1
„Dziesięciolecie Polski Odrodzonej 1918-1928" Druk rozpoczęto 10 VIII 1928,
ukończono 18 XII 1929.
Cena wywoławcza. 1 200 zł

2
Leksykon artystów [Thieme- Becker] 37 tomow w 19 woluminach; miękka oprawa,
Munchen, Deutscher Taschenbuch Verlag, 1992.
Cena wywoławcza. 1 900 zł

Alte MEISTER [różni artyści]

3
Teka 25 plansz z akwafortami według mistrzów malarstwa europejskiego Wien-Leipzig - Union Gesellschaft
fur Literatur und Kunst - [ok. 1900]
Cena wywoławcza. 700 zł

Edward HARTWIG (1909-2003)

4
Zestaw 3 fotografii - portretów: Lech Ordon jako Gąska,
Marian Wyrzykowski jako Jan Kochanowski,
Halina Czengery jako szwaczka
Cena wywoławcza. 3 000 zł

Feliks JABŁCZYŃSKI (1865-1928)

5
Wawel, 1916 ceratoryt, papier; 21,7 x 14,7 cm (odcisk płyty);
sygn. l. d.: FJabłczyński 916 (ołówkiem);
Cena wywoławcza. 1 600 zł

Jan RUBCZAK (1884-1942)

6
Widok z Bramy Floriańskiej w Krakowie litografia barwna, papier; 29 x 37,2 cm (wymiar odbitki),
sygn. p. d.: Rubczak (na płycie)
Cena wywoławcza. 800 zł

Mojżesz KISLING (1891-1953)

7
Mimozy w wazonie, 1952 litografia barwna, papier;
44,7 x 54,8 cm (wymiar kompozycji);
sygn. p. g. na płycie: Kisling/ 1952
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Richard EARLOM (1743-1822)

8
Król Lear - akt I, scena I, 1792 wg Henry FUSELI (1741-1825)
akwaforta, papier; 48,5 x 60,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Françis LEGAT (1755-1809)

9
Król Lear - akt V, scena III, 1792 wg. James BARRY (1741-1806)
akwaforta, papier; 48 x 60,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Karol KOSSAK (1895-1975)

10
Szkice - postać chłopca, głowa mężczyzny, 1922 ołówek, papier; 27,8 x 18,5 cm (w świetle oprawy);
napis p. d.: Lwów 16/II.1922 (ołówkiem)
Cena wywoławcza. 1 200 zł

11
Wenecja ołówek, papier; 21,1 x 25,2 cm;
sygn. p. d.: WW;
Cena wywoławcza. 1 700 zł

Bolesław Jan CZEDEKOWSKI (1885-1969)

12
Portret kobiety, 1921 sangwina, kreda, papier jasnobrązowy
naklejony na tekturę; 39,7 x 30,2 cm;
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Wojciech KOSSAK (1856-1942)

13
Konie u wodopoju - szkic z frontu I wojny światowej, 1916 ołówek, papier; 15 x 20 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WK (monogramem);
Cena wywoławcza. 1 400 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

14
Pasterz z bydlęciem, ok. 1880 piórko, tusz, papier;
11,6 x 12,8 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 1 800 zł

Janusz KOTARBIŃSKI (1890-1940)

15
Portret w stroju fantastycznym, 1929 węgiel, szary papier;71,5 x 47,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Janusz Kotarbiński 11/III - 1929
/ Peyotl. 18 "Halna"
Cena wywoławcza. 5 500 zł

Eugeniusz EIBISCH (1895-1987)

16
Kobieta z dzieckiem flamaster czarny, papier;
26 x 37 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Eibisch (ołowkiem)
Cena wywoławcza. 1 900 zł

Jan Piotr NORBLIN de laGOURDAINE - przyp.

17
Maciejowice - Ranny Kościuszko oddaje szpadę ołówek, tusz lawowany, papier;
30 x 41,2 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 16 000 zł

Nikifor KRYNICKI (1895-1968)

101
Cerkiew w Krynicy akwarela, ołówek, papier; 20,5 x 14,5 cm;
u dołu napis: KRENICAWIESROSYTASEŁO
Cena wywoławcza. 1 800 zł

Zofia STRYJEŃSKA (1894-1976)

102
Strój ludowy z łowickiego - Woźnica pochoir (ręcznie kolorowana gwaszem), papier;
43 x 31,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d: Z. STRYJEŃSKA
Cena wywoławcza. 1 100 zł

Zofia STRYJEŃSKA (1894-1976)

103
Dziewczyna w stroju ludowym pochoir (ręcznie kolorowana gwaszem), papier;
43 x 31,50 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d: Z. STRYJEŃSKA
Cena wywoławcza. 1 100 zł

Jan Marcin SZANCER (1902-1973)

104
Chłop - projekt kostiumu akwarela, tempera na podrysowaniu ołówkiem,
papier; 35, 2 x 24,7 cm;
Cena wywoławcza. 1 700 zł

105
Mazur - projekt kostiumu akwarela, tempera na podrysowaniu ołówkiem,
papier; 35 x 25,4 cm; sygn. ołówkiem p. d.: jms;
Cena wywoławcza. 1 900 zł

Karol KOSSAK (1895-1975)

