18 czerwca 2019

Ponad 280 obiektów w cenach wywoławczych 50 – 1000 zł
Nie stosujemy cen gwarantowanych.

18 czerwca 2019 r., godz. 18:00
w siedzibie Domu Aukcyjnego Rempex
ul. Karowa 31 w Warszawie

wystawa przedaukcyjna:

13.06.2019 (czwartek): 11:00 - 19:00

14.06.2019 (piątek): 11:00 - 19:00

15.06.2019 (sobota): 12:00 - 15:00

17.06.2019 (poniedziałek): 11:00 - 19:00

18.06.2019 (wtorek): 11:00 - 18:00

Kontakt w sprawie zleceń aukcyjnych i szerszych informacji o obiektach:

Waleria Matelska: tel. 663 111 161

e-mail: kolekcjoner@rempex.pl

Zlecenia telefoniczne przyjmujemy przy licytacji powyżej 1 000 pln.

regulamin aukcji wyprzedażowej

202
Król gór drewno; wys. 30 cm;

Stanisław DRÓŻDŻ (1939- 2009)

301
Między, 1977 fotografia; 20 x 30 cm;
sygn. i dat. ołówkiem p. d.: SDróżdż 1977.

Hartwig EDWARD (1909-2003)

302
Rodzima sprawa, 1985 fotografia czarno-biała; 43 x 37 cm;
sygn. l. d.: E. H.

Agnieszka RAYSS (ur. 1969)

303
Warszawa, Stadion 2012 fotografia barwna, papier Hahnemuhle Photorag Baryta; 30 x 32 cm;
sygn. na odwrocie;

304
6 fotografii na sklejkach z przedstawień teatralnych od 38,5 x 29 cm do 30,5 x 41 cm.
Lata 60.

Andrzej POL (ur. 1927)

305
Warszawa akwaforta, papier; 8,5 x 12 cm;
sygn. pod płytą p. d.: A. Pol;

Pavel HLAVATÝ (ur. 1943)

306
Sen, 1988 litografia barwna (odbitka 44 /ze 100), papier; 22 x 12 cm na arkuszu 32 x 17 cm;
sygn. ołówkiem pod kamieniem: PHlavaty;

Ludwik TYROWICZ (1901-1958)

307
Krajobraz z wiatrakiem, 1947 miedzioryt z akwafortą, karton; 16 X 18,5 cm;
sygn. na płycie l. d.: LTyrowicz; oraz ołówkiem pod płytą: Ludwik Tyrowicz 947, poniżej tytuł.

J. BIELICKI

308
Bez tytułu druk artystyczny, papier; 50 x 60 cm;
sygn. p. d. ołówkiem: J. Bielicki.

I. KORDALEWSKA

309
Bez tytułu druk artystyczny, papier: 50 x 60 cm;
sygn. p. d. ołówkiem: I. Kordalewska.

A. ZOWADCKI

310
Bez tytułu druk artystyczny, papier; 60 x 50 cm;
sygn. p. d. ołówkiem: A. Zowadcki.

I. MIKOS

311
Bez tytułu druk artystyczny, papier; 46,5 x 59 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d. ołówkiem: I. Mikos.

A. MOJEWSKA

312
sygn. p. d. ołówkiem: A. Mojewska.

Mieczysław MAJEWSKI (1915-1988)

313
Niepotrzebne skrzydła, 1976 litografia barwna, papier; 65 x 49,5 ( w świetle passe-partout);
l. d.: tytuł pracy;

Franciszek STAROWIEYSKI (1930-2009)

314
Plakat do filmu Antyki (reż. Krzysztof Wojciechowski), 1978 druk WDA , offset barwny; 92 x 67 cm. ;
nakład 5.100 egz.

Jerzy FLISAK (1930-2008)

315
Plakat do filmu Huzarzy (Francja, reż. Aleex Joffé wg sztuki Bréala) offset barwny, papier; 84 x 58 cm.
Centrala Wynajmu Filmów.

Eryk LIPIŃSKI (1908-1991)

316
Plakat do filmu Jakobowsky i pułkownik, 1961 offset barwny, papier; 84 x 58 cm;
Centrala Wynajmu Filmów.

Mieczysław WEJMAN (1912-1997)

317
Zasłona czarna, 1962 technika własna, papier; 50 x 36 cm na arkuszu 78 x 58 cm;
sygn. i dat. pod płytą: Mieczysław Wejman;

Pavel HLAVATÝ (ur. 1943)

318
Efekt motyla, 1985 litografia barwna, papier; 47 x 35 cm na arkuszu 60 x 46 cm;
sygn. ołówkiem pod kamieniem: P Hlavaty; tamże numer i liczba odbitek oraz data powstania.

Jan GRZEGORZ ISSAIEFF (ur. 1953)

319
A. R. C. H. E.-TANIEC, 2000 litografia, papier; 46 x 30 cm;
sygn. i dat. ołówkiem pod klockiem p. d.: J. G. Issaeff 2000;

Jan LEBENSTEIN (1930-1999)

320
Kompozycja z obrazem litografia, papier; 33.3 x 24 cm;
sygn. u dołu ołówkiem: Lebenstein;

Lech KUNKA (1920-1978)

321
Kompozycja, 1967 technika własna (relief metalowy), sklejka; 39 x 59 cm (w świetle oprawy);
sygn. na odwrocie: L. Kunka 67 (ołówkiem).

