owalna z kwiatami maków i oprawą metalową przy wylewie;
szkło bezbarwne z odcieniem fioletowym, z dekoracją optyczną, rytowane, 10 x 29 x 13,5 cm
sygn. w dnie trawiona: Moser Karlsbad;
Czechy, Moser, Ludwig und Söhne, pocz. XX w.