22 lutego 2023

Aukcja: 22 lutego 2023 (środa), godz. 18.00

Wystawa przedaukcyjna: 16.02 - 22.02.2023

WIRTUALNY SPACER PO WYSTAWIE

Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00

Kontakt w sprawie obiektów oraz ofert:

Waleria Matelska:
tel.: 663 111 161
e-mail: kolekcjoner@rempex.pl

ZOBACZ REGULAMIN AUKCJI

Bartholomeus VAN DER HELST (1613-1670) - według

1
Diana - bogini łowów olej, płótno dublowane; 118 x 100 cm;
opisany p. d.: B. van der. helst f.
estymacja: 180 000 - 220 000 zł

Ksawery Jan KANIEWSKI (1805-1867)

2
Portret młodej kobiety olej, płótno, 65 x 54 cm;
sygn. p.d.: K. Kaniewski / mal. w Warsz. / 1848
estymacja: 50 000 - 60 000 zł
Cena oferowana 45 000 zł

3
Dziewczyna w stroju ludowym - studium, ok. 1905 olej, tektura; 68 x 48 cm;
sygn. p. d.: WW;
estymacja: 40 000 - 50 000 zł

Weiss WOJCIECH (1875-1950)

5
Relaks modelki w atelie, ok. 1915 węgiel, papier; 35,5 x 26 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW (ołówkiem);
estymacja: 3 700 - 4 400 zł

Weiss WOJCIECH (1875-1950)

6
Akt leżącej modelki - rysunek dwustronny ołówek, papier; 22,5 x 31,5 cm;
sygn. p. d.: WW (ołówkiem);
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
Cena oferowana 2 200 zł

Weiss WOJCIECH (1875-1950)

7
Akt kobiety ołówek, papier; 43 x 30 cm (w świetle passe-partout); sygn. p. d.: WW
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Leopold GOTTLIEB (1879-1934) - ?

8
Studium postaci węgiel, papier (uzupełniany); 44,5 x 31 cm (w świetle passe-partout).
estymacja: 3 000 - 3 500 zł

Artur MARKOWICZ (1872-1934)

9
sygn. i dat. p. d.: A. MARKOWICZ / 1911.
estymacja: 3 700 - 4 000 zł

Leonard PĘKALSKI (1896-1944)

10
Kobieta w fotelu [Siedząca] akwarela, karton; 25 x 22 cm;
na odwrocie, ołówkiem „22 akw”.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena sprzedaży 2 200 zł

Leonard PĘKALSKI (1896-1944)

11
Odpoczynek [Leżąca w szlafroku] akwarela, karton; 33 x 42 cm;
na odwrocie ołówkiem „24 akw”.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena sprzedaży 2 000 zł

Richard GEIGER (1870-1945)

12
Poranna toaleta olej, płótno; 80 x 60 cm;
sygn. p. d.: GEIGER R.
estymacja: 3 400 - 4 000 zł
Cena oferowana 3 200 zł

Władysław BAKAŁOWICZ (1833-1903)

13
sygn. p. d.: WBakałowicz.
estymacja: 9 500 - 11 000 zł

Otto AXER (1906-1983)

14
Królowa Jadwiga Łokietkowa - projekty kostiumów: 1. szata uroczysta, 2. codzienna, 3.żałobna, 1974
tempera, karton; 50 x 70 cm;
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

Stanisław ZAWADZKI (1878-1960)

15
Modlitwa, 1924 olej, płótno dublowane (wosk); 72 x 56,5 cm;
sygn. i dat. p. g.: St. Zawadzki 1924 r.
estymacja: 14 000 - 16 000 zł

Szczęsny RUTKOWSKI (1887- zginął w trakcie II wojny światowej)

16
Praczki olej, płótno; 84,5 x 120 cm;
sygn. p. d.: SZ RUTKOWSKI;
estymacja: 15 000 - 17 000 zł

Ossip LUBITCH (1896-1990)

17
Tancerka olej, płótno; 65 x 54 cm;
sygn. p. d.: Lubitch;
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Zdzisław CYANKIEWICZ (1912-1981)

18
Akt stojącej kobiety olej, płótno; 63,5 x 43,5 cm;
sygn. p. d.: cyankiewicz
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Nathan GUTMAN (1898-1987)

19
Akt kobiety olej, płótno; 55 x 46 cm;
sygn. l. d.: N. Gutman
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Jan CHRZAN (1905-1993)

20
Akt leżącej kobiety olej, tektura; 63 x 80 cm;
sygn. p. d.: J. CHRZAN
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Wojciech CIEŚNIEWSKI (ur. 1958)

21
Zapach kobiety, 2023 olej, płótno; 180 x 101,5 cm;
estymacja: 25 000 - 30 000 zł

Malarz nieokreślony polski, XX w.

22
Matka z dzieckiem, ok. 1975 olej, płótno dublowane; 72 x 54 cm.
Po konserwacji.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
Cena sprzedaży 2 000 zł

Artysta nieokreślony niemiecki (?), XVIII w.

23
Portret młodej kobiety pastel, papier naklejony na deskę;
35 x 28 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 4 000 - 4 500 zł

Karol HEIMROTH (1860-1930)

24
Portret damy, 1912 olej, płótno; 81 x 62 cm;
sygn. l. d.: Heimroth Paryż 1912
estymacja: 6 500 - 8 000 zł
Cena oferowana 5 000 zł

Juliusz SCHOPPE (1795-1868)

25
Portret młodej kobiety, 1842 olej, płótno dublowane; 28,5 x 23,5 cm;
sygn. z lewej, po środku: J. Schoppe/ 1842;
estymacja: 11 000 - 12 000 zł

Malarz nieokreślony austriacki (?), XIX w.

