17 grudnia 2019

Zachęcamy do składania ofert na dostępne obiekty!

Przyjmujemy zlecenia poaukcyjne:

Katarzyna Marciniak

tel. +48 669 111 109

k.marciniak@rempex.pl

Mariusz Szewczyk:

tel. +48 605 325 918

m.szewczyk@rempex.pl

(urlop w dniach 23.12.2019 - 02.01.2020)

zobacz regulamin aukcji

Edward DWURNIK (1943-2018)

301
Błękitny 2109, 1995 olej, płótno; 150 x 220 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie:1995 / E. Dwurnik / Błękitny / Nr: XX /145 / 2109.
estymacja: 75 000 - 85 000 zł

Andrzej SZEWCZYK (1950-2001)

302
The Vision of Isaiah lany ołów na składanej karcie pocztowej; 20,5 x 29 cm (w świetle oprawy).
estymacja: 8 500 - 11 000 zł

Andrzej SZEWCZYK (1950-2001)

303
Bez tytułu technika własna, tektura; 39 x 45 cm (nieregularny kształt);
na odwrocie liczne notatki prywatne autora.
estymacja: 18 000 - 24 000 zł
Cena oferowana 16 000 zł

Jarosław KOZŁOWSKI (ur. 1945)

304
Fakt rysunkowy XIII, 1979 ołówek, karton; 102,5 x 92,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i opisany u dołu: „Fakt rysunkowy XIII”, l. d.: J.K. 1979 (ołówkiem).
estymacja: 55 000 - 80 000 zł

Jan DOBKOWSKI (ur. 1942)

305
Tren XVIII, 1984 olej, akryl, płótno; 60 x 80 cm;
sygn. i dat. p. d.: Jan Dobkowski 84;
estymacja: 9 000 - 12 000 zł

Jan DOBKOWSKI (ur. 1942)

306
Namiętność - Kobieta, 1975 akryl, płótno; 92 x 73 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: Jan Dobkowski / "Namiętność-Kobieta" 75
estymacja: 35 000 - 40 000 zł

Jan TARASIN (1929-2009)

307
Bez tytułu akwarela, gwasz, papier fakturowany; 28,5 x 39 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Jan Tarasin (ołówkiem).
estymacja: 11 000 - 14 000 zł
Cena sprzedaży 11 000 zł

Alfred LENICA (1899-1977)

308
Urojenie 5, 1964 gwasz, papier milimetrowy; 57 x 40 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: lenica;
estymacja: 14 000 - 18 000 zł

Marek WŁODARSKI (1903-1960)

309
Kompozycja akwarela lawowana, papier naklejony na tekturę; 21 x 32,5 cm;
na odwrocie oprawy numer inwentarzowy (?): IV 483 / 1616;
estymacja: 11 000 - 12 500 zł
Cena oferowana 10 000 zł

Eugeniusz MARKOWSKI (1912-2007)

310
Nudo da Rifare gwasz, papier; 36 x 30 cm (w świetle passe-partout);
sygn. oraz opisany na odwrocie: E. Mar (ołówkiem) / NUDO DA RIFARE /
estymacja: 11 000 - 13 000 zł
Cena oferowana 10 000 zł

Erna ROSENSTEIN (1913-2004)

311
Kompozycja, 1985 technika własna, deska; 65 x 50 cm;
sygn. i dat. p. d.: E. Rosenstein 85.
estymacja: 28 000 - 38 000 zł
Cena oferowana 22 000 zł

Jacek SIENICKI (1928-2000)

312
Drzewa, 1996 pastel, tempera, (technika mieszana), papier 45,5 x 31,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Jacek Sienicki 96/VII, na odwrocie oprawy opisany: JACEK /
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

Zbigniew KUPCZYŃSKI (ur. 1928)

313
Mały relief, 1968 technika własna, relief, deska; 73 x 35 cm;
sygn. i dat. p. g.: kupczyński / 1968;
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Jerzy GRABOWSKI (1933-2004)

314
Bez tytułu, 1969 flamaster, ołówek, papier; 41 x 30 cm;
sygn. i dat. l. d.: J. Grabowski 69.
estymacja: 5 500 - 7 000 zł

Jerzy SKARŻYŃSKI (1924-2004)?

