14 czerwca 2022

Ponad 300 obiektów w cenach wywoławczych 50 – 1000 zł!

14 czerwca 2022, godz. 17:00

w siedzibie Domu Aukcyjnego Rempex
ul. Karowa 31 w Warszawie

wystawa przedaukcyjna:

09.06 (czwartek): 11:00 - 19:00
10.06 (piątek): 11:00 - 19:00
13.06 (poniedziałek): 11:00 - 19:00
14.06 (wtorek): 11:00 - 17:00

Kontakt w sprawie zleceń aukcyjnych i szerszych informacji o obiektach:
Waleria Matelska: tel. 663 111 161
e-mail: kolekcjoner@rempex.pl

Zlecenia telefoniczne przyjmujemy przy licytacji powyżej 1 000 pln.

 regulamin aukcji wyprzedażowej

Andrzej Antoni KUCZYŃSKI (1946-1994)

210
Rzeźba ludowa - Obserwacja drewno bejcowane; 54 x 15 x 10,5 cm;
sygn. markerem na odwrocie: A. KUCZYŃSKI.

211
Rzeźba ludowa - Podróżnik drewno bejcowane; 49 x 14 x 10 cm;
sygn. markerem na odwrocie mocno zatarta: A. KUCZYŃSKI.

212
Rzeźba ludowa - Mężczyzna trzymający wiadro drewno bejcowane; 47 x 18 x 14 cm.

213
Rzeźba ludowa - Księgarz drewno bejcowane; 49,5 x 14 x 11 cm;

Henryk KARAŚ (1941-2008)

214
Rzeźba ludowa - Skrzypek drewno; 39 x 16,5 x 14 cm;
sygn. na odwrocie: HKaraś.

215
Rzeźba ludowa - Mężczyzna w długich szatach drewno bejcowane; 40,5 x 19 x 10,5 cm;
sygn. na odwrocie: A. KUCZYŃSKI;

Leszek SZURKOWSKI (ur. 1949)

301
Bez tytułu, 1974 fotografia czarno-biała, brom, papier, 15,5 x 23 cm;
na odwrocie pieczątka autorska; odbitka autorska, nakład: nieokreślony.

Szymon ROGIŃSKI (ur. 1975)

302
Wir in Dresden # 4, 1998/2012 fotografia; 13,3 x 19 cm;
na odwrocie ramy pieczątka autorska.

Ewa ANDRZEJEWSKA (1959-2017)

303
Maciejowice, 1989 fotografia czarno-biała, brom, papier Fine art Kodak FB,
21 x 27 cm (odbitka);

Krzysztof GIERAŁTOWSKI (ur. 1938)

304
Jerzy Jarocki - Reżyser teatralny fotografia barwna, papier; 60 x 50 cm;

KrzysztoF GIERAŁTOWSKI (ur. 1938)

305
Zbigniew Herbert - Poeta fotografia czarno-biała, papier; 60 x 40 cm;

F. DHOSKA

306
Przedstawienia architektury w Paryżu - 4 plansze druk, papier; 33,3 x 48 cm;
- Łuk Triumfalny w Paryżu; - Katedra Notre-Dame w Paryżu; - Katedra Notre-Dame w Paryżu-widok z brzegu; - Bazylika Sacré-Cour.

Francis BACON (1909-1992)

307
Triptych druk, papier; 37 x 83,5 cm (w świetle passe-partout);
Oryginał z 1964 - olej, płótno, 198 x 147 cm.

Anna Danuta STASZEWSKA (1920-1995)

308
Chrystus Frasobliwy w celi, 1976 linoryt, papier; 42,5 x 30,4 cm (arkusz);
sygn. i dat. p. d. na passe-partout: Staszewska 76;

Stefania DEETLER-FLIN (1909-1994)

309
Wspomnienie z Italii II monotypia, papier; 28 x 21,7 cm (w świetle oprawy);
sygn. ołówkiem p. d.: "St.Dretler-Flin";

Stefania DEETLER-FLIN ( 1909-1994)

310
Fabryka linoryt, bibułka; 21,5 x 16 cm (w świetle passe-partout);
sygn. ołówkiem po prawej u dołu; z lewej tytuł pracy.

311
Wspomnienie z Italii I monotypia, papier; 21 x 28,3 cm (w świetle oprawy);
sygn. ołówkiem p. d.: St.Dretler-Flin;

312
Wieś drzeworyt, bibułka;21 x 23 cm (w świetle passe-partout);
odbitka dziesiąta z piętnastu wykonanych;

Zdzisława SADOWSKA

313
Rodzina, lata 80./90. XX w. monotypia, papier; Wymiary: 35 x 23,5 cm
z tyłu pieczęć autorska z adresem artystki i tytułem dzieła.

