1
Klasztor na Jasnej Górze - Pamiątka z Częstochowy, kon. XIX w. fotografia na szkle,
10,5 x 14 cm
Cena wywoławcza 1 200 zł

Jan BUŁHAK (1876-1950)

2
Konary fotografia czarno-biała, brom, papier; 11,2 x 16,2 cm;
sygn. suchym tłokiem p. d.: J.BUŁHAK w prostokącie;
Cena wywoławcza 1 000 zł

BOCCACCIO Giovanni

3
Dekameron pełne wydanie stu opowieści.
Słowo wstępne Kornela Makuszyńskiego.
Ilustracje Mai Berezowskiej. Warszawa 1930.
Cena wywoławcza 900 zł
Cena sprzedaży 900 zł

4
KSIĘGA Jazdy Polskiej Warszawa 1938. 31 cm.
Oprawa wydawnicza: półskórek z epoki, złocenia.
Cena wywoławcza 900 zł

STRYJEŃSKA Zofia

5
Piastowie Warszawa 1929; wydał J. Mortkowicz.
42 x 30 cm.
Cena wywoławcza 4 500 zł
Cena sprzedaży 4 500 zł

POL Wincenty

6
Mohort. Rapsod rycerski z podania ... z 24 illustracyami Juliusza KOSSAKA.
Lwów [1883]. 36 cm.
Cena wywoławcza 1 400 zł

LEPECKI Mieczysław

7
Józef Piłsudski na Syberji. Warszawa 1936. 42 cm; 8 całostronicowych
drzeworytów Stanisława Ostoi-Chrostowskiego,
załączona teka barwnych 12 plansz
Cena wywoławcza 1 300 zł

SKWIRCZYŃSKI Zygmunt (1868-1938)

8
Karykatury Sejmowe Warszawa, 1920. Autolitografie, 24 x 32 cm;
Cena wywoławcza 1 400 zł

Józef PANKIEWICZ (1866-1940)

9
Castello del’Ovo, Neapol, 1900 akwaforta, sucha igła, papier czerpany, kremowy;
9,5 x 14,5 cm (wymiar kompozycji);
Cena wywoławcza 2 500 zł

Herbert HORWITZ (czynny 1892-1925) - według

10
Idylla heliograwiura, papier;
30 x 41,5 cm
Cena wywoławcza 1 000 zł

Tadeusz CIEŚLEWSKI (1870-1956)

11
Warszawa Nowe Miasto - Widok na kościoły OO. Dominikanów i Paulinów, 1929 akwaforta, papier; 20,5 x 15 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: 1929 T. Cieślewski syn in. del et Sc.
Cena wywoławcza 800 zł

Bronisław Zygrfyd NOWICKI (1907-1981)

12
Przełom Dunaju, 1953 linoryt, papier; 17,5 x 12,5 cm (wymiar kompozycji);
sygn. i dat. p. d. na płycie: BZN
Cena wywoławcza 1 500 zł

Michel FINGENSTEN (1884-1943)

13
Ex Eroticis-Ledoux - exlibris erotyczny litografia (piórko), papier; 14 x 9,5 cm (odcisk płyty),
15,5 x 10,7 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
Cena wywoławcza 1 500 zł

14
Z karykatur sejmowych zestaw 29 rysunków - sygnowanych -
we współczesnej, ozdobnej tece,
dodatkowo teka wydana w 1926 r.
Cena wywoławcza 4 500 zł

Karol KOSSAK (1896-1975)

15
Koń pasący się na łące oraz zarys konia, 1922 ołówek, papier; 20 x 30 cm;
na odwrocie szkice górala i góralki oraz konia
z zarysowanym częściowo jeźdźcem
Cena wywoławcza 1 200 zł
Cena oferowana 900 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

16
Stanowisko rosyjskie w Dęblinie, 1917 ołówek, papier; 20,3 x 15,8 cm (w świetle oprawy);
napis autorski l. d.: Stanowisko rosyjskie
/ Dęblin 1917 (ołówkiem);
Cena wywoławcza 1 500 zł

Maja BEREZOWSKA (1898-1978)

17
Śniąca flamaster, długopis, papier; 14,5 x 19,5 cm
sygn. l. d.: maja, napis autorski p. g.: Dla Irusi/ na imieninki
Cena wywoławcza 500 zł
Cena sprzedaży 600 zł

Artur GROTTGER (1837-1867)

18
Pejzaż ze skałami i lasem, 1860 ołówek, papier; 20 x 26,5 cm;
sygn. i dat. p. g.: 18AG60
Cena wywoławcza 5 500 zł

Maksymilian OBORSKI (1809-1878)

19
Szkic wiejskiej kobiety, ok. 1856 ołówek, papier; 11,5 x 7 cm;
u góry ołówkiem nr 345
Cena wywoławcza 1 200 zł

Bronisława RYCHTER-JANOWSKA (1868-1953)

20
Portret kobiety, 1905 węgiel, sangwina, papier żeberkowy,
35 x 40 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza 4 900 zł

Jan MATEJKO (1838-1893)

21
Podróż wozem, 1876 ołówek, papier;
10,2 x 18,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza 13 000 zł

Jan MATEJKO (1838-1893)

22
Przejażdżka saniami, 1880 ołówek, papier;
11 x 19,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza 13 000 zł

Jan MATEJKO (1838-1893)

23
Przejażdżka dorożką, 1880 ołówek, papier; 16 x 19 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d. monogram wiązany: JM,
tuszem data: R. 1880
Cena wywoławcza 15 000 zł

Maja BEREZOWSKA (1898-1978)

