Stefan DAMSKI (1926-1986)

1
Piaskownica z cyklu „Osiedle Ochota”, 1955 linoryt, papier, 29,5 x 41,8 cm (arkusz);
sygn. na dole: Cykl: Osiedle Ochota askownica”
Cena wywoławcza 300 zł

Stefan DAMSKI (1926-1986)

2
W parku z cyklu „Osiedle Ochota”, 1955 linoryt, papier, 37,4 x 29,2 cm (arkusz);
sygn. na dole: Z cyklu, Osiedle Ochota
Cena wywoławcza 300 zł

Janina EBERHARD-SZYMAŃSKA (1899-1976)

3
Górnik linoryt, 25,9 x 20,6 cm (w świetle oprawy);
opisany i sygn. na dole: Górnik. Eberhard Szymanska
Cena wywoławcza 300 zł

Zofia Renata HERMANOWICZ (XX w.)

4
Kompozycja po pracy miedzioryt, 17,5 x 23,7 cm (odcisk płyty);
opisana i sygn. na dole: Kompozycja po pracy
Cena wywoławcza 400 zł

Stefan Damski (1926-1986)

5
Pałac Przyjaźni, 1952 akwaforta, sucha igła, papier, 21,5 x 30,7 cm (arkusz);
opisany i sygn. na spodzie: Z cyklu „Nowa Warszawa”
Cena wywoławcza 300 zł

Stefan Damski (1926-1986)

6
Budowa mostu Poniatowskiego, 1952 akwaforta, papier, 25 x 35 cm (arkusz);
Cena wywoławcza 300 zł

Stefan Damski (1926-1986)

7
Trasa W-Z otwarta, 1952 akwaforta, papier, 20,8 x 29,4 cm (arkusz);
Cena wywoławcza 300 zł

Stefan Damski (1926-1986)

8
MDM, 1952 akwaforta, sucha igła, papier, 21,2 x 29,1 cm (arkusz);
opisany i sygn. na spodzie: „MDM” StDamski 1952 r.
Cena wywoławcza 300 zł

Stefan Damski (1926-1986)

9
Plac MDM będzie gotów na Lipcowe Święto, 1952 akwaforta, papier, 22 x 31 cm (arkusz);
opisany i sygn. na spodzie: Z cyklu „Nowa
Warszawa”
Cena wywoławcza 300 zł

Stefan Damski (1926-1986)

10
MDM, 1952 akwaforta, sucha igła, papier, 35 x 24,8 cm (arkusz);
opisany i sygn. na spodzie: MDM - StDamski 1952 r
Cena wywoławcza 300 zł

Stefan Damski (1926-1986)

11
Nowe mieszkania dla mieszkańców Stolicy!, 1952 akwaforta, papier, 34,7 x 25 cm (arkusz);
opisany i sygn. na spodzie:
„Nowe mieszkania dla mieszkańców Stolicy!”
Cena wywoławcza 300 zł

12
Lenin w grafice polskiej, 1975 Wydawnictwo Arkady, Warszawa [1975].
Teka płócienna 39 x 31,5 cm;
Cena wywoławcza 200 zł

Fotograf nieokreślony, XX w.

13
Przemówienie Lenina fotografia czarno-biała, brom, papier, 50 x 50 cm
Cena wywoławcza 250 zł

Fotograf nieokreślony, XX w.

14
Para fotografii propagandowych fotografia czarno-biała, brom, papier,
50 x 60,5 cm i 61 x 50 cm;
Cena wywoławcza 500 zł

Fotograf nieokreślony, XX w.

15
Zjazd PZPR fotografia czarno-biała, brom, papier, 50 x 60,5 cm;
lewy dolny róg uszkodzony (pognieciony i naddarty)
Cena wywoławcza 300 zł

Fotograf nieokreślony, XX w.

16
Marksizm - Leninizm naszym orężem fotografia czarno-biała, brom, papier, 50 x 50 cm;
opisana u dołu
Cena wywoławcza 300 zł

Fotograf nieokreślony, XX w.

17
Ludzie rzetelnej pracy fotografia czarno-biała, brom, papier, 50 x 60,5 cm;
lekko naddarta z lewej i prawej strony
Cena wywoławcza 300 zł

Fotograf nieokreślony, XX w.

18
W fabryce FSM fotografia czarno-biała, brom, papier, 40 x 50,5 cm
Cena wywoławcza 250 zł

19
Przodownicy pracy zestaw siedmiu fotografii przedstawiających przodowników pracy i brygady młodzieżowe;
fotografia czarno-biała, brom, papier
Cena wywoławcza 200 zł

Jacek JAWORSKI XX w.

20
Zestaw 3 fotografii fotografia czarno-biała, brom, papier
Cena wywoławcza 950 zł

21
II. Światowy Kongres Obrońców Pokoju, 1950 zestaw 23. fotografii przedstawiających
obrady II. Światowego Kongresu Obrońców
Pokoju oraz wydarzenia mu towarzyszące;
Cena wywoławcza 600 zł

Leszek HOŁDANOWICZ (ur. 1937 r.)

