1
Zestaw zdjęć prac Ludomira Ślendzińskiego w trzech tekach Niezwykle interesujący i cenny materiał
dokumentujący twórczość Ludomira Ślendzińskiego.
Cena wywoławcza. 2 700 zł

Josef VETROVSKY (1897-1944)

2
Spacer vintage print; fotografia czarno-biała,
brom, papier, 29 x 31,5 cm; sygn. p. d.
Cena wywoławcza. 1 200 zł

Frantisek DRTIKOL (1883-1961)

3
Akt klęczącej kobiety vintage print; fotografia czarno biała,
brom, papier, 27,6 x 21,5 cm;
Cena wywoławcza. 5 500 zł

Alfons MUCHA (1860-1939)

4
„Settings and Models” [teka dziesięciu fotografii przedstawiających artystę,
jego modelki, wnętrza pracowni; odbitki współcześnie
wykonane z oryginalnych negatywów];
Cena wywoławcza. 12 000 zł

5
Albumy (4 sztuki) z fotografiami obrazów Wincentego Wodzinowskiego (1886-1940)
i jego prywatnymi zdjęciami
Cena wywoławcza. 1 200 zł

Zdzisław CZERMAŃSKI (1900-1970)

6
Marszałek Józef Piłsudski - W Paryżu rok 1921, 1935 litografia, papier, 47,2 x 33 cm;
Cena wywoławcza. 500 zł

Franciszek KOSTRZEWSKI (1826-1911)

7
Kolej warszawsko-wiedeńska drzeworyt sztorcowy, papier,
17,5 x 24 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: (na płycie w obszarze kompozycji): F Kos
Cena wywoławcza. 250 zł

Kazimierz SICHULSKI (1879-1942)

8
Leopold Staff litografia, papier, 15 x 15 cm (w świetle oprawy);
Praca pochodzi z: Kazimierz Sichulski,
XXX karykatur rysował ..., Kraków [1904].
Cena wywoławcza. 250 zł

9
Henryk Sienkiewicz litografia, papier, 15 x 15 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 250 zł

Heron VILLEFOSSE (1774-1852)

10
L'epopée bohemiénne. Kisling, Aux dépens d'un amateur, Paris, 1959 wyd. Bernard Klein ze wstępem Jeana Giono,
z ilustracjami Mojżesza Kislinga.
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Lucas van HOGER, XX w.

11
Das Abenteuer. Zwei Briefe aus der Schweiz von Wolfgang von Goethe. Radiert von Lucas van Hoger. Opus 1.,
Amsterdam 1922
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Jan Kanty GUMOWSKI (1883 - 1946)

12
Teka grafik - Lublin. Motywy Architektury Polskiej
Jana Gumowskiego, Kraków 1918 r.,
Cena wywoławcza. 1 600 zł

Ignacy ŁOPIEŃSKI (1865-1944)

13
Na polowaniu Julian FAŁAT (1853-1929) - według
akwaforta, papier, 16,5 x 32,5 cm (odcisk płyty);
Cena wywoławcza. 1 800 zł

Leopold LEWICKI (1906-1973)

14
Siedzący - Batiar lwowski akwaforta, sucha igła, papier,
16,5 x 13 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: L. Lewicki
Cena wywoławcza. 1 100 zł

Jan SAENREDAM (1565-1607)

15
Portret Carela van Mandera w wieku 56lat Hendrik GOLTZIUS (1558-1617) - według
miedzioryt, papier, 18 x 12,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 1 600 zł

Jan MATEJKO (1838-1893) J. STYFI (1839-1921)

16
Jan Kazimierz na Bielanach w czasie pożaru;
drzeworyt, papier, 23 x 32,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. na płycie w obszarze kompozycji: JM / 1867;
Cena wywoławcza. 600 zł

Władysław SZERNER (1836-1915)

17
Kobieta z tobołkiem i małym dzieckiem ołówek, gwasz, papier,
25,5 x 20,5 cm (w świetle oprawy);
opisany. p. d.: d. 27 List. 1874 Monach[ium]
Cena wywoławcza. 3 500 zł

Stanisław ŻURAWSKI (1889-1976)

18
Akt leżącej kobiety ołówek, papier, 29 x 46 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: St. Żu (ołówkiem)
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Michał PALUTKO (1903-1975)

19
Akt męski ołówek, papier żeberkowy, 63,5 x 48 cm;
sygn p. g.: M PALUTKO,
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Józef MEHOFFER (1869-1946)

20
Zabójstwo Cezara ołówek, papier, 35,5 x 50,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Józef Mehoffer
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Władysław SZERNER (1836-1915)

21
Wiejski skrzypek w stroju krakowskim piórko, tusz, tusz lawowany, gwasz na podrysowaniu
ołówkiem, papier, 27,5 x 21 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 3 500 zł

NIKIFOR KRYNICKI (1895-1968)

101
Budynek miejski z kominem fabryki w tle akwarela, papier, 26,5 x 18 cm (w świetle oprawy);
u dołu opis: PTAMALARWEMRWILLA
Cena wywoławcza. 3 500 zł

NIKIFOR KRYNICKI (1895-1968)

102
Krynica akwarela, papier, 23 x 16,5 cm (w świetle oprawy);
opis u dołu: KRYNICAWILLA SIARZY MAPA;
Cena wywoławcza. 2 500 zł

NIKIFOR KRYNICKI (1895-1968)

103
Tarnów - szewcy, przed 1939 akwarela, papier, 15 x 20,5 cm (w świetle oprawy);
u dołu opis: TARNÓWWADNZAKMNASK
Cena wywoławcza. 2 500 zł

