Franciszek KOSTRZEWSKI (1826-1911)

146
Druciarze, 1858 olej, płótno dublowane;
38,5 x 29,5 cm;
Cena wywoławcza. 13 000 zł

Włodzimierz TETMAJER (1862-1923)

147
Matka Boska Bolesna, 1909 olej, płótno; 55 x 41,5 cm;
sygn. p. d.: W TETMAYER,
data l. g.: VI.IX.A.D.MCMIX.;
Cena wywoławcza. 10 000 zł

Witold PRUSZKOWSKI (1846-1896) - przypisywany

148
Błogosławieństwo matki, 1877 olej, płótno; 211 x 95,5 cm;
napis p. d.: W. Pruszkowski 1877
Cena wywoławcza. 30 000 zł

Czesław WASILEWSKI (ok. 1875-1946/47)

149
Wyjazd ze święconkami z kościoła, ok. 1940 olej, płótno; 45 x 70 cm;
sygn. p. d.: Cz Wasilewski
Cena wywoławcza. 8 000 zł
Cena sprzedaży 8 000 zł

Stanisław KACZOR-BATOWSKI (1866-1946)

150
Burza - Konie poniosły, 1943 olej, płótno naklejone na tekturę; 50 x 70 cm;
sygn., dat. i opis p. d.: St. Batowski / Lwów 1943
Cena wywoławcza. 12 000 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

151
Stadnina, ok. 1950 olej, płótno; 65,5 x 100 cm;
sygn. l. d.: Jerzy Kossak
Cena wywoławcza. 46 000 zł

Józef JAROSZYŃSKI (1835-1900)

152
Para zakochanych na przełęczy olej, płótno; 67 x 57 cm;
sygn. p. d.: Jaroszyński;
Cena wywoławcza. 18 000 zł

Marian SZCZUGOWSKI (XX w.)

153
Kwiaciarka, ok. 1920 olej, tektura; 93,5 x 65 cm;
sygn. p. g.: M. Szczugowski
Cena wywoławcza. 7 600 zł

Ignacy ZYGMUNTOWICZ (1875-1947)

154
Kuropatwy na śniegu, ok. 1920 olej, płótno; 81 x 100 cm;
sygn. p. d.: I. Zygmuntowicz
Cena wywoławcza. 18 000 zł
Cena sprzedaży 26 000 zł

Włodzimierz ZAKRZEWSKI (1916-1992)

155
Bulwar Haussmanna w Paryżu, 1966 olej, płótno; 33,5 x 46 cm;
sygn. i dat. p. d.: W. Zakrzewski, l. d.: 1966;
Cena wywoławcza. 6 500 zł

Józef CHARYTON (1912-1975)

156
Aleja Księżnej Jabłonowskiej w Siemiatyczach - Pejzaż zimowy, 1971 olej, płyta; 103 x 73,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: J. Charyton 1971;
Cena wywoławcza. 9 000 zł
Cena sprzedaży 9 000 zł

Pedro FIGARI (1861-1938)

157
Wejście do portu olej, płótno, 60,5 x 80,5 cm;
sygn. p.d.: P. Figari
Przed konserwacją
Cena wywoławcza. 50 000 zł

Józef BRANDT (1841-1915)

158
Utarczka, ok. 1902 olej, płótno, 119,5 x 200,5 cm;
sygn. l.d.: Józef Brandt / z Warszawy / Monachium
Cena wywoławcza. 1 200 000 zł

Karol HILLER (1891-1939)

159
Kwiaty w wazonie, 1938 olej na podrysowaniu ołówkiem,
płótno naklejone na sklejkę; 42 x 51,5 cm;
Cena wywoławcza. 10 000 zł

Kasper POCHWALSKI (1899-1971)

160
Autoportret, ok. 1925 olej, płótno; 75 x 65 cm
Cena wywoławcza. 9 000 zł

Achille LAEVENS (XX)

161
Obóz jeniecki w Hanowerze olej, płótno, 38 x 58 cm;
sygn. l. d.: Achille Laevens / Soltau Hanover 1924 / Gefangenlager
Cena wywoławcza. 18 000 zł

Antonio MANCINI (1852-1930)

162
Włoszka olej, płótno; 60,5 x 50,5 cm;
sygn. l. d.: AMancini / Roma
Cena wywoławcza. 12 000 zł

Henryk EPSTEIN (1890-1944)

163
Generał Charles De Gaulle olej, płótno; 61 x 50,5 cm;
sygn. p. d.: H. Epstein
Cena wywoławcza. 12 000 zł

Michał Wiktor CZEPITA (1884-1941)

164
Portret hrabiny Stanisławy Stanisławskiej, ok. 1930 olej, płótno; 62 x 78 cm;
sygn. p. d.: M W Czepita
Cena wywoławcza. 12 000 zł

Malarz nieokreślony (XX w.)

165
Bitwa pod Austerlitz olej, płótno; 61 x 122 cm;
sygn. p. d.: monogramem T E E umieszczonym
wokół znaku krzyża
Cena wywoławcza. 11 000 zł
Cena oferowana 9 000 zł

Alfred COUVERCHEL (1834-1867)

166
Wyjazd na polowanie, 1863 (?) olej, płótno; 61 x 50,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Alf. Couverchel / 1863?
Cena wywoławcza. 15 000 zł

Józef PITSCHMANN (1758-1834)

167
Portret Teresy z Hrabiów Stadnickich, 1819 olej, płótno częściowo dublowane,
77,5 x 53,7 cm,
Cena wywoławcza. 18 000 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

168
Portret księcia Józefa Poniatowskiego olej, płótno dublowane;
74 x 63,5 cm;
Cena wywoławcza. 10 000 zł

Malarz nieokreślony (XVII w.)

