KONARSKI (Marzyn) (1909 - 1998)

49
W kuźni olej, dykta; 100 x 70 cm;
sygn. l. d.: M. Konarski / 49.
Cena wywoławcza. 4 000 zł

S. WASILKOWSKI (XX w.)

50
Hutnicy olej, płótno, wym. 75 x 93 cm;
sygn. l. d.: "S. Wasilkowski"
Cena wywoławcza. 2 300 zł

Witold JAŃCZAK (1912-1985)

51
Przeładunek na rampie olej, płótno, 73 x 100 cm;
sygn. p. d.: W Jańczak 1951;
Cena wywoławcza. 6 300 zł

Bolesław GOZDAWA (1912-1980)

52
Stocznia olej, płótno, 81 x 100 cm;
sygn. p.d.: BGozd / 74
Cena wywoławcza. 1 200 zł

Alojzy SIWECKI (1912-1988)

53
Para obrazów: Motyw z kotłowni I i II Motyw z kotłowni I: olej, płótno, 131 x 100 cm;
sygn. p. d.: A.Siwecki '68;
Cena wywoławcza. 11 500 zł

Zdzisław ADAMSKI (XX w.)

54
Na stadionie olej, płótno, 100,5 x 126 cm;
na odwrocie naklejka z CBWA w Warszawie
Cena wywoławcza. 2 400 zł

GAJĘCKA / WILCZYŃSKA - pracownia

55
Światowy festiwal młodzieży i studentów -projekt plakatu akwarela, papier, 100 x 70 cm;
Warszawa 1955
Cena wywoławcza. 150 zł

56
Pochodnia, 1955 mosiądz, emaliowane przypinki,
dł. 65,5 cm, średn. 7 cm;
Cena wywoławcza. 38 000 zł

57
Pionierka ZMP, poł. lat 50. stop aluminium, 25 x 11,5 x 8 cm
Cena wywoławcza. 550 zł

58
Po manifestacji stop metali, marmur, 20 x 22 x 7 cm;
sygn. na podstawie: Olesai-Kiss Z ?
Cena wywoławcza. 1 500 zł

59
Kościuszkowiec - projekt pomnika brąz, ok. 47 x 30 x 40 cm;
na podstawie: LENINO / = 1943;
Cena wywoławcza. 3 500 zł

60
Popiersie Lenina wyłaniające się ze skał o władczym wyrazie twarzy;
gips, 60 x 53 x 38 cm;
Cena wywoławcza. 1 600 zł

61
Popiersie Stalina o bardzo łagodnych rysach twarzy;
gips, 64 x 39 x 32 cm
Cena wywoławcza. 1 700 zł

62
Popiersie Bolesława Bieruta stop metali, drewno, 24,5 x 11,5 x 9,5 cm
Cena wywoławcza. 550 zł

63
Patera upamiętniająca 40. rocznicę Komunistycznej Partii Polskiej Komunistycznej Partii Polskiej
porcelana, malowana podszkliwnie, szablon,
średn. 37 cm, wys. 3,5 cm;
Cena wywoławcza. 550 zł

64
Talerz upamiętniający polsko-radziecki lot orbitalny lot orbitalny
porcelana, natrysk, złocenia, średn. 24,2, wys. 3 cm;
sygn. na spodzie znakiem firmowym Kalinka
Cena wywoławcza. 300 zł

65
Patera pamiątkowa z wizerunkiem Niny Popowej, 1951 Niny Popowej, 1951
porcelana, malowana naszkliwnie,
średn. 32,5 cm, wys. 6,5 cm;
Cena wywoławcza. 800 zł

66
XXX LAT SŁUŻBY W ORGANACH BEZPIECZEŃSTWA i Porządku Publiczniego - plakieta pamiątkowa
fajans częściowo szkliwiony, złocony, średnica 33 cm
Cena wywoławcza. 1 600 zł

67
Polska flaga z autografami reprezentacji Polski w piłce nożnej, 1974 płótno, 35 x 60 cm;
poszarpany jeden z krótszych boków;
Cena wywoławcza. 1 000 zł

68
Godło Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej płótno haftowane srebrnymi i złotymi nićmi,
41,8 x 38,7 cm (w świetle oprawy)
Cena wywoławcza. 1 000 zł

69
Serwis do kawy z okazji jubileuszu 25-lecia gazety Express Wieczorny 25-lecia gazety Express Wieczorny
serwis dla 4 osób
Cena wywoławcza. 1 000 zł

70
Przodownikom pracy - sucha pieczęć żeliwo, stal, miedź, 48,5 x 34 x 10,5 cm;
Cena wywoławcza. 1 000 zł

71
Centralka telefon nabiurkowy 18 x 35,5 x 34 cm;
centralka 76 x 68,7 x 47,5 cm (brak słuchawki)
Cena wywoławcza. 1 600 zł