22
XVII Międzynarodowy Kolarski Wyścig Pokoju, 1964 druk kolorowy, papier, 97,5 x 67,5 cm;
sygn. l.d.: L. Hołdanowicz
Cena wywoławcza 2 300 zł

Henryk TOMASZEWSKI (1914-2005)

23
CYRK, 1963 druk kolorowy, papier, 95,5 x 66,5 cm;
Cena wywoławcza 1 300 zł

24
Seksmisja - plakat, 1985 druk, papier, 69,2 x 49 cm; plakat wydany został w nakładzie tylko 500 egz.
Cena wywoławcza 160 zł

25
Człowiek z Marmuru, 1978 druk, papier, 69,5 x 49,2 cm; plakat wydany został w nakładzie tylko 500 egz.
Cena wywoławcza 120 zł

26
Muppety jadą do Hollywood, 1984 druk, papier, 85 x 60 cm; plakat został wydrukowany
w Drukarni Związkowej w niskim nakładzie 1000 szt.
Cena wywoławcza 120 zł

Aleksander KOBZDEJ (1920-1972)

27
Plakat do filmu „Autobus odjeżdża - 6.20”, 1954 druk, papier, 85 x 57 cm (w świetle passe patout)
Cena wywoławcza 2 000 zł

Tadeusz JODŁOWSKI (ur. 1925 r.)

28
10 lat budowy polski ludowej, 1954 druk, papier, 95,5 x 67,7 cm;
Cena wywoławcza 1 100 zł

Józef DYNDA (XX w.)

29
dziękuję - nie piję, 1971 druk, papier, 83,8 x 58,5 cm; sygn. p.d.: J.Dynda 71
Cena wywoławcza 130 zł

M. ORŁOWSKA (XX w.)

30
Gruźlica nie szczędzi nikogo! 1947 druk, papier, 61 x 43 cm;
Cena wywoławcza 1 200 zł

Helena KRAJEWSKA (1910-1988)

31
Towarzysze przy choince, 1948 węgiel, papier naklejony na tekturę, 50 x 70,2 cm;
Cena wywoławcza 1 000 zł

Juliusz KRAJEWSKI (1905-1992)

32
Ludzie pracy - zestaw 5 rysunków ołówek, papier, 30 x 21 cm (każdy);
Cena wywoławcza 400 zł

Zdzisław Otello HORODECKI

33
Projekt logo PZPR, 1978 karton, tempera, 40 x 30 cm;
Cena wywoławcza 5 000 zł

Juliusz KRAJEWSKI (1905-1992)

34
O Polskę wolną i sprawiedliwą - szkic plakatu propagandowego ołówek, węgiel, akwarela, papier, 63 x 44,7 cm;
Cena wywoławcza 600 zł

Juliusz KRAJEWSKI (1905-1992)

35
Praca chleb pokój! rysunek węglem podmalowany akwarelą,
30,7 x 21,8 cm;
Cena wywoławcza 400 zł

Juliusz KRAJEWSKI (1905-1992)

36
Chłopska Nike, 1965 akwarela, tusz, papier, 24,3 x 32,5 cm;
sygn. p.d.: J.K / CHŁOPSKA NIKE 1965
Cena wywoławcza 300 zł

Juliusz KRAJEWSKI (1905-1992)

37
Przesilenie, 1947 akwarela, papier, 37,9 x 26,4 cm; sygn. p.d.: J.K.
opisany u dołu: Juliusz Krajewski, Przesilenie 1947 J.K
Cena wywoławcza 300 zł

Malarz nieokreślony XX w.

38
W biurze akwarela, gwasz na podmalowaniu ołówkiem,
papier naklejony na tekturę 50 x 68 cm;
Cena wywoławcza 400 zł

Juliusz KRAJEWSKI (1905-1992)

39
gen. Berling akwarela, papier, 29,3 x 42 cm;
datowany p.d.: 1974
Cena wywoławcza 300 zł

Izabela BOROWSKA (ur. 1912 r.)

40
Portret przodownika olej, płyta, 80 x 60,5 cm;
sygn. p.d: I Borowska
Cena wywoławcza 900 zł

Feliks PODOBIŃSKI (1905-1969)

41
Mała pionierka olej, płótno, 70,5 x 50 cm;
sygn. l.d.: F. Podobiński - 56 r.
Cena wywoławcza 1 300 zł

Janusz Paweł JANOWSKI (XX w.)

42
Portret Gomułki olej, płótno, 51,5 x 42,2 cm;
sygn. l.d.: J.P.JANOWSKI / (w/g FOTO - CAF)
Cena wywoławcza 1 500 zł

Juliusz KRAJEWSKI (1905-1992)

43
Demokratka II, 1969 olej, płótno, 90 x 130 cm;
sygn. na odwrocie, na blejtramie: J. Krajewski
Cena wywoławcza 10 000 zł

Helena KRAJEWSKA (1910-1988)

44
Tytoniarki, 1954 olej, płótno, 19 x 26 cm;
sygn. p.d.: HK54
Cena wywoławcza 3 000 zł

Anastazja MIESZKOWSKA (XX w.)

45
Tkaczka, 1977 olej, płótno, 66 x 81,5 cm; sygn. i dat. p.g.: AM / 77
na odwrocie ANASTAZJA / MIESZKOWSKA
Cena wywoławcza 2 000 zł

Al. MAJ (XX w.)

46
Odbudowa olej, płótno, 45 x 65 cm;
sygn. p.d.: Maj Al. / 1946 r.
Cena wywoławcza 1 600 zł

Wacław PRUSAK (1891-1978)

47
Rozpoczęcie budowy drogi olej, płótno, 37,5 x 56 cm
Cena wywoławcza 1 600 zł

Anastazja MIESZKOWSKA (XX w.)

48
Robotnicy olej, płótno, 117 x 89,5 cm;
na odwrocie naklejka autorska
Cena wywoławcza 5 300 zł