DOM AUKCYJNYWarszawa • Kraków

Aukcja

18. czerwca 2019, 18:00
Wystawa przedaukcyjna od: 13 czerwca 2019 do: 18 czerwca 2019

Ponad 280 obiektów w cenach wywoławczych 50 – 1000 zł
Nie stosujemy cen gwarantowanych.


18 czerwca 2019 r., godz. 18:00
w siedzibie Domu Aukcyjnego Rempex
ul. Karowa 31 w Warszawie

 

wystawa przedaukcyjna:

13.06.2019 (czwartek): 11:00 - 19:00

14.06.2019 (piątek): 11:00 - 19:00

15.06.2019 (sobota): 12:00 - 15:00

17.06.2019 (poniedziałek): 11:00 - 19:00

18.06.2019 (wtorek): 11:00 - 18:00

 

Kontakt w sprawie zleceń aukcyjnych i szerszych informacji o obiektach:

Waleria Matelska: tel. 663 111 161

e-mail: kolekcjoner@rempex.pl

 

Zlecenia telefoniczne przyjmujemy przy licytacji powyżej 1 000 pln.

 

regulamin aukcji wyprzedażowej

 

 

 

Nr katalogowy
724
Tacka na kieliszki z dwoma uchwytami art déco plater, masa perłowa, drewno; 5,5 x 31,5 x 11,5 cm.
Cena wywoławcza 200 zł

 

Nr katalogowy
725
Zestaw noży w futerale trzonki: srebro cechowane pr. 13; ostrza współczesne: stal SOLINGEN; dł. 20 cm;
I poł. XIX w.
Cena wywoławcza 200 zł

Julius LEMOR 

Nr katalogowy
726
Widelec do mięs z literą K pod koroną szlachecką srebro pr. 800; dług. 19,7 cm, waga 30 g;
sygn. na uchwycie: JAL;
Cena wywoławcza 200 zł

 

Nr katalogowy
727
Papierośnica giloszowana z monogramem AR srebro pr. 925 (wewnątrz złocone); 1 x 14,5 x 8,9 cm, waga 202 g;
sygn. w środku: H. BROS oraz punce: kotwica, lew, litera datująca: U.
Cena wywoławcza 200 zł

Petsch Andreas GOTTFRIED (1800-1860) 

Nr katalogowy
728
6 widelców srebrnych z monogramem GH lub HG pod koroną baranowską srebro sygn.; dług. 22,5 cm, waga 360 g;
oznaczenia na odwrocie uchwytu: Q w kole; głowa Św. Jana w kole; AG / P w sercu.
Cena wywoławcza 200 zł

 

Nr katalogowy
729
Sitko z rączką z monogramem CG srebro, srebro częściowo złocone; dług. 20,7 cm, waga 27 g;
sygn.: Pt.
Cena wywoławcza 200 zł

 

Nr katalogowy
730
Chochelka srebra pr. 12, czerpak złocony; dług 19 cm, waga 48 g;
sygn.: CWZ;
Cena wywoławcza 200 zł

 

Nr katalogowy
731
Solniczka w stylu noworosyjskim na trzech nóżkach-kulkach srebro pr. 84; 4 x 6,5 x 6,5 cm, waga: 48 g.;
oznaczenia na spodzie: A.K. / 1879 84 [punca nieczytelna] / F [cyrylicą].
Cena wywoławcza 200 zł

 

Nr katalogowy
732
Solniczka srebro pr. 94; 4,5 x 9,8 x 9,7 cm, waga: 76 g;
z floralnym kołnierzem oraz na stopie ze floralnym wykończeniem.
Cena wywoławcza 200 zł

KEUHL 

Nr katalogowy
733
Łyżka półmiskowa z zaczepem srebro; dł. 29 cm, waga 80 g;
na odwrocie uchwytu: punca złotnika: KEUHL;
Cena wywoławcza 200 zł

 

Nr katalogowy
734
Cukiernica z pokrywką srebro pr. 3; wys. całk. 11,5, waga 389 g:
z dwoma uchwytami, na okrągłej stopie.
Cena wywoławcza 200 zł

Silberwarenfabrik Julius LEMOR 

Nr katalogowy
735
Misa srebro pr. 800; wys.10,2 cm, średnica 23,8 cm; waga 402 g.
Wrocław, Silberwarenfabrik Julius LEMOR, lata 20. XX w.
Cena wywoławcza 200 zł

 

Nr katalogowy
736
Solniczka srebro pr. 800; wys. 5,5 cm, szer. 11 cm, głęb. 8,2 cm, waga 117 g.
Niemcy, k. XIX w.
Cena wywoławcza 200 zł

