18 czerwca 2019

Ponad 280 obiektów w cenach wywoławczych 50 – 1000 zł
Nie stosujemy cen gwarantowanych.

18 czerwca 2019 r., godz. 18:00
w siedzibie Domu Aukcyjnego Rempex
ul. Karowa 31 w Warszawie

wystawa przedaukcyjna:

13.06.2019 (czwartek): 11:00 - 19:00

14.06.2019 (piątek): 11:00 - 19:00

15.06.2019 (sobota): 12:00 - 15:00

17.06.2019 (poniedziałek): 11:00 - 19:00

18.06.2019 (wtorek): 11:00 - 18:00

Kontakt w sprawie zleceń aukcyjnych i szerszych informacji o obiektach:

Waleria Matelska: tel. 663 111 161

e-mail: kolekcjoner@rempex.pl

Zlecenia telefoniczne przyjmujemy przy licytacji powyżej 1 000 pln.

regulamin aukcji wyprzedażowej

Józef PANKIEWICZ (1866-1940)

1
Głowa męska tusz, karton; 11 x 6,5 cm (w świetle passe-partout);
niesygn.

Józef PANKIEWICZ (1866-1940)

2
1664 tusz, karton; 11,5 x 7,7 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: P.

Leonard PĘKALSKI (1896 GRÓJEC-1944 WARSZAWA)

3
Portret Wandy P. w czarnej sukni, 1935 akwarela, karton naklejony na tekturę; 31 x 23 cm;
sygn. p. d.: L. Pękalski 35 (sygnatura trudno czytelna);

4
Pejzaż z przedmieścia olej, tektura; 22 x 35 cm.
Na odwrocie pieczątka: Julian Burof Warszawa Nowy Świat 47; odręcznie: 76 ol.

Edward HARTWIG (1909-2003)

5
Plakat, 1994 fotografia kolorowa; 4,5 x 27,5 cm;
sygn. l. d.: EHartwig.

Maria JAREMA (1908-1958)

6
Projekt kostiumu do sztuki St. I. Witkiewicza: Mątwa , 1956 dla teatru Cricot 2 Tadeusza Kantora
monotypia, papier, 14,5 x 10,5 cm;

Juliusz KRAJEWSKI (1905-1992)

7
Cztery obrazy - Mielnik na Grabowcu, 1979
olej, tektura; 19 x 25,5 cm (w świetle oprawy);

Stanisław FABIJAŃSKI (1865-1947)

8
Przedsionek kościoła św. Barbary w Krakowie akwarela, papier; 34,5 x 50 cm;
sygn. l. d.: St. Fabijański;

Zdzisław LACHUR (1920-2007)

9
Koncert technika własna, karton; 86 x 60 cm;
sygn. p. d.: ZLachur.

Tomasz KAZIKOWSKI (ur. 1952)

10
Macierzyństwo, 1997 gwasz, kredka, papier; 43 x 34 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: [monogram wiązany artysty] / 97.

11
Zestaw do herbaty na sześć osób, w stylu starego Wiednia ze scenami mitologicznymi - dobierany w składzie: dzbanek z pokrywką: wys. 22 cm; mlecznik: wys. 13 cm; cukiernica z pokrywką: wys.13,1 cm; filiżanka: wys. 5,5 cm; spodeczek: średn. 14,6 cm;

PRUSZKÓW

12
Zestaw do kawy na sześć osób w składzie: 6 filiżanek: wys. 5,5 cm; 6 spodeczków: średn.12,5 cm; mlecznik: wys. 8 cm; cukiernica z pokrywką: wys. 9,5 cm; dzbanek z pokrywką: wys. 20 cm;

ROSENTHAL

13
Para półmisków porcelana, kalki; mały półmisek: 2 x 28,3 x 17,7 cm; duży półmisek: 2,5 x 33 x 20,7 cm;
oznaczenia na spodzie zielenią: Rosenthal / SELB-BAVARIA.

