19. listopada 2019, 18:00
Wystawa przedaukcyjna od: 09 listopada 2019 do: 19 listopada 2019

Aukcja: 19 listopada, godz. 18.00

Wystawa przedaukcyjna:
9 listopada - 19 listopada

pon. - pt.: 11 - 19
sob.: 12 - 15

Przyjmujemy zlecenia:
Mariusz Szewczyk
m.szewczyk@rempex.pl
tel.: 605 325 918

zobacz regulamin aukcji

Jarosław MODZELEWSKI (ur. 1955)

301
Barak, 1995 olej, płótno; 136 x 150 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: Jarosław Modzelewski 1995 (w okręgu) / „Barak” / 136 x 150 cm, olej
estymacja: 55 000 - 65 000 zł
Cena wywoławcza 39 000 zł

Marian CZAPLA (1946-2016)

302
Wyrok, z cyklu: Ecce Homo, 1991-1999 akryl, płótno; 180 x 120 cm;
sygn. i dat. l. g.: czapla / ‘99;
estymacja: 19 000 - 25 000 zł
Cena wywoławcza 17 000 zł

Erna ROSENSTEIN (1913-2004)

303
Kompozycja akwarela, tusz, papier; 18,5 x 13 cm;
sygn. l. d.: Erna Rosenstein;
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
Cena wywoławcza 3 200 zł

Jan LEBENSTEIN (1930-1999)

304
Figura, 1956 akwarela, tusz, papier milimetrowy; 58 x 38 cm;
sygn. i dat. u dołu po środku: LEBENSZTEJN 56 (ołówkiem);
estymacja: 15 000 - 18 000 zł
Cena wywoławcza 13 000 zł

Marian KONARSKI (1909-1998)

305
Życie składa się z komórek, 1961 olej, gwasz, tektura; 74 x 50 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: M. Konarski / IV. 61.;
estymacja: 6 000 - 8 000 zł
Cena wywoławcza 5 500 zł

Marian KONARSKI (1909-1998)

306
Maski, 1961 gwasz, papier; 63,5 x 49 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: M. Konarski V. 61.;
estymacja: 6 000 - 8 000 zł
Cena wywoławcza 5 500 zł

Jacek SIENICKI (1928-2000)

307
Pejzaż z okna, 1975 olej, płótno; 100 x 70 cm;
sygn. i dat. p. g.: JS 75.
estymacja: 30 000 - 36 000 zł
Cena wywoławcza 25 000 zł

Andrzej FOGTT (ur. 1950)

308
Akt, 1994 pastel, papier pomarańczowy; 69 x 99 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Fogtt / A (wpisane w trójkąt, wpisany w koło) / 1994.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
Cena wywoławcza 3 500 zł

Andrzej FOGTT (ur. 1950)

309
Góra Wolności, 1991 olej, płótno; 186 x 131 cm;
sygn. i dat. p. g.: Fogtt 1991 R (wydrapane w warstwie malarskiej);
estymacja: 21 000 - 28 000 zł
Cena wywoławcza 19 000 zł

Hanna Dąbkowska-Skriabin (1932-2013)

310
Bez tytułu, 1959 olej, płótno; 61 x 45 cm;
sygn. i dat. l. d.: DĄBKOWSKA 59.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
Cena wywoławcza 3 200 zł

Andrzej ZWIERZCHOWSKI (ur. 1954)

311
Lampa,1980 olej, płótno; 138,5 x 110 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: ANDRZEJ / ZWIERZCHOWSKI /
estymacja: 25 000 - 35 000 zł
Cena wywoławcza 20 000 zł

Andrzej BARTCZAK (ur. 1945)

312
Antypody - Most, 1995 technika mieszana, płótno; 73 x 81,5 x 3,8 cm;
sygn. i dat. l. g.: ABARTCZAK 1995;
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
Cena wywoławcza 7 500 zł

Tadeusz Gustaw WIKTOR (ur. 1946)

313
Transcendent III - 2, 2013 olej, płótno; 140 x 100 cm;
opis autorski na odwrocie: TRANSCENDENT / III - 2, 2013, T.WIKTOR.
estymacja: 13 000 - 18 000 zł
Cena wywoławcza 12 000 zł

Jan MŁODOŻENIEC (1929-2000)

314
Kompozycja gwasz, papier; 35 x 25, 5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: JAN MŁODOŻENIEC.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł
Cena wywoławcza 3 700 zł

Stanisław MŁODOŻENIEC (ur. 1953)

315
Bez tytułu, 2001 r. olej, papier; 30 x 23 cm (w świetle passe-partout)
sygn. i dat. l. g.: S.MŁODOŻENIEC 2001.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
Cena wywoławcza 2 600 zł

Stefan GIEROWSKI (ur. 1925)

316
Bez tytułu, 2002 akwarela, karton; 65 x 50 cm;
sygn. i dat. p. d.: SGierowski 02 (długopisem).
estymacja: 20 000 - 25 000 zł
Cena wywoławcza 16 000 zł

