Fotograf nieokreślony

101
Marlene Dietrich, ok. 1966 fotografia czarno biała, brom, papier, 19 x 24 cm;
dedykacja artystki: Für Lena/ Pavenda
/ in Liebe/ Marlene/ 1966
Cena wywoławcza. 350 zł

Josef VETROVSKY (1897-1944)

102
Akt fotografia czarno-biała, brom,
papier, 27,6 x 20,7 cm;
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Josef VETROVSKY (1897-1944)

103
papier, 30,6 x 24,6 cm;
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Włodzimierz PUCHALSKI (1909-1979)

104
Zestaw dziesięciu fotografii o tematyce huculskiej;
fotografie czarno-białe, bromowane,
papier fotograficzny, 24 x 18 cm;
Cena wywoławcza. 5 300 zł

105
Ułani - para fotografii fotografie czarno-białe, brom,
papier fotograficzny, 13 x 18 cm;
na odwrocie stempel autorski
Cena wywoławcza. 1 800 zł

Jan GINTOWT-DZIEWAŁTOWSKI (1904-80)

106
Wieża kościoła Bernardynów w Wilnie,1933 fotografia czarno biała, brom, papier, 16,8 x 11,5 cm;
sygn. l. d.: J. Dz-Gintowt,
Cena wywoławcza. 800 zł

Ladislav VLODEK (1907-1996)

107
Dziewczyna w atelier drzeworyt sztorcowy, papier,
24,8 x 30,1 cm (wielkość klocka)
Cena wywoławcza. 600 zł

Teodor AXENTOWICZ (1859-1938)

108
Plakat III wystawy Towarzystwa Artystów Polskich „SZTUKA”, 1899 litografia, papier, 87,5 x 62,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. na płycie z prawej: TA (monogram wiązany)
Cena wywoławcza. 11 000 zł

109
Feliks Kazimierz Potocki Hetman Wielki Koronny;
drzeworyt sztorcowy, papier,
25 x 17 cm (odcisk klocka)
Cena wywoławcza. 900 zł

110
Stanisław Potocki Starosta Halicki drzeworyt sztorcowy, papier,
28,5 x 16 cm (odcisk klocka)
Cena wywoławcza. 900 zł

Artysta nieokreślony

111
Władysław Łokietek pod Płowcami heliograwiura, papier 24 x 34 cm (odcisk płyty)
wg Juliusza KOSSAKA (1824-1899)
Cena wywoławcza. 600 zł

Daniel CHODOWIECKI (1726-1801)

112
Zestaw 36 miedziorytów wyciętych z różnych cyklów wydawniczych;
miedzioryty, wymiary ok. 7 x 5 cm,
Cena wywoławcza. 3 800 zł

Jan Samuel MIKLASZEWSKI (1907-)

113
Las zimą akwaforta, akwatinta, papier,
14,5 x 10 cm (odcisk płyty);
sygn. p. d.: jan s. miklaszewski (ołówkiem)
Cena wywoławcza. 900 zł

NIKIFOR KRYNICKI (1895-1968)

114
Święty na tle miasta ołówek, papier, 16 x 22,5 cm (w świetle oprawy)
u dołu napis autorski
Cena wywoławcza. 1 000 zł

NIKIFOR KRYNICKI (1895-1968)

115
Chrystus ołówek, kredka, papier, 6 x 9,2 cm (w świetle oprawy);
napis autorski u góry z lewej: NAPANE;
Cena wywoławcza. 1 400 zł

NIKIFOR KRYNICKI (1895-1968)

116
Chrzest Chrystusa ołówek, kredka, papier,
9,6 x 5,3 cm (w świetle oprawy);
napis autorski u góry: NASHSRSA;
Cena wywoławcza. 1 400 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

117
Widok na opactwo Benedyktynów w Tyńcu od strony Wisły, ok. 1905 r.;
ołówek, papier, 15,5 x 19,3 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 1 600 zł

Tadeusz KULISIEWICZ (1899-1988)

118
Głowa mężczyzny w turbanie, 1956 tusz, papier, 28 x 20 cm;
sygn. l. d. Kulisiewicz;
Cena wywoławcza. 1 300 zł

Tadeusz WAŚKOWSKI (1883-1966)

119
Piękna pani w kapelusiku litografia, papier, 35,5 x 27 cm (w świetle oprawy)
sygn. p. d.: T. Waśkowski (ołówkiem)
Cena wywoławcza. 1 400 zł

Wacław ŻABOKLICKI (1879-1959)

201
Na wzburzonym morzu, 1931 pastel, papier, 45,5 x 63 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WŻaboklicki /1931 r.
Cena wywoławcza. 2 500 zł

Maurycy TRĘBACZ (1861-1941)

202
Portret kobiety, ok. 1935 pastel, papier, 48 x 47 cm;
sygn. p. g.: M. Trębacz
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Mieczysław SZCZERBIŃSKI (pocz. XX w.-1981)

203
Mimozy w wazonie, ok. 1930 pastel, karton, 23,5 x 33 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: MSzczerbiński (słabo czytelne)
Cena wywoławcza. 2 400 zł

Juliusz KOSSAK (1824-1899)

204
Emil - studium konia araba siwego ołówek, akwarela, papier,
22 x 29 cm (w świetle oprawy).
Cena wywoławcza. 11 000 zł