106
Szkice postaci mężczyzny głowa mężczyzny palącego papierosa;
ołówek, akwarela, papier;
18,6 x 27,8 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 1 200 zł

Władysław SERAFIN (1905-1988)

107
Widok na góry zimą pastel, papier; 23,5 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: W Serafin
Cena wywoławcza. 2 300 zł

Teodor GROTT (1884-1972)

108
Pieskowa Skała, ok.1925 akwarela, papier; 31,5 x 49 cm;
sygn. p. d.: Teod. Grott/ Piaskowa Skała
Cena wywoławcza. 3 500 zł

Henryk LEWENSZTADT (1893-po 1945)

109
Pejzaż pastel, kredka, papier; 30 x 42 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: H. Lewensztadt
Cena wywoławcza. 2 500 zł

Feliks Michał WYGRZYWALSKI (1875-1944)

110
Anita pastel, karton (papier naklejony na tekturę);
70 x 50,5 cm;
sygn. l. d.: Anita/ F.M. Wygrzywalski senior
Cena wywoławcza. 9 000 zł

Stanisław GÓRSKI (1882-1964)

111
Starość i młodość pastel, papier; 68,5 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: St. Górski
Cena wywoławcza. 8 000 zł

Władysław SERAFIN (1905-1988)

112
Stoki górskie zimą pastel, papier; 23 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: W Serafin
Cena wywoławcza. 2 300 zł

Natan KORZEŃ (1985-1941)

113
Dom za ogrodzeniem akwarela na podrysowaniu ołówkiem, karton;
42,5 x 55,5 cm;
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Henryk BERLEWI (1894-1967)

114
Portret kobiety w chuście, 1939 pastel, papier; 63,5 x 49,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: berlewi/ 39
Cena wywoławcza. 19 000 zł

Stanisław GIBIŃSKI (1882-1971)

116
Przed polowaniem akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
34 x 49 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Adam SETKOWICZ (1876-1945)

117
Sanie przed domami akwarela, papier; 26,5 x 47,5 cm;
sygn. l. d.: A. Setkowicz
Cena wywoławcza. 4 500 zł

Julian FAŁAT (1853-1929)

118
Pejzaż z Bystrej, 1919 akwarela, papier;
32,5 x 65,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 16 000 zł

119
Naganiacze przy ognisku akwarela na podrysowaniu ołówkiem;
karton; 57,5 x 97,5 cm;
Cena wywoławcza. 8 000 zł

Kazimierz PODSADECKI (1904-1970)

120
Kompozycja, 1969 akwarela, papier; 28,5 x 20 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. długopisem p. d.: 5.VI.969. Podsadecki
Cena wywoławcza. 1 900 zł

Kasper POCHWALSKI (1899-1971)

121
Polichromia we wnętrzu kościoła - projekt (?) ołówek, akwarela, papier;
49 x 44 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 1 400 zł

Stanisław NOAKOWSKI (1867-1928)

122
Wnętrze pałacu późnobarokowego tusz, tusz lawowany, akwarela; papier; 35 x 35 cm;
sygn. l. d.: S. Noakowski
Cena wywoławcza. 2 000 zł

Stanisław Ignacy WITKIEWICZ - WITKACY

123
Portret Neny Stachurskiej, 1929 suchy pastel, papier, 63 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Witkacy (T.C.) / 1929 / X
Cena wywoławcza. 50 000 zł

Witold WOJTKIEWICZ (1879 - 1909)

124
Clowni akwarela, papier kremowy,
56 x 68 cm (w świetle oprawy)
sygn. p.d.: Wojtkiewicz.../ 1905
Cena wywoławcza. 190 000 zł

125
Bałkańskie wino olej, płótno dublowane; 53 x 73,5 cm;
sygn. l. d.: "Bałkańskie wino" / F. M. Wygrzywalski
Cena wywoławcza. 10 000 zł

Rudolf PRIEBE (1889-1964)

126
Kutry rybackie olej, płyta; 48,5 x 58,5 cm;
sygn. p. d.: Priebe
Cena wywoławcza. 3 600 zł

Stefan FILIPKIEWICZ (1879-1944)

127
Róże w wazonie olej, tektura; 68,5 x 50 cm;
sygn. p. d.: Stefan Filipkiewicz
Cena wywoławcza. 29 000 zł

Zbigniew PRONASZKO (1885-1958)

128
Portret kobiety w zielonej sukni olej, płótno; 66 x 50,5 cm;
sygn. p. g.: Z.PRONASZKO
Cena wywoławcza. 12 000 zł

Tadeusz RYBKOWSKI (1848-1926)

129
Studium z Borysławia, 1887 olej, sklejka, 26 x 39,5 cm;
sygn. l. d.: Borysław/ Tadeusz Rybkowski
Cena wywoławcza. 3 200 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

130
Autoportret, 1968 olej, płyta; 60,7 x 40,8 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil/ Hofman / 1968
Cena wywoławcza. 6 000 zł

Stanisław DĘBICKI (1866-1924)

131
Portret Katarzyny Mrozowej - adoptowanej córki artysty, [1924] olej, płótno;
70,5 x 50 cm;
Cena wywoławcza. 10 000 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

132
Chłopiec w ogrodzie olej, płótno; 53,5 x 70 cm;
sygn. p. g.: J. Malczewski
Cena wywoławcza. 110 000 zł