Emil KRCHA (1894-1972)

133
Motyw zimowy z Podhala olej, płótno; 53 x 71 cm;
sygn. p. d.: Krcha
Cena wywoławcza. 7 000 zł

Zofia STRYJEŃSKA (1894-1976)

134
Taniec żydowski, ok. 1925 tempera, płótno naklejone na tekturę;
66 x 53,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Z.STRYJEŃSKA.
Cena wywoławcza. 79 000 zł

Jarosław Roman HEGER (1909-1993)

135
Martwa natura z bażantami, ok. 1935 olej, tektura; 45 x 54,5 cm;
na odwrocie dolepiona kartka papieru
z potwierdzeniem autentyczności obrazu
Cena wywoławcza. 9 500 zł

Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)

136
Martwa natura ze szparagami, 1931 olej, tektura; 49 x 69,5 cm;
sygn. p. d.: a. Karpiński;
Cena wywoławcza. 16 000 zł

Zbigniew PRONASZKO (1885-1958)

137
Kwiaty i maski, 1937 olej, płótno dublowane; 72, 5 x 55, 5 cm;
sygn. p. d.: z. Pronaszko;
Cena wywoławcza. 15 000 zł

Józef BRANDT (1841-1915)

138
Utarczka, ok. 1902 olej, płótno, 119,5 x 200,5 cm;
sygn. l.d.: Józef Brandt / z Warszawy / Monachium
Cena wywoławcza. 1 200 000 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

139
Święty Hubert, 1945 olej, tektura;
33,5 x 47,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Jerzy Kossak / 1945
Cena wywoławcza. 7 000 zł
Cena oferowana 6 500 zł

Zygmunt JóZEFCZYK (1881-1966)

140
Spotkanie olej, płótno; 42,5 x 80,5 cm;
sygn. l. d.: Z. Józefczyk
Cena wywoławcza. 7 000 zł

Władysław Karol SZERNER - syn (1870-1936)

141
Na popasie olej, płótno; 55,5 x 45,5 cm;
sygn. p. d.: W. Szerner iun:
Cena wywoławcza. 35 000 zł

Jerzy POTRZEBOWSKI (1921-1974)

142
Konie na pastwisku olej, płótno naklejone na tekturę; 34,8 x 72,8 cm;
sygn. p. d.: Jerzy Potrzebowski
Cena wywoławcza. 6 300 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

143
Na prerii, 1939 olej, płótno; 54 x 79 cm;
sygn. i dat. p. d.: Jerzy Kossak 1939.
Cena wywoławcza. 23 000 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

144
Wyjazd na polowanie par force, 1942 olej, tektura; 50 x 68,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Jerzy Kossak / 1942
Cena wywoławcza. 13 000 zł

Michał DOBRIAK (1904-2001)

145
Pejzaż z rzeką olej, sklejka, 106 x 122 cm;
sygn. p. d.: M. Dobriak 1950;
Cena wywoławcza. 10 000 zł

Rafał WĄSOWICZ (1867-1944)

146
Zagroda nad stawem, 1904 olej, płótno; 51 x 77,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Rafał Wąsowicz/ 1904
(sygn. częściowo zatarta)
Cena wywoławcza. 6 000 zł

Stanisław CZAJKOWSKI (1878-1954)

147
Pejzaż - Porwanie - szkic, ok. 1931 olej, tektura; 25 x 33 cm;
Na odwrocie napis: "Porwanie" - szkic / ok. 1931;
Cena wywoławcza. 5 700 zł

Iwan TRUSZ (1869-1940)

148
Zakola rzeki - Dniepr olej, tektura; 69,5 x 100 cm;
sygn. l. d.: I. Trusz
Cena wywoławcza. 100 000 zł

Adam GERŻABEK (1898-1965)

149
Pejzaż, 1930-1932 olej, płótno; 45 x 61 cm;
na odwrocie napis: 36 Adam Gerżabek/
Pejzaż nr? 1930-32/ kolekcja (…) Zwornik
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Kasper POCHWALSKI (1899-1971)

150
Pejzaż z domami olej, płótno; 41 x 33 cm
Cena wywoławcza. 5 400 zł

Bogusław KĘDZIERSKI (1929-2010)

151
Na ławce w parku, ok. 1970 olej, płótno naklejone na tekturę; 44 x 49 cm;
sygn. p. d.: KĘDZIERSKI B.
Cena wywoławcza. 2 000 zł

Zygmunt MENKES (1896-1986)

152
Kwiaty na stoliku olej, płótno, 116 x 73 cm;
sygn. p. d.: Menkes
Cena wywoławcza. 110 000 zł
Cena oferowana 80 000 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

153
Bielany - Scena rodzajowa, 1931 olej, płyta; 25 x 35 cm (w świetle oprawy);
napis autorski na odwrocie: BIELANY/ 25 MAJ 1931/ S. KAMOCKI
Cena wywoławcza. 13 000 zł

Fryderyk PAUTSCH (1877-1950)

154
Święto Jordanu - studium postaci, 1920 olej, tektura; 69 x 49 cm;
sygn. p. d.: FPautsch;
Cena wywoławcza. 15 000 zł

Aleksiej Alieksiejewicz CHARLAMOW (1840-1925)

155
sygn. p. d.: HA (wiązany monogram),
Cena wywoławcza. 300 000 zł

Malarz nieokreślony, XVIII w.