14
Porcelanowa paterka z grupą figuralną porcelana, farby naszkliwne (w tym kalka), złocenie; wys. 28 cm;
na spodzie znak naszkliwny, i czerwony numer "109.";

Joachim Lorenz EVERS (1758-1807)

15
Chochla do zupy srebro, srebro pozłacane; dług. 37 cm, waga ;
na odwrocie sygn.: Evers; znak wytwórcy.

16
Mlecznik w stylu Ludwika Filipa srebro pr. 12, wewnątrz złocony; 11,5 cm, waga 104 g;
lata 1840-1860.

WMF (Württembergische Metallwarenfabrik)

17
Widelec z popychaczem plater: dług. 20 cm;
sygn. na zębie: WMF 100 2.

18
Zestaw do kawy i herbaty w składzie:
- owalna taca: 2,5 x 49,5 x 33,5 cm; oznaczenia na spodzie: [30], w prostokącie w owalu budynek z dwoma krzyżami;

19
Wianek na srebrne wesele z gałązkami do butonierki z Pomorza Zachodniego 21 x 21 x 21 cm;
obiekt muzealny, unikatowy, w dobrym stanie, w oryginalnym opakowaniu;

20
Lustro w złotej ramie drewno, gipsatura, złocenia, lustro; 130 x 62,5 x 6 cm;
Polska, okres międzywojenny.

21
Toaletka art déco drewno, okleina jesionowa, lustro; 169 x 105 x 50 cm;
stan: po renowacji.

22
Stół w stylu art déco brąz złocony, szkło; wys. 48 cm;
konstrukcja ze złoconego brązu ze szklanym 8-bocznym, blatem.

23
Radiola art déco drewno, okleina orzechowa; 104 x 64 x 39;
stan: ślady użytkowania.

24
Barek drewno, okleina orzechowa; 96 x 62 x 31,5 cm;
stan: ślady użytkowania.

25
Para foteli + para krzeseł w stylu angielskim, z plecionymi siedziskami drewno; krzesła: 109 x 47 x 46 cm; fotele: 111,5 x 57,8 x 63 cm;
stan: ślady użytkowania.

26
Komplet sześciu eklektycznych krzeseł o konstrukcji rzeźbionej i toczonej, krytych wytłaczaną skórą na oparciach i siedzeniach,
konstrukcja: dąb; 103,7 x 41,5 x 45 cm;

Jan BUŁHAK (1876-1950)

101
Para zdjęć Wilna. Z cyklu: Wilno w fotografiach Jana Bułhaka. - Wilno: Ostra brama, 1916
fotografia naklejona na karton; 15 x 11 cm;

Zakład fotograficzny A. PAWLIKOWSKIEGO

102
Projekt rzeźbiarski: Pochód na Wawel - fotografia fotografia pikturalna (malarska); 27,5 x 38 cm, naklejana na karton z epoki (39 x 49,8 cm);
sygn. na odwrocie pieczęcią tuszową zakładu.

Zakład fotograficzny A. Pawlikowskiego

103
Grupa humanistów polskich (m.in. Jan Kochanowski) z projektu rzeźbiarskiego: Pochód na Wawel. Kraków 1909. Zakład Fotografi czny A.(ntoniego) Pawlikowskiego.

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Paryżu

104
Bal artystów polskich w Paryżu. Paryż [1938-1939] Photographie d’art. et Industrielle… Witczak… Portret zbiorowy kilkunastu osób.
fotografia 12,8 x 17,5 cm;

Stanisław BATOWSKI KACZOR (1866-1946)

105
Kazanie Skargi. [Lwów] 1901 fotografia 22,5 x 29 cm, naklejana na karton z epoki (33 x 40 cm);

Helena MICKIEWICZÓWNA (1864-1896)