Artysta nieokreślony

314
Flora, 1984 akwaforta barwna (tonacja zielonkawo-sepiowa), papier; wymiar kompozycji: 11,5 x 16 cm; arkusz: 21 x 24,2 cm;
sygn., dat. i opisana pod płytą; edycja: 47/100

Stanisław SZUKALSKI (1893-1987)

315
Krak - Krak zabijający smoka cynkografia, karton; 32 x 19,8 cm;
sygn. i opisany na płycie p. g.: K Ra-k / Szukalski;

316
Kopernik - Projekt pomnika, ok. 1973 cynkografia, karton; 32 x 19,7 cm;
sygn. i opisany na płycie l. g.: KOPERNIK / by / Szukalski;

Paweł SOBECKI (ur. 1962)

317
Bezpokój nocy, 1978 miedzioryt, papier; 37,7 x 31,3 cm (wymiar arkusza);
sygn., dat. i opisany pod płytą; oznaczenia: 21/50.

Tadeusz JACKOWSKI (ur. 1936)

318
Zimowy motyw I, 1986 akwaforta, sucha igła, papier czerpany; 37,5 x 28 cm (arkusz);
sygn., dat. i opisany pod płytą; oznaczenie: 24/50.

Artysta nieokreślony

319
Konie w cyrku ołówek, papier; 30,5 x 41 cm (w świetle oprawy).

Andrzej Czeczot (1933-2012)

320
Ilustracja do książki „Nic się nie zdarzyło” tusz, papier; 17,2 x 26 cm (w świetle passe-partout);
reprodukowana w katalogu poświęconemu twórczości Andrzeja Czeczota, wydawnictwo: Graphis Press Corp.

Zbigniew KURKOWSKI (1936-2005)

321
Ptak II, Ptak III, 1968 piórko, tusz, papier; 35 x 43,7 cm (arkusz);
Ptak II: sygn. i dat. p. d.: Zb. 68;

Stanisław WYSOCKI

322
Wynoszenie rannego spod ognia - Scena z Powstania Warszawskiego, 1986 tusz, papier; 23,7 x 26 cm;
sygn., dat. i opisana na odwrocie.

R. MEINERT

323
Kompozycja abstrakcyjna piórko, tusz, papier; 9 x 13,7 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: R. Meinert.

Artysta nieokreślony

324
Rozmowa dżentelmenów, lata 60./70. XX w. tusz, papier; 28 x 21 cm (w świetle passe-partout).

K. TRYCH

325
Widok zza kraty, 1966 tusz, pastel olejna, papier; 31 x 45 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. na odwrocie: K. TRYCH / 1969 (wystawa) / 1966.

Piotr WOLLENBERG

326
Żart świętokrzyski II technika własna, papier marszczony; 15 x 22 cm;
sygn. i opisany na odwrocie: Żart Świętokrzyski II Piotr Wollenberg.

Czesław WASZKO

327
Pejzaż technika własna, papier; 29 x 42 cm;
sygn. l. d.: .waszko. (data nieczytelna).

Sandro BOTTICELLI (1445-1510) - według

328
Kopista nieokreślony, XX w. Wenus i Mars
olej, płótno; 141 x 181 cm (w świetle oprawy);

Jerzy KOŁACZ (1938-2009)

329
Bez tytułu, 1982 olej, płyta; 47 x 47 cm;
sygn. i dat. na odwrocie.

Jerzy KOŁACZ (1938-2009)

330
Kompozycja, 1982 olej, płótno; 46 x 55 cm.

Barbara LEWICKA

331
Kompozycja olej, płótno; 67x 65 cm;
sygn. i opisany na krosnach na odwrocie.

Teresa STARZEC (ur. 1952)

332
Łódka ugrowa, 1990 olej, płótno; 27 x 50 cm;
sygn. p. d.: Teresa Starzec;

Andrzej STYSIAK (ur. 1951)

333
Biały tabun olej, płótno; 138 x 100 cm;
sygn. p. d.: S. Stysiak.

Elżbieta ZAREMBA

334
Pejzaż - przedwiośnie olej, sklejka; 39 x 29,5 cm;
sygn. u dołu: E. Zaremba;

Ludwik SANDECKI (1932-2013) ?

335
Domy w La Manczy olej, płótno; 80,5 x 70 cm;
sygn. p. d.: L. Sandecki;

Avar WILLIAM (1917-2012)

336
Kobieta, lata 80. XX w. olej, płótno; 46,5 x 38,5 cm;
sygn. p. d.: W. Avar.

Hooman DERAKHSHANDEH (ur. 1980)

337
Nadzieja olej, płótno; 61 x 50,5 cm;
sygn. p. d: Hooman Derakhshandeh / 2003;

Avar WILLIAM (Iran 1917-2012 Stockholm)

338
Oko w oko, lata 80. XX w. olej, płótno; 60 x 50 cm;
sygn. p. d.: W. Avar.

Jadwiga KUROWSKA (ur. 1947)

339
Drzewo, 1987 haft białą nicią na czarnym atłasie naciągniętym na krośnie, 54 x 38 cm;
sygn., tytuł i dat. na krośnie.

ĆMIELÓW

601
Para talerzy ze scenami rodzajowymi ceramika, nadruk podszkliwny; średn. 22,7 cm;
XIX w.

602
Zestaw do herbaty [niekompletny] porcelana, farby naszkliwne, złocenie;
Czechy?, Śląsk?, 3 ćw. XIX w.

603
Trzy talerzyki dekoracyjne porcelana, kalka kobaltowa; 13 x 13 x 2 cm.
XX w.