09 czerwca 2020

Około 300 obiektów w cenach wywoławczych 50 – 1000 zł
Nie stosujemy cen gwarantowanych!

9 czerwca 2020, godz. 17:00

w siedzibie Domu Aukcyjnego Rempex
ul. Karowa 31 w Warszawie

wystawa przedaukcyjna:

4.06 (czwartek): 12:00 - 18:00
5.06 (piątek): 12:00 - 18:00
8.06 (poniedziałek): 12:00 - 18:00
9.06 (wtorek): 12:00 - 17:00

Kontakt w sprawie zleceń aukcyjnych i szerszych informacji o obiektach:
Waleria Matelska: tel. 663 111 161
e-mail: kolekcjoner@rempex.pl

Zlecenia telefoniczne przyjmujemy przy licytacji powyżej 1 000 pln.

 regulamin aukcji wyprzedażowej

708
Świecznik na kwadratowej stopie srebro pr. 12: wys. 10 cm, waga 81 g;
oznaczenia na spodzie: cechy austrowęgierskie.

709
Zestaw 6 łyżeczek z herbem pod korona hrabiowską srebro; dług. 14,6 cm, waga 162 g;
na trzonku cechy nieczytelne.

CHRISTOFLE, XIX/XX w.

710
Podstawka pod butelkę plater na mosiądzu; 1,5 x 14,5 x 14,5 cm;
sygn. na spodzie: CHRISTOFLE / METAL BLANC / C, C.

711
Para podstawek do pater, pocz. XX w. plater; 25,7 x 10,7 x 10,7 cm.

712
Kandelabr 5-świecowy, XIX/XX w. miedź, plater na mosiądzu; 44,5 x 33 x 35 cm;

GEBRÜDER HEPP

713
Taca prostokątna plater; wys. 3,5 cm, szer. 65 cm;
Pforzheim, Gebrüder Hepp, 2 ćw. XX w.

WMF - WÜRTTEMBERGISCHE METALLWARENFABRIK

714
Paterka ażurowa plater sygn.; wys. 6,5 cm, średn. 21 cm;
sygn. na jednej z nóżek oraz koło sygn. litera: N.

GULDSMEDS AKTIEBOLAGET

715
Patera na talerzyku plater (wnętrza złocone); wys. 10 cm;
sygn. na stopie paterki: GAB, cecha firmowa NS ALP.

716
Para piersiówek - piersiówka z lekko wysklepioną zakrętką: plater; wys. 12,5 cm;
- piersiówka mosiężną pokrywką (dobieraną): plater, mosiądz; wys. 11 cm; na brzuścu cechowana.

717
Patera z uchwytem plater; wys. 20,5 cm;
oznaczenia na spodzie: w prostokącie: R, [gwiazdka], M, 12.

718
Zestaw naczyń dobierany w składzie:
- mlecznik: plater (wewnątrz pozłocenie-przetarte); wys. 7 cm;

719
Kabaret do przypraw z czteroma flakonami plater, szkło bezbarwne; wys. całk. 28 cm;
oznaczeni na jednej pokrywce:. E. P. N. S.

Johan Theodor PALMGREN

720
Zestaw do kawy platerowy w składzie:
- dzban z pokrywka na zawiasie: wys. 28,5 cm; sygn. na spodzie;

721
Para świeczników dwuświecowych plater na mosiądzu; wys. 24 cm.

722
Kabaret plater na mosiądzu, szkło przezroczyste; wys. 18 cm;
na spodzie oznaczenia słabo czytelne;

723
Kandelabr pięcioświecowy plater; wys. 28,5 cm;
oznaczenie w tulejce stopy: SILVERPLATED. MADE IN ENGLAND.;

724
Duża taca z dwoma uchwytami drewno, plater na miedzi; 7 x 76 x 47,5 cm.

725
Trzy paterki ażurowe plater; wys. od. 3,5 cm do 9 cm.

726
Para solniczek złoconych plater, wnętrza pozłacane; wys. 4,5 cm.

727
Dzbanuszek z pokrywką na zawiasie, XX w. plater, oplot naturalny; wys. 15 cm;

728
- paterka owalna: plater; wys. 4,2 cm;

F. W. QUIST METALLWARENFABRIK

729
Patera z zakosami art déco plater na mosiądzu; średn. 27,5 cm;
sygn. na odwrocie: Qist;

CHRISTOFLE

730
Cukiernica skrzynkowa plater na mosiądzu; wys. 9,5 cm;
sygn. na spodzie oraz nr fabryczny: 665837; kluczyk uszkodzony.

