09 czerwca 2020

Około 300 obiektów w cenach wywoławczych 50 – 1000 zł
Nie stosujemy cen gwarantowanych!

9 czerwca 2020, godz. 17:00

w siedzibie Domu Aukcyjnego Rempex
ul. Karowa 31 w Warszawie

wystawa przedaukcyjna:

4.06 (czwartek): 12:00 - 18:00
5.06 (piątek): 12:00 - 18:00
8.06 (poniedziałek): 12:00 - 18:00
9.06 (wtorek): 12:00 - 17:00

Kontakt w sprawie zleceń aukcyjnych i szerszych informacji o obiektach:
Waleria Matelska: tel. 663 111 161
e-mail: kolekcjoner@rempex.pl

Zlecenia telefoniczne przyjmujemy przy licytacji powyżej 1 000 pln.

 regulamin aukcji wyprzedażowej

Artysta nieokreślony

119
Motyw z Południa akwarela, papier; 20 x 9,5 cm;
sygn. i opisane pod akwarelą.

Leonard PĘKALSKI (1896-1944)

120
Kwiaty w wazonie, 1937 akwarela, papier; 31 x 25 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: Leonard Pękalski grudzień 1937.

Leonard PĘKALSKI (1896-1944)

121
Portret p. Wandy z zielonym czajnikiem akwarela, papier; 41 x 32 cm;
sygn. p. d.: Leonard Pękalski.

D. U. ARCHANGELSKI (XX w.)

122
Wiosna, 2. poł. XX w. akwarela, papier; 17 x 28 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i opisany ołówkiem cyrylicą na odwrocie.

Artysta nieokreślony

123
Stara brama akwarela, papier; 23.5 x 15,5bcm (w świetle passe-partout).

Artysta nieokreślony

124
Otwarta brama akwarela, papier; 24 x 15 cm (w świetle passe-partout).

C. KABERTZ (XX w.)

125
Pejzaż ze sztafażem, 1940 gwasz, papier; 21 x 15 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. l. d.: CKabertz / 1940.

Wiesław Tadeusz BOROWSKI (1935-1989)

126
Kwiaty, 1961 olej, płótno; 54,5 x 46 cm;
sygn. na odwrocie: Wiesław Borowski /Kwiaty 1961.

J. ZAKRZEWSKI (XX w.)

127
Wioska rybacka, 1938 olej, płótno 45,5 x 60 cm;.
sygn. p. d.: J. ZAKRZEWSKI 1938.

Artysta nieokreślony

128
Hrabia Mycielski prowadzący konie, ok. poł. XIX w. olej, płótno dublowane; 21,5 x 37 cm.

Artysta nieokreślony

129
Portret mężczyzny w cylindrze olej, płótno; 61 x 45,5 cm.

Krzysztof RACZYŃSKI (ur. 1947)

130
Kazimierz - Pejzaż, 1990 olej, płótno; 38,4 x 46,4 cm;
sygn. p. d. KRZYR;

V. TERCANOK (XX w.)

131
Wiejska droga do kościoła olej, tektura; 39,5 x 49,5 cm;
sygn. l. d. (cyrylicą): V.Tercanok?

Artysta nieokreślony

132
Rybacy olej, tektura; 36 x 47,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d. nieczytelna.

H. R. KONIGSBRUN (XX w.)

133
Korfu olej, płótno; 99 x 137,5 cm;
sygn. p. d.: Konigsbrun; do konserwacji.

Artysta nieokreślony

134
Martwa natura z bukietem kwiatów olej, płótno naklejone na deskę; 56 x 45,5 cm;
sfalowanie podobrazia, odpryski malatury, w licznych miejscach odspojenie warstwy malarskiej od gruntu.

Paweł Stefan KALIŃSKI (1892-1948)

135
Widok miejski z kościołem olej, tektura; 55 x 48 cm;
sygn. p. d.: Kaliński.

136
Fragment ogrodu w Busko-Zdroju olej, tektura; 42,5 x 33 cm;
sygn. i dat. p. d.: St. Kaliński / …;

137
Studium ogrodu w słońcu, 1943 olej, tektura; 47 x 42 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: St. Kaliński / 43.

Artysta nieokreślony

138
Pejzaż z wodospadem olej, płótno; 45,4 x 26,5 cm; spękania malatury.

Artysta nieokreślony

139
Scena pod palmą olej, płótno; 48 x 35 cm;
sygn. śr. d. nieczytelna.

Artysta nieokreślony (XIX w.)

140
Pejzaż górski z rwąca rzeką olej, płótno; 32 x 26 cm;

Aleksander ŻURAKOWSKI (1892 - 1978)

201
Obrona, 1947 gips, 74,5 x 20,5 cm;
sygn.: A. Żurakowski._46

Claude MICHEL - CLODION (1738-1814) - według

202
Odurzeni winem - Para bachiczna w miłosnym objęciu brąz, odlew patynowany, marmur biały i czarny; wys. 56,5 cm, szer. 31 cm, głęb. 23 cm.
Francja, oryginał 1780-1790, odlew XX w.

