Nr katalogowy: 516
Serwis do kawy z reliefem Neubrandenstei
Niemcy, Selb (Bawaria), fabryka porcelany Lorenza
Hutschenreuthera (porcelana), malatura:
filia w Dreźnie, okres powojenny.
Dla 10 osób, składa się gruszkowego dzbanka z pokrywką, cukiernicy z pokrywką, dzbanuszka na mleko i 10 filiżanek ze spodkami. Naczynia dekorowane reliefem Neubrandenstein oraz malinowymi bukietami i rzutami "niemieckich" kwiatów i prostokątnymi polami z kratownicą. Krawędzie, uszka i uchwyty pokrywek - złocone. Porcelana, druk malinowy, złocenia; wymiary: dzbanek wys. 23,3 cm; cukiernica wys. 10 cm, średn. 10 cm; mlecznik wys. 10,5 cm; filiżanki wys. 6,5 cm; spodki wys. 2,5 cm, średn. 14 cm; sygn.: zielenią chromu druk: Hutschenreuther/ Selb, w owalu lew kroczący w lewo i litery .L.H.S./ BAVARIA/ GERMANY/ Dresden; druk malinowy: Superba (nazwa wzoru), złotem: korona trójdzielna, druk czerwony: 8882, 20, 37.
Niemcy, Selb (Bawaria), fabryka porcelany Lorenza Hutschenreuthera (porcelana), malatura: filia w Dreźnie, okres powojenny.