1607
Grupa figuralna: para na huśtawce porcelana, kobalt podszkliwny, farby naszkliwne, złocenia, łańcuszek metalowy (sznur huśtawki),
Nieokreślona wytwórnia europejska - Niemcy? , XX w.
estymacja: 1 100 - 1 400 zł

Fabryka Wyrobów Srebrnych i Platerowanych J. Fraget (firma czynna 1824-1944)

701
Maszynka do parzenia kawy z palniczkiem plater cechowany, wys. 36,5 cm, średnica 6 cm.
Warszawa, 1846
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

Norblin i Ska (firma czynna 1819-1939)

702
Buliera na stelażu plater cechowany, wys. 28 cm, szer. 24,5 cm;
Warszawa, k. XIX w. (przed 1896)
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Claude DOUTRE-ROUSSEL (1855-1926, czynny od 1884, firma od 1849?)

703
Legumiera srebro próby 1 (950) cechowane, wys. 16 cm,
waga 1255 g. Paryż, pocz. XX w.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
Cena oferowana 4 000 zł

704
Kabaret do przypraw srebro cechowane, szkło warstwowe, szlifowane;
wys. 22,5 cm, szer. 18 cm; waga 237 g. Francja, k. XIX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Nikifor MOSZCZAŁKIN (czynny 1772-1800)

705
Łyżka wazowa srebro częściowo złocone cechowane, dł. 39 cm,
szer. czerpaka 9,7 cm; waga 301 g. Petersburg, 1795
estymacja: 2 200 - 2 800 zł

Johann Bernhardt HOENSCH (1775-1813)

706
Łyżka wazowa srebro cechowane częściowo złocone, dł. 38 cm, szer. czerpaka 8,1 cm;
waga 196 g. Wrocław, 1797-1804
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

Ludwik NAST (czynny od ok. 1827-1838, firma do ok. 1890)

707
Łyżka wazowa srebro próby 12 częściowo złocone cechowane, dl. 40 cm,
szer. czerpaka 10,5 cm; waga 238 g. Warszawa, lata 30. XIX w.
estymacja: 1 600 - 2 000 zł

708
Łyżka staropolska z inicjałem H.F. i odmianą herbu Dorohostajski srebro, waga 67 g., dł. 19,5 cm;
Polska, II poł. XVII w.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

709
Świecznik ołtarzowy barokowy srebro niecechowane kute i repusowane, częściowo odlewane; wys. 61, 2 cm;
waga ok. 1700 g. Śląsk?, 4 ćw. XVII w. i XIX w.
estymacja: 10 000 - 13 000 zł

SILBERWARENFABRIK PETER BRUCKMANN & SÖHNE (firma czynna 1805-1973) - szkatuła

710
Szkatuła z herbem Bethmann Hollweg Carl WERNER - plakietka herbowa
srebro próby 800 częściowo złocone, cechowane; waga 959 g.
Heilbronn i Heidelberg, lata 20. XX w.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

FIRMA J. C. KLINKOSCH (czynna 1844-1972)

711
Komplet sztućców do ryb na 12 osób i środka stołu srebro próby 3 cechowane, metal złocony.
Wiedeń, pocz. XX w.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Tomasz KLIMASZEWSKI (czynny od XVIII/XIX do 1839)

712
Para lichtarzyków srebro próby 12 cechowane ; wys. 12, 3 cm; waga 299 g.
Warszawa, 1 ćw. XIX w.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
Cena sprzedaży 4 000 zł

713
Dwie figurki ryb do dekoracji stołu srebro próby 915 cechowane (znak probierni, niezidentyfikowane znaki złotników), zielone szkło;
waga 287 g. i 57 g. Hiszpania, lata 30.- 40. XX w. (po 1934)
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

Br. Hempel

1701
Łopatka do ryb i nóż do sera środka stołu srebro próby 84 cechowane; łopatka - dł. 30,5 cm; widelec - dł. 20,4 cm; waga 265 g.
Warszawa, 1899-1908
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