101
I zdrowie i uciecha są to dobre rzeczy, 1944? tusz, akwarela, papier; 21,5 x 30 cm;
sygn. śr. d.: Maja
Cena wywoławcza 2 000 zł
Cena sprzedaży 2 000 zł

Maja BEREZOWSKA (1898-1978)

102
Niewinne igraszki tusz, akwarela, papier; 14 x 15 cm;
napis l. d.: Niewinne igraszki
Cena wywoławcza 1 600 zł
Cena sprzedaży 2 000 zł

Maja BEREZOWSKA (1898-1978)

103
Portret kobiety, 1965 tusz, akwarela, papier; 26 x 19 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opis p. d.: Kochanej Kisuni Kamei
/ - maja 65 rok
Cena wywoławcza 1 000 zł

NIKIFOR KRYNICKI (1895-1968)

104
Widok miasta - scena z dwoma biskupami akwarela, papier; 20,5 x 15 cm (w świetle oprawy);
u dołu napis autorski:
25 ZŁ/ ZARSZOWMIASTOWIEŚPOWIAT
Cena wywoławcza 3 200 zł
Cena sprzedaży 5 300 zł

NIKIFOR KRYNICKI (1895-1968)

105
Krynica tusz, akwarela, kredka, papier; 18,5 x 15 cm;
u dołu napis autorski (częściowo obcięty)
Cena wywoławcza 2 800 zł

Karol KOSSAK (1896-1975)

106
Konie i kury akwarela, papier; 28,5 x 37 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: KKossak
Cena wywoławcza 1 800 zł
Cena oferowana 1 700 zł

Walentyna SYMONOWICZ MIERZEJEWSKA (1911-1989)

107
Kwiaty akwarela, gwasz, papier; 86,5 x 61 cm;
sygn. p. d.: W. Symonowicz
Cena wywoławcza 3 800 zł

108
Pejzaż z chatą, ok. 1900 r. akwarela, papier; 30 x 22 cm;
sygn. p. d.: WW;
Cena wywoławcza 4 600 zł

Marian MOKWA (1889-1987)

109
W Zatoce Gdańskiej - Widok na Kępę Redłowską akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
43,5 x 54,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza 5 200 zł

Stanisław CYANKIEWICZ (1912-1981)

110
Pejzaż ze stawem akwarela, papier; 35,5 x 53,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Cyan
Cena wywoławcza 2 500 zł

Rajmund KANELBA (1897-1960)

111
Kwiaty w wazonie gwasz, papier; 74 x 51,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Kanelba
Cena wywoławcza 6 400 zł

Stanisław FABIJAŃSKI (1865-1947)

112
Ogrójec przy kościele św. Barbary w Krakowie, 1920
akwarela, gwasz, papier; 31 x 46,5 cm;
Cena wywoławcza 1 900 zł

Władysław SERAFIN (1905-1988)

113
Widok z Wielkiego Kopieńca pastel, papier; 48 x 68 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l .d.: W Serafin 1947
Cena wywoławcza 3 500 zł

Thuro BALZER (1882-1967)

114
Miasteczko, 1914 pastel, papier brązowy; 52 x 80 cm;
sygn. i dat. p. d.: THURO BALZER 14;
Cena wywoławcza 6 000 zł

Władysław SERAFIN (1905-1988)

115
Rynek w Krakowie pastel, papier; 43 x 54 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: W Serafin
Cena wywoławcza 3 500 zł

Piotr POTWOROWSKI (1898-1962)

116
Żona i córeczka Anusia w ogrodzie akwarela, ołówek, papier;
32 x 43,5 cm; (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza 1 500 zł
Cena sprzedaży 2 000 zł

Zofia PLEWIŃSKA-SMIDOWICZOWA (1888-1944)

117
Portret kobiety, 1916 pastel, papier; 77 x 57 cm;
sygn. o dat. po lewej stronie ołówkiem:
Z. PLEWIŃSKA / 1916
Cena wywoławcza 2 500 zł

118
Renia leżąca, 1909 akwarela, papier; 21 x 31 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW (ołówkiem);
Cena wywoławcza 4 600 zł

Aleksander GIERYMSKI (1850-1901)

119
Lombardka, 1886 sepia, gwasz, papier; 31 x 23,7 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. g.: A. GIERYMSKI/ ROMA 86
Cena wywoławcza 90 000 zł

Władysław CHMIELIŃSKI (1911-1979)

120
Stare Miasto w Warszawie akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
33,5 x 49 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza 2 500 zł
Cena sprzedaży 2 900 zł

Stanisław REJCHAN (1858-1919)

121
Na paryskim bulwarze, ok. 1900 tusz, gwasz, papier; 41,5 x 27,7 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: St. Rejchan
Cena wywoławcza 2 500 zł
Cena oferowana 2 100 zł

Stanisław WYSPIAŃSKI (1869-1907)

122
Mojżesz, 1904 ołówek, gwasz, papier; 54 x 25 cm;
sygn. p. d.: SW (monogram wiązany)/ 1904
Cena wywoławcza 160 000 zł
Cena oferowana 120 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

123
Chłopczyk i Anioł Stróż olej, sklejka; 25 x 35 cm
sygn. z lewej: Wlastimil Hofman
Cena wywoławcza 10 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

124
Dziewczyna z kwiatem, 1938 olej, sklejka; 35 x 49,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Wlastimil 1938 / Hofman
Cena wywoławcza 15 000 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

125
Muzy i wędrowiec, 1909 olej, tektura; 12,5 x 29 cm (w świetle oprawy);
u dołu z prawej: J Malczewski 1909
Cena wywoławcza 15 000 zł
Cena oferowana 13 000 zł