1
„Dziesięciolecie Polski Odrodzonej 1918-1928"
Druk rozpoczęto 10 VIII 1928,
ukończono 18 XII 1929.
ukończono 18 XII 1929.
Cena wywoławcza.
1 200 zł
Alte MEISTER [różni artyści]
Nr katalogowy3
Teka 25 plansz z akwafortami według mistrzów malarstwa europejskiego
Wien-Leipzig - Union Gesellschaft
fur Literatur und Kunst - [ok. 1900]
Cena wywoławcza.
700 zł
Feliks JABŁCZYŃSKI (1865-1928)
Nr katalogowy5
Wawel, 1916
ceratoryt, papier; 21,7 x 14,7 cm (odcisk płyty);
sygn. l. d.: FJabłczyński 916 (ołówkiem);
Cena wywoławcza.
1 600 zł
Mojżesz KISLING (1891-1953)
Nr katalogowy7
Mimozy w wazonie, 1952
litografia barwna, papier;
44,7 x 54,8 cm (wymiar kompozycji);
sygn. p. g. na płycie: Kisling/ 1952
Cena wywoławcza.
1 000 zł
Françis LEGAT (1755-1809)
Nr katalogowy9
Król Lear - akt V, scena III, 1792
wg. James BARRY (1741-1806)
akwaforta, papier; 48 x 60,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza.
1 500 zł
Nr katalogowy11
Wenecja
ołówek, papier; 21,1 x 25,2 cm;
sygn. p. d.: WW;
sygn. p. d.: WW;
Cena wywoławcza.
1 700 zł
Wojciech KOSSAK (1856-1942)
Nr katalogowy13
Konie u wodopoju - szkic z frontu I wojny światowej, 1916
ołówek, papier; 15 x 20 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WK (monogramem);
sygn. p. d.: WK (monogramem);
Cena wywoławcza.
1 400 zł
Janusz KOTARBIŃSKI (1890-1940)
Nr katalogowy15
Portret w stroju fantastycznym, 1929
węgiel, szary papier;71,5 x 47,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Janusz Kotarbiński 11/III - 1929
/ Peyotl. 18 "Halna"
/ Peyotl. 18 "Halna"
Cena wywoławcza.
5 500 zł
Jan Piotr NORBLIN de laGOURDAINE - przyp.
Nr katalogowy17
Maciejowice - Ranny Kościuszko oddaje szpadę
ołówek, tusz lawowany, papier;
30 x 41,2 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza.
16 000 zł
Zofia STRYJEŃSKA (1894-1976)
Nr katalogowy102
Strój ludowy z łowickiego - Woźnica
pochoir (ręcznie kolorowana gwaszem), papier;
43 x 31,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d: Z. STRYJEŃSKA
sygn. p. d: Z. STRYJEŃSKA
Cena wywoławcza.
1 100 zł
Jan Marcin SZANCER (1902-1973)
Nr katalogowy104
Chłop - projekt kostiumu
akwarela, tempera na podrysowaniu ołówkiem,
papier; 35, 2 x 24,7 cm;
papier; 35, 2 x 24,7 cm;
Cena wywoławcza.
1 700 zł
Karol KOSSAK (1895-1975)
Nr katalogowy106
Szkice postaci mężczyzny
głowa mężczyzny palącego papierosa;
ołówek, akwarela, papier;
18,6 x 27,8 cm (w świetle oprawy);
ołówek, akwarela, papier;
Cena wywoławcza.
1 200 zł
Teodor GROTT (1884-1972)
Nr katalogowy108
Pieskowa Skała, ok.1925
akwarela, papier; 31,5 x 49 cm;
sygn. p. d.: Teod. Grott/ Piaskowa Skała
Cena wywoławcza.
3 500 zł
Feliks Michał WYGRZYWALSKI (1875-1944)
Nr katalogowy110
Anita
pastel, karton (papier naklejony na tekturę);
70 x 50,5 cm;
sygn. l. d.: Anita/ F.M. Wygrzywalski senior
70 x 50,5 cm;
Cena wywoławcza.
9 000 zł
Władysław SERAFIN (1905-1988)
Nr katalogowy112
Stoki górskie zimą
pastel, papier; 23 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: W Serafin
sygn. p. d.: W Serafin
Cena wywoławcza.
2 300 zł
Henryk BERLEWI (1894-1967)
Nr katalogowy114
Portret kobiety w chuście, 1939
pastel, papier; 63,5 x 49,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: berlewi/ 39
sygn. l. d.: berlewi/ 39
Cena wywoławcza.
19 000 zł
Adam SETKOWICZ (1876-1945)
Nr katalogowy117
Sanie przed domami
akwarela, papier; 26,5 x 47,5 cm;
sygn. l. d.: A. Setkowicz
sygn. l. d.: A. Setkowicz
Cena wywoławcza.
4 500 zł
Stanisław GIBIŃSKI (1882-1971)
Nr katalogowy119
Naganiacze przy ognisku
akwarela na podrysowaniu ołówkiem;
karton; 57,5 x 97,5 cm;
karton; 57,5 x 97,5 cm;
Cena wywoławcza.
8 000 zł
Kasper POCHWALSKI (1899-1971)
Nr katalogowy121
Polichromia we wnętrzu kościoła - projekt (?)
ołówek, akwarela, papier;
49 x 44 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza.
1 400 zł
Stanisław Ignacy WITKIEWICZ - WITKACY
Nr katalogowy123
Portret Neny Stachurskiej, 1929
suchy pastel, papier, 63 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Witkacy (T.C.) / 1929 / X
Cena wywoławcza.
50 000 zł
Nr katalogowy125
Bałkańskie wino
olej, płótno dublowane; 53 x 73,5 cm;
sygn. l. d.: "Bałkańskie wino" / F. M. Wygrzywalski
Cena wywoławcza.
10 000 zł
Stefan FILIPKIEWICZ (1879-1944)
Nr katalogowy127
Róże w wazonie
olej, tektura; 68,5 x 50 cm;
sygn. p. d.: Stefan Filipkiewicz
Cena wywoławcza.
29 000 zł
Tadeusz RYBKOWSKI (1848-1926)
Nr katalogowy129
Studium z Borysławia, 1887
olej, sklejka, 26 x 39,5 cm;
sygn. l. d.: Borysław/ Tadeusz Rybkowski
Cena wywoławcza.
3 200 zł
Stanisław DĘBICKI (1866-1924)
Nr katalogowy131
Portret Katarzyny Mrozowej - adoptowanej córki artysty, [1924]
olej, płótno;
70,5 x 50 cm;
70,5 x 50 cm;
Cena wywoławcza.
10 000 zł