26
Portret dziewczyny [szlachcianki], około 1870 olej, płótno; 40 x 30 cm;
na odwrocie słabo czytelnie napis ołówkiem (na dolnym krośnie).
estymacja: 6 300 - 7 600 zł

Kasper POCHWALSKI (1899-1971)

27
Portret kobiety olej, płótno; 73 x 52 cm;
sygn. i dat. l. g.: Kasper Pochwalski / XI.1950
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
Cena oferowana 8 500 zł

Konstanty MAŃKOWSKI (1861-1897)

28
Portret matki, 1880/1890 olej, płótno; 53 x 42 cm;
na odwrocie, na płótnie napis (wtórny?)
estymacja: 55 000 - 65 000 zł

Mieczysław REYZNER (1861-1941)

29
Portret kobiety olej, płótno; 71 x 55 cm;
sygn. i dat. p. d.: Mieczysław Reyzner / 1894
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

30
Portret kobiety olej, płótno; 60 x 50 cm.
estymacja: 6 500 - 7 500 zł
Cena oferowana 5 500 zł

Monogramista GM, XIX W.

31
Modlitwa olej, płótno dublowane; 56 x 46 cm;
sygn. p. d.: GM / 18…2 (? data słabo czytelna - 1882 lub 1862).
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Cena oferowana 2 000 zł

Sylweriusz SASKI (1864-1954)

32
Dziewczyna z Bronowic, 1928 olej, płótno; 51,5 x 37,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Sylw. Saski / 1928.
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

Ludwik KWIATKOWSKI (1880-1953)

33
Dziewczyna w chuście, 1931 pastel, papier; 47 x 37 cm;
sygn. i dat. p. g.: L.Kwiatkowski 31.
estymacja: 2 300 - 2 800 zł

Fedor Ivanovich RERBERG (1865-1938)

34
W promieniach słońca, 1903 olej, płótno; 47 x 42,5 cm;
sygn. p. d. cyrylicą: F. R. 1903
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Cena sprzedaży 5 200 zł

A. MROZIŃSKA (1887 - ?)

35
Nimfa, 1930 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, kredka; 18 x 18 cm (w świetle oprawy);
sygn. na odwrocie: Mrozińska 1887 r. - ?.
estymacja: 1 500 - 1 800 zł

Leonard PĘKALSKI (1896-1944)

36
Siostrzenica w białej bluzce akwarela, karton; 47 x 35 cm;
na odwrocie, ołówkiem „34 akw”.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 800 zł

Leonard PĘKALSKI (1896-1944)

37
Portret pani Wandy P. akwarela, karton; 42 x 32 cm;
estymacja: 2 400 - 2 900 zł
Cena oferowana 2 200 zł

Carl KAUBA (1865-1922)

201
Pastereczka brąz, odlew patynowany, marmur; wys. 81 cm;
sygn. z boku C. Kauba
estymacja: 40 000 - 50 000 zł
Cena oferowana 30 000 zł

Henryk KOSSOWSKI (1855-1921) - według

202
Zwycięstwo-Victoire cynkal brązowiony; marmur czerwony; wys. 80 cm.
Francja?, Belgia?, pocz. XX w.
estymacja: 3 400 - 3 800 zł

Auguste MOREAU (1834-1917)

203
Wieczorna bryza brąz, podstawa toczona marmurowa; wys. 45,5 cm;
sygn. i numer na brązowej podstawie, z tyłu: Aug Moreau 927;
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Virgile MOREY (czynny 1883-1895)

204
Postać kobiety z dzieckiem - „Tempete” kompozycja metali, marmur; wys. całkowita: 63,5 cm.
Francja, Paryż, ok. 1890.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

Artysta nieokreślony włoski (?), XIX/XX w.

205
Głowa uśmiechniętej dziewczyny alabaster; wys. 23,5 cm; sygn. z tyłu na podstawie: Ginnto V… (słabo czytelnie);
Włochy, XIX/ XX w.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

Alicja ŻEBROWSKA (ur. 1956)

206
Melancholia, 1978/2017 żywica polimerowa barwiona; 50 x 30 cm;
edycja rzeźby: 5/8.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Cena oferowana 4 000 zł

Marek SIERPIŃSKI (1954-2014)

207
Akt drewno jesionowe; 58 x 15,5 x 15,5 cm;
sygn. z tyłu u dołu monogramem „SM”.
estymacja: 5 300 - 6 400 zł

Marek SIERPIŃSKI (1954-2014)

208
Postać kobieca II drewno czernione; 74 x 15,5 x 13 cm;
estymacja: 5 300 - 6 400 zł

Marek SIERPIŃSKI (1954-2014)

209
Długowłosa brąz polerowany, marmur; 62,5 x 15 x 15 cm;
sygn. z tyłu u dołu”SM” oraz wybite: M. SIERPIŃSKI / W-WA.
estymacja: 11 000 - 13 200 zł

Roland KOŚCIÓŁEK (ur. 1988)

210
Lady Atom, 2022 rzeźba ceramiczna szkliwiona z błękitnymi motywami; wys. 32,5 cm;
sygn. od środka: ROKO (logo).
estymacja: 900 - 1 200 zł

Elżbieta DAS (ur. 1956)

211
Spanish Skirt, 2022 ceramika szkliwiona, podstawa drewno (mahoń); podstawa: 19 x 10 cm; wys. 48 cm;
sygn. na plakietce: EDA.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Cena oferowana 2 200 zł

Natalia LL - Natalia LACH-LACHOWICZ (1937-2022)

301
Sztuka postkonsumpcyjna, 1975 fotografia barwna, papier fotograficzny; 12,5 x 17 cm; (w świetle pass-partout)
odbitka późniejsza sygn. na odwrocie Natalia LL
estymacja: 6 400 - 7 600 zł
Cena oferowana 5 700 zł