1702
Kasetka srebro próby 900 cechowane, drewno; waga 420 g.
Europa Zach., k. XIX w.
estymacja: 2 200 - 2 800 zł

1703
Kasetka na cygara srebro próby 900 cechowane, drewno; waga srebra 420 g.
USA? , 3 ćw. XX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

1704
Papierośnica męska z motywami góralskimi srebro cechowane próby 3 częściowo złocone (punca KS pod koroną); złoto; waga 145 g.
Warszawa, lata 30. XX w.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

1705
Pudełko na papierosy z herbem Lubicz srebro próby 830 częściowo złocone, cechowane (punca z literą S), emalia; waga 112 g.
Szwecja, lata 20.-30 XX w.
estymacja: 2 600 - 3 000 zł

801
Pierścionek z brylantami wysadzany 33 szt brylantów o masie łącznej 0.48 ct (VS1-Si/F-H),
złoto pr. 0.585, masa całkowita 5.030 g.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
Cena oferowana 3 200 zł

802
Wisior z diamentami 6 szt rozet diamentowych o masie łącznej ok. 0.25 ct oraz 24 szt rautów
diamentowych o masie ok. 0.10 ct, złoto pr. ok. 0.500; XIX w.
estymacja: 3 500 - 4 000 zł

803
Kolczyki z diamentami 28 szt rozet diamentowych o masie ok.0.22 ct, złoto pr. 0.585,
okres międzywojenny XX w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

804
Pierścionek z szafirami 16 szt okrągłych szafirów naturalnych o masie łącznej ok. 1.45 ct, owalny szafir
naturalny w części środkowej o masie ok. 0.70 ct + 12 szt. rozet diamentowych
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

805
Broszka - wisior naturalny szmaragd o masie ok. 0.72 ct + szmaragd o masie ok. 0.30 ct;
88 szt. rautów diamentowych + rozeta diamentowa; złoto pr. 0.750; Francja, 1905-10
estymacja: 8 500 - 11 000 zł

806
Bransoleta art-deco 23 szt rautów diamentowych o masie łącznej ok. 0.12 ct oraz 6 szt rozet diamentowych
o masie łącznej ok. 0.28 ct; złoto pr. 0.750, masa całkowita 9.120 g.
estymacja: 8 500 - 11 000 zł

807
Kolczyki z diamentami 2 szt diamentów w starym szlifie brylantowym o masie łącznej 1.90 ct + 2 szt diamentów
w starym szlifie brylantowym o masie łącznej 0.30 ct; złoto + srebro.
estymacja: 18 000 - 24 000 zł

808
Ramka do fotografii mosiądz złocony, szkło, mora perłowa; 18 x 17 cm, z ozdobami 21,5 x 18,5 cm.
Europa Zachodnia, XIX/XX w.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł
Cena oferowana 1 300 zł

809
Patera owalna szkło kobaltowe, brąz; 6,5 x 24 x 17,5 cm;
Francja?, 3 ćw. XIX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

810
Kałamarz brąz złocony, onyks, szkło; wys. 12,5 cm, szer. 18,5 cm;
Europa Zachodnia, Francja?; XIX/XX w.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

Firma VACHERON & CONSTANTIN (zał. 1755)

811
Zegarek naręczny, biżuteryjny, z bransoletą, model 1972 Prestige białe złoto pr. 750 (18 K); brylanty - ok. 250 szt., 2,5 ct; szkło;
koperta 2,3 x 4,4 x 3,5 cm; waga 92,150 g.
Szwajcaria, Genewa, po 1972
estymacja: 90 000 - 110 000 zł

MENNICA PAŃSTWOWA

812
Tłok pieczęci tuszowej Starostwa Powiatowego we Lwowie mosiądz, drewno dębowe, toczone; pole pieczętne 2,4 x 2 cm, wys. z trzonkiem 8,5 cm.
Warszawa, lata 20.-30. XX w.
estymacja: 2 600 - 3 200 zł

ZYGMUNT WEINKRANTZ - zakład grawersko-pieczętarski (czynny od 1859)