Anna CIESIELCZYK (ur. 1951)

322
Akt kredka, karton; 28 x 44 cm;
sygn. p. d.: ACiesielczyk.

Zdzisław Otello HORODECKI (ur. 1948)

323
Zanim będziesz mnie grał - pomyśl!-będziesz ruszał Polskę gwasz, papier; 42 x 33 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: ZDZISŁAW OTELLO HORODECKI 1985/R!99.

Adam NIEMCZYC (1914-2009)

324
Brak lekarstwa na brak inteligencji, 1978 akwarela, karton (z filigranem Ingres-Fabiani); 70 x 50 cm;
sygn. pośrodku po lewej monogramem: AN / 78.

Tomasz DOMINIK (ur. 1955)

325
Maria Anna Karolina de Corday, 2000 ilustracja do książki Ludwika Stommy Kobiet czar
akwarela, papier; 42 x 30 cm;

Jane BAETE

326
Maki, 1943 pastel, papier; 48,5 x 64 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: Jane Baete / 1943.

Tibor CZORBA (CSORBA) (1906 -1985)

327
Żywie, 1947 akwarela, karton; 23,5 x 32,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p.d.: Csorba Tibor; po lewej tytuł i rok powstania, na odwrocie napisy autorskie ołówkiem.

Tomasz KAZIKOWSKI (ur. 1952)

328
J. Słowacki: Upiorna kariera Balladyny, 1995 ołówek, akwarela, gwasz, papier; 30,5 x 42 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: monogram wiązany TK / 1995;

Tomasz KAZIKOWSKI (ur. 1952)

329
Les poularies, 1990 kredka, cienkopis, akwarela, papier; 28 x 39,5 cm (w świetle passe-partout);
l. d.: tytuł / [monogram wiązany artysty];

Marian NOWIŃSKI (ur. 1944)

330
Gracz, 1999 akryl, tusz, papier; 62 x 46 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: MNowiński 99.

Marek AŁASZEWSKI (ur. 1942)

331
Pejzaż z laskiem akwarela, papier; 30 x 44 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: Ałaszewski.

Bronisław KIERZKOWSKI (1924-1993)

332
Kompozycja, 1960 technika własna, papier; 20,4 x 21 cm;
sygn. p. d.: B. Kierzkowski;

Zdzisław LACHUR (1920-2007)

333
Konie i jeźdźcy, 1991 technika własna, karton, 50 x 70 cm;
sygn. l. d.: ZLachur 91.

Zdzisław LACHUR (1920-2007)

334
Koń - życie, 2002 technika własna, sklejka; 32,5 x 46 cm;
sygn. na odwrocie: ZLachur /2002 oraz autorski tytuł.

Arika MADEYSKA (1928-2004)

335
Kompozycja - collage, 1995 technika własna, płótno; 12 x 18 cm;
sygn. p. g.: MADEYSKA;

Malarz nieokreślony, XX W.

336
Martwa natura olej, płótno; 56 x 75 cm;
sygn. p. d.: słabo czytelna.

T. ŁAZEWSKI

337
Aleja w parku, 2000 olej, płótno; 50 x 95 cm;
sygn. i dat. p. d.: T. ŁAZEWSKI. 2000.

Adi CARDRO ?, XX W.

338
Bez tytułu, 1998 olej, płótno; 178,5x79 cm;
sygn. i dat. p. d.: Adi Cardro / … 98.

ADI CARDRO ?, XX W.

339
Bez tytułu, olej, płótno; 138,5x79 cm;

Ryszard KIWERSKI (1930-2015)

340
Parafraza, 2001 akryl, płótno; 60 x 80 cm;
sygn. l. d.: R. KIWERSKI. 2001.

Agnes BACZYŃSKA-SIELSKA (ur. 1942)

341
Irysy, 1993 olej, płótno; 76 x 46 cm;
sygn. i dat. na odwrocie, ołówkiem na płótnie; pieczątka ukraińskiego Ministerstwa Kultury z zezwoleniem wywozu.

601
Wazon szkło warstwowe z pęcherzykami powietrza, szkło mleczne; wys. 33 cm, szer. 21 cm.

602
Zestaw trzech wazonów - dobierany w składzie:
- wazonik z malowanymi kwiatami: zielone szkło, pozłocenia, farby naszkliwne; wys. 23 cm, średn. 7 cm; stan: przetarcie pozłoty;

603
Zestaw dziesięciu miseczek na lody oraz sałatkę owocową szkło, pozłocenie; wys. 6,3 cm, średn. 11,7 cm;
pocz. XX

604
Kieliszki do wina białego - 6 sztuk kryształ szlifowany; wys. 12 cm.

605
Kieliszki do wina czerwonego - 6 sztuk kryształ szlifowany; wys. 12 cm.

606
Pucharek z nakrywką szkło przeźroczyste, fasetowane; lazura rubinowa, farby emaliowe, złocenie; wys. 22 cm, średnica 8,3 cm.
Czechy? Śląsk? 1 tercja XX w.