Karol KOSSAK (1895-1975)

205
Powrót do dworu, 1931 akwarela, tusz, papier,
17,5 x 24,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: KKossak 1931
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Nathan GUTMAN (1898-1987)

206
Motyw miejski gwasz, papier, 48,5 x 37,5 cm (w świetle oprawy);
sygn l. d.: N. Gutman
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Henryk UZIEMBŁO (1879-1949)

207
Dziewczyna z koszem, ok. 1925 akwarela, papier, 37 x 28,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: H. UZIEMBŁO
Cena wywoławcza. 3 800 zł

Stanisław EJSMOND (1894-1939)

208
Kwiaty w szklanym wazonie, ok. 1920 akwarela, pastel, papier, 31,5 x 40,5 cm
sygn. p. d.: S. EJSMOND
Cena wywoławcza. 4 900 zł

Piotr POTWOROWSKI (1898-1962)

209
Portret młodej kobiety, 1936 gwasz, akwarela, ołówek, papier,
41,5 x 41,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 20 000 zł

Josef PRESSER (1907-1967)

210
Rozmowa węgiel, gwasz, papier, 24 x 18,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Presser
Cena wywoławcza. 5 300 zł

Wiktor KORECKI (1890-1980)

211
O świcie, 1937 olej, tektura, 50,5 x 40,5 cm
sygn. p. d.: WIKTOR KORECKI/ 1937.
Cena wywoławcza. 6 000 zł

Otto PIPPEL (1878-1960)

212
Widok na Zugspitze olej, płótno, 80 x 70 cm;
sygn. p. d.: OTTO PIPPEL
Cena wywoławcza. 16 000 zł

Wiktor KORECKI (1890-1980)

213
Kaczeńce nad strumieniem, ok. 1935 olej, płótno, 60 x 90 cm;
sygn. l. d.: W. KORECKI
Cena wywoławcza. 12 000 zł

Konstanty MACKIEWICZ (1894 -1985)

214
Pejzaż leśny ze strumieniem olej, płótno, 73 x 100 cm;
sygn. p. d.: KMackiewicz
Cena wywoławcza. 14 500 zł

F. COURLY (XX w.)

215
Pejzaż z cyprysami olej, płótno, 35 x 55,5 cm;
sygn. p. d.: F. Courly
Cena wywoławcza. 4 500 zł

Stefan FILIPKIEWICZ (1879-1944)

216
Kwitnące jabłonie, ok. 1925 olej, tektura, 28,5 x 38,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Stefan Filipkiewicz
Cena wywoławcza. 5 600 zł

Stanisław ŻURAWSKI (1889-1976)

217
Pod Giewontem, ok. 1930 olej, płótno, 44 x 62 cm;
sygn. p. d.: St. Żurawski
Cena wywoławcza. 3 300 zł

218
Pejzaż, 1931 olej, płótno, 70 x 100 cm;
sygn. p. d.: Stefan Filipkiewicz / 1931
Cena wywoławcza. 20 000 zł

Irena WEISS ANERI (1888-1981)

219
Pejzaż z drzewem olej, tektura, 47 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: aneri / ...
Cena wywoławcza. 8 000 zł

Irena WEISS ANERI (1888-1981)

220
Panorama miasta, 1934 olej, płótno naklejone na tekturę,
49 x 64 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 11 000 zł

221
Pejzaż olej, tektura, 32,5 x 47 cm;
sygn. p. d.: WW
Cena wywoławcza. 15 000 zł

Wiktor KORECKI (1890-1980)

222
Pejzaż o zachodzie słońca olej, płótno, 61 x 92 cm;
sygn. p. d.: WIKTOR KORECKI
Cena wywoławcza. 10 000 zł

Pinchus KRÉMEGNE (1890-1981)

223
Pejzaż olej, płótno, 46,5 x 55,5 cm;
sygn. l. d.: Kremegne
Cena wywoławcza. 24 000 zł

Jerzy FEDKOWICZ (1891-1959)

224
Martwa natura olej, płótno, 54,5 x 63 cm;
sygn. l. g.: FEDKOWICZ
Cena wywoławcza. 15 000 zł

Włodzimierz TERLIKOWSKI (1873-1951)

225
Martwa natura z kwiatami i wachlarzem olej, płótno, 50 x 65 cm;
sygn.: na odwrocie na górnej krawędzi blejtramu atramentem: W. Terlikowski
Cena wywoławcza. 24 000 zł

Witold Andrzej ZACHAREWICZ (1929-1985)

226
Don Kichot olej, płótno, 57,5 x 41 cm;
sygn. p. d.: Zachar
Cena wywoławcza. 4 500 zł

227
Absyda kościoła św. Andrzeja w Krakowie olej, płótno, 33 x 42 cm;
sygn. p. d.: Zachar
Cena wywoławcza. 2 600 zł

Adolf MILICH (1884-1964)

228
Martwa natura z owocami, 1931 olej, płótno dublowane, 54 x 65 cm;
sygn. l. d.: Milich
Cena wywoławcza. 18 000 zł

Karol LARISCH (1902-1935)

229
Sielanka olej, sklejka, 32,5 x 42 cm;
Praca dwustronna
- na odwrocie studium głowy kobiecej
Cena wywoławcza. 12 000 zł