315
Bez tytułu olej, płótno; 145 x 114 cm.
estymacja: 8 000 - 11 000 zł

Andrzej PIWARSKI (ur. 1938)

316
Spuren des Menchen XI, 1992 olej, płótno; 80 x 60 cm;
sygn. l. d.: AIPIWARSKI 1992.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

Andrzej ZWIERZCHOWSKI (ur. 1954)

317
Księżyc i lampa, 1979-1980 olej, płótno; 138,5 x 109,5 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: ANDRZEJ / ZWIERZCHOWSKI /
estymacja: 25 000 - 35 000 zł

Wojciech FANGOR (1922-2015)

318
M 65, 1968/2002 serigrafia barwna, papier; 70 x 68 cm (w świetle passe-partout);
sygn., dat. i opisana u spodu: M 65 / 26/120 II / Fangor 1968/2002 (ołówkiem).
estymacja: 18 000 - 22 000 zł

Julian Henryk RACZKO (1936-2019)

319
Morfologia podwójna III; 1977 olej, płótno; 82 x 42 cm (dwa obrazy połączone ramą w jedną kompozycję);
sygn., dat. i opisany na odwrocie: JULIAN RACZKO / 1977r. / "Morfologia podwójna” III
estymacja: 30 000 - 40 000 zł

Tamara BERDOWSKA (ur. 1962)

320
Bez tytułu, z cyklu: Halucynacje, 2019 olej, płótno; 100 x 100 cm;
sygn. i opisany na odwrocie: Tamara / Berdowska / 2019 / bez tytułu / z cyklu / Halucynacje.
estymacja: 10 000 - 14 000 zł

Gerhard BIRKHOFER (ur. 1947)

321
Bez tytułu, 1999 akryl, płótno; 50 x 50 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: Gerhard / Birkhofer / 1999.
estymacja: 16 000 - 21 000 zł

Krystyn ZIELIŃSKI (1929-2007)

322
S-II-79, 1979 akryl, płyta; 72 x 72 cm;
opisany na odwrocie, na listwie: Krystyn Zieliński "S-II-79" /akryl/ 72x72 ponadto nalepka autorska na
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
Cena oferowana 7 000 zł

Ryszard OTRĘBA (ur. 1932)

323
Pozorna harmonia V, 1996 gipsoryt, papier; 80 x 53 cm (w świetle oprawy);
opisany u dołu: Pozorna harmonia V (gipsoryt) 7/50 sygn. p. d.: Otręba 1996 (ołówkiem).
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Cena sprzedaży 2 000 zł

Aleksandra WEJCHERT (1921-1995)

324
Kompozycja, 1966 relief (technika mieszana), sklejka; 38,5 x 22,5 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: Aleksandra / Wejchert / 1966.
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

Marek RADKE (ur. 1952)

325
Kwadrat 11/02/92, 1992 olej, płótno; 50 x 50 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: marek radke / z cyklu kwadraty / 1992 Paderborn (niewyraźnie) /
estymacja: 13 000 - 16 000 zł

WITOLD-K (ur. 1932)

326
Kompozycja, 1967 akwarela, papier; 42 x 55 cm;
sygn., dat. i opisana l. d.: WITOLD-K. 67 Vallauris.
estymacja: 13 000 - 16 000 zł

Lech KUNKA (1920-1978)

327
Kompozycja technika własna, płyta; 130 x 60 cm;
sygn. śr. d.: L. Kunka (słaboczytelnie).
estymacja: 17 500 - 22 000 zł

Richard ANUSZKIEWICZ (ur. 1930)

328
Kompozycja abstrakcyjna sitodruk, papier; 60,2 x 60,7 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Anuszkiewicz (ołówkiem).
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Jan BERDYSZAK (1934-2014)

329
Sytuacje I, 1959 gipsoryt, papier; 42 x 37 cm (w świetle passe-partout);
sygn., dat. i opisany u dołu: Sytuacje I, 32x30 gipsoryt JBerdysz 1959 (ołówkiem).
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
Cena oferowana 4 000 zł

Andrzej FOGTT (ur. 1950)

330
Bez tytułu, 1995 akryl, płótno; 72 x 50 cm;
sygn. i dat. p. d.: Fogtt 95.
estymacja: 4 200 - 5 600 zł
Cena oferowana 3 700 zł

Andrzej FOGTT (ur. 1950)

331
Energetyczny ptak, 1991 olej, płótno; 195 x 135 cm;
sygn. i dat. p. d.: Fogtt 91 (wydrapane);
estymacja: 20 000 - 28 000 zł

