwrocie: Ka Dee / Krzysztof Dudziński / t: "Quantum tree" / 100 x 70 cm / akryl, płótno / 2020.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

Witold ABAKO (ur. 1958)

392
Invisibilium No 2 - II, 2019 akryl, płótno; 70 x 70 cm;
sygn. i dat. l. d.: ABAKO'19;
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

NATALIA LL (Natalia Lach-Lachowicz) (ur. 1937)

401
Zestaw prac autooffset, papier, 83 x 67 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: N.A.T.A.L.I.A. autooffset
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

Andrzej LACHOWICZ (1939 - 2015)

402
Cień, 1969 fotografia czarno-biała, brom, papier, płyta pilśniowa, 50 x 50 cm; sygn., dat. i opisana na odwrocie; odbitka autorska, nakład: 1/1, vintage print
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

403
Portret Jarosława Kozłowskiego, 1971 fotografia czarno-biała, brom, papier na płycie pilśniowej
50 x 50 cm;
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

RYTKA ZYGMUNT (1947 - 2018)

404
Bluff, 1978 fotografia czarno-biała, brom;papier, 38,3 x 28,7 cm;
sygn., dat. i opis na odwrocie oraz odcisk palca wskazującego artysty, odbitka autorska, nakład: 1/1, vin
estymacja: 4 500 - 5 500 zł