09 czerwca 2020

Około 300 obiektów w cenach wywoławczych 50 – 1000 zł
Nie stosujemy cen gwarantowanych!

9 czerwca 2020, godz. 17:00

w siedzibie Domu Aukcyjnego Rempex
ul. Karowa 31 w Warszawie

wystawa przedaukcyjna:

4.06 (czwartek): 12:00 - 18:00
5.06 (piątek): 12:00 - 18:00
8.06 (poniedziałek): 12:00 - 18:00
9.06 (wtorek): 12:00 - 17:00

Kontakt w sprawie zleceń aukcyjnych i szerszych informacji o obiektach:
Waleria Matelska: tel. 663 111 161
e-mail: kolekcjoner@rempex.pl

Zlecenia telefoniczne przyjmujemy przy licytacji powyżej 1 000 pln.

 regulamin aukcji wyprzedażowej

643
Wazon z motywem stylizowanych smoków porcelana, farby, złocenie; wys., 30,5 cm; drobne odpryski;
Chiny, XX w.

644
Waza z pokrywą porcelana, farby naszkliwne, złocenia, kilka niewielkich ubytków plastycznej dekoracji kwiatowej; wys. ok. 45 cm; sygn. kobaltem podszkl. skrzyżowane miecze

645
Wytwórnia naśladująca wyroby Miśni Duża patera dekorowana rzeźbami dzieci porcelana, farby naszkliwne, złocenia, kalka; wys. całk. 40 cm; wys. miseczek 7,5 cm;

646
Żardiniera z motywami hipokampów ceramika, brąz?, farby; 42 x 58,5 x 38 cm.

647
Garnitur kominkowy ceramika, farby naszkliwne, złocenie;
w składzie: para naczyń z ażurowym uchwytem: wys. 47,5 cm; oznaczenia na spodzie: 816/ dwie wklęsłe kropki; żardiniera:

EPIAG ROYAL

648
Zestaw do herbaty na 4 osoby porcelana, kalka, farby, złocenie;
w składzie:

649
Żardiniera, XVIII/XIX. porcelana, złocenie, farba; 15,5 x 26 x 25,5 cm;
przetarcia złoceń;

WEDGWOOD

650
Zestaw naczyń dla dwóch osób ozdobiony pasmem winorośli (brak dzbanka) porcelana Wedgwood; w składzie:
- 2 filiżanki: 6,5 x 12 x 9,5 cm;

651
Wazon ozdobny w typie chińskim fajans, kalka, farby; wys. całk. 38 cm;
oznaczenia czerwienią na spodzie;

652
Para kogutów ceramika szkliwiona; wys. 32 cm.

DELFT

653
Wazon z malowanymi kwiatami, XX w. fajans, farba; wys. 29,5 cm;
sygn. na dole: DELFTS.

ĆMIELÓW

654
Puzderko z motywem kwiatów porcelana, kalka, farby; 3,5 x 9,3 x 9,3 cm;
sygn. i dat. kobaltem na spodzie: C w trójkącie / 1790 / ĆMIELÓW / made in Poland;

655
Wazonik z motywem dalii porcelana o odcieniu kości słoniowej, kalka, farba; 16 x 13 x 13 cm;
sygn. zielenią na spodzie;

656
Dwie paterki w kształcie półksiężyca porcelana, kalka; 2 x 21,7 x 16,5 cm.

Miasto MIŚNIA

657
Filiżanka i paterka z malowanymi kwiatami porcelana, farby, złocenie;
- filiżanka: 6,3 x 11 x 9 cm; - spodeczek: 3,2 x 14 x 14 cm;

658
Zestaw trzech solniczek - dobierany, XX w. porcelana, farby;
- solniczka z malowanym pasmem wzoru: wys. 5,7 cm; sygn. kobaltem na spodzie: Czech.. / Slova...;

659
Wazonik z dekoracją solarną porcelana, czerń naszkliwna (nadruk), złocenie; 20 x 9 x 9 cm;
sygn. i dat. błękitem na spodzie: HOLLOHAZA / HUNGARY / 1831 / 2.