 

Nr katalogowy
737
Tacka srebro próby 800; wys. 1,5 cm, szer. 28,8 cm, głęb. 11,7 cm; waga 347 g.
Niemcy, Hanower, firma kupiecka Carla Rusha, k. XIX w. (po 1888).
Cena wywoławcza 500 zł

KRUPSKI i MATULEWICZ 

Nr katalogowy
738
Tacka w typie empire srebro pr. 3 cechowane-KiM; wys. 1,2 cm, szer. 33,5 cm, głęb. 12,2 cm; waga ok. 266 g.
Warszawa, ok. 1920.
Cena wywoławcza 500 zł

Laz GEJHTMAN (czynny 1896-1901) 

Nr katalogowy
739
Torebka balowa srebrna, ok. 1900 srebro pr. 84, skóra, plastyk (niebieskie oczko); wys. 5,5, szer. 19,5 cm;
cecha oraz monogram złotnika cyrylicą: LG;
Cena wywoławcza 500 zł

 

Nr katalogowy
740
Zestaw kieliszków posrebrzanych cyno-ołów; wys. 9,7 cm, średn. 9 cm;
oznaczenie na spodzie znak złotnika: zamykany hełm rycerza;
Cena wywoławcza 100 zł

 

Nr katalogowy
741
Zestaw kieliszków posrebrzanych 12 sztuk cyno-ołów; wys. 7,5 cm, średn. ok. 7 cm;
oznaczenie na boku stopy punca: „METAL BLANC”, „8”;
Cena wywoławcza 100 zł

 

Nr katalogowy
801
Stojak mosiądz patynowany; 74,5 x 34,5 cm x 34,5 cm;
dwie półki szklane
Cena wywoławcza 500 zł

 

Nr katalogowy
802
Żyrandol pięcioświecowy w formie kwiatu tulipana z matowego i przeźroczystego szkła okutego w zielony metal, ramiona oplecione sznurem;
metal, szkło; wys. 110 cm
Cena wywoławcza 500 zł

 

Nr katalogowy
803
Trzy dwuramiennych świecznika metal, tkanina; wys. 14 cm, dług. 21,2 cm;
w jednej tulejce każdego świecznika znak złotnika "siedzący kot z uniesiona łapą" i cyfra „1”;
Cena wywoławcza 50 zł

MAUTHE 

Nr katalogowy
804
Zegar wiszący art déco drewniana sklejka, metal, szkło; wys. 43 cm, dłur. 30,5 cm, szer. 11,5 cm;
z wahadłem; mechanizm godzinny i półgodzinny; cyferblat z cyframi arabskimi;
Cena wywoławcza 200 zł

 

Nr katalogowy
805
Zegar wiszący angielski XIX w drewniana sklejka, metal, szkło; wys. 51 cm, dłur. 31,5 cm, szer. 13 cm;
z wahadłem; mechanizm godzinny i półgodzinny; tarcza z cyframi arabskimi.
Cena wywoławcza 200 zł

 

Nr katalogowy
806
Zestaw trzech ram - dobierany Rama ażurowa drewniana złocona: 42,5 x 37 cm (wymiar światła ramy).
Rama złota z zaokrąglonymi narożami: 27,2 x 43,7 cm (wymiar światłą ramy).
Cena wywoławcza 200 zł

 

Nr katalogowy
807
Rama pozłocona z lustrem drewno, gips, lustro; 62 x 51,5 cm (wymiar całk.);
koniec XX w.
Cena wywoławcza 50 zł

 

Nr katalogowy
808
Para luster kryształowych w złotych rama Lustro okrągłe: gips, płyta, lustro: średn. 46,5 (wymiar całk.).
Lustro owalne: gips, płyta, lustro: 57,5 x 46,5 cm (wymiar całk.).
Cena wywoławcza 100 zł

 

Nr katalogowy
809
Gong do furty z ozdobą w formie żabki uśmiechniętej mosiądz, farby;
29 x 24 x 14 cm.
Cena wywoławcza 100 zł

 

Nr katalogowy
810
Figurka rowerku metal, guma;
12 x 14,5 x 6,5 cm.
Cena wywoławcza 100 zł

 

Nr katalogowy
811
Zestaw naczyń - dobierany w składzie:
- cukiernica z dwoma uchwytami, pokrywką oraz grawerunkiem na brzuścu; 8,5 (z przykrywka) x 12,7 x 8 cm; oznaczenia na spodzie: MET / HILS INDIA;
Cena wywoławcza 50 zł

 

Nr katalogowy
812
Zestaw dekoracyjny naścienny w składzie:
- płaskorzeźba „Smakosz wina”: gips malowany; 4 x 49,5 x 33 cm;
Cena wywoławcza 100 zł

 

Nr katalogowy
813
Ramka do fotografii metal złocony, szkło oryginalne wypukłe; 24,5 x 18,5 cm;
Okres międzywojenny.
Cena wywoławcza 100 zł

Huta GLIWICE? 

