16 marca 2023

Aukcja: 16 marca 2023 (czwartek), godz. 19.00

Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00

SALON WYSTAWIENNICZY ONLINE

Kontakt w sprawie ofert:

Katarzyna Marciniak
tel.: +48 669 111 109
k.marciniak@rempex.pl

Dorota Bułakowska
tel.: 605 325 918
d.bulakowska@rempex.pl

ZOBACZ REGULAMIN AUKCJI

Rafał OLBIŃSKI (ur. 1943)

399
Charismatic Impulse serigrafia (inkografia), papier; 39,5 x 58 cm (zadruk), 51 x 68 cm (wymiar arkusza);
sygn., dat. i opisana u dołu p. d.: Olbiński (ołówkiem), l. d.: 214/350 (o
estymacja: 1 300 - 1 600 zł

Juliusz JONIAK (1925-2021)

400
St Remy, 2004 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 34 x 50 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: Joniak 04 (ołówkiem).
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Jan GOSTYŃSKI (ur. 1994)

401
Nie-ludzie III, 2022 tusz, piórko, papier; 30 x 19 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: Gostyński / 2022.
estymacja: 1 400 - 1 700 zł

Jan GOSTYŃSKI (ur. 1994)

402
Nie-ludzie IV, 2021 tusz, piórko, papier; 29,5 x 20 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: Gostyński 2021.
estymacja: 1 400 - 1 700 zł

Jan GOSTYŃSKI (ur. 1994)

403
Nie-ludzie tusz, papier; 39 x 29 cm (w świetle passe partout);
sygn. p.: Gostyński (nieczytelnie) 2022
estymacja: 1 400 - 1 700 zł

Jan GOSTYŃSKI (ur. 1994)

404
Nie-ludzie V, 2022 pisak, flamaster, papier; 39 x 29 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. przy prawej krawędzi po środku: Gostyński 2022.
estymacja: 1 400 - 1 700 zł

Stefan RASSALSKI (1910-1972)

405
Etiuda Rewolucyjna drzeworyt, papier; 50 x 35,5 cm (wymiar kompozycji), 61 x 43 cm (wymiar arkusza);
sygn. l. d.: SRassalski (ołówkiem), opisany p. d.: Etiuda Rewolucyjna (ołówki
estymacja: 1 000 - 1 100 zł

Stefan RASSALSKI (1910-1972)

406
Stare drzewo, 1962 drzeworyt, papier; 45 x 32 cm (wymiar kompozycji), 51 x 37 cm (wymiar arkusza);
sygn. i dat. l. d.: SRassalski 1962 (długopisem), opisany l. d.: stare drzewo (
estymacja: 1 000 - 1 100 zł

Edmund BURKE (1912-1999)

407
Fantazja olej, tektura; 60 x 69 cm;
sygn. l. d.: eburke.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Zdzisław SALABURSKI (1922-2006)

408
Kompozycja gwasz, papier; 8,5 x 18,5 cm;
na odwrocie oprawy nalepka: ZDZISŁAW SALABURSKI - Kompozycja (pisana na maszynie).
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

Igor HANDŻIAN (ur. 1968)

409
Szaman, 2022 olej, papier; 40 x 29 cm (w świetle ramy)
sygn. p.d.: nieczytelna
estymacja: 1 300 - 1 600 zł

Stanisława PIETRZAK-KRUPIŃSKA (ur. 1930)

410
Mój ogród I, 2022 ołówek, kredka, papier; 51 x 31 cm;
sygn. i dat. l. d. R2022 STANISŁAWA PIETRZAK-KRUPIŃSKA (ołówkiem), p. d.: SPK 2022 (monogram wiązany z datą w prostokącie,
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Włodzimierz CIESIELSKI (ur. 1934)

501
Bez tytułu, 1967 technika własna; 28,5 x 24,5 cm;
sygn. i dat. na odwrocie p. d.: WŁODZIMIERZ / CIESIELSKI / 67.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Aleksandra MICHALAK-LEWIŃSKA (1927-2022)

502
Gobelin - Zielnik wełna, osnowa bawełniana, 150 x 244 cm;
na odwrocie oryginalna wszywka z informacją o tkaninie;
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
Cena oferowana 2 400 zł