813
Tłok pieczętny do laku rabina - jako urzędnika stanu cywilnego w Okuniewie, w guberni warszawskiej mosiądz, drewno toczone; średnica 3 cm, dł. z uchwytem 9,7 cm.
Warszawa, k. XIX w.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

814
Lampa naftowa w typie II Cesarstwa brąz złocony, szkło trawione i szlifowane, przeźroczyste i matowe, metal;
wys. z kloszem: 69 cm; Francja (?), 2 poł. XIX w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

G. VAN VIVIEN (?)

815
Para wazonów secesyjnych terakota barwiona; wys. 48 cm, szer. 21 cm, głęb. 19 cm.
Belgia?; pocz. XX w.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

816
Lampa gabinetowa, elektryczna, secesyjna brąz patynowany, szkło fakturowane, barwione, powlekane; wys. 53 cm;
Francja?; pocz. XX w.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
Cena sprzedaży 10 000 zł

Stanisław WYSPIAŃSKI (1867-1907)

817
Dzieła malarskie Bydgoszcz 1925; tekst: Stanisław Przybyszewski, Tadeusz Żuk-Skarszewski,
nakład 2500 egz.; 36 x 29 cm; oprawa: płótno (po renowacji)
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Cena sprzedaży 2 800 zł

Guillaume de L`ISLE (1675-1726), Philippe BUA

818
Mapa Polski z roku 1703 miedzioryt kolorowany, papier żeberkowy; 54,2 x 74,5 cm (wymiar arkusza),
48,8 x 64,1 cm (odcisk płyty); Francja, Paryż, 1745.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

819
Ikona - czterodzielna, z Ukrzyżowaniem tempera na desce z dwiema profilowanymi szpongami; złocenia; 54 x 47,5 x 5 cm.
Rosja, Niewiańsk?; k. XIX w.
estymacja: 14 000 - 18 000 zł

820
Ikona - Matka Boża Włodzimierska mozaika; 87 x 67 cm;
Rosja?, koniec XIX w.
estymacja: 15 000 - 18 000 zł

821
Lustro ścienne, prostokątne drewno, gipsatura, złocenie, tafla lustrzana; wys. 101,5 cm, szer. 61 cm, głęb. 8 cm.
Europa Zachodnia, XIX/XX w.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

822
Biureczko podróżne - pultynek drewno - mahoń, brzoza, drewno czernione, mosiądz, kość, macica perłowa, szylkret;
wys. 9,2 cm, szer. 38 cm, głęb. 31 cm; Europa Zachodnia, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

Jakub PASCHALIS JAKUBOWICZ (?-1816 lub 1817)

823
Lipków, manufaktura Paschalisa Jakubowicza, 1791-1794.
estymacja: 60 000 - 90 000 zł

824
Wakizashi - krótki miecz japoński, w pochwie stal, mosiądz, drewno; dł. głowni 55 cm, dł. całk. 75,8 cm;
Japonia, okres Edo - XVII/XVIII w.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

825
Wakizashi - krótki miecz japoński, w pochwie stal, mosiądz, drewno; dł. głowni 40 cm, dł. całk. 57 cm,
dł. w pochwie 60 cm. Japonia, XVI/XVII w.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

826
Miecz japoński oficerski wojsk lądowych SHIN-GUNTO, w pochwie stal niklowana, miedź, żelazo czernione, mosiądz, drewno,
skóra rekina, taśma bawełniana; dł. głowni 68 cm, Japonia, 1944
estymacja: 9 500 - 11 500 zł

827
Wazon dekoracyjny porcelana, farby emaliowe, brąz złocony; wys. 66,3 cm;
Daleki Wschód, Japonia?; XIX/XX w. [okucie z brązu - Europa].
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

828
Zegar portykowy, empirowy drewno, szkło, lustro, metal, brąz, miedź, marmur, malatura imitująca intarsję, mechanizm
niesygnowany; 65,5 x 42 x 13,5 cm; Wiedeń, 1815-1820.
estymacja: 16 000 - 20 000 zł

829
Lustro z konsolą drewno złocone, gipsatura, tafla lustrzana, marmur; wys. całk. 270,5 cm;
Europa Zachodnia, k. XIX w.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł