16 marca 2023

Aukcja: 16 marca 2023 (czwartek), godz. 19.00

Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00

SALON WYSTAWIENNICZY ONLINE

Kontakt w sprawie ofert:

Katarzyna Marciniak
tel.: +48 669 111 109
k.marciniak@rempex.pl

Dorota Bułakowska
tel.: 605 325 918
d.bulakowska@rempex.pl

ZOBACZ REGULAMIN AUKCJI

Anna SZPRYNGER (ur. 1982)

301
Bez tytułu, 2014 akryl, płótno; 18 x 24 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: ANNA SZPRYNGER / 2014.
estymacja: 7 000 - 8 500 zł

Henryk STAŻEWSKI (1894-1988)

302
Bez tytułu, 1952 technika własna, szkło, papier; 20 x 25 cm (wymiar kompozycji w drewnianej listewce) 36,5 x 41 cm (wymiar całości wraz z passe-partout i oprawą);
sygn. na odwr
estymacja: 140 000 - 165 000 zł
* - podlega opłacie DdS (patrz regulamin)

Henryk CHYLIŃSKI (ur. 1936)

303
Trzy gracje, 2009 akryl, płótno; 120 x 90 cm;
sygn. l. : CHyL.'09
estymacja: 40 000 - 48 000 zł

Henryk CHYLIŃSKI (ur. 1936)

304
Antrakt, 2009 akryl, płótno; 90 x 120 cm;
sygn. l. : CHyL.'09
estymacja: 40 000 - 48 000 zł

Leon TARASEWICZ (ur. 1957)

305
Bez tytułu, 2022 akryl, płótno; 90 x 90 cm;
opis autorski na odwrocie: L. Tarasewicz 2022 / acrylic on canvas / 90 x 90.
estymacja: 80 000 - 100 000 zł

Jacek SROKA (ur. 1957)

306
Wyspy, 1992 olej, płótno; 180 x 100 cm
sygn. i dat. przy lewej krawędzi, w kompozycji: SROKA 1992;
estymacja: 14 000 - 17 000 zł
Cena sprzedaży 12 000 zł

Jacek SROKA (ur. 1957)

307
Próby do Św. Sebastiana, 1993 olej, płótno; 105 x 95 cm
sygn. i dat. p. d.: SROKA 1993;
estymacja: 8 000 - 11 000 zł
Cena sprzedaży 6 000 zł

Andrzej CISOWSKI (1962-2020)

308
Walkower, 2011 olej, płótno; 50 x 70 cm;
estymacja: 12 000 - 14 000 zł

Szymon URBAŃSKI (ur. 1963)

309
Gwiezdny wojownik, 2013 akryl, płótno; 111 x 150 cm;
opisany na odwrocie: SZYMON URBAŃSKI / 2013 / akryl / gwiezdny wojownik.
estymacja: 12 000 - 14 000 zł

Agnieszka SANDOMIERZ (ur. 1978)

310
Bez tytułu, 2012 tempera, płótno; 80 x 80 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: Agnieszka / Sandomierz / 2012.
estymacja: 8 500 - 10 500 zł

Wojciech ĆWIERTNIEWICZ (ur. 1955)

311
Tulipany, 1983 akryl, płótno; 35 x 25 cm;
sygn. p. d.: Ćwiertniewicz.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 800 zł

Leszek MISIAK (ur. 1943)

312
Niebo i ziemia, 2014 olej, tempera jajowa, płótno; 70 x 50 cm;
sygn. l. d.: M.;
estymacja: 13 000 - 16 000 zł

Jacek SIENICKI (1928-2000)

313
Dachy, 1996 olej, płótno; 61 x 50 cm
sygn. p. d.: J. SIENICKI;
estymacja: 18 500 - 22 000 zł

Stanisław MŁODOŻENIEC (ur. 1953)

314
Aborygenie, 2002 olej, płótno; 49 x 61 cm;
sygn. i dat. g.: S. MŁODOŻENIEC / 2002;
estymacja: 9 500 - 11 500 zł

Helena TCHÓRZEWSKA (1939-1998)

315
Ziemia I olej, płótno, 81 x 100 cm;
na odwrocie opis autorski: BWA TARNÓW 80 x 100 / H. TCHÓRZEWSKA "ZiemiaI"
estymacja: 7 500 - 9 000 zł