Jacek MALICKI (ur. 1946)

317
Dwa kwadraty (dwoje), 1984 olej, płótno; 59,5 x 59,5 cm
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Cena wywoławcza 3 000 zł

Ireneusz PIERZGALSKI (1929-2019)

318
Bez tytułu - obraz dwustronny, 1961 tusz, pędzel, tusz lawowany, papier; 23 x 33 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: [podpis artysty] 61.
estymacja: 1 500 - 1 700 zł
Cena wywoławcza 1 400 zł

Roman ARTYMOWSKI (1919-1993)

319
Bez tytułu olej, płótno; 70 x 51 cm.
Obraz pochodzi ze spuścizny po artyście.
estymacja: 12 000 - 14 000 zł
Cena wywoławcza 8 000 zł

Zbigniew M. DOWGIAŁŁO (ur. 1961)

320
Cwancygator, 1981 olej, płótno; 115 x 115 cm;
sygn. p. d.: DOWGIAŁŁO;
estymacja: 20 000 - 25 000 zł
Cena wywoławcza 12 000 zł

Edward DWURNIK (1943-2018)

321
Za Żelazną Bramą, 2008/2009 akryl, płótno; 46 x 55 cm;
sygn. i dat. p. d.: 2009 / E. DWURNIK ;
estymacja: 23 000 - 30 000 zł
Cena wywoławcza 19 000 zł

Henryk HAYDEN (1883-1970)

322
Pejzaż, 1968 litografia barwna, papier; 34,5 x 48,5 cm (wymiar kompozycji), 49 x 64 cm (wymiar arkusza
w świetle oprawy);
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Cena wywoławcza 1 600 zł

Henryk HAYDEN (1883-1970)

323
Pejzaż z polami, 1969 litografia barwna, papier; 45 x 61 cm (wymiar kompozycji)
38,5 x 51 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Cena wywoławcza 1 600 zł

Henryk HAYDEN (1883-1970)

324
Martwa natura z butelką, 1966 gwasz, papier; 36,5 x 53,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Hayden / 66.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
Cena wywoławcza 8 500 zł

Eugeniusz GERLACH (ur. 1941)

325
Czerwony portret, 1984 olej, płótno; 56 x 47 cm;
sygn. p. d.: EGerlach, dat. i opisany l. d.: Kraków 1984;
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
Cena wywoławcza 4 000 zł

Stanisław Marek DROZD (1906-1971)

326
Bez tytułu olej, płyta; 37 x 45 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: DROZD;
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
Cena wywoławcza 4 000 zł

Jerzy ZABŁOCKI (1927-1973)

327
Motyw miejski olej, płótno; 58 x 76 cm;
sygn. p. d.: ZABŁOCKI;
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Cena wywoławcza 1 600 zł

Juliusz JONIAK (ur. 1925)

328
Martwa natura z Cézannem, 2019 olej, płótno; 60 x 80 cm;
sygn. i dat. p. d.: J. Joniak 19,
estymacja: 16 000 - 18 000 zł
Cena wywoławcza 15 000 zł

Maciej LACHUR (1927-2008)

329
Ranny partyzant, ok. 1963 olej, tektura; 78 x 42 cm;
sygn. l. d.: M. LACHUR;
estymacja: 12 000 - 17 000 zł
Cena wywoławcza 9 000 zł

Anna KARPOWICZ-WESTNER (ur. 1951)

330
Błękitny poranek - Morgens, 2003 olej, płótno; 26 x 24 cm;
sygn. p. d.: A.Kar;
estymacja: 2 400 - 3 200 zł
Cena wywoławcza 2 000 zł

Tadeusz WLAZŁO (1923-2003)

331
Portret, 1982 olej, płótno; 54 x 37 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. na odwrocie: TADEUSZ / WLAZŁO / 1982.
estymacja: 6 000 - 8 000 zł
Cena wywoławcza 5 500 zł

Jerzy STAJUDA (1936-1992)

332
Bez tytułu - 1404, 1963 akwarela, tusz, piórko, papier; 19 x 11 cm (w świetle passe-partout);
numerowany i datowany u dołu: 1404 , [19]63 (ołówkiem).
estymacja: 1 000 - 1 300 zł
Cena wywoławcza 800 zł

Jerzy STAJUDA (1936-1992)

333
Bez tytułu - 1910 akwarela, ołówek, papier; 29 x 26,5 cm (w świetle passe-partout);
estymacja: 1 200 - 1 600 zł
Cena wywoławcza 1 100 zł

Jerzy STAJUDA (1936-1992)

334
Bez tytułu - 1210 akwarela, papier; 30 x 27 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Jerzy Stajuda (ołówkiem) oraz [gmerk artysty] (słabo czytelne);
estymacja: 1 200 - 1 600 zł
Cena wywoławcza 1 100 zł