NIKIFOR KRYNICKI (1895-1968)

104
Popiersie mężczyzny nad księgą akwarela, tekturka,
7,5 x 5,5 cm (w świetle oprawy)
Cena wywoławcza. 800 zł

NIKIFOR KRYNICKI (1895-1968)

105
Kościół w mieście akwarela, papier, 20 x 15 cm (w świetle oprawy);
napisy w obrębie obrazu: KOCSIOŁ/ TSHSZORWE
/ MIASTO
Cena wywoławcza. 2 500 zł

NIKIFOR KRYNICKI (1895-1968)

106
Widok na miasto akwarela, papier, 21,5 x 24 cm (w świetle oprawy);
krawędź oklejona jasnoszarym papierem.
Cena wywoławcza. 2 500 zł

NIKIFOR KRYNICKI (1895-1968)

107
Dom w Krynicy akwarela, papier, 23 x 15 cm (w świetle oprawy);
opis u dołu: KRYNICAWILLAMIERANKOAW;
Cena wywoławcza. 2 500 zł

NIKIFOR KRYNICKI (1895-1968)

108
Widok dworca kolejowego - Panorama miasta
gwasz, papier, 21 x 34 cm;
Cena wywoławcza. 4 000 zł

NIKIFOR KRYNICKI (1895-1968)

109
Zamyślona postać ołówek, akwarela, papier,
19 x 12,5 cm (w świetle oprawy);
napisy w obrębie obrazu
Cena wywoławcza. 1 500 zł

NIKIFOR KRYNICKI (1895-1968)

110
Św. Paweł kredka, ołówek, papier, 20 x 14 cm (w świetle oprawy);
opis u dołu: NASWIETA NIKIJORPAWA;
Cena wywoławcza. 2 000 zł

NIKIFOR KRYNICKI (1895-1968)

111
Chrystus Dobry Pasterz ołówek, kredki, papier fotograficzny,
8,5 x 7 cm (w świetle oprawy)
Cena wywoławcza. 1 000 zł

NIKIFOR KRYNICKI (1895-1968)

112
Zestaw 6 miniatur z wizerunkami postaci męskich z wizerunkami postaci męskich
akwarela, tekturka,
7,5 x 6 cm (w świetle oprawy każda);
Cena wywoławcza. 8 000 zł

Abraham NEUMANN (1873-1942)

113
Dworek latem pastel, tektura, 76,5 x 63 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: A. Neumann (ołówkiem, słabo czytelna)
Cena wywoławcza. 11 000 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

114
Portret mężczyzny, ok. 1830 pastel, gwasz, papier brązowy,
27 x 20 cm (w świetle oprawy)
Cena wywoławcza. 3 500 zł

Mieczysław FILIPKIEWICZ (1891-1951)

115
Pejzaż podgórski zimą gwasz, ołówek, tektura, 36 x 51 cm;
sygn. l. d.: MIECZYSŁAW FILIPKIEWICZ
Cena wywoławcza. 2 800 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

116
Scena historyczna oraz szkice postaci, ok. 1890 oraz szkice postaci, ok. 1890
akwarela, tusz lawowany, ołówek, papier,
28,5 x 22 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 9 000 zł

Piotr POTWOROWSKI (1898-1962)

117
Portret młodej kobiety, 1936 gwasz, akwarela, ołówek, papier,
41,5 x 41,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 15 000 zł

Wojciech KOSSAK (1856-1942)

118
Ułan na koniu, przed 1923 akwarela na podrysowaniu ołówkiem,
papier, 34 x 24 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 10 000 zł

Stanisław Pomian WOLSKI (1859-1894)

119
Powóz przed pałacem, ok. 1890 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier,
43,5 x 55 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 10 000 zł

Michał POCIECHA (1852-1908)

120
Na zwiadzie, 1884 akwarela, gwasz, papier, 39 x 31 cm (w owalu);
sygn. u dołu: MPociecha 84
Cena wywoławcza. 5 500 zł

Seweryn BIESZCZAD (1852-1923)

121
Para obrazów z motywem słupa granicznego w Małopolsce "Przed kościołem", "Gęsiarka"
akwarela, gwasz na podrysowaniu ołówkiem, papier
Cena wywoławcza. 19 000 zł

Stanisław FABIJAŃSKI (1865-1947)

122
Barki na Wiśle w Krakowie, 1924 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier,
46,5 x 33,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Zofia STRYJEŃSKA (1891 - 1976)

123
Scena góralska w karczmie, po 1930 gwasz, ołówek, karton, 34 x 32,8 cm;
sygn. u dołu po środku: Z. STRYJEŃSKA
Cena wywoławcza. 15 000 zł

Mela MUTER (1876-1967)

124
Obraz dwustronny: "Widok na miasteczko na południu Francji" "Pejzaż z drzewami" akwarela, karton, 35 x 47 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 20 000 zł

Władysław SERAFIN (1905-1988)

125
Widok na budynki Parlamentu w Londynie, pastel, papier, 46,5 x 61,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: W Serafin / Londyn 1956
Cena wywoławcza. 2 000 zł

E. MICHROWSKI, XIX/XX w.

126
Para obrazów w ozdobnej oprawie: Pejzaż podgórski, 1906
Pejzaż ze stawem, ok. 1906
akwarela, gwasz, papier, 33,5 x 49 cm;
Cena wywoławcza. 12 500 zł

Hiacynt ALCHIMOWICZ (1841-po 1897)

127
Pejzaż z kaskadą wodną akwarela, papier, 23,5 x 39,5 cm;
sygn. p. d.: H Alchimowicz
Cena wywoławcza. 3 800 zł