Michał PISERA (ur. 1976)

316
Bez tytułu, 2022 olej, akryl, płótno; 120 x 100 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: M.PISERA / 2022.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Grupa THE KRASNALS

317
Bałtyk Nord Stream 2, 2021 olej, płótno; 50 x 50 cm;
sygn. i dat. p. d.: THE KRASNALS 2021;
estymacja: 9 000 - 13 000 zł

Jan SZANCENBACH (1928-1998)

318
Kwiaty i muszle, 1989 olej, płótno; 85 x 95 cm;
sygn. p. d.: Xancenbach;
estymacja: 20 000 - 25 000 zł
Cena oferowana 18 000 zł

Juliusz JONIAK (1925-2021)

319
Pejzaż miejski, 1993 olej, płótno; 60,5 x 81 cm;
sygn. i dat. p. d. Joniak.93;
estymacja: 20 000 - 24 000 zł

Jan WODYŃSKI (1903 - 1988)

320
Pejzaż olej, tektura; 42 x 54 cm;
sygn. na odwrocie (pod oprawą)
estymacja: 3 300 - 4 000 zł

Andrzej KOŁPANOWICZ (1938-2017)

322
Wspólne czytanie, 1971 olej, płótno; 93 x 73 cm;
sygn. i dat. p. d. ANDRZEJ KOŁPANOWICZ 71;
estymacja: 6 600 - 8 000 zł

Dariusz Witold MIERZWA (ur. 1959)

323
Journey into the depths of pain relief, 2022 technika własna, płótno; 80 x 120,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: D.MIERZWA'22;
estymacja: 6 600 - 8 000 zł

Henryk WANIEK (ur. 1942)

324
Okno, 1978 olej, płyta; 43,5 x 26,5 cm;
na odwrocie napis autorski: HENRYK WANIEK / 1978 / 817 [w prostokącie] OKNO oraz wyżej numer: 817 [w prostokącie].
estymacja: 5 500 - 6 000 zł
Cena sprzedaży 9 500 zł

Jan BERDYSZAK (1934 - 2014)

326
Bez tytułu, 1963 tempera, karton; 62 x 31 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: JAN / BER / DYSZ / AK / 1963.
estymacja: 18 000 - 22 000 zł

Ewa KURYLUK (ur. 1946)

327
Droga wiadomo dokąd, 1967 tempera, płyta; 61 x 22 cm;
sygn. i dat. l. d.: 1.67 EK;
estymacja: 28 000 - 35 000 zł

Henryk CZEŚNIK (ur. 1951)

328
Obmywanie, 1997 technika mieszana, papier; 67 x 98 cm;
sygn. i dat. p. d.: H. Cześnik 1997 (ołówkiem), opisana śr. d.: OBMYWAnie (ołówkiem).
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

Stasys EIDRIGEVICIUS (ur. 1949)

329
Twarz, 1992 pastel, papier; 47 x 62 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: 1992 Stasys.
estymacja: 23 000 - 27 000 zł

Jacek SIENICKI (1928 - 2000)

330
On, lata 70. XX w. tusz, papier; 30 x 42 cm;
opisane na odwrocie: rysunek Jacka Sienickiego / (lata 70te) / W.Sienicka (ołówkiem).
estymacja: 4 400 - 5 300 zł

Jacek SIENICKI (1928 - 2000)

331
Postać; lata 60. XX w. tusz, ołówek, papier; 32 x 22 cm;
opisane na odwrocie: rysunek Jacka Sienickiego / (lata 60te) / W. Sienicka (ołówkiem).
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Kiejstut BEREŹNICKI (ur. 1935)

332
Opłakiwanie z Pstrągowej, 2010 ołówek, węgiel, papier; 62 x 48 cm;
sygn. śr. d.: Bereźnicki (ołówkiem), opisany i dat. p. d.: Opłakiwanie / z Pstrągowej / 2010 (ołówkiem);
estymacja: 1 300 - 1 600 zł
Cena sprzedaży 2 200 zł

333
Podtrzymywanie II ołówek, papier; 70 x 50 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: KBereźnicki (ołówkiem), powyżej opis: Podtrzymywanie II / Buk - plener (ołówkiem).
estymacja: 1 300 - 1 600 zł
Cena sprzedaży 2 200 zł

Piotr KURKA (ur. 1958)