Danuta PAPROWICZ-MICHNO (1926-2016)

503
Kilim - Ptasi sejmik wełna; 160 x 77 cm;
lata 80. XX w.
estymacja: 3 500 - 4 200 zł

Małgorzata JABŁOŃSKA (ur. 1966)

504
Maska V, 2018 organza jedwabna, technika własna; 47 x 47 x 18 cm;
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

Bronisław KRZYSZTOF (ur. 1956)

505
Bez tytułu, 2010 brąz; wys. 26,5 cm, podst. 6,5 cm; wys. z podstawą: 34 cm;
sygn. i dat. z tyłu rzeźby l. d.: B.K / 2010.
estymacja: 14 000 - 17 000 zł
* - podlega opłacie DdS (patrz regulamin)

Monogramista ZWŁ, XX w.

506
Liść brąz, granit, wys. całkowita 38,5 cm;
sygn. monogramem: ZWŁ.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Bronisław CHROMY BRONISŁAW (1925-2017)

507
Sowa brąz patynowany, 40 x 22 x 10 cm;
sygn.: BCHROMY.
estymacja: 5 800 - 6 500 zł
Cena oferowana 4 800 zł

Tomasz SĘTOWSKI (ur. 1961)

508
Królowa brąz, kamienna podstawa, wysokość 23,5 cm, podstawa: 8x8 cm;
sygn.: Sętowski
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
Cena sprzedaży 3 800 zł

Krystyna NOWAKOWSKA (ur. 1953)

509
Anioł, 2003 brąz, marmur, wysokość całkowita 32 cm;
sygn. opisana i datowana na pracy: KRYSTYNA NOWAKOWSKA / KRAKÓW 2003 - 132 - UNIKAT.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
Cena oferowana 2 700 zł

Autor nieokreślony, XX w.

510
Baran ceramika szkliwiona; wys. 28 cm.
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

Stefania DRETLER-FLIN, Zygmunt FLIN - projekt

511
Wazon i misa ceramika szkliwiona, misa w kolorze brązowym, wazon w kolorach brązu, zieleni i pomarańczowego; wys. misy 10 cm, średn. misy 20,5 cm, wys. wazonu 24 cm;
sygnow
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

Elżbieta PIWEK-BIAŁOBORSKA (1922-1989) - deko

512
WŁOCŁAWEK - talerz Talerzyk deserowy
fajans ręcznie malowany podszkliwnie; śr: 19 cm;
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Wit PŁAŻEWSKI (1932-2004) - projekt

513
Wazon, wzór 270 - projekt z 1958 fajans ręcznie malowany podszkliwnie; wys. 28 cm
sygn. na spodzie: Zakł. Fajansu / Włocławek / Rewolucji 1905 i numer 3516;
estymacja: 1 400 - 1 700 zł

Jan SOWIŃSKI (1911-1990) - forma - projekt

514
Patera "Kapelusz" - wzór 287, dekoracja tzw. "Cora" fajans malowany podszkliwnie, szkliwiony; śr. 36 cm, wys. 10 cm;
sygn. na spodzie: Hand painted / Zakł. Fajansu / Rewol. 1905 / WŁOCŁAWEK / Made / in Poland /
estymacja: 2 100 - 2 500 zł

515
Kompozycja mozaikowa beton, metal, ceramika, szkło, wymiary: 27 x 21 x 3,5 cm;
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Rajmund Teofil HAŁAS (1925-2008), Polska, lata 60. XX w.

516
Komplet 6 krzeseł buczyna barwiona na orzech; 77,5 x 41 x 49,5 cm.
Komplet sześciu krzeseł z niewielką łódkowatą poduszką oparcia wspartą na prostych ramiakach, których przedłuż
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

517
Para krzeseł drewnianych - ŁAD, 1957 jesion; 73,5 x 38 x 41,5 cm;
na spodzie siedzenia drukowana nalepka papierowa Spółdzielni Artystów Plastyków ŁAD, ul. Nowy Świat 34 w Warszawie, informacje o
estymacja: 2 000 - 2 500 zł