156
Scena myśliwska - polowanie na dzika olej, płótno dublowane;
92 x 123 cm
Cena wywoławcza. 9 600 zł

Malarz nieokreślony, XVI w. - XVII w.

157
Chrystus na majestacie z dwunastoma apostołami olej, płótno dublowane;
103 x 130,5 cm
Cena wywoławcza. 13 000 zł

Philip WOUWERMAN (1614-1668) - przypisywany

158
Para obrazów 1. Scena rodzajowa na targu
olej, płótno dublowane; 43,5 x 34,5 cm
2. Rozmowa przy źródle
Cena wywoławcza. 40 000 zł
Cena oferowana 30 000 zł

201
Żniwa, 1929 drewno (jesion); wys. 55 cm, szer. 80 cm;
na odwrocie napis : ZAKOPANE / 1 X 1929.
Cena wywoławcza. 5 000 zł

202
Syrenka, ok. 1930 r. brąz, podstawa marmurowa, na podstawie
tabliczka: WYTWÓRNIA ARTYSTYCZNA / WŁADYSŁAW
MIECZNIK / WARSZAWA MARSZAŁKOWSKA 108
Cena wywoławcza. 9 000 zł

Mathurin MOREAU (1822-1912)

203
Po łowach brąz, wys. 41 cm;
sygn. na podstawie: Math. Moreau
/ Hors Concours oraz stempel odlewni
Cena wywoławcza. 16 000 zł

204
Skrzypek brąz patynowany na kamiennej podstawie,
wys. całkowita 45,5 cm;
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Paul PONSARD (1882-1915)

205
Nowy naszyjnik brąz, kamienna podstawa; sygn. z tyłu: Paul Ponsard
oraz znak odlewni: BRONZE GARANTI PARIS
Cena wywoławcza. 3 000 zł

206
Pieta stop metalu (?) patynowany, wys. ok. 40 cm
nieokreślony artysta, 1 poł. XX w.
Cena wywoławcza. 5 000 zł

207
Para rzeźb brąz, wys. 54,5 cm
Cena wywoławcza. 7 000 zł

Emile LAPORTE (1858-1907)

208
Przysięga brąz, wys. 78 cm;
sygn. z tyłu na podstawie: LAPORTE
Cena wywoławcza. 10 000 zł

209
Chrystus Ukrzyżowany drewno nieokreślone, polichromowane; wys. 57 cm.
rzeźbiarz ze środowiska nieokreślonego, XVI w.
Cena wywoławcza. 6 600 zł

210
Matka Boska z Dzieciątkiem nieokreślone drewno bejcowane i woskowane,
na odwrociu gmerk w kształcie litery B
przeszytej krzyżem. 2. ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 2 000 zł

211
Putto drewno lipowe, polichromowane i złocone, wys. 42 cm.
Śląsk (Małopolska ?), 2 ćw. XVII w.
Cena wywoławcza. 5 300 zł

212
Putto z książką (Dzieciątko Jezus ?, Mały Jan Chrzciciel ?) drewno lipowe, polichromowane i złocone
(złocenie wtórne),
Śląsk, „Mistrz Figur Bogaczowickich” ?, 2 ćw. XVIII w.
Cena wywoławcza. 6 600 zł
Cena oferowana 4 800 zł

213
Matka Boska Niepokalanie Poczęta nieokreślone drewno polichromowane
(polichromia wtórna), kość słoniowa;
Europa Zachodnia (Francja ?), 2. poł. XVII w.
Cena wywoławcza. 17 000 zł
Cena oferowana 13 000 zł

214
Para atlantów późnobarokowych drewno lipowe malowane (wtórnie) na kremowo,
szaty fragmentarycznie złocone; Śląsk (?),
Małopolska (?), Wielkopolska (?), ok. poł. XVIII w.
Cena wywoławcza. 15 000 zł

215
Para aniołów drewno lipowe, polichromowane i fragmentarycznie
złocone (polichromia wtórna);
Śląsk (Małopolska ?), ok. 1700-30.
Cena wywoławcza. 19 000 zł

216
Św. Jerzy drewno lipowe bejcowane na czarno, wys. 54 cm.
Polska (?), 2. ćw. XVI w.
Cena wywoławcza. 15 000 zł
Cena oferowana 9 000 zł

217
Św. Krzysztof nieokreślone drewno bejcowane i woskowane;
2. ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 4 500 zł

218
Św. Florian drewno lipowe polichromowane i srebrzone
(polichromia wtórna);
Polska (Kraków ?), ok. 1500 r.
Cena wywoławcza. 20 000 zł

219
Macierzyństwo Austria, Wiedeń - krąg ceramików związanych
z wytwórnią Goldscheiderów lub Wiedeńskimi
Warsztatami ? - praca autorska, 1 ćw. XX w.?
Cena wywoławcza. 3 800 zł

Alphonse Henri NELSON (1854-1919)

220
Popiersie dziewczyny alabaster, marmur; wys. 33,5 cm;
sygn. z tyłu: Nelson
Cena wywoławcza. 5 000 zł

221
Kobieta na schodach - podstawa pod lustro na toaletkę damską Nieustalona wytwórnia - atelier
środkowoeuropejskie (Czechy, Niemcy?), 1 poł. XX w.
Cena wywoławcza. 3 800 zł

Wacław KONDEK (1917-1976)

301
XXXVIII - Satyr, 1965 litografia, papier;
49 x 35 cm (wymiar arkusza);
Cena wywoławcza. 500 zł