22 lutego 2023

Aukcja: 22 lutego 2023 (środa), godz. 18.00

Wystawa przedaukcyjna: 16.02 - 22.02.2023

WIRTUALNY SPACER PO WYSTAWIE

Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00

Kontakt w sprawie obiektów oraz ofert:

Waleria Matelska:
tel.: 663 111 161
e-mail: kolekcjoner@rempex.pl

ZOBACZ REGULAMIN AUKCJI

Alesandra BUCZKOWSKA (ur. 1978)

302
Z cyklu: Boginie kolaż, fotografia, papier fotograficzny; 70 x 45 cm (w świetle oprawy).
estymacja: 2 200 - 2 400 zł

JÓZEF SZAJNA (1922-2008)

303
Akt z cyklu "Rysunków erotycznych", 2001 papier, ołówek; 28,5 x 40,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: 2001 / Szajna
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Joanna SARAPATA (ur. 1962)

304
Akt tusz, papier pakowy; 100 x 58 cm (w świetle oprawy);
sygn. w kompozycji przy prawej krawędzi: SARAPATA.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

Krystyna BRZECHWA (ur. 1928)

306
Pięć Gracji, 1972 tusz, brystol; 66,8 x 49,7 cm;
sygn. p. d.: K. BRZECHWA 72;
estymacja: 2 200 - 2 600 zł

Magda Karbowiak BENEDA (ur. 1962)

307
Upalne lato nad Bałtykiem olej, płótno, 65 x 100 cm;
sygn. p.d.: M. Beneda;
estymacja: 3 000 - 3 500 zł
Cena sprzedaży 2 500 zł

601
Tancerka - figurka w stylu art déco fajans delikatny, farby ceramiczne - dekoracja ręczna i z natrysku (przez szablon), szkliwo ołowiowo-boraksowe; wys. 29 cm, średn. podstawy 11,8 cm;
nie sygn.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

MANUFAKTURA PORCELANY VON SCHIERHOLZ

602
Kobieta z dzbanem oraz dwoma flakonami kwiatowymi po bokach porcelana, farby naszkliwne; wys. 29,5 cm;
sygn. kobaltem podszkl.: dwie podwójne skrzyżowane kreski, wyciski: 3367 (dwukrotnie)
estymacja: 1 300 - 1 500 zł

J. BING & F. GRÖNDAHL

603
Kobieta grająca na gitarze porcelana, farby podszkliwne (w gamie segerowskiej); wys.24 cm;
sygn. kob. podszkl.: B & G, zielenią chromu druk: motyw architektoniczny z dwiema wieżyczkami
estymacja: 700 - 800 zł
Cena sprzedaży 600 zł

ELENA ALEKSANDROWNA JANSON (YANSON) - MANIZER

604
Baletnica - Maja Plisiecka porcelana, farby naszkliwne; wys. 36,5 cm, średn. podstawy ok.13,2 cm;
sygn. na wierzchu podstawy ryta odręcznie cyrylicą: M. Pliseckaja
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

801
Portret kobiety - Jeanne Lind - miniatura gwasz, kość; 5,8 x 4,4 cm (w świetle owalnej oprawy).
estymacja: 1 300 - 1 500 zł

Malarz nieokreślony, XIX / XX w.

802
Księżna Louise - miniatura gwasz, kość; 7 x 5,5 cm (w świetle owalnej oprawy).
estymacja: 1 500 - 1 700 zł

803
Portret księżnej - miniatura gwasz, kość; 8,2 x 6 cm (w świetle owalnej oprawy).
estymacja: 1 500 - 1 700 zł

804
Kobieta w stroju renesansowym -miniatura gwasz, kość; 8,5 x 6 cm (w świetle owalnej oprawy);
napis. p. d.: Mangard.
estymacja: 1 400 - 1 600 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

805
Madonna - miniatura tempera, gwasz, kość; 7 x 5,4 cm (w świetle owalnej oprawy);
inicjały po prawej stronie po środku: M A.
estymacja: 1 400 - 1 600 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

806
Marie de Rohan [Madame de Chevreuse] - miniatura gwasz, kość; 8 x 5,5 cm (w świetle owalnej oprawy);
napis. p. d.: Noel
estymacja: 2 000 - 2 300 zł

807
Figurka kobiety z różą kość, czarny tusz, drewno barwione; wys. figurki 17 cm.
Chiny, XIX/XX w.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

FEDOSKINO

808
Pudełko kalka podmalowana farbą olejną, laka,; 4 x 11 x 7,5 cm;
sygn. cyrylicą na spodzie: FEDOSKINSKAJA TRUD. ARTEL / B-h M-w / FABRIKI / LUKUTINA;
estymacja: 600 - 700 zł

FEDOSKINO

809
Pudełko z malowaną reprodukcją obrazu Wiktora Wasniecowa "Alonuszka" farba olejna, laka; 5,5 x 13 x 19,5 cm;
estymacja: 500 - 600 zł

810
Pudełko z malowaną główką dziewczynki farba olejna, laka; 5 x 11 x 15,5 cm;
sygn. p. d. cyrylicą: N. Zudin?;
estymacja: 400 - 500 zł
Cena sprzedaży 400 zł

811
Figurka muzy Terpsychory brąz złocony, marmur; 12,5 x 10 x 7,5 cm;
XIX w.
estymacja: 600 - 700 zł