Stefan DAMSKI (1926-1986)
Nr katalogowy1
Piaskownica z cyklu „Osiedle Ochota”, 1955
linoryt, papier, 29,5 x 41,8 cm (arkusz);
sygn. na dole: Cykl: Osiedle Ochota askownica”
Cena wywoławcza.
300 zł
Janina EBERHARD-SZYMAŃSKA (1899-1976)
Nr katalogowy3
Górnik
linoryt, 25,9 x 20,6 cm (w świetle oprawy);
opisany i sygn. na dole: Górnik. Eberhard Szymanska
Cena wywoławcza.
300 zł
Stefan Damski (1926-1986)
Nr katalogowy5
Pałac Przyjaźni, 1952
akwaforta, sucha igła, papier, 21,5 x 30,7 cm (arkusz);
opisany i sygn. na spodzie: Z cyklu „Nowa Warszawa”
Cena wywoławcza.
300 zł
Stefan Damski (1926-1986)
Nr katalogowy7
Trasa W-Z otwarta, 1952
akwaforta, papier, 20,8 x 29,4 cm (arkusz);
Cena wywoławcza.
300 zł
Stefan Damski (1926-1986)
Nr katalogowy9
Plac MDM będzie gotów na Lipcowe Święto, 1952
akwaforta, papier, 22 x 31 cm (arkusz);
opisany i sygn. na spodzie: Z cyklu „Nowa
Warszawa”
Warszawa”
Cena wywoławcza.
300 zł
Stefan Damski (1926-1986)
Nr katalogowy11
Nowe mieszkania dla mieszkańców Stolicy!, 1952
akwaforta, papier, 34,7 x 25 cm (arkusz);
opisany i sygn. na spodzie:
„Nowe mieszkania dla mieszkańców Stolicy!”
opisany i sygn. na spodzie:
Cena wywoławcza.
300 zł
Fotograf nieokreślony, XX w.
Nr katalogowy13
Przemówienie Lenina
fotografia czarno-biała, brom, papier, 50 x 50 cm
Cena wywoławcza.
250 zł
Fotograf nieokreślony, XX w.
Nr katalogowy15
Zjazd PZPR
fotografia czarno-biała, brom, papier, 50 x 60,5 cm;
lewy dolny róg uszkodzony (pognieciony i naddarty)
Cena wywoławcza.
300 zł
Fotograf nieokreślony, XX w.
Nr katalogowy17
Ludzie rzetelnej pracy
lekko naddarta z lewej i prawej strony
Cena wywoławcza.
300 zł
19
Przodownicy pracy
zestaw siedmiu fotografii przedstawiających przodowników pracy i brygady młodzieżowe;
fotografia czarno-biała, brom, papier
Cena wywoławcza.
200 zł
21
II. Światowy Kongres Obrońców Pokoju, 1950
zestaw 23. fotografii przedstawiających
obrady II. Światowego Kongresu Obrońców
Pokoju oraz wydarzenia mu towarzyszące;
Cena wywoławcza.
600 zł
Henryk TOMASZEWSKI (1914-2005)
Nr katalogowy23
CYRK, 1963
druk kolorowy, papier, 95,5 x 66,5 cm;
Cena wywoławcza.
1 300 zł
25
Człowiek z Marmuru, 1978
druk, papier, 69,5 x 49,2 cm; plakat wydany został w nakładzie tylko 500 egz.
Cena wywoławcza.
120 zł
Aleksander KOBZDEJ (1920-1972)
Nr katalogowy27
Plakat do filmu „Autobus odjeżdża - 6.20”, 1954
druk, papier, 85 x 57 cm (w świetle passe patout)
Cena wywoławcza.
2 000 zł
Józef DYNDA (XX w.)
Nr katalogowy29
dziękuję - nie piję, 1971
druk, papier, 83,8 x 58,5 cm; sygn. p.d.: J.Dynda 71
Cena wywoławcza.
130 zł
Helena KRAJEWSKA (1910-1988)
Nr katalogowy31
Towarzysze przy choince, 1948
węgiel, papier naklejony na tekturę, 50 x 70,2 cm;
Cena wywoławcza.
1 000 zł
Zdzisław Otello HORODECKI
Nr katalogowy33
Projekt logo PZPR, 1978
karton, tempera, 40 x 30 cm;
Cena wywoławcza.
5 000 zł
Juliusz KRAJEWSKI (1905-1992)
Nr katalogowy35
Praca chleb pokój!
rysunek węglem podmalowany akwarelą,
30,7 x 21,8 cm;
30,7 x 21,8 cm;
Cena wywoławcza.
400 zł
Juliusz KRAJEWSKI (1905-1992)
Nr katalogowy37
Przesilenie, 1947
akwarela, papier, 37,9 x 26,4 cm; sygn. p.d.: J.K.
opisany u dołu: Juliusz Krajewski, Przesilenie 1947 J.K
Cena wywoławcza.
300 zł
Juliusz KRAJEWSKI (1905-1992)
Nr katalogowy39
gen. Berling
akwarela, papier, 29,3 x 42 cm;
datowany p.d.: 1974
datowany p.d.: 1974
Cena wywoławcza.
300 zł
Feliks PODOBIŃSKI (1905-1969)
Nr katalogowy41
Mała pionierka
olej, płótno, 70,5 x 50 cm;
sygn. l.d.: F. Podobiński - 56 r.
Cena wywoławcza.
1 300 zł
Juliusz KRAJEWSKI (1905-1992)
Nr katalogowy43
Demokratka II, 1969
olej, płótno, 90 x 130 cm;
sygn. na odwrocie, na blejtramie: J. Krajewski
Cena wywoławcza.
10 000 zł
Anastazja MIESZKOWSKA (XX w.)
Nr katalogowy45
Tkaczka, 1977
olej, płótno, 66 x 81,5 cm; sygn. i dat. p.g.: AM / 77
na odwrocie ANASTAZJA / MIESZKOWSKA
Cena wywoławcza.
2 000 zł