Witold DAMASIEWICZ (1919-1996)

332
Ukrzyżowanie, 1987/1988 olej, płótno; 120 x 100 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: W. DAMASIEWICZ / ol. "UKRZYŻOWANIE" / 120 AE 100;
estymacja: 5 000 - 6 500 zł

Alicja WAHL (ur. 1932)

333
Erotyk, 1995 r. technika mieszana (gwasz, tusz lawowany), papier; 23,5 x 20,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. l. d.: A. Wahl /1995.
estymacja: 2 000 - 2 800 zł

Ewa KURYLUK (ur. 1946)

334
Akt męski technika własna (kredka czerwona?, gwasz), surówka bawełniana;
137,5 x 111 cm;
estymacja: 17 000 - 22 000 zł

Edyta SOBIERAJ (ur. 1966)

335
Bez tytułu collage, papier; 23,5 x 33 cm.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

Ireneusz PIERZGALSKI (1929-2019)

336
Bez tytułu, 1960 tusz, piórko, papier; 21,5 x 29,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: [podpis artysty] 60.
estymacja: 1 400 - 1 900 zł

Marian GOŁOGÓRSKI (ur. 1948)

337
Akrobatyczna tancerka, 2019 akwarela, pastel, złota farba, papier; 55 x 40 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: MG / 2019.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Lech KOŁODZIEJCZYK (ur. 1953)

338
Z cyklu: Kosmogonie, 1996 olej, płótno; 185 x 80 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: LECH KOŁODZIEJCZYK / OLEJ / KOSMOGONIE / 2006.
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

Krzysztof SKÓRCZEWSKI (ur. 1947)

339
Uskrzydlony, 1994 pastel, papier; 68,5 x 68 (w świetle oprawy);
sygn. i dat . p. d.: 12/ 1994 / JSkórczewski.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

340
Wyspa Sfinksa, 2010 miedzioryt, papier; 24,5 x 33,5 cm (odcisk płyty);
sygn. i dat. na płycie w kompozycji p. d.: S [w okręgu] / 2010 [w prostokącie],
estymacja: 1 800 - 2 300 zł

Eugeniusz GERLACH (ur. 1941)

341
Dziewczyna z Dębowego Wzgórza, 2016 akryl, olej, płótno; 50 x 50 cm;
sygn. i dat. p. d.: EGerlach / 2016;
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

Otto AXER (1906-1983)

342
Anioł, 1969 gwasz, papier; 100 x 70 cm;
sygn. i dat. p. d.: axer 69.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Jerzy KRAWCZYK (1921-1969)

343
Morze olej, płótno; 67 x 90 cm;
sygn. p. d. [znak artysty];
estymacja: 11 000 - 13 000 zł

Krzysztof KLIMEK (ur. 1962)

344
Panorama z Cyrkowej góry, 2016-17 olej, płótno; 95 x 160 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: Krzysztof Klimek / 2017 / 16 / PANORAMA Z CYRKOWEJ GÓRY, SANDOMIERZ / KOŁO WICIA.
estymacja: 24 000 - 28 000 zł

Włodzimierz ZAKRZEWSKI (1916-1992)

345
Capri olej, płótno; 46 x 61 cm;
na odwrocie napisy: W. ZAKRZEWSKI / 1965 1 27 / CAPRI giadini Augusto / VILLA KRUPP /
estymacja: 11 000 - 13 000 zł

Bronisław KRAWCZUK (1935-1995)

346
Miasteczko Śląskie, 1982 olej, płyta; 122 x 149 cm;
sygn. i dat. l. d.: W. KRAWCZUK / VIII 1982.
estymacja: 5 500 - 7 000 zł
Cena oferowana 5 500 zł

Aleksander KOZERA (ur. 1976)

347
Dolina 3 - dyptyk, 2006 akryl, olej, płótno; 149 x 360 cm (wymiar całości);
sygn., dat. i opisany na odwrocie: ALEKSANDER KOZERA / DOLINA 3 / AKRYL, OLEJ / 2006.
estymacja: 5 000 - 6 500 zł

Jan SZANCENBACH (1928-1998)

348
Kwiaty, 1995 olej, płótno; 70 x 70 cm;
sygn. p. d.: Xancenbach;
estymacja: 12 000 - 16 000 zł
Cena oferowana 11 000 zł