Mariusz P. WASILEWSKI (ur. 1953)

203
Orzeł - rzeźba okolicznościowa drewno bejcowane, wys. 49 cm;
sygn. i dat. z tyłu postumentu: Wasilewski/ 1984.

E. HARTWIG, St. DUKIEWICZ [Centrala Obsługi Przedsiębiorstw i Instytucji Artystycznych...]

301
Zestaw 5 fotografii z wizerunkami aktorów (4 szt.), motyw miejski (Lublin?) ok. 23 x 18 cm;
na odwrocie 2 fotografii pieczątki Pracowni Fotografii Artystycznej z imiennym stemplem E. HARTWIG, ST. DUKIEWICZ;

Janusz LEŚNIAK (ur. 1947)

302
Mandala, 2001; odbitka powtórzona 2008 fotografia barwna archiwalna, proces Giclee, papier Hahnemühle 310 g; 30 x 30 cm;
sygn. p. d. (ołówkiem): Janusz Leśniak 2001; l. d.: Leśniaki - Mandala 5903/2

Janusz LEŚNIAK (ur. 1947)

303
Mandala, 2008 fotografia barwna archiwalna, proces Giclee, papier Hahnemühle 310 g; 30 x 30 cm;
sygn. p. d. (ołówkiem): Janusz Leśniak 2008, p. d.: Leśniaki - Mandala 8198/2

Janusz LEŚNIAK (ur. 1947)

304
Mandala, 2009 fotografia barwna archiwalna, proces Giclee, papier Hahnemühle; 10,5 x 10,5 cm;
sygn. p. d. (ołówkiem): Janusz Leśniak; l. d.: Leśniaki - Mandala 2320/2009.

Cezary PRZYBYŁOWSKI

305
I feel your pain, 2005 fotografia czarno-biała, papier Kodak Professional,
20,4 x 30,5 cm;

Krzysztof P. WOJCIECHOWSKI (ur. 1947)

306
Pole Mokotowskie, 1973/2005 fotografia czarno-biała, brom, papier Kodak Polymax FineArt,
27 x 37 cm (arkusz), 22,5 x 33,5cm (w świetle passe-partout);

Ewa ANDRZEJEWSKA (1959-2017)

307
Maciejowice, 1989 fotografia czarno-biała, brom, papier Fine art Kodak FB,
21 x 27 cm (odbitka);

Leszek SZURKOWSKI (ur. 1949)

308
Bez tytułu, 1974 fotografia czarno-biała, brom, papier,
15,5 x 23 cm;

El Emo Przemysław KRZAKIEWICZ (ur. 1975)

309
Z cyklu: „Chińscy agenci”, 2006 fotografia barwna, papier Hahnemühle, 10 x 15 cm (wydruk) 13 x 18 (arkusz);
sygn. na odwrocie: elemo Przemek Krzakiewicz;

Teresa GIERZYŃSKA (ur. 1947)

310
Pieszczotki X z cyklu „O niej”, 1981 fotografia czarno-biała, brom, papier matowy, tektura; 29 x 19,5 cm;
sygn., dat. i opisana (ołówkiem) d.: "Pieszczotki" X foto 3/4 TG 81 oraz opisana

Barbara KWAŚNIEWSKA (ur. 1931)

311
Marine, 1971 42833/36 litografia, papier czerpany, 75,5 x 56 cm;
opisana u dołu: EA marie Kwaśniewska/71

312
Jacek Gmoch fotografia czarno-biała, brom; 29,5 x 22,5 cm (w świetle passe-partout);
na odwrocie stempel: OLYMPIA Milano.

Jacek FEDOROWICZ (ur. 1937)

313
Moje ostatnie zdjęcie, 1984 grafika, papier; 32,5x23 cm;
sygn. i dat. ołówkiem p. d.: Fedorowicz 84

Stefania DRETLER-FLIN (1909-1994)

314
Erotyk I, lata 50. XX w. monotypia barwna, papier; 21 x 14 cm na arkuszu 30 x 22 cm;
sygn. p. d. (ołówkiem): St. Dretler-Flin; l. d. tytuł.

315
Przekupki I, lata 50. XX w. monotypia, papier; 17 x 21 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d. (ołówkiem); po lewej tytuł.

Paweł JARODZKI (ur. 1958)

316
Portret druk artystyczny, papier; 21,5 x 21,5 cm;
sygn. p. d. nieczytelna;

Irena ACEDAŃSKA-NOWAKOWSKA (1906-1983)

317
Lublin, 1979 akwarela, papier, 30,5 x 40,5 cm (w świetle oprawy);
sygn.: Nowakowska/Acedańska 79

Artysta nieokreślony

318
Niebieska postać, 1984 olej, płótno; 69,5 x 59,5 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: WM/ AW 84.

Artysta nieokreślony

319
Kobieta z martwą naturą olej, płótno; 65 x 100 cm;

Zdzisław LACHUR (1920-2007)

320
Apokalipsa, 1991 technika własna, karton; 86 x 60 cm;
sygn. i dat. p. d.: Z. LACHUR 91.

Maria DZIOPAK (ur. 1954)

321
Spacer wśród drzew olej, płótno; 65 x 80,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: M. DZIOPAK.

Alojzy BALCERZAK (ur. 1930)

322
Zboża, 1998 olej, płótno; 70 x 99 cm;
sygn. i dat. l. d.: A. Balcerzak' 98.

Anna OLSZEWSKA

323
Pejzaż nad stawem, 1997 olej, płótno; 60 x 73 cm;
sygn. i dat. p. d.: ANNA OLSZEWSKA / 97.