F.A. SCHUMANN BERLIN [MOABIT]

660
Półmisek na ryby porcelana; 4,5 x 65 x 26,7 cm;
sygn. zielenią na odwrocie: F. A. SCHUMANN / MOABIT-BERLIN.

661
Talerz autorski, lata 60. XX w. szkło, malatura; śr. 44 cm;
opisany na spodzie T. 145,-.

662
Zestaw naczyń dobierany z błękitnego szkła w składzie:
- wazonik na okrągłej stopie na niezapominajki: szkło prasowane; 10,5 x 10 x 6 cm;

663
Para naczyń dobieranych w składzie:
- wazon żeberkowany: szkło łososiowe prasowane; 22 x 10 x 10,5 cm;

664
Zestaw naczyń z przezroczystego szkła w składzie:
- patera ażurowa perełkowana: 5 x 27 x 27 cm;

665
Przycisk do papieru w kształcie kuli, XIX/XX w. szkło wielobarwne z zatopionymi kwiatami; 8 x 8,5 x 8,5 cm;

666
Para przycisków do papieru od 6 do 5 cm.

667
Przycisk do papieru w kształcie kuli, XIX/XX w. szkło wielobarwne; 7 x 9 x 9 cm.

668
Zestaw 6 talerzy, pocz. XX w. szkło przezroczyste prasowane; 2 x 20,5 x 20,5 cm;

669
Para naczyń, pocz. XX w. szkło bezbarwne, kryształowe, rżnięte, szlifowane;
- żardiniera: 14 x 26,5 x 18,5 cm;

670
Para butelek w kształcie postaci kobiet, pocz. XX w. szkło przezroczyste, matowione; wys. 33 cm;
na spodzie: WISNIEWSKI / ŁÓDŹ;

671
Wazon ze złotymi pasami, 2 poł. XX w. szkło czarne, złocenie; 20 x 17 x 17 cm;
drobny odprysk krawędzi wylewu;

672
Zestaw trzech butelek, XIX/XX w. - butelka z przedstawieniem mężczyzny z rybą: szkło bezbarwne; wys. 17,5 cm; na boku: postać mężczyzny z rybą / Original / Scott; na denku: Flasche / ges.

MURANO - w typie

673
Zestaw czterech pucharków do lodów szkło przezroczyste, wielobarwne; wys. 18 cm;

674
Trzy wazony szklane, XX w. szkło bezbarwne, wyciskane; wys. od 16 cm do 25,5 cm;

675
Zestaw dobierany - wazon: szkło rubinowe, złocenie; wys. 20,5 cm;
- szklanica: szkło przezroczyste, złocenie: wys. 12 cm.

676
Puzderko kanelowane szkło, plater; 4 x 11 x 7,7 cm.

677
Zestaw naczyń dobierany szkło szlifowane;
- karafka z korkiem: wys. 14,5 cm;

678
Zestaw czterech solniczek szkło prasowane; 2,3 x 4,3 x 4,3 cm.

679
Wazon z girlandami szkło butelkowe, złocenie, farba; 17 x 8 x 6,5 cm;
drobne odpryski wylewu.

680
Zestaw naczyń dobierany szkło barwne;
w składzie:

681
Zestaw sześciu solniczek i naczyń szkło prasowane;
w składzie dwie pary solniczek oraz dwie pojedyncze od 4,2 cm do 5 cm.

682
Zestaw trzech solniczek - dobierany szkło prasowane; wysokość solniczek od 4,5 cm do 7,7 cm.

683
Wazonik - flet z dekoracja neorokokową szkło łososiowe, złocenie, farby emaliowe; wys. 26 cm;
Francja?

701
Solniczka łódkowa ażurowa srebro; wys. 8,4 cm, szer. 13 cm, waga 74 g.
Niemcy?, pocz. XIX w.

702
Solniczka na okrągłej stopie z kołnierzem dekorowanym gałązkami srebro niecechowane (środek pozłocony); wys. 4 cm, waga 46 g.

CARL FREY & SONS

703
Świecznik na trójnogu na trzech kulkach srebro pr. 800; wys. 16 cm, waga 149 g;
sygn. na spodzie: CARL FREY & SONS, 800, [księżyc], [korona] oraz grawerunek: Helmuth von Wallenberg-Pachaly / d. 16.

704
Misa z kołnierzem puklowanym, lata 20. - 30. XX w. srebro?, średnica 19,5 cm ; waga 249 g; brak oznaczeń;

705
Mlecznik i cukierniczka srebro pr. 925; wys. od 5 cm do 7 cm; waga 132 g;
spiralnie żebrowane, na czterech nóżkach, z wywiniętymi wylewami.

706
Solniczka i pieprzniczka srebro 925, Sterling; wys. 11,5 cm; waga 217 g.

707
Paterka z ażurowym trzonem srebro niecechowane, szkło mleczne matowione, złocenie; 20 z 16,5 x 16,5 cm;
mocne zatarcia złoceń.