169
Scena rodzajowa - Medyk odwiedzający chorą olej, płótno dublowane; 43 x 37,5 cm;
na odwrocie nalepka kolekcjonerska?
Cena wywoławcza. 25 000 zł

Josef SCHOYERER (1844-1923)

170
Pejzaż olej, płótno; 60,5 x 100,5 cm;
sygn. p. d.: J. Schoyerer
Cena wywoławcza. 14 000 zł

Hugo LÖFFLER (1859-1935)

171
Madonna z Dzieciątkiem olej, płótno; 138 x 93,5 cm;
sygn. p. d.: Hugo. Loffler
Cena wywoławcza. 10 000 zł

Malarz nieokreślony (XVIII w.)

172
Scena idylliczna z fantastyczną architekturą antyczną olej, płótno dublowane;
82 x 106 cm
Cena wywoławcza. 19 000 zł

Malarz nieokreślony francuski (XIX w.)

173
Muzyka w ogrodzie, 3 ćw. XIX w. olej, deska fazowana;
87 x 66,5 cm
Cena wywoławcza. 19 000 zł

Malarz nieokreślony włoski (XVII w.)

174
Pokłon Trzech Króli olej, płótno dublowane;
84 x 82 cm.
Cena wywoławcza. 6 000 zł

Malarz nieokreślony włoski (XVII/XVIII w.)

175
Odpoczynek św. Rodziny w drodze do Egiptu olej, płótno dublowane; 99,5 x 74,5 cm;
po konserwacji;
Cena wywoławcza. 6 000 zł
Cena oferowana 5 500 zł

Malarz nieokreślony, XVII w.

176
Scena bukoliczna olej, płótno, 46 x 64 cm;
na odwrocie no 127
Cena wywoławcza. 50 000 zł

Artysta niekreślony

177
Portret mężczyzny w czerwonym mundurze - miniatura gwasz, kość;
średn. 5,8 cm (w świetle okrągłej oprawy)
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Artysta nieokreślony

178
Portret mężczyzny - miniatura gwasz, kość;
5,5 x 4,5 cm (w świetle owalnej oprawy)
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Artysta nieokreślony

179
Portret dziecka - miniatura gwasz, kość;
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Artysta nieokreślony

180
Portret kobiety z perłami - miniatura gwasz, kość;
5,5 x 4,3 cm (w świetle owalnej oprawy)
Cena wywoławcza. 1 500 zł

181
Zestaw 15 miniatur zróżnicowana technika (gwasz na kości lub papierze),
zróżnicowane wymiary.
Cena wywoławcza. 19 000 zł

Konstanty SZEWCZENKO (1910-1991)

1101
Żydowski nosiwoda na Rynku w Kazimierzu olej, płótno; 51 x 41 cm;
sygn. p. d.: K. Szewczenko
Cena wywoławcza. 4 000 zł

1102
Żyd czytający Talmud olej, płótno; 51 x 41 cm;
sygn. l. d.: K. Szewczenko
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Ewa MODRZEJEWSKA-NIEMIRSKA (ur. 1945)

1103
Portret Konstantego Mackiewicza, 1981 akwarela, papier; 61 x 49 cm;
sygn. p. d.: 1981 / E. Modrzejewska
Cena wywoławcza. 1 300 zł

Roman BREINTENWALD (1911-1985)

1104
Odbudowa Warszawy, 1950 olej, tektura; 62 x 82 cm;
sygn. p. d.: R. Breitenwald / 1950
Cena wywoławcza. 3 000 zł

Tadeusz KOKIETEK (1920-1982)

1105
Odpoczynek nad leśnym jeziorem, 1963 olej, płótno; 100 x 130 cm;
sygn. i dat. p. d.: Tadeusz Kokietek 1963
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Roman KOCHANOWSKI (1857-1945)

1106
Głowa wieśniaczki olej, tektura; średn.: 15 cm (w świetle oprawy);
sygn. przy lewej krawędzi: R.K
Cena wywoławcza. 1 300 zł

Stanisław PACIOREK (1889-1952)

1107
Chaty wiejskie olej, tektura; 32 x 40 cm;
sygn. l.d.: St. Paciorek / 927
Cena wywoławcza. 2 500 zł

Ignacy PINKAS (1888-1935)

1108
Wilno olej, tektura; 43,5 x 34 cm;
sygn. i opisany. p. d.: WILNO I. PINKAS
Cena wywoławcza. 3 800 zł
Cena sprzedaży 6 300 zł

Wanda GENTIL-TIPPENHAUER (1899-1965)

1109
Zima w górach - widok na Mnicha akwarela, papier; 30,2 x 20,2 cm w świetle oprawy);
sygn. p. d.: W. GENTIL TIPPENHAUER
Cena wywoławcza. 1 200 zł
Cena oferowana 1 000 zł

Hans DRESSLER (1869-1943)

1110
Para portretów dzieci, 1918 Dziewczynka, Chłopiec
pastel, papier; 44,5 x 32 cm (w świetle oprawy);
obie prace sygn. i dat.: HDressler 1918
Cena wywoławcza. 2 400 zł

George MAJEWICZ (1897-1965)

1111
Sowa nocą olej, tektura; 24,5 x 18,5 cm;
sygn. p. d.: G. Majewicz
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Kazimierz DZIELIŃSKI (1894-1955)

1112
Róże w wazonie, 1943 olej, płótno; 58 x 48,5 cm;
sygn. p. d.: K. Dzieliński 1943
Cena wywoławcza. 2 800 zł