334
Psalm, 2001 pastel olejny, papier; 58,5 x 81 cm (w świetle passe-partout);
na odwrocie papierowa nalepka z opisem pracy.
estymacja: 10 800 - 13 000 zł

Henryk PŁÓCIENNIK (1933 - 2020)

335
Bez tytułu, 1953 akwaforta, papier; 27,5 x 39 cm (wymiar kompozycji), 29 x 41 cm ( w świetle passe-partout);
sygn., dat. i opisana l. d. akwaforta 1953 (ołówkiem), śr. d.: Epr.
estymacja: 4 700 - 5 600 zł

336
Trio II, 1963 akwaforta, papier; 27 x 39,5 cm (wymiar arkusza), 29 x 41 cm ( w świetle passe-partout);
sygn., dat. i opisana l. d.: akwaforta 63 „TRIO II” 1/1. (ołówkiem), ś
estymacja: 4 700 - 5 600 zł

Zdzisław BEKSIŃSKI (1930-2009)

337
Bez tytułu fotografia czarno-biała, papier fotograficzny; 17,8 x 12, cm (w świetle oprawy)
na odwrocie pieczęć autorska: "ZDZISŁAW BEKSIŃSKI / SANOK, ULICA ŚWIERCZEWSKI
estymacja: 5 500 - 6 600 zł

338
Bez tytułu fotografia czarno-biała, papier fotograficzny; 22 x 14,5 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie pieczęć autorska: "ZDZISŁAW BEKSIŃSKI / SANOK, ULICA ŚWIERCZEWSKIEG
estymacja: 5 500 - 6 600 zł

Edward HARTWIG (1909-2003)

339
Fotograf, lata 50. XX w. fotografia czarno-biała, analogowa, papier fotograficzny; 43,5 x 22 cm;
sygn. l. d.: EH. (flamastrem);
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

Janusz BERSZ (1925-1985)

340
Kompozycja, 1966 piórko, tusz, tusz lawowany, papier; 61,5 x 48 cm;
sygn. i dat. p. d.: Janusz Bersz / 66 r.
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

Zdzisław STANEK (1925-1996)

341
Bez tytułu tusz, technika własna, papier; 40 x 29 cm (w świetle passe-partout);
na odwrocie oświadczenie: Oświadczam, że jest to praca / mojego brata - Zdzisława Stanka /
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

Andrzej NOWACKI (ur. 1953)

342
250704-7, 2004 pastel, ołówek, papier; 21 x 21 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: A. Nowacki 2004 (ołówkiem), opisany l. d.: 250704-7 (ołówkiem).
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

Richard ANUSZKIEWICZ (1930-2020)

343
Kompozycja abstrakcyjna sitodruk, papier; 60,2 x 60,7 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Anuszkiewicz (ołówkiem).
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Marek BATORSKI (UR. 1967)

344
Movement in Colours, 2022 olej, płótno; 150 x 115 cm;
sygn. i dat. l. d.: MB'22;
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Marcin KOREK (ur. 1978)

345
Kompozycja LIV, 2021 technika własna, płótno; 50 x 150 cm (wymiar całości kompozycji);
na odwrocie papierowa, drukowana nalepka z informacją o pracy: 2021 / Kompozycja LIV / techni
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

Marcin KOREK (ur. 1978)

346
Kompozycja z błękitem II, 2021 technika własna, płótno; 40 x 160 cm (wymiar całości kompozycji);
na odwrocie papierowa, drukowana nalepka z informacją o pracy: 2021 / Kompozycja z błękitem I
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Zbigniew SPRYCHA (ur. 1959) - SPRZEDANY

347
Stół - pracownia, 2004 olej, płótno; 80 x 100 cm;
sygn. i dat. l. d.: Z. SPRYCHA 04;
estymacja: 5 500 - 7 000 zł

Andrzej Maciej CIOK (ur. 1938)

348
Bez tytułu olej, płótno; 104 x 223 cm
sygn. p. d.: M.Ciok.
estymacja: 5 300 - 6 400 zł

349
Bez tytułu olej, płótno; 104 x 223 cm;
sygn. p. d.: M.Ciok.
estymacja: 5 300 - 6 400 zł

350
Bez tytułu olej, płótno; 110 x 141 cm;
sygn. l. d.: M.Ciok.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł