14 czerwca 2022

Ponad 300 obiektów w cenach wywoławczych 50 – 1000 zł!

14 czerwca 2022, godz. 17:00

w siedzibie Domu Aukcyjnego Rempex
ul. Karowa 31 w Warszawie

wystawa przedaukcyjna:

09.06 (czwartek): 11:00 - 19:00
10.06 (piątek): 11:00 - 19:00
13.06 (poniedziałek): 11:00 - 19:00
14.06 (wtorek): 11:00 - 17:00

Kontakt w sprawie zleceń aukcyjnych i szerszych informacji o obiektach:
Waleria Matelska: tel. 663 111 161
e-mail: kolekcjoner@rempex.pl

Zlecenia telefoniczne przyjmujemy przy licytacji powyżej 1 000 pln.

 regulamin aukcji wyprzedażowej

49
Serwantka w stylu klasycyzującym drewno liściaste, sosna, 165,5 x 71,5 x 35 cm.
Europa Środkowa, 1 ćw. XX w.

50
Stojak na kwiaty art déco drewno, okleina orzechowa; 89 x 96 x 24 cm.
Europa Zachodnia, 2 tercja XX w. - współczesne powtórzenie.

101
Venus Götterliebe I. Die Apotheose des Weibes / Der weibliche Schönheit Typus in der bildenden Kunst
wydawnictwo: Otto v. Holten, Berlin C., 1904.

102
Teka - Chorał Kornela Ujejskiego w obrazach Jana Styki Z drukarni i litografii Phillera i Spł;
Nakładem A. St. i Spł.;

103
Album Grottgera - Wieczory zimowe [niekompletny] fotograwiury; 51 x 35 cm;
12 tablic z 30.

104
Kolumnada w Parku Wersalskim albumin?; 11 x 28 cm (fotografia);
naklejona na tekturę z epoki.

Victor von ZABERN - według

105
Kolonia - Cöln, około 1800 druk, papier; 25,7 x 34 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i opisany na płycie.

Towarzystwo Szkoły Ludowej

106
Plakietka okienna / druk ulotny upamiętniająca uchwalenie Konstytucji 3 maja wydana przez Towarzystwo Szkoły Ludowej
Czas powstania: przed 1939

Towarzystwo Szkoły Ludowej

107
Plakietka okienna / druk ulotny upamiętniająca uchwalenie Konstytucji 3 maja druk, papier; 27 x 18,5 cm;
przed 1939.

Wilhelm von KOBELL (1766-1853)

108
Ekwipaż rosyjskiego oficera - reprodukcja ryciny z XIX w. druk, papier; 37,5 x 54 cm (wymiar w świetle oprawy);
reprodukcja ryciny z XIX w.

Franciszek KOSTRZEWSKI (1826-1911) - według

109
Powrót z Bielan Konstanty PRZYKORSKI (?-1882) - rytował
drzeworyt sztorcowy, papier; 29,5 x 22 cm (w świetle passe-partout);

Artysta nieokreślony

110
Para scen z powstania listopadowego z 1830 XIX w.

Michał STACHOWICZ (1768-1825) - według

111
Para reprodukcji planów oblężenia Warszawy w 1794 - Plan oblężenia Warszawy: druk, papier;
- Planta Pragi i jej atakowania: druk, papier;

Jan Piotr NORBLIN de la GOURDAINE (1745 -1830) - według

112
Zestaw trzech grafik Philibert Louis DEBUCOURT (1755-1832) - rytował
litografia barwna, papier;

Henry Thomas ALKEN (1785-1851)

113
Para rycin z przedstawieniami koni miedzioryt kolorowany, papier;
pod kompozycją l. d.: H. Alken del.t et sculp.t.

Józef Tadeusz POLKOWSKI (1820-1895) - według

114
Bielany pod Warszawą miedzioryt, papier; 26 x 34,3 cm (w świetle oprawy);
opisana u dołu.

Fryderyk Krzysztof DIETRICH (1779-1847) - według

115
Zestaw trzech widoków Warszawy XIX w.

Henryk SIEMIRADZKI (1843-1902) - według

116
Kuszenie św. Hieronima heliograwiura, papier ; 10,8 x 26,2 cm (wymiar kompozycji);
u dołu napis: KUSZENIE ŚW. HIERONIMA;

117
Jawnogrzesznica heliograwiura, papier; 12,9 x 26 cm (wymiar kompozycji);
sygn. p. d. na płycie;

Leon KOSMULSKI (1904-1952)

118
Scena uliczna, 1950 drzeworyt, papier; 15,5 x 8 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. na klocku monogramem p. d.: LK /1950;

119
Zestaw 4 archiwalnych fotografii z Włoch offset, papier; 28,5 x 39 cm (w świetle oprawy);

Leopold PILICHOWSKI (1869-1933) - według

120
Siedząca kobieta, 1911 rotograwiura, papier; 28,5 x 17 cm;
napis ołówkiem l. d.: L. Pilichowski.

Artysta nieokreślony, XIX w.