Jan LEBENSTEIN (1930-1999)

335
Podwójna gra, 1972 litografia barwna, papier; 50 x 35 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. g.: Lebenstein (ołówkiem), l. g.: 84/100 (ołówkiem).
estymacja: 1 600 - 2 200 zł
Cena wywoławcza 1 400 zł

Jan LEBENSTEIN (1930-1999)

336
Napoleon wypędza Chyżego, z cyklu ilustracji do „Folwarku zwierzęcego” G. Orwella, 1974
litografia, papier; 69 x 48,5 cm;
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
Cena wywoławcza 2 600 zł

Jan PAMUŁA (ur. 1944)

337
Dwojga ludzi, 1971 akwaforta, papier; 26,4 x 23 cm (odcisk płyty),
35,2 x 28,6 cm (wymiar arkusza);
estymacja: 900 - 1 200 zł
Cena wywoławcza 800 zł

Jan LEBENSTEIN (1930-1999)

338
Bestia, 1973 litografia barwna, papier; 49 x 69 cm (w świetle passe-partout);
sygn i ed. u dołu: 97/100, Lebenstein 73 (ołówkiem).
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
Cena wywoławcza 2 600 zł

Kacper BOŻEK (ur. 1974)

339
Zaduszki akwaforta, akwatinta, papier; 37,5 x 49,5 cm (wymiar odbitki); 53,5 x 78,5 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: KACPER BOŻEK III/XXI (ołówkiem); tytuł pośrodku u
estymacja: 1 200 - 1 400 zł
Cena wywoławcza 1 000 zł

Kacper BOŻEK (ur. 1974)

340
Boris Carloff z bratem akwaforta, akwatinta, papier; 70 x 53 cm (wymiar odbitki);
78,3 x 53,5 cm (wymiar arkusza); sygn. p. d.: KACPER BOŻEK X/XXI
estymacja: 1 200 - 1 400 zł
Cena wywoławcza 1 000 zł

Wojtek SIUDMAK (ur. 1942)

341
La Fortune, 1987 druk artystyczny, papier; 51 x 40 cm (wymiar kompozycji), 70 x 50 cm (wymiar arkusza);
sygn. dat. i opisana u dołu wraz z dedykacją: 14.12.1987, "La Fortune",
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Cena wywoławcza 1 600 zł

Stefan ŻECHOWSKI (1912-1984)

342
Kobieta i wąż, 1970 pastel, papier; 20 x 28 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: SZ 1970 (? - słabo czytelne).
estymacja: 6 000 - 8 000 zł
Cena wywoławcza 5 000 zł

Stefan ŻECHOWSKI (1912-1984)

343
Erotyk, 1964 ołówek, węgiel, papier; 20,2 x 14 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: SZ 64.
estymacja: 3 500 - 5 000 zł
Cena wywoławcza 3 000 zł

Stanisław FIJAŁKOWSKI (ur. 1922)

344
Teka: Xylon 63, 1984 Obwoluta z drukowanym napisem: Stanisław Fijałkowski, Polen Xylon 63, wewnątrz 14 grafik na 4 arkuszach (3 arkusze podwójne z dwiema kompozycjami, i 1 pojedyncz
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Cena wywoławcza 1 600 zł

Henryk STAŻEWSKI (1894-1988)

345
Zestaw 3 grafik, 1984 serigrafia, papier; 15 x 14 cm (każda); każda praca sygn. i dat. p. d.: H. Stażewski 1984 (ołówkiem);
l. d. na dwóch: H.C. 36/150 (ołówkiem) i na jednej H.C. 6
estymacja: 3 000 - 4 500 zł
Cena wywoławcza 2 500 zł

Jan DOBKOWSKI (ur. 1942)

346
Kompozycja - Tryptyk, 1984 serigrafia barwna, papier; 10 x 10 cm (wymiar kompozycji), 15 x 14 cm (wymiar arkusza);
każda grafika sygnowana, datowana i opisana u dołu: H.C 28/150 J. Dobko
estymacja: 1 200 - 1 600 zł
Cena wywoławcza 1 100 zł

Zbigniew ŁAGOCKI (1927-2009)

347
Meksyk - Dwie kultury, 1967 odbitka żelatynowo-srebrowa, papier barytowy; 23 x 16,5 cm;
na odwrocie nalepka autorska oraz napis: Meksyk - Dwie kultury 1967.
estymacja: 1 100 - 1 400 zł
Cena wywoławcza 1 000 zł

Zbigniew ŁAGOCKI (1927-2009)

348
Z Babiej Góry na Orawę odbitka żelatynowo-srebrowa, papier barytowy; 22,7 x 16,5 cm;
na odwrocie nalepka autorska oraz napis: Z BABIEJ GÓRY NA ORAWĘ (ołówkiem).
estymacja: 1 100 - 1 400 zł
Cena wywoławcza 1 000 zł