106
córka Władysława Mickiewicza i Heleny z Malewskich, wnuczka Adama Mickiewicza - Portret na łożu śmierci , [Paryż?] 1896 fotografia 16,0 x 23,3 cm, naklejana na karton z epoki o złoconych krawędziach (20,8 x 26,7 cm);
U dołu dedykacja

Atelier fotograficzne

107
Michał Radziwiłł ks. (1870-1954) - Ordynat na Przygodzicach fotografia naklejana na karton firmowy; 18 x 12 cm;

108
Aktorzy Teatru Polskiego w Warszawie ok. 1954-1955 Pięć wielkoformatowych portretów fotograficznych na matowym papierze

Christoph Wilhelm BOCK (1755-?)

109
Michael Ignat: Schmidt, 1785 wg Josepha Hickla (1736-1807)
akwaforta, papier; 17 x 8,5 cm (przycięta do odcisku płyty),

Carl MAYER

110
Dwa portrety przywódców powstania listopadowego: Józef CHŁOPICKI (1771-1854) i Romann SOŁTYK (1791-1843) staloryt, papier; 20,5 x 12 cm.
Plansza 2 z wydawnictwa Erinnerungen an Polen 1830-1831, Hamburg 1838. Katalog portretów... BN, 642 i 4981.

Victor POLLET (1811-1882)

111
A. de la Martine miedzioryt, papier żeberkowy; 13 x 10 cm;
sygn. na płycie [pod sylwetką po prawej]: Pollet fc.

Stanisław GLIWA (1910-1986)

112
Osimo, 1944 linoryt, papier; 22 x 19 cm;
sygn. na klocku: monogram SG;

Feliks JABŁCZYŃSKI (1865-1928)

113
Żupnik, 1910 wg Hansa Sebalda Behama (przed 1500-1550)
akwaforta, papier; 11,5 x 8,5 cm;

Maria HISZPAŃSKA-NEUMANN (1917-1980)

114
Zamyślony, 1946 drzeworyt, papier; 13 x 8 cm na arkuszu 18 x 16 cm;
sygn. i dat. pod klockiem: [mysz] / MHiszpańska / 1946;

115
Odpoczynek, 1946 drzeworyt, papier; 10 x 11 cm na arkuszu 20 x 14 cm;
sygn. pod klockiem l. d.: MHiszpańska [myszka];

Johann Lorenz RUGENDAS (1775-1826)

116
[Bitwa pod Pułtuskiem] Scene aus der schlacht bey Pułtusk d. 24 Dezember. 1806., 1807 akwatinta, papier żeberkowy z filigranem J H..Z; 17,5 x 13 cm;
sygn. na płycie l. d.: Rugendas fecit.

Léonce Justin Alexander PETIT (1839-1884)

117
Zapusty akwaforta, papier; 13 x 22 cm;
sygn. l. d. na płycie: monogram wiązany;

Marco Antonio RAIMONDI (ok. 1488-1527 lub 1534)

118
Obrzezanie, ok. 1505 wg Albrechta Dürera z drzeworytniczego cyklu Życie Marii (1504-1510)
miedzioryt (dublowany), papier żeberkowy lawowany szarym tuszem; 28,5 x 21,4 cm

119
Nawiedzenie, ok. 1505 wg Albrechta Dürera z drzeworytniczego cyklu Życie Marii (1504-1510)
miedzioryt (dublowany), papier żeberkowy; 29,5 x 21 cm;

RIVIERE, CHARLES, litograf Maison MARTINET

120
Plac de La Concorde litografia ręcznie kolorowana, papier; 26 x 36 cm (w świetle oprawy);
Francja, Paryż, 1870-1879.

121
Le Pantheon litografia ręcznie kolorowana, papier; 26 x 36 cm (w świetle oprawy);
Francja, Paryż, 1870-1879.

122
Palais du Luxembourg litografia ręcznie kolorowana, papier; 26 x 36 cm (w świetle oprawy);
Francja, Paryż, 1870-1879.