121
Generałowa Wojciechowa Straszowa, 1822 ołówek, papier; 18,2 x 14,7 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. i dat. u dołu: J. Sonistag? 1822 ...;

Wincenty BEDNARSKI (1904-1975)

122
Rywka tusz, papier; 45,7 x 31,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. ołówkiem p. d.: WBednarski;

Artysta nieokreślony, pocz. XX w.

123
Akt kobiecy - studium ruchu ołówek, biała kreda, papier szary; 32 x 22 cm;
uszkodzone passe-partout oraz dwa otwory po dziurkaczu z lewego boku.

Artysta nieokreślony niemiecki

124
Dziewczynka karmiąca ptaszki - wycinanka sylwetowa, ok. 1925 papier; 28,5 x 22,7 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d. nieczytelnie.

Franciszek SEIFERT (1900-1964)

125
Projekt świecznika i przyborów na biurko, przed 1939 ołówek, bibułka; 332,2 x 31 cm (w świetle oprawy);
przed 1939.

Stanisław ŚLIWIŃSKI (1893-1940)

126
Zaczarowana Królewna - projekt scenograficzny, 1926 do sztuki Artura Oppmana wystawionej w 1926 roku w Teatrze Polskim w Warszawie w reżyserii Konstantego Tatarkiewicza, scenografia i kostiumy St. Śliwińskiego.

Leonard PĘKALSKI (1896-1944)

127
Pejzaż z Krasiczyna akwarela, karton; 35 x 50 cm (w świetle oprawy);
W katalogu wystawy pośmiertnej, Warszawa ZPAP marzec-kwiecień 1969 poz.376, jako własność siostry artysty.

Leonard PĘKALSKI (1896-1944)

128
Martwa natura z książką akwarela, karton; 33 x 43 cm;
na odwrocie rysunki piórkiem leżącej postaci [pani Wanda P.].

Henryk Piotr HEREC (ur. 1928)

129
Martwa natura, 1967 olej, płótno; 44,5 x 64,5 cm;
sygn. l. d.: gmerk artysty; dat.: 67;

Pol VERSWIJVER (1895-1972)

130
Bukiet kwiatów w wazonie, 1940 olej, sklejka; 44,7 x 60 cm;
sygn. i dat. p. d.: P. VERSWIJVER / 1940.

Pol VERSWIJVER (1895-1972)

131
Motyw z Brugii - Wyngaerd plaats, 1956 olej, płótno; 40 x 30 cm;
sygn. p. d.: P. VERSWIJVER;

Czesław WIERUSZ-KOWALSKI (1882-1984)

132
Zamek Sapiehów w Krasiczynie olej, tektura; 22,5 x 32,5 cm.

133
Ścieżka pod drzewami na odwrocie szkic-mocno zniszczony;
olej, tektura; 46,3 x 30,5 cm.

S. BINDEN STEIN, XX w.

134
Portret mężczyzny w dawnym stylu holenderskim olej, deska dębowa; 24 x 17,5 cm;
sygn. l. d.

Malarz nieokreślony

135
Pejzaż nadmorski ze skałami olej, tektura; 30 x 39 cm;
sygn. l. d.: M. B.

Malarz nieokreślony, rosyjski?, XIX w.

136
Pejzaż krymski - Nokturn olej, deska; 10,5 x 16 cm.

137
Nad zatoką - Nokturn olej, deska; 12 x 16,5 cm.

Ernest RANCOULET (1870-1915) - według

201
Świt (L'aube du jour) kompozycja metali, patyna, marmur; 67 x 23 x 17 cm;
Francja, 2 ćw. XX w.

Émile GUILLEMIN (1841-1907) - według

202
Napoleon Bonaparte brąz, marmur; 30,5 x 8,2 x 8 cm;
Francja, około 1920.

203
Słoń kamień mydlany; 39,5 x 32 x 21 cm;
Azja, XX w.

204
Flora masa gipsowa, farba olejna; 51 x 32 x 20 cm;
pocz. XX w;

Artysta nieokreślony polski, XX w.

205
Popiersie Marszałka Józefa Piłsudskiego terakota; 27 x 18,5 x 10,5 cm;
na cokoliku wydrapane: 1867 / Józef / PIŁSUDSKI / 1935;

Andrzej Antoni KUCZYŃSKI (1946-1994)

206
Rzeźba ludowa - Staruszek z brodą drewno malowane; 56 x 12 x 11 cm;
sygn. markerem na odwrocie: .A Kuczynski.

207
Rzeźba ludowa - Kobieta trzymająca głowę drewno bejcowane; 51 x 14 x 12,5 cm;
sygn. markerem na odwrocie: A. KUCZYŃSKI;

208
Rzeźba ludowa - babcia z miseczką, 1975 drewno bejcowane; 45,5 x 16,5 x 13,5 cm;
sygn. i dat. markerem na odwrocie: A. K. / KUCZYŃSKI / 1975;

209
Rzeźba ludowa - Oczekiwanie drewno bejcowane; 51 x 13 x 10 cm;