731
Taca z dwoma uchwytami plater; dług. 58, szer. 35,5.

732
Dzbanek na czterech nóżkach i pokrywką plater na miedzi; wys. 25,5 cm;
na spodzie oznaczenia: SILVER ON COPPER/ mitra, B, S, C/ REG.

CHRISTOFLE

733
Dzbanek do kawy w typie empire plater, heban; wys. 27 cm;
sygn. na spodzie: CHRISTOFLE/ FRANCE.

734
Łyżka do ponczu plater, heban; dług. 49 cm.

735
Świecznik na okrągłej stopie plater na mosiądzu; wys. 11 cm.

736
Naczynie do próbowania wina plater; 2,5 x 10 x 7,5 cm.

737
Patera z inicjałem "C" pod koroną plater; 1,5 x 32 x 32 cm.

738
Wazonik z groszkowanym korpusem plater na mosiądzu; wys. 17 cm;
sygn. na spodzie: WMF / G;

CHRISTOFLE

739
Dzban z pokrywką na zawiasie plater na mosiądz, drewno, farba; 13 x 27 x 16 cm;
sygn. na spodzie: CHRISTOFLE;

740
Patera z falbaniastym kołnierzem plater, wnętrza pozłacane; 8 x 22 x 22 cm;
sygn. na spodzie słabo czytelna.

742
Bużuarek plater na mosiądzu; wys. 7,5 cm.

743
Taca z ażurowym kołnierzem plater na miedzi; 3,2 x 47,5 x 30 cm;
oznaczenia na spodzie: D. P. & SONS / 7463;

744
Kandelabr trzyświecowy i świecznik plater na mosiądzu;
- kandelabr: wys. 41,5 cm; w środkowej tulejce oznaczenie: W. B.;

801
Kawiarka elektryczna metal, tworzywo sztuczne, ceramika; wys. 30,5 cm;
sygn. i opisana na spodzie: Elektromedyczna / SPÓŁDZIELNIA PRACY / KAWIARKA Poj. 0,7 l. / TYP-9/1966 /

802
Para dzbanów do wina z podstawkami peltrato 90 %; wys. dzbana 40 cm; średn. podstawki 22,5 cm;
górna część dzbanów zdejmowana.

803
- puzderko z pokrywką: mosiądz, emalia komórkowa; wys. całk. 7,5 cm;

804
Leżąca ceramika, farba; wys. 12.
Czechosłowacja.

805
Zestaw 12 widelczyków w etui metal złocony; dług. widelczyków 13,5 cm.

806
Dzbanek z pokrywką metal, heban; wys. 18,5 cm.

807
Para świeczników w stylu rokoko mosiądz; wys. 27 cm;
ślady użytkowania.

808
Rzeźbiarz nieokreślony Dnia Siódmego Trzy rzeźby oraz płaskorzeźba
drewno; wysokość od 16 cm do 42,5 cm.

809
Taca, 1. ćw. XX w. metal; 3,2 x 52,5 x 34,2 cm.

810
Plakieta: Złożenie do grobu, koniec XIX w. żeliwo; 1 x 40,7 x 23 cm;

811
Plakieta: Madonna z Dzieciątkiem w manierze renesansowej, XIX/XX w. brąz; 1 x 41 x 33 cm;

812
Zestaw 4 świeczników mosiądz;
- para świeczników o kulistych tulejkach: 11 x 7,5 x 7,5 cm;