Nr katalogowy
814
Medalion z okresu Napoleońskiego przedstawiający rzymską świątynię i postać kobiety w koronie na głowie żeliwo srebrzone; średn. 19 cm;
inskrypcja w języku niemieckim oraz data 1806-1808
Cena wywoławcza 100 zł

A. KLINGLER 

Nr katalogowy
815
Plakieta uznaniowa z przedstawieniem konstruktora i wynalazcy, założyciela firmy Siemens- Wernera Siemensa brąz sygn. A. KLINGLER, daty życia; średn. 19 cm;
Lata 40.-50. XX w.
Cena wywoławcza 100 zł

 

Nr katalogowy
816
Bużuarek na trzech nóżkach mosiądz; 6,5 x 17,5 x 10 cm.
Cena wywoławcza 50 zł

 

Nr katalogowy
817
Ekrytuar z wkładem art déco mosiądz, drewno; 7 x 23,5 x 7,5 cm.
Cena wywoławcza 100 zł

 

Nr katalogowy
818
Ekrytuar ze szklanym wkładem podstawa-imitacja marmuru; 6 x 20 x 13,5 cm.
Cena wywoławcza 50 zł

 

Nr katalogowy
819
Lampa gabinetowa w typie empire z trzema łabędziami łabędziami, bez abażuru
brąz, złocenie (przetarte); 40 x 16 x 15,5 cm;
Cena wywoławcza 100 zł

 

Nr katalogowy
820
Zegar kominkowy z dwoma podstawkami art déco marmur, onyks;
- zegar: 22,5 x 41,5 x 11,5 cm; tarcza z cyframi arabskimi, mechanizm typu chodzik; na licu wtórni aplikowane róże;
Cena wywoławcza 200 zł

 

Nr katalogowy
821
Zegar kominkowy art déco marmury (wielobarwne); 22 x 38,3 x 10 cm;
tarcza z cyframi arabskimi; mechanizm typu chodzik.
Cena wywoławcza 200 zł

Fabryka WORONCOWA, TUŁA 

Nr katalogowy
822
Samowar mosiądz, drewno; wys. 50 cm;
na kołnierzu napis cyrylicą: FABRIKA / H [dwugłowy orzeł] A / WORONCOWA / W TUŁ.
Cena wywoławcza 100 zł

TUŁA 

Nr katalogowy
823
Samowar mosiądz, drewno; wys. ok. 50 cm;
sygn. cyrylicą na kołnierzu;
Cena wywoławcza 100 zł

 

Nr katalogowy
824
Humidor z antabami i kluczykiem drewno, okleina, metal; 20 x 38 x 26 cm.
Po konserwacji.
Cena wywoławcza 200 zł

 

Nr katalogowy
825
Ramka do fotografii zachowane wypukłe szkło
metal; 18,5 x 13,3 cm;
Cena wywoławcza 50 zł

 

Nr katalogowy
826
Ramka okrągła na zdjęcie brąz złocony, cyzelowany; średn. 9,7 cm;
Francja, II poł. XVIII w.
Cena wywoławcza 200 zł

 

Nr katalogowy
827
Ramka na zdjęcie metal złocony i patynowany; 18,3 x 13,3 cm;
okres międzywojenny.
Cena wywoławcza 100 zł

 

Nr katalogowy
828
Broszka z symbolami trzech Cnót Kardynalnych: wiara, nadzieja, miłość folia złota, mosiądz, perełki; 2,2 x 2,2 cm;
Polska, lata 60. XIX.
Cena wywoławcza 100 zł

 

Nr katalogowy
829
Sygnały - tygodnik kolejarza, rocznik 1952 we wspólnej oprawie w środku dokument: Ogólne warunki ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej z 1945 r.
Cena wywoławcza 100 zł

 

Nr katalogowy
830
Album secesyjny do zdjęć typu carte visite i portretowych, z malowaną dekoracja kwiatową skóra tłoczona, metal, farby, złocenia; wys. 6,5 cm, dług. 28 cm, szer. 22,5 cm;
Kartki czyste, nie spisane.
Cena wywoławcza 50 zł